Najtrwalsze zmywarki – Jakie firmy są najlepsze

Jaka zmywarka będzie mieć długą żywotność, nie ulegnie awarii, a przy tym okaże się być oszczędna i skuteczna? To pytanie zadaje sobie chyba większość osób stojących przed wyborem tego typu urządzenia. Bez wątpienia nie istnieją sprzęty idealne, które nigdy się nie zepsują.

Można jednak wybierać zgodnie z opiniami ekspertów, serwisantów oraz samych zadowolonych konsumentów. Powstają przecież raporty opisujące najmniej awaryjne zmywarki, którymi warto się kierować podczas zakupów i my opisujemy je poniżej.

Bosch i Whirlpool polecane w National Appliance Repair Report

Firma Puls od lat przygotowuje raporty National Appliance Repair Report, które mają za zadanie wskazać najmniej awaryjne i godne uwagi urządzenia domowego użytku.

Znalazły się w nich także zmywarki, a zwycięzcami zostały marki Bosch i Whirlpool, obie zajmując czołowe miejsca. Te wyniki bierzemy też pod uwagę opisując najlepsze zmywarki.

Wydaje się, że firmie Puls rzeczywiście można ufać, ponieważ dysponują oni aż 4000 serwisantów wzywanych na naprawy urządzeń w całych Stanach Zjednoczonych. To właśnie za ich pośrednictwem został przygotowany raport.

Wskazywali oni, z jakimi markami sprzętów jest zwykle najmniej problemów. Zwracali również uwagę, że najczęściej spotykali się z takimi usterkami zmywarek, jak:

  • problemy z odpływem
  • cieknąca woda z urządzenia
  • głośna praca
  • brzydki zapach

Samsung, LG i Bosch powyżej średniej według J.D. Power

Na podstawie zgłoszeń zarejestrowanych przez J.D. Power, najbardziej niezawodne zmywarki na rok 2021 to: Samsung, LG i Bosch.

Wynik raportu pokrywa się więc częściowo z tym, co opublikowała firma Puls. Firma Samsung w segmencie zmywarek na naszym rynku nie jest tak popularna jak Bosch. Oferuje zaś produkty niedrogie, a spełniające swoje funkcję. W zasadzie nie ma z nimi kłopotu i dostępne są na każdą kieszeń, a przy tym coraz więcej osób przekonuje się do ich wysokiej jakości.

Zwróćmy uwagę, że sama firma J.D. Power jest godna zaufania, ponieważ stanowi jednostkę niezależną. Wykonuje badania marketingowe, przygotowuje raporty, w których wskazuje, jakie marki warto brać pod uwagę. Tym samym przyczynia się do stałej poprawy ich jakości, ponieważ wyniki tych badań docierają również do producentów urządzeń.

Konsumenci zaś stają się bardziej świadomi tego, co kupują i mają szansę sięgać po najlepszą klasę sprzętu.

Czym kierować się podczas wyboru zmywaki?

Najtrwalsze zmywarki, czyli jakie? Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi, ale można wymienić takie cechy, które posiadają najmniej awaryjne zmywarki, jakie czynią je trwalszymi, mniej usterkowymi oraz przede wszystkim wysoce efektywnymi. Są to np.:

  • renoma marki – marki typu Bosch, Whirlpool, Samsung czy LG to wiodący producenci na rynku i nawet jeśli nasz model zmywarki okazał się być usterkowy, to możemy liczyć na pomoc renomowanych serwisantów. Wykonują naprawy lub objaśnią, jak prawidłowo użytkować sprzęt.
  • cicha praca urządzenia – niski poziom hałasu sprawia, że użytkowanie sprzętu staje się komfortowe o każdej porze dnia i nocy. Mówi nam o dużym zaangażowaniu producenta, a to świadczy o jego renomie. Pod tym względem zmywarki marki Samsung oraz LG nie mają sobie równych. Ich sprzęty są nie tylko ciche, ale także bardzo oszczędne w eksploatacji.
  • zużycie prądu – im mniejsze zużycie prądu, tym większa satysfakcja klienta. Jest to więc istotny parametr, którego nie można lekceważyć tym bardziej, jeśli użytkujemy zmywarkę często.
  • klasa zmywania i klasa suszenia – wielu klientów nie rozważa tych parametrów podczas zakupów, jednak warto się im przyjrzeć. Klasa A będzie nas informować o skutecznym myciu i suszeniu naczyń już w jednym cyklu. Im szybciej pozbywamy się zanieczyszczeń, tym mniej prądu i wody zużywamy.
  • zużycie wody – ten parametr jest tak samo istotny jak zużycie prądu, ponieważ daje nam komfort użytkowania sprzętu na co dzień. Nikt nie chce płacić wysokich rachunków, dlatego nie należy ignorować tych cech zmywarki.
Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej