Ranking depilatorów 2021

Najlepsze depilatory w rankingu

Masz zamiar kupić depilator ale nie wiesz na który się zdecydować? Depilatory to popularne urządzenia i ich ilość w sklepach jest bardzo duża, dlatego ciężko jest wybrać ten odpowiedni. Dodatkowo do wyboru są klasyczne modele a także te depilujące impulsem światła.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Czym kierować się podczas wyboru? Ceną, a może marką? My przeanalizowaliśmy kilka podstawowych cech, jakimi odznaczają się najlepsze depilatory. Poniżej przedstawiamy nasz ranking interesujących modeli, które posortowaliśmy zgodnie z ceną, od tańszych do droższych.

 ModelTyp depilatoraSposób depilacjiRodzaj zasilania 
Philips BRE275/00KlasycznyDyskiSieciowyZobacz w sklepie
Panasonic ES-ED92RP503KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Braun Silk-epil 9 9-880KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Philips Lumea SC1994/00IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Remington I-LIGHT IPL6750IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Philips Lumea SC1998/00IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie

Ranking depilatorów

Najważniejsze kryterium wyboru jest typ depilatora. Można kupić klasyczny, którego użytkowanie bywa dość bolesne lub tzw. IPL. Jego działanie opiera się emitowaniu impulsów świetlnych wprost na konkretne obszary skóry. W konsekwencji tego procesu włoski osłabiają się, a ich wzrost hamuje. Obie kategorie depilatorów różnią się przede wszystkim ceną, szybkością i wygodą działania.

Philips BRE275/00

Philips BRE275/00

Typ: Klasyczny
Sposób depilacji: Dyski
Rodzaj zasilania: Sieciowy

Depilator Philips Satinelle jest przede wszystkim tani i oparty na mechanizmie dyskowym o dwustopniowej regulacji prędkości. Jest to więc uniwersalne urządzenie, które pozwala uzyskać efekt gładkiej skóry nawet do 4 tygodni. Dyski nie podrażniają skóry, ponieważ są na tyle delikatnie, że jej nie chwytają. Potrafią jednak uchwycić włoski o krótkiej długości.

Ergonomiczny uchwyt

Urządzenie jest ergonomiczne, z zakrzywionym uchwytem i z łatwością dopasowuje się do ręki. Depilator nie wyślizguje się z dłoni i można nim wygodnie operować nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.

Dodatkowe akcesoria w zestawie

Philips zapewnił użytkownikom dodatkowe akcesoria, jak szczoteczka do czyszczenia i praktyczne etui podręczne, dzięki któremu żywotność sprzętu będzie dłuższa.

Do zestawu dołączona jest także nasadka goląca umożliwiająca skrócenie włosków. Nadaje się ona do modelowania okolic bikini i umożliwia bardzo szybkie, prawie bezbolesne przycięcie włosków. Sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy chcemy szybko pozbyć się nieestetycznego owłosienia. Można jej używać również dla innych obszarów ciała.

Plusy

 • dodatkowe nasadki
 • niska cena
 • mały i poręczny

Minusy

 • kabel zasilający
 • golenie tylko na sucho
 • za głośny

Panasonic ES-ED92RP503

Panasonic ES ED92RP503

Typ: Klasyczny
Sposób depilacji: Pęsety
Rodzaj zasilania: Akumulatorowy

Depilator Panasonic ES-ED92RP503 dobrze sprawdzi się do golenia całego ciała, zarówno nóg, jak i pach, okolic bikini czy ramion.

Jest to klasyczny depilator, który wykorzystuje aż 48 pęset, aby zapewnić łagodne i skuteczne golenie nawet najgęstszych włosków. Należy do urządzeń bardzo trwałych, które radzą sobie ze stosunkowo trudnym do usunięcia owłosieniem.

Zasilanie akumulatorowe i golenie na mokro

Panasonic ES-ED92RP503 jest zasilany za pomocą akumulatora, co daje wysoki komfort użytkowania. Posiada funkcję pracy na mokro, co sprawia, że można depilować ciało nawet podczas kąpieli, pod prysznicem lub w wannie. Pełne naładowanie akumulatora odbywa się w ciągu 60 minut dając około 30 minut nieprzerwanego działania.

Depilator posiada przydatną funkcję podświetlenia LED, dzięki czemu można bez problemu podążać za usuwanymi włoskami i zapewnić sobie jeszcze dokładniejsze golenie. To naprawdę przydatna funkcja, ponieważ pozwala zauważyć każdy włosek i dokonać precyzyjnego golenia już za pierwszym razem.

Głowica z dużym zakresem ruchu

Poza tym, że głowica odznacza się szerokim zakresem ruchu, nawet do 60 stopni, to dodatkowo ma jeszcze dwie prędkości. Regulacja ta pozwala na mniej bolesną pracę jeśli jesteś wrażliwa na ból. Jest więc przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Bez problemu dostosowuje się do ciała, bezpośrednio przylegając do skóry.

Trymer i pilnik do stóp w jednym

Depilator Panasonic to jednak nie tylko golenie całego ciała, ale także nasadka do pielęgnacji stóp, dzięki której za pomocą specjalnego pilnika zmiękczamy stopy usuwając zrogowaciały naskórek.

Depilator i trymer w jednym? To kolejna funkcja tego urządzenia. Trymer nie tylko modeluje okolice bikini, ale też pomoże wyregulować linię brwi. Nasze urządzenie spełnia więc kilka funkcji jednocześnie, a jego cena jest przy tym stosunkowo niska.

Ten model posiada także kilka dodatkowych akcesoriów, jak nasadkę do szybkiej depilacji, głowicę depilującą pachy i bikini, a nawet specjalną głowicę do usuwania zbędnego owłosiona z rąk. Wszystko to można schować w estetycznym pokrowcu i użytkować w podróży, w domu czy gdziekolwiek zajdzie taka potrzeba.

Plusy

 • oświetlenie miejsca depilacji
 • ilość akcesoriów
 • dokładna depilacja
 • wielofunkcyjny
 • golenie na mokro

Minusy

 • brak możliwości depilacji z podłączonym przewodem

Braun Silk-epil 9 9-880

Braun Silk-epil 9 9-880

Typ: Klasyczny
Sposób depilacji: Pęsety
Rodzaj zasilania: Akumulatorowy

Braun zaproponował klientom nie tylko bardzo skuteczną depilację, ale także inteligentne rozwiązanie, które przez cały czas steruje naszą pracą. Urządzenie zostało wyposażone w technologię SensoSmart™. Dzięki temu kontroluje odpowiednią siłę nacisku zapewniając zadowalającą precyzję golenia i doskonałe rezultaty. Jeśli przyciśniemy urządzeniem zbyt mocno, to wówczas zapala się czerwona lampka, mająca za zadanie informować o koniecznej optymalizacji nacisku.

Precyzyjne pęsety MicroGrip usuwają najmniejsze włoski

Ruchoma głowica wyposażona w efektywny system pęset płynnie dostosuje się do każdego kształtu ciała w tak trudno dostępnych miejscach jak pachy, kolana czy okolice bikini. Ponadto jest ona aż 40% szersza, aniżeli inne depilatory, dzięki czemu za jednym ruchem usuwamy więcej włosków.

Depilator usuwa włoski w rozmiarze 0,5 mm, co jest zasługą pęset MicroGrip. Nie trzeba więc czekać, gdy włoski odrosną (jak w przypadku innych depilatorów), aby moc je skutecznie złapać. Podczas golenia bardzo pomocna jest też lampka Led Smartlight, która podświetla depilowany obszar, co pozwala dojrzeć choćby najmniejszy włosek.

Dla oczekiwanej wygody praca może się odbywać zarówno na sucho, jak i na mokro. Depilacja pod ciepłą wodą jest przy tym znacznie mniej bolesna i komfortowa, ponieważ łagodzi ból oraz podrażnienia.

Trymer i dodatkowe nasadki

Braun 9-880 Silk-epil to poza depilacją, także możliwość usuwania włosków tam, gdzie jest to szczególnie skomplikowane. Służy do tego nasadka trymera pozwalająca usuwać włosy z wrażliwych miejsc. Modelowanie okolic bikini odbywa się natomiast dzięki miękkiej głowicy golarki dołączonej do zestawu.

Przyjemny masaż skóry

Dodatkowym akcesorium jest nasadka do masażu o wysokiej częstotliwości, która stymuluje skórę i zapewnia delikatną depilację. Rolki masujące sprawiają, że golenie pobudza receptory skóry zapewniając jej większy komfort.
Nasadka do twarzy zapewnia nie tylko depilację i usuwanie niemal niewidzialnych włosków ale też wygodę pracy.

Akumulator

Na koniec zasilanie, które odbywa się za pomocą akumulatora. Pozwala na bardzo wygodne operowanie urządzeniem. Można więc równocześnie zażywać kąpieli, jak i depilować skórę na całym ciele. Pod ciepłą wodą proces ten staje się znacznie mniej bolesny. Co warte zaznaczenia, to jedna godzina ładowania zapewnia około 50 minut pracy urządzenia.

Pokrowiec i szczoteczka do czyszczenia są już tylko dopełnieniem wysokiej klasy depilatora. Można go też czyścić pod bieżącą woda, co jest znacznie efektywniejsze. Urządzenie nie tylko spełnia swą podstawową funkcję depilowania, ale także łączy w jedno wiele innych niezbędnych sprzętów do codziennej pielęgnacji.

Plusy

 • ilość akcesoriów
 • nasadka do twarzy
 • rolka masująca
 • golenie na mokro i na sucho
 • golenie bez kabla

Minusy

 • wysoka cena

Philips Lumea SC1994/00

PHILIPS Lumea SC1994/00

Typ: IPL
Sposób depilacji: Impuls światła
Rodzaj zasilania: Sieciowy

Ranking depilatorów nie może obejść się bez depilatorów IPL. Philips Lumea SC1994/00 to kolejny sprzęt bazujący na tej technologii. Polega na naświetlaniu konkretnych obszarów skóry i tym samym osłabianiu mieszków włosowych. W konsekwencji tego procesu włosy zaczynają wypadać, a ich ponowny wzrost nie następuje.

Ten model jest przeznaczony do usuwania owłosienia z nóg, pach, ramion, brzucha i okolic bikini. Urządzenie samo dostosowuje optymalną długość trwania zabiegu do poszczególnych obszarów ciała.

Pierwsze efekty już po kilku zabiegach

Producenci zapewniają pełne bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów, ponieważ technologia IPL została opracowana we współpracy z dermatologami. Dodatkowo gwarantują, że efekty są już widoczne po kilku zabiegach z zaznaczeniem, że pierwsze 4 zabiegi powinny być przeprowadzone regularnie co 2 tygodnie. Później częstotliwość ich wykonywania wyraźnie się zmniejsza.

Tylko dla określonych typów skóry i włosów

Warto mieć na uwadze, że zabiegi z wykorzystaniem depilatora Philips Lumea SC1994/00 można przeprowadzać wyłącznie na włosach ciemnych (ciemny blond, brąz i czarny), a także w przypadku rozmaitych odcieni skóry (od jasnej po ciemnobrązową).

Osoby mające jasne włosy, blond, rude, siwe oraz bardzo ciemną skórę, nie mogą liczyć na efekty działania urządzenia. W określeniu tego ostatniego parametru pomoże wbudowany czujnik odcienia skóry. Po przyłożeniu do skóry i ewentualnym wykryciu zbyt ciemnego jej odcienia, urządzenie automatyczne przestanie emitować wiązkę światła.

Ochrona skóry

Depilator został dodatkowo wyposażony w zintegrowany system bezpieczeństwa chroniący przed przypadkowym wyzwalaniem blasków. Pięć ustawień intensywności światła sprawia zaś, że łatwo dostosować go do określonego typu skóry. A wbudowany filtr UV chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania.

Dużym ułatwieniem dla osób korzystających z urządzania jest także rozbudowanie go w aplikację mobilną, która podpowiada jak go używać a nawet ustala indywidualny plan zabiegów.

Plusy

 • dobre wykonanie
 • wysoka jakość
 • niska cena
 • skuteczny

Minusy

 • wytwarzające się ciepło może być nieprzyjemne dla wyjątkowo wrażliwej skóry
 • duża nasadka utrudnia dopasowanie urządzenia na nierównych powierzchniach ciała, np. na kolanie

Remington I-LIGHT IPL6750

Remington I-LIGHT IPL6750

Typ: IPL
Sposób depilacji: Impuls światła
Rodzaj zasilania: Sieciowy

Depilator Remington iLIGHT IPL6750 to ciekawe urządzenie w dobrej cenie, wykorzystujące technologię IPL do swojej pracy. Dzięki impulsom światła, pozwala szybko i bardzo skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia. Przede wszystkim sposób ten daje trwałe efekty i wystarczy już kilka zabiegów, aby zauważyć zmianę.

Bezpieczna technologia IPL

Depilator jest w pełni bezpieczny, nie działa szkodliwe dla skóry. Wykorzystano w nim tę samą technologię, co w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych.

IPL – (Intense Pulsed Light) jest sprawdzoną metodą, która działa głównie na ciemne owłosienie. Warto mieć na uwadze, że trzeba go używać wyłącznie na typ skóry od jasnej do średniej (I-IV). Bardzo ważne jest ponadto regularne stosowanie zabiegu, ponieważ depilacja jest skuteczna dla włosów w fazie aktywnej.

Żywotność lamp to aż 346 zabiegów depilacyjnych

Zwykle wiele mówi się o żywotności tego typu depilatorów. Producenci zadbali już jednak, aby był to sprzęt wielokrotnego użytku i działał długo. Remington emituje 300 000 impulsów świetlnych, co równa się aż 346 zabiegom depilacyjnym. W praktyce producent zapewnia, że owłosienie zniknie po znacznie mniejszej ilości użyć.

Działanie depilatora jest bardzo proste. Polega na umieszczeniu okienka świetlnego blisko skóry, a impuls świetlny osłabi cebulkę włosa i zatrzyma jego wzrost.

Depilacja całego ciała

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest jego przeznaczenie. Stosuje się go do depilowania całego ciała, zarówno twarzy, ramion, nóg, pach czy okolic bikini. Mężczyźni także mogą z niego korzystać, chcąc usunąć owłosienie z klatki piersiowej czy pleców.

Urządzenie Remington iLIGHT IPL6750 zostało wyposażone w trzy nasadki:

 • do twarzy
 • do bikini
 • do ciała

Klienci podkreślają, że podczas korzystania z urządzenia można odczuwać pewien dyskomfort w postaci np. uczucia gorąca czy lekkiego pieczenia, aczkolwiek nie występują przy tym żadne odczyny na skórze lub podrażniania. Przy tym plusem jest regulacja mocy więc można ją dostosować do siebie.

Plusy

 • łatwość obsługi
 • trwałość
 • skuteczny
 • widocznie osłabia włoski

Minusy

 • zabiegi mogą być bolesne

Philips Lumea SC1998/00

Philips Lumea SC1998/00

Typ: IPL
Sposób depilacji: Impuls światła
Rodzaj zasilania: Sieciowy

Kolejny depilator, którego działanie oparte jest na metodzie depilacji światłem. Należy do grupy depilatorów IPL, co oznacza wytwarzanie impulsów świetnych, w konsekwencji czego włosy osłabiają się i po pewnym czasie zahamują swój wzrost.

Zastosowana technologia jest w pełni bezpieczna, opracowana z dermatologami i poddana licznym testom. Depilator posiada wbudowany filtr UV, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Wiele nasadek, aby depilować całe ciało

Chcąc zmienić obszar depilacji wybieramy inną nasadkę, mniejszą, o specjalnie wyprofilowanej konstrukcji, która jest dostosowana do okolic bikini czy pach. Wystarczy nałożyć nasadkę, aby urządzenie samodzielnie wybrało odpowiedni program działania i rozpoczęło bezpieczne  naświetlanie.

Do wyboru mamy jeszcze okienko o wielkości 2cm2, które jest przeznaczone do depilacji włosów na twarzy. Będzie bardzo precyzyjnie usuwać włoski umiejscowione nad górną wargą, na linii szczęki oraz podbródka.

Trzecia nasadka o wielkości 4 cm2 przeznaczona jest po szybszej depilacji ciała poniżej szyi.

Dobranie odpowiedniego ustawienia światła

Depilator jest odpowiedni do różnych typów skóry oraz włosów. Sprawdza się jednak tylko w przypadku włosów ciemnych (brązowy, czarny i ciemny blond) oraz skóry od bardzo jasnej po ciemnobrązową. W innym przypadku nie będzie przynosił efektów.

Co ważne, nasadki mają odpowiedni kształt, aby naświetlać tylko konkretny obszar skóry i równo do niej przylegać, dzięki czemu są bardzo skuteczne.

O tym, że depilator Philips Lumea jest nowoczesnym urządzeniem świadczy także dedykowana, darmowa aplikacja pozwalająca dokładnie zapoznać się z jego możliwościami. Dzięki niej mamy możliwość ustawienia spersonalizowanych programów zabiegu, a nawet ich harmonogramu.

Plusy

 • szybkie i prawie bezbolesne zabiegi
 • wygodny, ergonomiczny kształt
 • wymienne nakładki
 • wysoka jakość

Minusy

 • wysoka cena
 • kłopotliwa depilacja dużych powierzchni, np. nóg

Jakie są najlepsze depilatory

Jakie są typy depilatorów?

– Klasyczne: oparte na mechanizmie pęset lub dysku osadzonym na głowicy. Dzięki jej obracaniu, elementy te zamykają się i otwierają, wyrywając włoski. 1
– IPL: wyposażone w lampę naświetlającą określony obszar. Wysyłane impulsy zahamowują wzrost włosów.
– Laserowe: niszczą brodawki włosa za pomocą laserowej wiązki światła.

Depilator sieciowy czy z akumulatorem?

Depilatory sieciowe mają jedną, podstawową wadę: nie można używać ich podczas kąpieli w wannie czy pod prysznicem.
Akumulatorowe mają więc nad nimi przewagą, a dodatkowo zapewniają dużo wygodniejsze operowanie urządzeniem. Przed zakupem należy zwrócić uwagę, jak długi jest czas optymalnego działania urządzenia. Najlepiej, jeśli będzie możliwość jednostajnego golenia przez 30-40 minut. Urządzenia sieciowe bywają jednak mocniejsze.
Istnieje także możliwość połączenie obu funkcji, ponieważ w sprzedaży dostępne są również modele umożliwiające wybór sposobu zasilania.

Depilacja ma mokro czy na sucho?

Ponownie będzie to mieć znaczenie dla regulowania bolesności zabiegu. Wyższy komfort usuwania owłosienia uzyskamy korzystając z depilatora w wodzie, np. podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem. Można dodatkowo użyć żelu zwiększając poślizg golenia. Ciepła woda ogranicza ból i lekko znieczula. Uzyskamy też lepszy efekt wizualny zaraz po goleniu, ponieważ skóra nie będzie tak podrażniona, jak na sucho.
Depilator taki łatwo umyć pod bieżącą wodą, co jest dodatkowym plusem użytkowania.

Warto podkreślić, że spośród depilatorów klasycznych, pęsetowe lepiej radzą sobie z usuwaniem rzadszych i słabych włosków. Tu dobrze jest wybierać takie, które mają większą liczbę pęset, ponieważ szybciej poradzą sobie z owłosieniem. Ma to jednak swoją wadę, ponieważ wiąże się z uczuciem dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu. Osoby początkujące powinny więc raczej kierować się mniejszą liczbą pęset, jeśli trudniej jest im znieść ból.

Dyskowe zaś przeznaczone są dla większego, gęstszego owłosienia. Można nabyć dyski metalowe lub ceramiczne, a nawet takie, które pokryte są srebrno-jonową czyli antybakteryjną powłoką. Nie uczulają i są higieniczne dla skóry.

Głowica z regulowaną prędkością

Im wyższa prędkość głowicy, tym boleśniejszy zabieg, lecz szybsza praca. Osoby, które po raz pierwszy decydują się na taki zakup, powinny zacząć od ustawienia najniższych obrotów, gdyż zapewni to większe uczucie komfortu. Z biegiem czasu uodpornią się już na ten rodzaj bólu i będą regulować prędkość, dlatego jest to dość pożyteczna funkcja.

Depilatory typu IPL

Inną, ciekawą propozycją na rynku są depilatory emitujące wiązkę światła osłabiającą rozrost włosków na całym ciele. Szukając dobry depilator tego typu, należy wziąć pod uwagę ilość i różnorodność dostępnych w zestawie nasadek. Trzeba je zmieniać przygotowując się do depilacji twarzy, okolic bikini czy nóg.

Jaka jest przewaga tego rodzaju depilatorów? Wystarczy użyć ich kilka lub kilkanaście razy, aby skutecznie usunąć owłosienie z poszczególnych obszarów ciała.

Podsumowanie, jaki depilator kupić?

Tanie depilatory, które można nabyć już za kilkaset złotych są skuteczne, jednak ich użytkowanie wiąże się ze stosunkowo bolesnym zabiegiem. System pęset i dysków chwyta poszczególne włoski, a następnie ruchoma głowica pociąga je wyrywając wraz z cebulką.

Stosuje się rozmaite sposoby na złagodzenie bólu, jaki się z tym wiąże. Jednym z nich jest choćby depilacja pod ciepłą wodą. Przyjemna, ciepła woda pozwala w pewnym stopniu znieczulić. Osoby, które korzystają z takich depilatorów z biegiem czasu uodporniają się na dyskomfort związany z ich pracą. Dodatkowo przy regularnym stosowaniu, włoski stają się słabsze, co ułatwia depilowanie.

Aby wybrać odpowiedni dla siebie model, polecamy przemyślenie jakiego rodzaju urządzenie potrzebujesz i ile chcesz na nie wydać. Znając swoje potrzeby, łatwiej jest wybrać depilator dopasowany do siebie. Nasz ranking depilatorów pokazuje modele w różnych cenach tak aby łatwiej było Ci wybrać odpowiedni.

Niestety, dużym minusem w przypadku depilatorów świetlnych jest wysoka cena. Wiele mówi się także o ich ograniczonej żywotności, jednak kupując produkt sprawdzonej marki, nie trzeba się obawiać o szybkie przepalenie lamp. Przed zakupem, warto przeczytać opinie innych użytkowników, aby określić, który depilator spełni nasze oczekiwania. Najlepszy depilator wcale nie musi być najdroższy, wystarczy by nam odpowiadał.

O autorze

Rankingo

Stworzyliśmy tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej