Ranking depilatorów

Depilator elektryczny od lat jest popularnym urządzeniem do domowej depilacji owłosienia. Jednak czasami trudno jest znaleźć odpowiedni model, zwłaszcza gdy dostępna jest duża ilość depilatorów na rynku. Czy warto zdecydować się na zakup tego urządzenia? Jakie parametry mają wpływ na komfort użytkowania? Jaki typ depilatora najlepiej sprawdzi się dla nas? Z przygotowanego przez nas rankingu dowiesz się również, czym różnią się droższe modele od tańszych.

Wybór depilatora może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla kobiet, które po raz pierwszy zdecydowały się na tego typu urządzenie. Wybraliśmy kilka modeli, które różnią się ceną, rodzajem zasilania, ilością funkcji, wyposażeniem czy też sposobem depilacji. Nasz ranking depilatorów obejmuje sprzęt posegregowany według ceny, od najtańszego.

Ranking depilatorów

ModelTyp depilatoraSposób depilacjiRodzaj zasilania 
Philips HP6420/00KlasycznyDyskiSieciowyZobacz w sklepie
Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&DryKlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Panasonic ES-ED92RP503KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Philips Satinelle Advanced BRE640/00KlasycznyCeramiczne dyskiAkumulatorowyZobacz w sklepie
Braun Silk-epil 9-579KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Remington iLIGHT IPL6780IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Philips Lumea SC1995/00IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Philips Lumea BRI953/00IPLImpuls światłaAkumulatorowyZobacz w sklepie

Jeśli chodzi o depilatory, to bardzo duże znaczenie ma cena i typ urządzenia do depilacji. Droższe modele w technologii IPL, dzięki impulsom światła, zapewniają delikatną i skuteczną depilację na długi czas. W tego typu urządzeniach nie znajdziemy natomiast systemu masażu, którym mogą pochwalić się inne depilatory, na przykład Braun Silk-epil 9-579. Niemal w każdym przypadku większa cena przekłada się na większą ilość dodatkowych elementów wyposażenia, które umożliwią depilację na różnych partiach ciała.

Philips HP6420/00

Philips HP6420/00

Ten depilator jest szczególnie polecany kobietom, które szukają prostego i taniego urządzenia do depilacji nóg. Depilator wyposażony w delikatne dyski jest w stanie usunąć włoski o długości nawet 0,5 mm z cebulkami, pozostawiając skórę gładką przez długi czas. System sprzężonych dysków depilujących zapewnia szybką i skuteczną depilację, nie narażając skóry na nieprzyjemne pociągnięcia. Dzięki niewielkim gabarytom i ergonomicznej konstrukcji, depilator Philips HP6420/00 sprawi, że depilowanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Urządzenie do depilacji posiada podwójną regulację prędkości depilacji. Pierwszy bieg zapewnia dokładną i delikatną depilację ciała, podczas gdy drugi bieg pozwala na maksymalną wydajność depilacji, umożliwiając usunięcie włosków z trudno dostępnych miejsc. Dużym udogodnieniem będzie możliwość czyszczenia depilatora elektrycznego pod strumieniem bieżącej wody. Dzięki temu możesz skutecznie dbać o higienę depilacji i proste czyszczenie urządzenia. Ponadto głowicę depilującą można bez problemu zdjąć i uniknąć w ten sposób kontaktu reszty konstrukcji z wodą. W zestawie z depilatorem znajduje się szczoteczka do włosów, która umożliwi dokładne czyszczenie głowicy na sucho. Niewielka szczoteczka skutecznie usunie nawet najmniejsze włoski z urządzenia do depilacji.

HP6420/00 opatrzony został Zielonym logiem marki Philips, które potwierdza niskie zużycie energii elektrycznej i energooszczędność zastosowanej technologii.

Minusem tego urządzenia jest wysoka emisja hałasu.

+ Plusy

 • Łatwy w użytkowaniu
 • Lekki i poręczny
 • Niska cena
 • Ergonomiczny uchwyt

– Minusy

 • Brak dodatkowych funkcji i wyposażenia
 • Głośna praca

Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry

BRAUN SILK EPIL 5 5541

Z depilatorem Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry pierwsze kroki w depilacji mogą być bezbolesne. Model ten może być używany podczas kąpieli dla zwiększenia wygody. System do masażu o wysokiej częstotliwości aktywnie stymuluje napiętą skórę, sprawiając, że depilacja staje się bardziej komfortowa i mniej bolesna. Łagodną i skuteczną depilację zapewni też technologia MicroGrip. Depilator Braun wyposażono w 28 par pęset, które dokładnie usuwają włoski z cebulką, zapewniając długotrwałą gładkość nawet do 4 tygodni.

Depilator ten jest urządzeniem zasilanym akumulatorowo, które jest w stanie pracować bez zasilania sieciowego 30 min. Jest to czas, który pozwoli Ci na wygodne użytkowanie pod prysznicem lub w kąpieli. Model ten posiada dwa ustawienia prędkości, które szczególnie docenią kobiety wrażliwe na ból. Dzięki tej funkcji będziesz mogła dostosować prędkość usuwania włosków do własnego ciała i wytrzymałości na ból. Wolne obroty pozwolą  też uniknąć podrażnień na wrażliwej skórze.

Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry jest lekki i łatwo dostosowuje się do ręki, nawet po zmoczeniu. Możliwość mycia urządzenia pod bieżącą wodą zapewnia lepszą higienę i łatwiejsze utrzymanie go w czystości.

W wyposażeniu depilatora znajdziesz przewód ładowarki i szczoteczkę do czyszczenia.  Dodatkowo możesz liczyć na nasadkę do masażu, która zwiększa komfort usuwania włosków i nasadkę trymera, która pozwala na przycinanie włosów  w miejscach wrażliwych. Przydatna może okazać się też głowica goląca i nasadka do kontaktu ze skórą, która płynnie dopasowuje się do wszystkich obszarów ciała.

+ Plusy

 • Bezprzewodowy
 • Dokładność golenia
 • System masażu
 • Dodatkowe nakładki w zestawie
 • Komfort użytkowania

– Minusy

 • Dość wysoka cena

Panasonic ES-ED92RP503

Panasonic ES ED92RP503

Pomimo niewielkiej różnicy cenowej w stosunku do modelu Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry, depilator Panasonic ES-ED92RP503 wyróżnia się większą ilością funkcji i dodatkowych elementów wyposażenia. Urządzenie posiada odpowiednio wyprofilowaną ruchomą głowicę, dzięki której depilacja będzie prostsza i dokładniejsza. Głowica dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i usuwa włoski razem z cebulkami, zapobiegając powstaniu podrażnień czy zacięć. Depilacja owłosienia będzie skuteczniejsza, dzięki wbudowanym diodom LED, które podświetlą depilowany obszar, uwidaczniając nawet najcieńsze włoski. Depilator elektryczny wyposażono również w podwójny dysk, który chwyta za włoski, zapewniając szybszą depilację. Dzięki systemowi ochrony skóry urządzenie ciągnie jedynie za włoski, sprawiając, że zabieg depilacji jest bezbolesny, a efekt utrzymuje się przed długi czas.

Kompletną pielęgnację umożliwi Ci dodatkowy zestaw nasadek, w tym głowica goląca, nasadka do depilacji pach i bikini, końcówka do depilacji bikini. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się nasadka złuszczająca pozbawiona pęset, która ogranicza ryzyko wrastania włosków. Wybierając depilator elektryczny Panasonic ES-ED92RP503, będziesz mogła zadbać również o swoje stopy. Dołączona nasadka z pilnikiem szybko i swobodnie zmiękczy i nawilży Twoją skórę, nie uszkadzając jej.

Depilator działa całkowicie bezprzewodowo, dzięki czemu możesz go używać w dowolnym miejscu. Gwarantuje to swobodę i łatwość użytkowania. Po godzinnym ładowaniu, urządzenie wystarczy Ci na ok. 30 minut depilacji na sucho lub na mokro. Obudowa depilatora Panasonic jest ergonomiczna, łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni. Dzięki temu depilacja jest bardziej komfortowa.

+ Plusy

 • Wygody w użyciu
 • Bogate wyposażenie
 • Cicho pracuje
 • Trwała bateria
 • Wielofunkcyjny

– Minusy

 • Może podrażniać skórę podczas golenia pod pachami

Philips Satinelle Advanced BRE640/00

Philips Satinelle Advanced BRE640/00

Depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 to nowoczesne urządzenie przeznaczone dla osób o wrażliwej i delikatnej skórze.  Model ten wyposażono w ceramiczne dyski o fakturowanej powierzchni, które łatwo dostosowują się do kształtu ciała i usuwają nawet najdrobniejsze włoski. Dodatkowo zapobiegają podrażnieniom i reakcjom alergicznym, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla skóry. Niespotykana szybkość dysków (2200 obrotów/minutę) i najszersza głowica depilująca zapewniają szybkie usuwanie włosków na ciele. O dokładność golenia zadba wbudowana latarka, która ułatwi zauważenie najmniejszych włosków i utrzymanie gładkiej skóry nawet do kilku tygodni. Bardzo przydatną funkcją jest też możliwość depilacji na sucho i na mokro, ponieważ ciepły strumień wody dodatkowo zmniejsza ból.

Do tego celu służą także dodatkowe nakładki, które znajdziesz w zestawie z depilatorem. Osobom wrażliwym na ból polecamy szczególnie nakładkę napinającą skórę, która napręża skórę podczas depilacji, zwiększając tym samym komfort zabiegu. Uczucie dyskomfortu złagodzi również system masujący. Producent wyposażył depilator Philips Satinelle Advanced BRE640/00 w głowicę przycinającą i nasadkę do okolic bikini, dzięki której depilacja włosków we wrażliwych partiach ciała stanie się wygodniejsza i łagodniejsza. Tak bogate wyposażenie sprawia, że jednym ruchem możesz zamienić depilator w delikatną, efektywną i bezpieczną golarkę.

Depilator ten posiada wbudowany akumulator, który pozwala nawet na 40 minut bezprzewodowego działania. Ładowanie trwa maksymalnie 1,5 godziny. Philips Bre 640/00 wygodnie trzyma się w dłoni – dzięki ergonomicznemu i zakrzywionemu uchwytowi palce nie ślizgają się na obudowie, a urządzenie dobrze przesuwa się po skórze.  

Wadą tego urządzenia są sporadycznie wrastające włoski po depilacji.

+ Plusy

 • Możliwość depilowania na mokro
 • Wbudowana latarka
 • Nasadka napinająca skórę
 • Wielofunkcyjny
 • Bezprzewodowy

– Minusy

 • Wrastające włoski

Braun Silk-epil 9-579

Braun Silk epil 9 579

Kupując depilator Braun Silk-epil 9-579,  możesz spodziewać się urządzenia, które skutecznie i szybko usuwa zbędne owłosienie, pozwalając na gładką skórę nawet do kilku tygodni. Nowa technologia MicroGrip pozwala uzyskać wysoki poziom precyzji podczas depilacji ciała. Model ten wyposażono w 40 % szersze pęsety od poprzednich modeli Braun, które obejmują większą powierzchnię skóry, przyspieszając depilację. Jednocześnie głowica zastosowana w depilatorze jest ruchoma, dzięki czemu dobrze dostosowuje się do kształtu ciała i zapewnia optymalny komfort i wydajność.

Wodoodporny depilator Braun Silk-epil 9-579 pozwala na wygodne korzystanie podczas kąpieli i łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą. Wbudowana lampka Smartlight ujawnia nawet najmniejsze włoski, ułatwiając dokładną depilację ciała. Ten dobry depilator posiada również system do masażu o wysokiej częstotliwości, który stymuluje skórę i sprawia, że depilacja jest mniej bolesna.

Zastosowana w depilatorze Braun głowica goląca nadaje się do usunięcia włosków w najbardziej wrażliwych miejscach. Nasadka nie wyrywa włosków, lecz obcina je przy skórze. Włoski szybciej odrastają, ale samo golenie jest bezbolesne. Depilator Braun Silk-epil 9-579 posiada szczoteczkę do czyszczenia twarzy, której brakuje w poprzednich modelach przedstawionych w rankingu. Dzięki niej usuniesz makijaż i zanieczyszczenia na twarzy dużo skuteczniej niż metodą ręczną.  W zestawie znajdziesz też nasadkę do twarzy, nasadkę do kontaktu ze skórą i nasadkę trymera.

W opinii użytkowników, czasami po goleniu na mokro i na sucho pojawiają się czerwone kropki na ciele. Nie utrzymują się jednak długo, ponieważ znikają już następnego dnia.

+ Plusy

 • Przydatne końcówki
 • Łatwy w użyciu
 • Ergonomiczny uchwyt
 • Dokładnie usuwa włoski
 • Długo działająca bateria

– Minusy

 • Zaczerwienienia po depilacji
 • Wysoka cena

Remington iLIGHT IPL6780

Remington iLIGHT IPL6780

Jeśli szukasz urządzenia IPL, które będzie działać przez długie lata bez konieczności wymiany lampy, to możesz zwrócić uwagę na model Remington iLIGHT IPL6780. Jest on w stanie wygenerować 150 000 błysków, co pozwala na wykonanie do 173 pełnych zabiegów całego ciała. Depilator IPL posiada czujnik koloru skóry, który pomoże Ci dobrać odpowiednie natężenie światła. W depilatorze zastosowano również pięciostopniową regulację natężenia światła, którą można indywidualnie dostosować do potrzeb ciała i twarzy. Dzięki temu depilacja ciała będzie bardziej delikatna i skuteczna.

Depilator Remington iLIGHT IPL6780 posiada tryb Multi-Flash, który emituje impuls co 2 sekundy, dzięki czemu możesz szybko usunąć owłosienie z dużego fragmentu ciała. Ta funkcja szczególnie przyda Ci się do depilacji nóg, klatki piersiowej i pleców. Na komfort i skuteczność działania depilatora bardzo duży wpływ ma nasadka do twarzy dołączona do niego. Dzięki niej skutecznie zlikwidujesz kobiecy wąsik. Model Remington wyposażono w duże okienko, które umożliwia szybkie przesuwanie urządzenia i skrócenie czasu zabiegu. Dużą zaletą jest też cicha praca urządzenia, dzięki czemu depilator nie będzie uciążliwy dla Ciebie i Twojej rodziny.

Tego typu urządzenie jest zasilane sieciowo, dlatego najlepiej sprawdzi się w domu lub w miejscach z dostępem do gniazdka.

Urządzenie nie jest przeznaczone do bardzo ciemnej skóry jak również do włosów siwych, bardzo jasnych blond oraz rudych.

+ Plusy

 • Długi kabel łączący podstawkę i urządzenie
 • Solidne wykonanie
 • Łatwy w obsłudze
 • Skuteczny
 • Czujnik koloru skóry

– Minusy

 • Zabiegi mogą być bolesne

Philips Lumea SC1995/00

Philips Lumea SC1995/00

Depilator IPL Philips Lumea SC1995/00 to urządzenie, które znacząco ułatwi przeprowadzenie zabiegu depilacji ciała. Model ten posiada tryb przesuwania i błysku, który umożliwia płynne przesuwanie depilatora po skórze. Atutem depilatora jest pięć regulowanych ustawień światła, co zapewnia skuteczne usuwanie owłosienia  i wstrzymanie rozwoju nowych włosków. Delikatne impulsy światła zapewniają zachowanie gładkiej skóry. Prawidłowo przeprowadzone zabiegi z wykorzystaniem tego modelu są bezpieczne, dlatego też mogą o nim pomyśleć kobiety o wrażliwej skórze. Czasem jednak wytwarzające się ciepło może być nieprzyjemne dla posiadaczek tego typu skóry.

Depilator jest przeznaczony do usuwania owłosienia z obszarów poniżej linii szyi: nóg, pach, okolic bikini, ramion czy brzucha. Sprzęt jest w stanie wygenerować ponad 250 000 błysków, co przekłada się na około 5-7 lat żywotności jednej lampy. Zasilany sieciowo model Philips Lumea SC1995/00 posiada bardzo długi kabel, który zapewni stałą prędkość pracy, nie ograniczając przy tym swobody ruchu. Depilator IPL dobrze trzyma się w dłoni, a urządzenie dobrze przesuwa się po skórze. Dodatkowo duże okienko urządzenia umożliwi szybkie zabiegi na większych obszarach ciała.

To, co przeszkadza użytkownikom to duża nasadka, która utrudnia dopasowanie urządzenia na nierównych powierzchniach ciała, np. na kolanie.

Urządzenie nie sprawdzi się przy włosach rudych, bardzo jasnych blond, siwych i przy ciemnym kolorze skóry.

+ Plusy

 • Pięć regulowanych ustawień intensywności światła
 • Łagodne działanie dla skóry
 • Wielofunkcyjny
 • Odpowiedni do różnej skóry
 • Bezpieczne użytkowanie w domu

– Minusy

 • Wytwarzające się ciepło może być nieprzyjemne dla wyjątkowo wrażliwej skóry
 • Duża nasadka utrudnia dopasowanie urządzenia na nierównych powierzchniach ciała, np. na kolanie

Philips Lumea BRI953/00

Philips Lumea BRI953/00

Depilator Philips Lumea BRI953/00, który wykorzystuje technologię IPL, sprawi, że zabiegi depilacji będą szybkie i bezbolesne. Podczas depilacji światłem nie musisz używać kosmetyków i znosić bólu jak w przypadku depilacji woskiem. Model ten jest bezpieczny podczas użytkowania, dzięki czemu może być prowadzony również na wrażliwej skórze oraz delikatnych partiach ciała. O takim rozwiązaniu mogą pomyśleć też kobiety, które mają problem z wrastającymi włoskami. Innowacyjna technologia IPL gwarantuje komfort po depilacji, a regularne korzystanie z depilatora przyczynia się do zahamowania odrostu włosków.

Urządzenie wyposażono w lampę o wydajności 250 000 błysków, dzięki czemu może być stosowane przed jedną osobę nawet przez 5-7 lat.  Depilator ten jest modelem zasilanym akumulatorowo, dlatego też pozwala na wykonywanie zabiegu w dowolnym miejscu. Lumea oferuje pięć regulowanych ustawień intensywności światła, które zapewniają delikatną i skuteczną depilację. Dużym udogodnieniem będą 3 wymienne nakładki: do ciała, twarzy i precyzyjna. Dzięki temu depilator można używać do różnych części ciała: nóg, rąk, brzucha, twarzy, pach i okolic bikini. Specjalna nasadka do twarzy posiada filtr światła, dzięki czemu możesz wykonywać bezpieczne zabiegi usuwania włosków z podbródka, policzków czy górnej wargi. Depilator Philips Lumea BRI953/00 posiada też nasadkę do precyzyjnych zabiegów pod pachami i w okolicach bikini. Atutem tego modelu jest duże okienko, które sprawdzi się przy depilacji większych obszarów. Użytkownicy zauważyli jednak, że czasem usuwanie owłosienia na dużej powierzchni może okazać się uciążliwe.

Urządzenie nie sprawdzi się przy włosach rudych, bardzo jasnych blond, siwych i przy ciemnym kolorze skóry.

+ Plusy

 • Bezprzewodowy
 • Nie powoduje podrażnień
 • Wymienne nakładki
 • Szybkie i bezbolesne zabiegi
 • Brak podrażnień po depilacji

– Minusy

 • Cena
 • Kłopotliwa depilacja dużych powierzchni, np. nóg

Czy warto kupić depilator?

Warto, jeśli zależy Ci na wydajnym i wygodnym w użytkowaniu urządzeniu do depilacji. Depilator należy do skutecznych domowych sposobów usuwania owłosienia, ponieważ efekt utrzymuje się najdłużej. Wybierając depilator klasyczny zyskasz gładką skórę na okres nawet 4 tygodni. Właścicielki depilatora IPL nie będą musiały sięgać po niego zbyt często przez najbliższe kilka miesięcy od wykonania serii zabiegów. To dlatego, że usunięcie włosków z cebulką sprawia, że odrastają one dłużej niż po usunięciu powierzchownym. Długotrwałe stosowanie depilatora przyczyni się też do osłabienia struktury włosków i ich wolniejszego odrastania. 

Tego typu urządzenie pozwala również zaoszczędzić czas, dlatego zaleca się je dla kobiet, które chcą cieszyć się gładkimi nogami, ale nie dysponują dużą ilością czasu na ich codzienną pielęgnację. Na depilację nóg przeznaczysz od 10 do 30 min, podczas gdy ogolenie bikini czy pach zajmie Ci dosłownie kilka minut. Oczywiście im większa powierzchnia na ciele, tym dłuższy czas depilacji. Niemniej jednak nie przekracza on pełnej godziny.

Cenny czas oszczędzisz też na kupowaniu maszynek do golenia lub korzystaniu z usług kosmetyczki. W ostatecznym rozrachunku dobry depilator może okazać się również tańszy niż pozostałe metody. Różnicę w wydatkach zauważysz szczególnie w okresie letnim, kiedy golisz się częściej lub wybierasz depilację woskiem.

Największą zaletą jest to, że depilator jest poręczny, dzięki czemu będzie Ci służyć zarówno w domu, jak i w podróży. Takie urządzenia są też bardzo lekkie, więc ich używanie będzie wygodniejsze i mniej męczące. Dla wielu kobiet zabieg depilacji może okazać się bolesny, dlatego też najlepsze depilatory elektryczne wyposażono w specjalne nakładki, które zmniejszają ból i efekt podrażnienia.

Jaki depilator wybrać?

Sposobów na depilację jest dużo, jednak największą popularnością cieszy się używanie depilatora. Dobre depilatory różnią się od siebie, dlatego przed wyborem jednego z modelu, warto zastanowić się, jaki rodzaj urządzenia będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W naszym rankingu umieściliśmy dwa typy depilatorów. Jednym z nich są depilatory klasyczne, których mechanizm opiera się na dyskach lub pęsetach, osadzonych na głowicy. W czasie pracy urządzenia, elementy te otwierają się i zamykają, co pozwala na chwytanie włosków u nasady i wyrywanie ich razem z cebulką. Mimo, że efektywność tych rozwiązań jest porównywalna, to są one przeznaczone do innego rodzaju włosków.

Inaczej zbudowane są natomiast depilatory IPL. Posiadają one specjalną lampę, która naświetla określony obszar naszego ciała. Głowica emituje wiązkę promieni świetlnych, które jest spektrum fal o różnej długości. W efekcie cebulki włosowe ulegają zniszczeniu lub przestają rosnąć. Zabieg depilacji IPL nie jest uzależniony od koloru włosków czy karnacji. Niemniej jednak i w tym przypadku siwe lub rude włoski oraz ciemny typ skóry nie będą odpowiednie do depilacji.  

Na co zwracać uwagę przy zakupie depilatora?

Jeśli chcesz, żeby urządzenie do depilacji było wygodne w użytkowaniu, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów. Jednym z nich jest rodzaj zasilania depilatora. Jeśli zamierzasz korzystać ze sprzętu w domu lub w miejscach z dostępem do gniazdka, wybierz model zasilany sieciowo. Tego typu depilator zapewni stałą prędkość pracy, ale ograniczy swobodę ruchu, ponieważ wymaga podłączenia do gniazdka. Osobom, które często podróżują, polecamy natomiast depilator zasilany akumulatorowo. Taki model jest bardziej mobilny, dzięki czemu gwarantuje większą swobodę ruchu. Niestety takie urządzenia są cięższe, dlatego depilacja może okazać się mniej komfortowa. Wybierając model z akumulatorem, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Im dłuższy, tym lepiej. Minimum, które pozwala na wygodne użytkowanie to 30 minut.

Ważnym parametrem jest też rodzaj głowicy depilatora. Depilator z pęsetami będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają rzadkie włoski na ciele. Takie urządzenia są zazwyczaj mniej precyzyjne, jednak wystarczą do usunięcia niewielkiego owłosienia. Warto pamiętać, że większa ilość pęset na głowicy depilatora przekłada się na dokładniejszą depilację i większą możliwość podrażnienia skóry wrażliwej. Dobrym wyborem dla kobiet o gęstym owłosieniu będzie depilator z głowicą dyskową. Najlepsze depilatory wyposażone są w dyski ceramiczne lub pokryte warstwą srebra, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla naszej skóry. Tańsze modele mają dyski metalowe, przez co mogą powodować podrażnienia.  Zwróć też uwagę na to, czy głowica depilatora jest ruchoma i odpowiednio wyprofilowana. Dzięki temu depilacja będzie prostsza i dokładniejsza.

Jaki będzie najlepszy depilator?

Godny uwagi depilator posiada regulację prędkości pracy, którą szczególnie docenią kobiety wrażliwe na ból. Dzięki tej funkcji będziesz mogła dostosować prędkość usuwania włosków do własnego ciała i wytrzymałości na ból. Wolne obroty pozwolą  też uniknąć podrażnień na wrażliwej skórze. Nie bez znaczenia jest także budowa depilatora. Podczas zakupu depilatora warto sprawdzić, czy jest lekki i łatwo dopasowuje się do ręki.

Komfort i efektywność zabiegów mogą poprawić modele depilatorów z dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem. Nieprzyjemne odczucia podczas depilacji likwiduje urządzenie do golenia na mokro. Wodoodporny depilator będzie też łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Wystarczy, że umyjesz go pod bieżącą wodą. Ciekawą funkcją będzie podświetlenie miejsca depilacji, która zwiększy dokładność zabiegu. Niektóre depilatory wyposażono również w nasadki chłodzące, masujące, golące lub specjalne do miejsc wrażliwych, które mają na celu złagodzenie bólu podczas depilacji. Warto też zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji głowicy depilatora. Dzięki temu unikniesz rozwoju bakterii i efekcie podrażnień skóry.

Depilator nie jest urządzeniem dla każdej kobiety

Czy należysz do grona osób, które zastanawiają się, jakie konkretnie rozwiązanie wybrać? Depilator będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli:

 • Szukasz urządzenia, które jest proste w obsłudze,
 • Chcesz cieszyć się gładkimi nogami przez długi okres czasu – wybierając depilator klasyczny możesz zyskać gładką skórę na okres nawet 4 tygodni lub kilka miesięcy w przypadku zakupu depilatora IPL
 • Szukasz szybkiej i skutecznej metody depilacji nóg,
 • Zależy Ci na urządzeniu, które będzie Ci służyć zarówno w domu, jak i w podróży – bezprzewodowe modele działają nawet przez godzinę bez ładowania,
 • Nie masz czasu na codzienną depilację ciała,
 • Chcesz ograniczyć ryzyko zacięcia się do minimum,
 • Szukasz urządzenia, które nie powoduje uczulenia,
 • Chcesz zaoszczędzić pieniądze – zakup depilatora to jednorazowy wydatek na kilka lat.

Urządzenie do depilacji ciała nie będzie najlepszym wyborem, jeśli:

 • Jesteś osobą bardzo wrażliwą na ból,
 • Masz delikatną skórę – depilator po wyrwaniu włosków może powodować zaczerwienienie, które utrzyma się na ciele przez jakiś czas,
 • Masz mocne, ciemne i grube włoski – niektóre depilatory mogą sprawić, że włoski będą miały większą skłonność do kłopotliwego wrastania,
 • Przeszkadza Ci konieczność zapuszczenia owłosienia,
 • Masz ograniczony budżet – zakup depilatora klasycznego lub depilatora IPL jest droższy niż wybór maszynek do golenia lub wosku.

Depilator elektryczny to urządzenie łączące w sobie wiele funkcji, które docenią kobiety pragnące cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu na codzienną depilację ciała. Zakup tego typu urządzenia to dobra inwestycja, która w dłuższej perspektywie wyjdzie korzystniej cenowo niż zabiegi w profesjonalnych salonach.