Ranking depilatorów 2020

Depilatory elektryczne od lat są popularne jednak czasami trudno jest znaleźć odpowiedni dla siebie, zwłaszcza przy dużej ilości modeli na rynku. Czy warto zdecydować się na zakup tego urządzenia? Jakie parametry mają wpływ na komfort użytkowania? Jaki typ depilatora najlepiej sprawdzi się dla nas? Z przygotowanego przez nas rankingu dowiesz się też, czym różnią się droższe modele od tańszych.

Wybraliśmy kilka bardzo dobrych modeli klasycznych oraz IPL, które różnią się ceną, rodzajem zasilania, ilością funkcji, wyposażeniem czy też sposobem depilacji. Nasz ranking obejmuje sprzęt posegregowany według ceny, od najtańszego.

Ranking depilatorów

 ModelTyp depilatoraSposób depilacjiRodzaj zasilania 
Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&DryKlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Panasonic ES-ED92RP503KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Braun Silk-epil 9 9-880KlasycznyPęsetyAkumulatorowyZobacz w sklepie
Remington iLIGHT IPL6780IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Philips Lumea SC1994/00IPLImpuls światłaSieciowyZobacz w sklepie
Philips Lumea BRI953/00IPLImpuls światłaAkumulatorowyZobacz w sklepie

Jeśli chodzi o depilatory, to bardzo duże znaczenie ma cena i typ urządzenia do depilacji. Droższe modele w technologii IPL, dzięki impulsom światła, zapewniają bardzo skuteczną depilację na długi czas, nie mogą być jednak stosowane z wszystkimi kolorami włosów. W tego typu urządzeniach nie znajdziemy też systemu masażu, którym mogą pochwalić się inne depilatory, na przykład Braun Silk-epil 9. Prawie w każdym przypadku wyższa cena przekłada się na większą ilość dodatkowych elementów wyposażenia, które umożliwią depilację na różnych partiach ciała.

Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry

Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry

Z depilatorem Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry pierwsze kroki w depilacji mogą być bezbolesne. Model ten może być używany podczas kąpieli dla zwiększenia wygody. System do masażu o wysokiej częstotliwości aktywnie stymuluje napiętą skórę, sprawiając, że depilacja staje się bardziej komfortowa i mniej bolesna. Łagodną i skuteczną depilację zapewni też technologia MicroGrip. Depilator Braun wyposażono w 28 par pęset, które dokładnie usuwają włoski z cebulką, zapewniając długotrwałą gładkość nawet do 4 tygodni.

Depilator ten jest urządzeniem zasilanym akumulatorowo, które jest w stanie pracować bez zasilania sieciowego 30 min. Jest to czas, który pozwoli Ci na wygodne użytkowanie pod prysznicem lub w kąpieli. Model ten posiada dwa ustawienia prędkości, które szczególnie docenią kobiety wrażliwe na ból. Dzięki tej funkcji będziesz mogła dostosować prędkość usuwania włosków do własnego ciała i wytrzymałości na ból. Wolne obroty pozwolą  też uniknąć podrażnień na wrażliwej skórze.

Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry jest lekki i łatwo dostosowuje się do ręki, nawet po zmoczeniu. Możliwość mycia urządzenia pod bieżącą wodą zapewnia lepszą higienę i łatwiejsze utrzymanie go w czystości.

W wyposażeniu depilatora znajdziesz przewód ładowarki i szczoteczkę do czyszczenia.  Dodatkowo możesz liczyć na nasadkę do masażu, która zwiększa komfort usuwania włosków i nasadkę trymera, która pozwala na przycinanie włosów  w miejscach wrażliwych. Przydatna może okazać się też głowica goląca i nasadka do kontaktu ze skórą, która płynnie dopasowuje się do wszystkich obszarów ciała.

+ Plusy

 • Bezprzewodowy
 • Dokładność golenia
 • System masażu
 • Dodatkowe nakładki w zestawie
 • Komfort użytkowania

– Minusy

Panasonic ES-ED92RP503

Panasonic ES ED92RP503

Pomimo niewielkiej różnicy cenowej w stosunku do modelu Braun Silk-Epil 5 5541 Wet&Dry, depilator Panasonic ES-ED92RP503 wyróżnia się większą ilością funkcji i dodatkowych elementów wyposażenia. Urządzenie posiada odpowiednio wyprofilowaną ruchomą głowicę, dzięki której depilacja będzie prostsza i dokładniejsza. Głowica dobrze dopasowuje się do kształtu ciała i usuwa włoski razem z cebulkami, zapobiegając powstaniu podrażnień czy zacięć. 

Depilacja owłosienia będzie skuteczniejsza, dzięki wbudowanym diodom LED, które podświetlą depilowany obszar, uwidaczniając nawet najcieńsze włoski. Depilator elektryczny wyposażono również w podwójny dysk, który chwyta za włoski, zapewniając szybszą depilację. Dzięki systemowi ochrony skóry urządzenie ciągnie jedynie za włoski, sprawiając, że zabieg depilacji jest bezbolesny, a efekt utrzymuje się przed długi czas.

Kompletną pielęgnację umożliwi Ci dodatkowy zestaw nasadek, w tym głowica goląca, nasadka do depilacji pach i bikini, końcówka do depilacji bikini. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się nasadka złuszczająca pozbawiona pęset, która ogranicza ryzyko wrastania włosków. Wybierając depilator Panasonic ES-ED92RP503, będziesz mogła zadbać również o swoje stopy. Dołączona nasadka z pilnikiem szybko i swobodnie zmiękczy i nawilży Twoją skórę, nie uszkadzając jej.

Depilator działa całkowicie bezprzewodowo, dzięki czemu możesz go używać w dowolnym miejscu. Gwarantuje to swobodę i łatwość użytkowania. Po godzinnym ładowaniu, urządzenie wystarczy Ci na ok. 30 minut depilacji na sucho lub na mokro. Obudowa depilatora Panasonic jest ergonomiczna, łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni. Dzięki temu depilacja jest bardziej komfortowa.

+ Plusy

 • Wygody w użyciu
 • Bogate wyposażenie
 • Cicho pracuje
 • Trwała bateria
 • Wielofunkcyjny

– Minusy

 • Może podrażniać skórę podczas golenia pod pachami

Braun Silk-epil 9 9-880

Braun Silk-epil 9 9-880

Depilator Braun Silk-epil 9 9-880 jest dobrze wyposażony i możesz spodziewać się jego dużej skuteczności i szybkiego usunięcia zbędnego owłosienia, pozostawiając gładką skórę przez długi czas. Dzięki technologii MicroGrip możesz uzyskać dużą precyzję podczas depilacji.

W tym modelu zastosowano głowicę o 40% szerszą w porównaniu ze starymi modelami Brauna, przez to obejmuje ona większą powierzchnię skóry i samo usuwanie włosów może być wykonane znacznie szybciej. Depilator wyposażony jest też w szersze, dłuższe i głębiej sięgające pęsety, które potrafią usuwać nawet bardzo małe włoski. Głowica jest ruchoma i dostosowuje się do kształtu ciała polepszając komfort i wydajność.

Ten model jest wodoodporny, można więc z niego korzystać podczas kąpieli i łatwo czyścić pod bieżącą wodą. Podczas depilacji pod wodą jest nieco mniej dokładny ale za to też mniej bolesny. W obudowie urządzenia zainstalowana jest lampka Smartlight pozwalająca zobaczyć nawet małe włoski. Ten depilator posiada również nasadkę do masażu o wysokiej częstotliwości, która stymuluje skórę i przez to depilacja jest mniej bolesna.

Urządzenie jest dobrze wyposażone i w zestawie znajdziemy sporo dodatków. Jednym z nich jest głowica goląca, która zmienia depilator w golarkę. Przyda się ona do usunięcia włosków w najbardziej wrażliwych miejscach. Co prawda nie wyrywa ich, a obcina je przy skórze więc szybciej odrastają ale za to samo golenie jest bezbolesne.

Przydatna może być też dołączona szczoteczka do oczyszczania twarzy bo dzięki niej usuniesz makijaż i zanieczyszczenia skuteczniej niż metodą ręczną. Oprócz tego w zestawie znajduje się też nasadka do depilacji twarzy, nasadka trymera, szczoteczka do czyszczenia, wtyczka do ładowania i kosmetyczka w formie woreczka.

+ Plusy

 • Przydatne końcówki
 • Łatwy w użyciu
 • Ergonomiczny uchwyt
 • Dokładnie usuwa włoski
 • Długo działająca bateria

– Minusy

 • Wysoka cena

Remington iLIGHT IPL6780

Remington iLIGHT IPL6780

Jeśli szukasz urządzenia IPL, które będzie działać przez długie lata bez konieczności wymiany lampy, to możesz zwrócić uwagę na model Remington iLIGHT IPL6780. Jest on w stanie wygenerować 150 000 błysków, co pozwala na wykonanie do 173 pełnych zabiegów całego ciała. Depilator IPL posiada czujnik koloru skóry, który pomoże Ci dobrać odpowiednie natężenie światła. W depilatorze zastosowano również pięciostopniową regulację natężenia światła, którą można indywidualnie dostosować do potrzeb ciała i twarzy. Dzięki temu depilacja ciała będzie bardziej delikatna i skuteczna.

Depilator Remington iLIGHT IPL6780 posiada tryb Multi-Flash, który emituje impuls co 2 sekundy, dzięki czemu możesz szybko usunąć owłosienie z dużego fragmentu ciała. Ta funkcja szczególnie przyda Ci się do depilacji nóg, klatki piersiowej i pleców. Na komfort i skuteczność działania depilatora bardzo duży wpływ ma nasadka do twarzy dołączona do niego. Dzięki niej skutecznie zlikwidujesz kobiecy wąsik. Model Remington wyposażono w duże okienko, które umożliwia szybkie przesuwanie urządzenia i skrócenie czasu zabiegu. Dużą zaletą jest też cicha praca urządzenia, dzięki czemu depilator nie będzie uciążliwy dla Ciebie i Twojej rodziny.

Tego typu urządzenie jest zasilane sieciowo, dlatego najlepiej sprawdzi się w domu lub w miejscach z dostępem do gniazdka.

Urządzenie nie jest przeznaczone do bardzo ciemnej skóry jak również do włosów siwych, bardzo jasnych blond oraz rudych.

+ Plusy

 • Długi kabel łączący podstawkę i urządzenie
 • Solidne wykonanie
 • Łatwy w obsłudze
 • Skuteczny
 • Czujnik koloru skóry

– Minusy

 • Zabiegi mogą być bolesne

Philips Lumea SC1994/00

PHILIPS Lumea SC1994/00

Depilator IPL Philips Lumea SC1994/00 to urządzenie, które znacząco ułatwi przeprowadzenie zabiegu depilacji ciała. Impulsy światła zapewniają skuteczne usuwanie owłosienia, wstrzymanie rozwoju nowych włosków i przez to zachowanie gładkiej skóry na długo. Model ten posiada tryb przesuwania i błysku, który umożliwia płynne ruchy depilatora po skórze. Plusem jego jest pięć regulowanych ustawień intensywności światła, można więc dostosować go do typu skóry.

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi z wykorzystaniem tego modelu są bezpieczne, dlatego też mogą o nim pomyśleć kobiety o wrażliwej skórze. Czasem jednak wytwarzające się ciepło może być nieprzyjemne dla posiadaczek tego typu skóry.

Ten model jest przeznaczony do usuwania włosów z obszarów poniżej linii szyi: ramion, nóg, brzucha, pach i okolic bikini. Sprzęt jest zasilany sieciowo i posiada bardzo długi kabel, który zapewni stałą prędkość pracy, nie ograniczając przy tym swobody ruchu. Depilator dobrze trzyma się w dłoni i przesuwa po skórze a jego duża nasadka umożliwia szybkie zabiegi na większych obszarach ciała. Jest ona jednak mniej wygodna przy depilacji na nierównych powierzchniach ciała takich jak kolana.

Depilator ma wbudowany czujnik odcienia skóry i określa jej karnację na początku każdej depilacji a także sporadycznie w jej trakcie. Gdy wykryje zbyt ciemny odcień to zatrzymuje zabieg.
Trzeba zwrócić uwagę, że urządzenie nie sprawdzi się przy włosach rudych, bardzo jasnych blond, siwych i przy bardzo ciemnym kolorze skóry.

+ Plusy

 • Pięć regulowanych ustawień intensywności światła
 • Łagodne działanie dla skóry
 • Wielofunkcyjny
 • Odpowiedni do różnej skóry
 • Bezpieczne użytkowanie w domu

– Minusy

 • Wytwarzające się ciepło może być nieprzyjemne dla wyjątkowo wrażliwej skóry
 • Duża nasadka utrudnia dopasowanie urządzenia na nierównych powierzchniach ciała, np. na kolanie

Philips Lumea BRI953/00

Philips Lumea BRI953/00

Depilator Philips Lumea BRI953/00, który wykorzystuje technologię IPL, sprawi, że zabiegi depilacji będą szybkie i bezbolesne. Podczas depilacji światłem nie musisz używać kosmetyków i znosić bólu jak w przypadku depilacji woskiem. Model ten jest bezpieczny podczas użytkowania, dzięki czemu może być prowadzony również na wrażliwej skórze oraz delikatnych partiach ciała. O takim rozwiązaniu mogą pomyśleć też kobiety, które mają problem z wrastającymi włoskami. Innowacyjna technologia IPL gwarantuje komfort po depilacji, a regularne korzystanie z depilatora przyczynia się do zahamowania odrostu włosków.

Urządzenie wyposażono w lampę o wydajności 250 000 błysków, dzięki czemu może być stosowane przed jedną osobę nawet przez 5-7 lat.  Depilator ten jest modelem zasilanym akumulatorowo, dlatego też pozwala na wykonywanie zabiegu w dowolnym miejscu. Lumea oferuje pięć regulowanych ustawień intensywności światła, które zapewniają delikatną i skuteczną depilację. Dużym udogodnieniem będą 3 wymienne nakładki: do ciała, twarzy i precyzyjna. Dzięki temu depilator można używać do różnych części ciała: nóg, rąk, brzucha, twarzy, pach i okolic bikini.

Specjalna nasadka do twarzy posiada filtr światła, dzięki czemu możesz wykonywać bezpieczne zabiegi usuwania włosków z podbródka, policzków czy górnej wargi. Depilator Philips Lumea BRI953/00 posiada też nasadkę do precyzyjnych zabiegów pod pachami i w okolicach bikini. Atutem tego modelu jest duże okienko, które sprawdzi się przy depilacji większych obszarów. Użytkownicy zauważyli jednak, że czasem usuwanie owłosienia na dużej powierzchni może okazać się uciążliwe.

Urządzenie nie sprawdzi się przy włosach rudych, bardzo jasnych blond, siwych i przy bardzo ciemnym kolorze skóry.

+ Plusy

 • Bezprzewodowy
 • Nie powoduje podrażnień
 • Wymienne nakładki
 • Szybkie i bezbolesne zabiegi
 • Brak podrażnień po depilacji

– Minusy

 • Cena
 • Kłopotliwa depilacja dużych powierzchni, np. nóg

Jaki depilator wybrać?

Sposobów na depilację jest dużo, jednak największą popularnością cieszy się używanie depilatora. Dobre depilatory różnią się od siebie, dlatego przed wyborem jednego z modelu, warto zastanowić się, jaki rodzaj urządzenia będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W naszym rankingu umieściliśmy dwa typy depilatorów. Jednym z nich są depilatory klasyczne, których mechanizm opiera się na dyskach lub pęsetach, osadzonych na głowicy. W czasie pracy urządzenia, elementy te otwierają się i zamykają, co pozwala na chwytanie włosków u nasady i wyrywanie ich razem z cebulką. Mimo, że efektywność tych rozwiązań jest porównywalna, to są one przeznaczone do innego rodzaju włosków.

Inaczej zbudowane są natomiast depilatory IPL. Posiadają one specjalną lampę, która naświetla określony obszar naszego ciała. Głowica emituje wiązkę promieni świetlnych, które jest spektrum fal o różnej długości. W efekcie cebulki włosowe ulegają zniszczeniu lub przestają rosnąć. Zabieg depilacji IPL nie jest uzależniony od koloru włosków czy karnacji. Niemniej jednak i w tym przypadku siwe lub rude włoski oraz ciemny typ skóry nie będą odpowiednie do depilacji.  

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jeśli chcesz, żeby urządzenie do depilacji było wygodne w użytkowaniu, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów. Jednym z nich jest rodzaj zasilania depilatora. Jeśli zamierzasz korzystać ze sprzętu w domu lub w miejscach z dostępem do gniazdka, wybierz model zasilany sieciowo. Tego typu depilator zapewni stałą prędkość pracy, ale ograniczy swobodę ruchu, ponieważ wymaga podłączenia do gniazdka. Osobom, które często podróżują, polecamy natomiast depilator zasilany akumulatorowo. Taki model jest bardziej mobilny, dzięki czemu gwarantuje większą swobodę ruchu. Niestety takie urządzenia są cięższe, dlatego depilacja może okazać się mniej komfortowa. Wybierając model z akumulatorem, zwróć uwagę na czas pracy baterii. Im dłuższy, tym lepiej. Minimum, które pozwala na wygodne użytkowanie to 30 minut.

Ważnym parametrem jest też rodzaj głowicy depilatora. Depilator z pęsetami będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które mają rzadkie włoski na ciele. Takie urządzenia są zazwyczaj mniej precyzyjne, jednak wystarczą do usunięcia niewielkiego owłosienia. Warto pamiętać, że większa ilość pęset na głowicy depilatora przekłada się na dokładniejszą depilację i większą możliwość podrażnienia skóry wrażliwej. Dobrym wyborem dla kobiet o gęstym owłosieniu będzie depilator z głowicą dyskową. Najlepsze depilatory wyposażone są w dyski ceramiczne lub pokryte warstwą srebra, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla naszej skóry. Tańsze modele mają dyski metalowe, przez co mogą powodować podrażnienia.  Zwróć też uwagę na to, czy głowica depilatora jest ruchoma i odpowiednio wyprofilowana. Dzięki temu depilacja będzie prostsza i dokładniejsza.

Jaki będzie najlepszy depilator?

Godny uwagi depilator posiada regulację prędkości pracy, którą szczególnie docenią kobiety wrażliwe na ból. Dzięki tej funkcji będziesz mogła dostosować prędkość usuwania włosków do własnego ciała i wytrzymałości na ból. Wolne obroty pozwolą  też uniknąć podrażnień na wrażliwej skórze. Nie bez znaczenia jest także budowa depilatora. Podczas zakupu depilatora warto sprawdzić, czy jest lekki i łatwo dopasowuje się do ręki.

Komfort i efektywność zabiegów mogą poprawić modele depilatorów z dodatkowymi funkcjami i wyposażeniem. Nieprzyjemne odczucia podczas depilacji likwiduje urządzenie do golenia na mokro. Wodoodporny depilator będzie też łatwiejszy w utrzymaniu czystości. Wystarczy, że umyjesz go pod bieżącą wodą. Ciekawą funkcją będzie podświetlenie miejsca depilacji, która zwiększy dokładność zabiegu. Niektóre depilatory wyposażono również w nasadki chłodzące, masujące, golące lub specjalne do miejsc wrażliwych, które mają na celu złagodzenie bólu podczas depilacji. Warto też zaopatrzyć się w płyn do dezynfekcji głowicy depilatora. Dzięki temu unikniesz rozwoju bakterii i efekcie podrażnień skóry.

Depilator nie jest urządzeniem dla każdej kobiety

Czy należysz do grona osób, które zastanawiają się, jakie konkretnie rozwiązanie wybrać? Depilator będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli:

 • Szukasz urządzenia, które jest proste w obsłudze,
 • Chcesz cieszyć się gładkimi nogami przez długi okres czasu – wybierając depilator klasyczny możesz zyskać gładką skórę na okres nawet 4 tygodni lub kilka miesięcy w przypadku zakupu depilatora IPL
 • Szukasz szybkiej i skutecznej metody depilacji nóg,
 • Zależy Ci na urządzeniu, które będzie Ci służyć zarówno w domu, jak i w podróży – bezprzewodowe modele działają nawet przez godzinę bez ładowania,
 • Nie masz czasu na codzienną depilację ciała,
 • Chcesz ograniczyć ryzyko zacięcia się do minimum,
 • Szukasz urządzenia, które nie powoduje uczulenia,
 • Chcesz zaoszczędzić pieniądze – zakup depilatora to jednorazowy wydatek na kilka lat.

Urządzenie do depilacji ciała nie będzie najlepszym wyborem, jeśli:

 • Jesteś osobą bardzo wrażliwą na ból,
 • Masz delikatną skórę – depilator po wyrwaniu włosków może powodować zaczerwienienie, które utrzyma się na ciele przez jakiś czas,
 • Masz mocne, ciemne i grube włoski – niektóre depilatory mogą sprawić, że włoski będą miały większą skłonność do kłopotliwego wrastania,
 • Przeszkadza Ci konieczność zapuszczenia owłosienia,
 • Masz ograniczony budżet – zakup depilatora klasycznego lub depilatora IPL jest droższy niż wybór maszynek do golenia lub wosku.

Depilator elektryczny to urządzenie łączące w sobie wiele funkcji, które docenią kobiety pragnące cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Będzie też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu na codzienną depilację ciała. Zakup tego typu urządzenia to dobra inwestycja, która w dłuższej perspektywie wyjdzie korzystniej cenowo niż zabiegi w profesjonalnych salonach.