Ranking piekarników z mikrofalą 2023 | TOP 5 | Dobre modele

Piekarniki z mikrofalą do zabudowy w rankingu i opinie

Piekarniki z mikrofalą łączą w sobie zalety dwóch urządzeń i pozwalają zaoszczędzić miejsce w kuchni. Wciąż są jednak dość nowym rozwiązaniem i trudno jest znaleźć informacje o tym jaki model wybrać.

W tym rankingu podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu i czy warto kupić piekarnik z mikrofalą. Wybraliśmy kilka modeli urządzeń, które różnią się ceną, mocą, pojemnością, ilością programów do przygotowywania potraw, czy też zakresem temperatury.

Ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy 2023

1. Miejsce Electrolux EVL8E00Z

Electrolux EVL8E00Z

Moc: 3000W
Moc mikrofal: 1000W
Zakres temperatur: 30°C – 230°C
Pojemność: 43 l
Termoobieg: tak

Plusy

 • estetyczny wygląd
 • proste sterowanie
 • ilość potrzebnych funkcji
 • równomierne nagrzewanie
 • nowoczesny

Minusy

 • pojemność

Piekarnik Electrolux EVL8E00Z to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu, w stosunku do tradycyjnych piekarników. Za jego pomocą można przyrządzić pyszne i soczyste dania nawet w połowę krótszym czasie. Funkcja mikrofali, termoobieg oraz wielość trybów grzania to ciekawe połączenie nowoczesnej techniki służącej w życiu codziennym.

Urządzenie zapewnia możliwość pieczenia bez oczekiwania na nagrzanie piekarnika. Daje to oszczędność czasu nawet o 40% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Nowoczesny wyświetlacz LCD

Piekarnik prowadzi nas za rękę podczas gotowania ulubionych dań. Samodzielnie dostosuje nie tylko zakres temperatury, ale i czas pracy niezbędnej do optymalnego przygotowywania potrawy. Tekstowy wyświetlacz LCD wspiera użytkownika w wyborze tym bardziej, że jest czytelny z każdej perspektywy. Elektroniczne sterowanie temperatury, zmiana ustawień za pomocą dotyku oraz wspomniany wyświetlacz LCD to cechy odróżniające ten model od konkurencji.

Termoobieg i grill

Kolejna funkcja zapewniająca oszczędność energii i czasu to Even Cooking. Jest to termoobieg czyli równomierne i szybkie przygotowywanie potraw z pomocą wentylatora. Rozprowadza on gorące powietrze sprawiając, że każda z potraw jest tak samo dopieczona.

Termoobieg to jeszcze nie wszystko, ponieważ piekarnik może się pochwalić także niezbędną funkcją grilla umożliwiającego pieczenie bez użycia tłuszczu. Tak przygotowane potrawy są dobrym wspomnienie lata i gotowania na świeżym powietrzu. Ich smak możemy sobie odtworzyć w każdej chwili.

Brytfannę dołączoną do piekarnika z łatwością wsuniemy do środka za pomocą drabinek Easy Entry.

Rozmrażanie i utrzymywanie stałej temperatury potrawy

Piekarnik ma mnóstwo funkcji, które dają szerokie możliwości przygotowywania potraw. Za jego pomocą z łatwością upieczemy chleb czy pizzę. Sprawimy, że ciasto drożdżowe wyrośnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, podgrzejemy potrawę, utrzymamy ją w stałej temperaturze w oczekiwaniu na gości, ale także rozmrozimy mięso lub ryby chcąc szybko ugotować coś pysznego.

Warto zaznaczyć, że wentylator zatrzymuje się po otwarciu drzwi piekarnika, przez co nie uderza nas gorące powietrze. Jest to szczególne ważne, jeśli piekarnik jest usytuowany na wysokości twarzy, bo mogłoby to być dość niebezpieczne. Wskaźnik ciepła pozostałego, to dodatkowa cecha urządzenia zwracająca uwagę na bezpieczeństwo i oszczędność prądu.

Możliwość pieczenia na dwóch poziomach jednocześnie pozwala dobrze oszczędzić energię i czas.

Emaliowana powłoka zapewnia zaś szybkie i bezproblemowe czyszczenie urządzenia.

2. Miejsce Electrolux EVL6E40X

Electrolux EVL6E40X CombiQuick

Moc: 3000W
Moc mikrofal: 1000W
Zakres temperatur: 30°C – 230°C
Pojemność: 43 l
Termoobieg: tak

Plusy

 • oszczędność miejsca
 • szybkie nagrzewanie
 • elegancki
 • nowoczesny
 • dobrze piecze

Minusy

 • pojemność wnętrza

Electrolux EVL6E40X CombiQuick to najtańszy model w naszym rankingu i bardzo dobrze nadaje się do wypieku ciast czy chleba ale także do pieczenia zapiekanek i mięs.

Pojemność 43 l jest podobna jak w innych piekarnikach z mikrofalą i trzeba się będzie do niej przyzwyczaić.

Podstawową zaletą piekarnika jest funkcją CombiQuick, którą podkreślono już w samej nazwie. Zgodnie z zapewnieniami producenta, piekarnik pozwala skrócić czas pieczenia nawet o połowę w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami tego typu. To wszystko dzięki połączeniu termoobiegu, mikrofal i trybów piekarnika.

Mikrofale i grill

Piekarnik został wyposażony w praktyczną i często pożądaną przez klientów funkcję grilla. Zapewnia ona na alternatywę dla gotowania na świeżym powietrzu, jednak przede wszystkim pozwala na pieczenie bez użycia tłuszczu, ale z zachowaniem chrupiącego i soczystego smaku potraw, takich jak skrzydełka czy bekon.

Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć ze względu na szybsze pieczenie, jest Even Cooking. Jest to termoobieg z możliwością pieczenia na 2 poziomach jednocześnie i rozprowadza ciepło równomiernie wewnątrz piekarnika za pomocą wentylatora. W stosunku do tradycyjnych piekarników, pozwala to przygotować potrawy nawet o 20% szybciej a dodatkowo zapewnia równomierne pieczenie.

Wiele programów pieczenia

Jak na tej klasy piekarnik do zabudowy przystało, mamy tu też dodatkowe funkcje, które wpływają na wygodę użytkowania. Osoby, które miewały mniejsze bądź większe problemy z dostosowaniem odpowiedniego poziomu grzania, mogą odetchnąć z ulgą. Piekarnik Electrolux EVL6E40X CombiQuick samodzielnie proponuje optymalną temperaturę, choć oczywiście można to zrobić także ręcznie.

Przydatna może być funkcja rozmrażania, która zapewnia możliwość natychmiastowego przygotowania dania, nawet jeśli przed chwilą produkty znajdowały się jeszcze w zamrażalce.

Wygodne sterowanie

Tekstowy wyświetlacz LCD zapewnia szybki dostęp do różnych programów pieczenia. Sterowanie jest elektroniczne, a interfejs nowoczesny. Są tam płaskie, chowane pokrętła, które nie ulegną zabrudzeniu. Piekarnik, dzięki emaliowanej powłoce jest też łatwy w czyszczeniu.

W zestawie otrzymamy jedną emaliowaną blachę, którą wsuwamy do piekarnika za pomocą drabinki Easy Entry.

Piekarnik jest bezpieczny dla najmłodszych, ponieważ drzwi safe to touch nie nagrzewają się do wysokich temperatur a dodatkowa blokada uniemożliwia ich otworzenie podczas pieczenia.

3. Miejsce Bosch CMG633BB1

Bosch CMG633BB1

Moc: 3600W
Moc mikrofal: 900W
Zakres temperatur: 30°C – 275°C
Pojemność: 45 l
Termoobieg: tak

Plusy

 • ilość programów
 • zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci
 • szybkość podgrzewania
 • łatwość czyszczenia

Minusy

 • wentylator pracuje przez jakiś czas po zakończeniu używania , np. po użyciu funkcji mikrofali

Ten piekarnik Bosch ma ładny i minimalistyczny wygląd. Posiada wiele udogodnień łącznie z szerokim zakresem niezbędnych funkcji i potrafi mieć dyskretny, nienachalny wygląd. Jest tak za sprawą użytych do produkcji materiałów. Czarny, szklany front będący alternatywą dla stali szlachetnej oraz czytelny i nowoczesny wyświetlacz TFT 2,5” z sensorowymi przyciskami, może stać się dekoracją kuchni. A podświetlany pierścień umożliwia łatwy i szybki wybór programów.

Funkcja mikrofal zamiast kuchenki mikrofalowej

Piekarnik sprzedawany jest w wersji wyłącznie do zabudowy, co czyni go jeszcze bardziej dopasowanym do pomieszczenia. Mimo niewielkich rozmiarów, ma w sobie funkcję mikrofal, przez co nie musimy już wyposażać się w kolejny sprzęt do szybkiego podgrzewania dań.

Producent zapewnia, że z piekarnikiem zaoszczędzimy nawet 50% własnego czasu oraz energii, ponieważ wykorzystuje on w tym samym czasie funkcje mikrofal, termoobiegu i szybkiego nagrzewania.

Termoobieg 4d, czyli pieczenie kilku dań jednocześnie

Termoobieg 4d to funkcja umożliwiająca przygotowanie kilku potraw jednocześnie. Dzieje się tak poprzez wykorzystanie wentylatora rozprowadzającego ciepłe powietrze na każdym z poziomów. Mamy tu także grill do pieczenia chrupkich i soczystych dań bez użycia tłuszczu.

Niewielki rozmiar wcale nie oznacza małej użyteczności piekarnika. Skoro można tam było zamknąć także mikrofale, a więc dać jednemu urządzeniu funkcjonalność dwóch, to nie było żadnym problemem zapewnić także inne funkcje, jak np. rozmrażanie, grill z obiegiem powietrza czy kontrola nagrzewania.

Posiada 14 programów grzania

Piekarnik posiada system wsparcia, tzw. Auto Pilot, który prowadzi nas przez aż 14 programów grzania wybierając najbardziej optymalną temperaturę oraz czas przyrządzania potrawy. To ważne, ponieważ zdejmuje z nas ciężar posiadania zaawansowanej wiedzy dotyczącej gotowania.

Urządzenie jest też bezpieczne dla dzieci, ponieważ posiada wskaźnik zalegania ciepła chroniący przed kontaktem z ciepłymi miejscami oraz wyłącznik bezpieczeństwa. Nie ma więc obaw, że dzieci samodzielnie włączą piekarnik. Chłodny front 40° C zabezpiecza przed oparzeniem.

Niestety podobnie jak w modelu o białym kolorze, w tym też wentylator pozostaje włączony jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu używania urządzenia aby go szybciej schłodzić. Ma to przedłużyć jego żywotność ale może przeszkadzać.

4. Miejsce Siemens CM633GBS1

Siemens CM633GBS1

Moc: 3600W
Moc mikrofal: 900W
Zakres temperatur: 30°C – 275°C
Pojemność: 45 l
Termoobieg: tak

Plusy

 • ilość programów i opcji pieczenia
 • nowoczesny wygląd
 • intuicyjne sterowanie
 • szybkość podgrzewania
 • łatwość czyszczenia

Minusy

 • mocna dmuchawa, również przez jakiś czas po zakończeniu używania urządzenia

Piekarnik Siemens iQ700 CM633GBS1 to nie tylko soczyste i pyszne pieczenie, ale także podgrzewanie potraw. Ten model pozwala też oszczędzić miejsce i czas.

Funkcja VarioSpeed umożliwia skrócenie czasu pieczenia nawet o połowę. Przez to pozwala maksymalnie oszczędzić czas przygotowywania posiłków. Nie trzeba już czekać na nagrzanie urządzenia, ponieważ temperaturę potrzebną do wykonania jakiegoś dania osiągniemy w bardzo krótkim czasie.

Termoobieg 4D pozwala na pieczenie na kilku poziomach jednocześnie. Wentylator rozprowadza ciepłe powietrze równomiernie, aby każda potrawa była dobrze wypieczona.

Przydatne mikrofale

Do dyspozycji jest 5 stopni mocy mikrofal (90 W,180 W,360 W,600 W i max) oraz Inwerter. Trzeba podkreślić, że funkcja mikrofal przejęła wszystkie funkcje kuchenki mikrofalowej, która do tej pory była osobnym urządzeniem.

Piekarnik posiada też funkcję rozmrażania potraw. Produkty są stopniowo ogrzewane do temperatury pokojowej, pomijając długie oczekiwanie.

Wyjątkowy wygląd

Piekarnik jest bardzo funkcjonalny i praktyczny, ale to nie wszystko, bo musi też odpowiednio prezentować się w naszej kuchni. Ten jest w zgodzie z minimalistycznymi trendami. Podkreśla to kolorowy wyświetlacz oraz szklany front w kolorze czarno-srebrnym.

Nowoczesny wyświetlacz TFT 2,8 cala gwarantuje czytelny odczyt wszystkich parametrów i funkcji z każdej perspektywy. Jest on sterowany dotykowy.

Piekarnik z softMove to także ciche domykanie. Mechanizm pozwala na łatwe domykanie nawet wtedy, kiedy akurat mamy zajęte ręce.

Elementem, który ochroni Cię przed działaniem wysokiej temperatury, jest dmuchawa chłodząca. Jednak w opinii użytkowników działa ona tak mocno, że w małej kuchni powoduje wianie na twarz.

5. Miejsce Bosch CMG633BW1

Bosch CMG633BW1

Moc: 3600W
Moc mikrofal: 900W
Zakres temperatur: 30°C – 275°C
Pojemność: 45 l
Termoobieg: tak

Plusy

 • ilość programów
 • zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci
 • szybkość podgrzewania
 • łatwość czyszczenia

Minusy

 • wentylator pracuje przez jakiś czas po zakończeniu używania, np. po użyciu funkcji mikrofali

Bosch CMG633BW1 to piekarnik przeznaczony pod zabudowę, posiadający praktyczną funkcję mikrofal. W jednym urządzeniu o pojemności 45 litrów w praktyce mieszczą się dwa, co jest największą zaletą piekarnika. Mikrofale charakteryzują się 5 stopniami mocy (90 W, 180 W, 360 W, 600 W i 900 W). Mamy tu więc, szybkie podgrzewanie lub ekspresowe pieczenie w programie łączącym mikrofale z termoobiegiem.

Efektywny termoobieg

Urządzenie posiada też funkcję termoobiegu, dzięki czemu w jednym czasie możliwe jest pieczenie kilku potraw. Wentylator równomiernie rozprowadza ciepło wewnątrz piekarnika, rozgrzewając dania w tym samym zakresie temperatur. Nie ma więc obaw, że coś pozostanie nie dopieczone.

Użytkownicy bardzo chwalą ten model za funkcję szybkiego nagrzewania. Uaktywnienie wszystkich elementów grzewczych jednocześnie sprawia, że osiągnięcie potrzebnej temperatury w piekarniku zajmie Ci zaledwie kilka chwil.

Aż 14 programów automatycznych

Dla komfortowej obsługi piekarnika producent zadbał o nowoczesne sterowanie elektroniczne: wyświetlacz kolorowy TFT 2,5″ z przyciskami sensorowymi. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające wybrać odpowiedni tryb grzania oraz zadecydować o parametrach urządzenia. Do wyboru jest tu aż 14 programów automatycznych, które pozwolą dostosować optymalną temperaturę grzania do konkretnej potrawy. Wystarczy włożenie dania do piekarnika, wprowadzenie jego wagi i wybranie odpowiedniego programu.

Pośród wielu przydatnych funkcji piekarnika, znalazł się także grill umożliwiający przygotowanie mięsa, warzyw oraz chrupiących przystawek bez dodatku tłuszczu.

Bezpieczeństwo

Bosch CMG633BW1 to także pełne bezpieczeństwo zarówno dla użytkowników dorosłych, jak i dzieci, które nie oparzą się w kontakcie ze szklanymi drzwiami piekarnika. Mamy tu więc do czynienia z tzw. chłodnym frontem. Oznacza to, że drzwiczki piekarnika nagrzewają się wyłącznie do 40 °C.
Blokada zmiany ustawień zabezpiecza przed manipulowaniem przyciskami podczas pieczenia , co może być przydatne przy ciekawskich dzieciach.

Czyszczenie

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu, ponieważ można bez problemu zdemontować prowadnice i szyby w drzwiach. Na płaszczyźnie piekarnika nie doświadczymy wielu wystających elementów, na których mogłyby zalegać zanieczyszczenia.

Dodatkowo, wnętrze piekarnika zostało wykonane z tzw. emalii samoczyszczącej, która nie wymaga szorowania czy skomplikowanych zabiegów dla utrzymania w czystości. Wystarczy przetarcie szmatką lub użycie detergentu.

Wygląd

Piekarnik bardzo ładnie się prezentuje. Zaskakuje swym nowoczesnym designem, a zastąpienie stali szlachetnej białym, szklanym frontem okazało się być trafionym rozwiązaniem i znakomicie podkreśla jakość, nadając piekarnikowi unikalnego wyglądu.

Warto wspomnieć o tym, że wentylator pozostaje włączony jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu używania urządzenia aby go szybciej schłodzić. Ma to za zadanie przedłużyć jego żywotność ale może przeszkadzać, w zależności od sytuacji.

Jaki piekarnik z mikrofalą do zabudowy?

Kuchenki mikrofalowe zwykle zajmują bardzo dużą ilość miejsca. Są praktyczne, ponieważ dzięki nim szybko i sprawnie podgrzejemy każde danie, ale zajmują dodatkowe miejsce. Dlaczego więc nie połączyć ich z innym urządzeniem – piekarnikiem, który przecież też należy do sprzętów obecnych w każdej kuchni?

Najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać piekarnik z mikrofalą to:

 • Termoobieg – zapewnia przyrządzanie kilku dań jednocześnie przy równomiernym rozprowadzaniu ciepła.
 • Szybkie nagrzewanie – piekarnik nagrzewa się dużo szybciej, dzięki czemu nie trzeba długo czekać na włożenie potrawy do komory.
 • Rozmrażanie – rozmraża produkty głęboko zamrożone, szybko ogrzewając je do temperatury pokojowej.
 • Podtrzymywanie ciepła – utrzymywanie stałej temperatury w celu przytrzymania ciepła naczyń.
 • Grill – umożliwia przyrządzanie potraw na grillu, bez dodatku tłuszczu, soczyście i chrupiąco.
 • Samoczyszczenie – urządzenie pokryte jest emalią samoczyszczącą, która znacznie ułatwia utrzymanie go w czystości.
 • Sterowanie elektroniczne – wygodne zarządzanie funkcjami piekarnika za pomocą dotyku.
 • Ilość funkcji i programów – piekarnik samodzielnie dostosowuje temperaturę i czas pieczenia zgodnie z określonym programem.

Przyrządzanie potraw w takim piekarniki jest szybsze, ponieważ łączy w sobie zarówno funkcję mikrofal, jak i grzałki. W obu trybach może pracować też osobno.

Polecam zobaczyć też mój ranking piekarników do zabudowy i ranking piekarników parowych, gdzie pokazuję najlepsze modele w swoich przedziałach cenowych.

Podsumowanie

Wybór nie jest łatwy dlatego stworzyliśmy ten ranking piekarników z mikrofalą do zabudowy. Piekarnik z mikrofalą będzie więc dobry do kuchni niewielkich gabarytów, gdzie nie ma już miejsca na dodatkowe urządzenia. Sprawdzi się jednak prawie wszędzie, ponieważ jest praktycznym rozwiązaniem. Tym bardziej w połączeniu z nowoczesną jakością pieczenia, wielością funkcji i oszczędnością energii, jaką charakteryzują się obecne piekarniki. Dużym minusem tego typu rozwiązań jest dostępność piekarników z funkcją mikrofalówki tylko pod zabudowę. W zasadzie nie ma takich sprzętów wolnostojących. Kupując dwa w jednym ostatecznie i tak oszczędzamy rezygnując z nabycia dwóch osobnych urządzeń. Musimy jednak pogodzić się z wysoką ceną urządzeń i ich mniejszą pojemnością.

Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej