Ranking lodówek 2021

Najlepsze lodówki w rankingu

Szukasz nowej lodówki i nie wiesz na jaką się zdecydować? ilość modeli w sklepach jest tak duża, że nie jest łatwo wybrać odpowiednią. Trzeba wziąć pod uwagę cenę, pojemność, klasę energetyczną, poziom hałasu itd.

Jak wybrać najlepszą lodówkę z oferty dostępnej na rynku? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przed zakupem? Czym różnią się te droższe od tańszych?

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji stworzyliśmy ten ranking lodówek. Spędziliśmy mnóstwo czasu na wybraniu najlepszych i najciekawszych modeli w różnych przedziałach cenowych. Podzielone są one na wolnostojące i do zabudowy oraz posegregowane od tych najtańszych.

UWAGA, obecnie rynek AGD zmaga się z brakiem wielu urządzeń. Spowodowane jest to dużym zapotrzebowaniem i opóźnieniami dostaw od producentów sprzętów. Dlatego też wiele bardzo dobrych modeli nie jest obecnie dostępnych.

Lodówki wolnostojące

 ModelKlasa energetycznaPoziom hałasuPojemność chłodziarki / zamrażarkiNo Frost 
Samsung RB29FSRNDSAA+39 dB192l/98lPełny No FrostZobacz w sklepie
Bosch KGV33VW31EA++39 dB192l/94lLow FrostZobacz w sklepie
Amica FK299.2FTZXAAA++42 dB180l/70lPełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung RB29FERNCSSA++39 dB188l/98lPełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung RB31FDRNDSAA+39 dB210l/98lPełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung RB31FERNCSAA++39 dB206l/98lPełny No FrostZobacz w sklepie

Lodówki pod zabudowę

 ModelKlasa energetycznaPoziom hałasuPojemność chłodziarki / zamrażarkiNo Frost 
Whirlpool ART 6612A++35 dB195l/80lNieZobacz w sklepie
Electrolux ENN2800BOWA+36 dB196l/72lNieZobacz w sklepie
Bosch KIV34X20A+40 dB199l/68lNieZobacz w sklepie
Samsung BRB260034WWA++38 dB195l/72lTakZobacz w sklepie
Samsung BRB260089WWA+++38 dB191l/65lTakZobacz w sklepie

Zanim wybierzesz typ lodówki zwróć uwagę na to, że modele wolnostojące mają zazwyczaj większą pojemność, lepsze wyposażenie i różnią się między sobą wymiarami. Wysokość tych w rankingu zaczyna się od 140 cm, a kończy na 186 cm.

Lodówki do zabudowy mają podobne wymiary, często około 177 cm wysokości, 54 cm szerokości i 54 cm głębokości, dzięki temu pasują do standardowej zabudowy.

Spośród najlepszych lodówek wzięliśmy też pod uwagę modele o niskim poziomie głośności. Przykładem może być cicha lodówka do zabudowy Whirlpool ART 6612, która wytwarza hałas na poziomie 35dB.

Lodówki wolnostojące ranking

Samsung RB29FSRNDSA

Samsung RB29FSRNDSA

Klasa energetyczna: A+
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 192 l / 98 l
Roczne zużycie energii: 272 kWh = 165,92 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Lodówko-zamrażarka charakteryzująca się nowoczesnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Zastosowano w niej kompresor Digital Inverter, możemy więc spodziewać się niezawodnej pracy przed dłuższy czas oraz dość niskiego zużycia energii (klasa energetyczna A+).

Funkcje

Ten model wykorzystuje technologię NoFrost, która zapewnia dłuższą świeżość przechowywanych produktów. Dzięki regulacji wilgoci i natychmiastowemu usuwaniu ciepłego powietrza, w komorach sprzętu chłodniczego nie gromadzi się trudny do usunięcia lód czy szron.

Sprzęt wyposażono również w system Multi Flow, który zapewnia zachowanie równomiernej temperatury w każdym zakamarku lodówki. Dzięki temu możesz układać artykuły spożywcze w dowolnym miejscu, bez ryzyka utraty ich walorów odżywczych.

Wnętrze

Na dole części chłodzącej znajduje się pojemnik do przechowywania warzyw i owoców, wyżej są półki wykonane z bezpiecznego dla żywności szkła a jedna z nich Easy Slide, pozwala na jej wysunięcie i dostanie się do produktów znajdujących z tyłu.

Wyposażenie

Jeśli co jakiś czas wyjeżdżasz na dłuższy pobyt poza domem, przyda Ci się też opcja Wakacje. Ten tryb pracy jest odpowiedzialny za zmniejszenie poboru mocy komory chłodzącej w trakcie Twojej nieobecności w domu. W chłodziarce jest utrzymywana temperatura 12 stopni Celsjusza, dzięki czemu w jej wnętrzu nie powstaje nieprzyjemny zapach. Takie rozwiązanie przekłada się na niższy pobór energii elektrycznej, eliminując konieczność całkowitego wyłączenia lodówko-zamrażarki.

W tej lodówce nie brakuje również energooszczędnego oświetlenia LED, które nie emituje ciepła, dlatego sprzęt Samsung nie pobiera dodatkowej energii, aby utrzymać stałą temperaturę chłodzenia.

Zaletą urządzenia jest wbudowany alarm niedomkniętych drzwi.

Plusy

 • Pojemność
 • Alarm niedomkniętych drzwi
 • Funkcja NoFrost
 • Oświetlenie LED

Minusy

 • Według niektórych użytkowników głośno pracuje

Bosch KGV33VW31E

BOSCH KGV33VW31E

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 176 x 60 x 65 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 192 l / 94 l
Roczne zużycie energii: 219 kWh = 133,59 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): LowFrost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Lodówka BOSCH KGV33VW31E o wysokości 176 cm i szerokości 60 cm, ma pojemność chłodziarki 192 litry, a zamrażarki 94 litry, dzięki czemu zmieścimy w niej dużo produktów. W ciągu doby jest w stanie zamrozić 7kg świeżych produktów, a gdy zabraknie prądu lub wystąpi awaria, ma zdolność przechowywania do 23 godziny.

Klasa energetyczna A++ jest potwierdzeniem tego, że sprzęt pobiera małą ilość energii – roczny pobór prądu to około 219 kWh. Dużym atutem tej lodówki jest jej cicha praca. Emituje ona hałas na poziomie 39 dB, dlatego nie powinna przeszkadzać domowników.

Funkcje

W tej lodówce zastosowano wiele przydatnych rozwiązań. Jedną z nich jest funkcja LowFrost, która odpowiada za zmniejszenie wilgotności wewnątrz sprzętu chłodniczego i ograniczenie tworzenia się warstwy lodu. Dzięki temu prezentowany model nie będzie wymagał zbyt częstego rozmrażania. Równie przydatna jest opcja SuperFreezing, która pozwala na szybkie zamrożenie nowych produktów. Przyda się ona szczególnie w okresie letnim, gdy konieczne będzie szybkie schłodzenie produktów czy przygotowanie lodów.

Wnętrze

Chłodziarka została zaopatrzona w 4 szklane półki, które dają możliwość posegregowania produktów tak, aby można je było później szybko znaleźć. Szuflada VitaFresh, dzięki regulacji wilgotności, pozwala owocom i warzywom pozostać świeżymi na dłużej. Na drzwiach znajdują się trzy półki a w jednej jest pojemnik na jajka.

Komorę zamrażarki podzielono na 3 szuflady, w tym jedną BigBox, o dużej pojemności w razie potrzeby mrożenia dużych ilości żywności. Wszystkie szuflady można łatwo wyjąć a dzięki temu, że są przezroczyste można sprawdzić, co się w nich znajduje bez ich wysuwania.

Plusy

 • Cicha
 • Pojemność
 • Oświetlenie LED
 • Możliwe przełożenie drzwi

Minusy

 • Brak regulacji temperatury zamrażarki

Amica FK299.2FTZXAA

Amica FK299.2FTZXAA

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 180 x 54,5 x 59 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 180 l / 70 l
Roczne zużycie energii: 201 kWh = 122,61 zł rocznie
Poziom hałasu: 42 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Amica FK299.2FTZXAA to popularna lodówka z klasą energetyczną A++ o wysokości 180 cm. Pojemność chłodziarki to 180l a zamrażarki 70l, jest więc mniejsza w porównaniu do pozostałych lodówek o podobnych wymiarach w naszym rankingu.

Funkcje

Samo urządzenie posiada kilka przydatnych funkcji a jedną z nich jest system No Frost, który eliminuje szron i lód, dzięki czemu nie ma konieczności jego rozmrażania.

Głośność tej lodówki to 42 dB i oznacza, że jest ona najgłośniejszą lodówką w naszym rankingu.

Przydatną funkcją są uniwersalne drzwi, które można przełożyć na drugą stronę. Dzięki temu nie ogranicza Cię to w aranżacji kuchni i możesz wybrać w którą stronę jej drzwi mają się otwierać.

Wnętrze

W górnej części chłodziarki umieszczona jest półka na butelki, następnie znajdują się 3 szklane półki, których wysokość może być zmieniana więc możesz je dopasować w zależności od tego co przechowujesz w środku. Poniżej lodówka posiada pojemnik FreshZone, w którym temperatura jest obniżona do 0-3⁰C i pozwala przechowywać produkty bardziej wymagające jak np. mięso i ryby. Przez to mogą one dłużej zachować swoją świeżość, smak i zapach.

Na samym dole części chłodzącej znajduje się szuflada VitControl Plus, ma ona suwak z regulacją wilgotności i jest przeznaczona do przechowywania owoców lub warzyw. Na jej spodzie znajduje się perforowana taca zapobiegającą przywieraniu produktów do dna.

Na drzwiach zamontowane są 3 półki z czego jedna przyda się do przechowywania wyższych butelek a w innej znajdziemy pojemnik na jajka.

W zamrażarce producent zastosował 3 przezroczyste szuflady, więc można łatwiej zobaczyć co w nich jest bez potrzeby wysuwania.

Plusy

 • Energooszczędność sprzętu
 • No Frost
 • Szuflady FreshZone i VitControl Plus

Minusy

 • Głośność
 • Pojemność wnętrza

Samsung RB29FERNCSS

Samsung RB29FERNCSS

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 188 l / 98 l
Roczne zużycie energii: 252 kWh = 153,72 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Użytkownicy docenili lodówko-zamrażarkę Samsung za jej elegancki wygląd i funkcjonalność. Ten sprzęt o klasie energetycznej A++ wyposażony jest w energooszczędny kompresor Digital Inverter.

Funkcje

Tego modelu nie trzeba rozmrażać. Wszystko dzięki zastosowanej technologii NoFrost, która zapewnia ochronę przed osadzaniem się lodu i szronu na ściankach wewnątrz.

Równomierną temperaturę we wnętrzu lodówki zapewnia natomiast system Multiflow. Dzięki niemu świeża żywność jest chłodzona w takim samym stopniu, niezależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się w chłodziarce.

Wnętrze

Chłodziarka posiada we wnętrzu 2 szuflady a na drzwiach dużą półkę, która pozwala na swobodne przechowywanie napojów. Wysuwana półka Easy Slide ułatwi natomiast dostęp do artykułów spożywczych.

Sprzęt został także wyposażony w strefę CoolSelect, w której można umieścić ryby, mięsa czy warzywa i dzięki temu zachować ich naturalnych zapach. W oddzielnej komorze świeżości dostosujesz temperaturę do rodzaju przechowywanych artykułów spożywczych, co zapobiegnie utracie ich właściwości. 

Plusem wnętrza jest też oświetlenie LED, które daje jasne światło.

Wyposażenie

Inną wygodną funkcją jest opcja Wakacje, która szczególnie przyda Ci się, gdy będziesz miał w planach dłuższy wyjazd. Korzystając z tego udogodnienia zmniejszysz pobór energii elektrycznej i zapobiegniesz przykrym zapachom, które powstają, gdy sprzęt chłodniczy jest wyłączony.

Producent zadbał również o wygodną obsługę urządzenia. W tym modelu znajdziesz elektroniczny wyświetlacz na drzwiach, za pomocą którego ustawisz temperaturę chłodzenia i mrożenia. Z kolei dodatkowy alarm poinformuje, gdy drzwi lodówki zostaną niedomknięte.

Plusy

 • Strefa CoolSelect
 • No Frost
 • Oświetlenie LED
 • Pojemność
 • Wygodna obsługa

Minusy

 • Cena

Samsung RB31FDRNDSA

Samsung RB31FDRNDSA

Klasa energetyczna: A+
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 185 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 210 l / 98 l
Roczne zużycie energii: 280 kWh = 170,80 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Lodówka wolnostojąca Samsung RB31FDRNDSA jest wyposażona w dystrybutor wody, który zapewnia łatwy dostęp do schłodzonej wody bez konieczności otwierania lodówko-zamrażarki. Takie rozwiązanie szczególnie przyda się w letnie dni a dodatkowo sam pojemnik na wodę można w razie potrzeby łatwo wyciągnąć.

Co więcej, lodówka Samsung posiada kompresor Digital Inverter, na który firma daje 10 lat gwarancji.

Funkcje

Na drzwiach lodówki oprócz dystrybutora, znajdziemy również elektroniczne sterowanie, na którym ustawimy temperaturę chłodziarki i zamrażarki, oraz możemy włączyć funkcję Wakacje. Tryb wakacyjny pozwala oszczędzić energię elektryczną podczas urlopu. Funkcja ta zwiększa temperaturę w komorze chłodzącej do około 12 stopni Celsjusza.

Dodatkowo urządzenie posiada funkcję Multi Flow, która odpowiada za równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w lodówce, co wpływa na przedłużenie świeżości artykułów spożywczych.

Sprzęt nie wymaga rozmrażania dzięki technologii No Frost. System sprawia, że w lodówce nie pojawia się szron ani lód.

Wnętrze

Opisywana lodówko-zamrażarka ma sporą pojemność chłodziarki – 210l oraz zamrażarki – 98l. Jest w stanie pomieścić wiele produktów żywnościowych i umożliwia ich odpowiednie posegregowanie. W komorze chłodzącej można znaleźć szufladę i pojemne półki, a jedna z nich to Easy Slide pozwalająca na jej wysuwanie.

W zamrażarce znajdują się przezroczyste szuflady, więc można szybko zorientować się co w nich jest.

Przydatną funkcją urządzenia jest alarm niedomkniętych drzwi.

Plusy

 • Dystrybutor wody
 • Cicho pracuje
 • Pojemna
 • No Frost
 • Oświetlenie LED

Minusy

 • Mały pojemnik na jaja
 • Podatny na zarysowania wyświetlacz

Samsung RB31FERNCSA

Samsung RB31FERNCSA

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 185 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 206 l / 98 l
Roczne zużycie energii: 257 kWh = 156,77 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Samsung RB31FERNCSA to lodówka o wysokości 185 cm i sporej pojemności chłodziarki 206l i zamrażarki 98l. W tej lodówce Samsung zastosowano kompresor Digital Inverter, który zmniejsza głośność pracy sprzętu, jednocześnie ograniczając zużycie prądu.

Jest ona w klasie energetycznej A++ i generuje poziom hałasu 39 dB podczas pracy, dzięki temu nie powinna przeszkadzać.

Funkcje

Zaletą tego modelu jest technologia NoFrost, która zapobiega tworzeniu się lodu i szronu na ściankach. Dzięki tej opcji nie będziesz musiał tracić czasu na rozmrażanie lodówki.

Z kolei system MultiFlow odpowiada za utrzymanie właściwej temperatury w lodówko-zamrażarce, zapewniając dłuższą świeżość żywności.

Wnętrze

We wnętrzu urządzenia można znaleźć jasne oświetlenie LED, dzięki któremu wszystkie produkty spożywcze będą dobrze widoczne.

W celu lepszego gospodarowania przestrzenią wewnątrz lodówki, producent wyposażył ją w funkcjonalne półki ze szkła hartowanego, które są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Jedna z półek to Easy Slide, czyli można ją wysuwać dla wygody. W chłodziarce znajdują się 2 szuflady, natomiast w zamrażarce znajdziemy 3 szuflady.

Lodówka została wyposażona w funkcję CoolSelect, która umożliwia wybór optymalnej temperatury dla przechowywanych warzyw czy mięs.

Na drzwiach znajdziemy elektroniczny wyświetlacz z możliwością zmiany ustawień, włączania funkcji Wakacje i innych. Warto dodać, że użytkownik ma możliwość wyboru, po której stronie będą zamontowane zawiasy drzwi.

Plusy

 • Technologia NoFrost
 • Strefa CoolSelect
 • Duża pojemność
 • Funkcja Wakacje
 • Regulacja temperatury chłodziarki i zamrażarki

Minusy

 • Przełożenie drzwi wymaga dodatkowej opłaty

Lodówki pod zabudowę ranking

Whirlpool ART 6612

Whirlpool ART 6612

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177 x 54 x 54,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 195 l / 80 l
Roczne zużycie energii: 235 kWh = 143,35 zł rocznie
Poziom hałasu: 35 dB
Bezszronowa (No Frost): nie
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Ten model od Whirlpool jest jednym z najtańszych do zabudowy, który można polecić. Jego klasa energetyczna to A++ i jak na swoją cenę, jest wyjątkowo cichy. Poziom hałasu to 35 dB więc nie powinien przeszkadzać nawet w kuchni otwartej na salon.

Pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 195 litrów, a zamrażarki 80 litrów. Dzięki temu może być dobrym wyborem nawet dla pięcioosobowej rodziny.

Funkcje

Jest to prosty model z niewielką ilością funkcji a jego temperaturę ustawia się za pomocą przycisku wewnątrz chłodziarki.

Podobnie jak inne tanie lodówki do zabudowy, ten też nie ma systemu No Frost. Wyposażono go jednak w system automatycznego odszraniania w chłodziarce. Działa to na zasadzie skraplania szronu w wodę, która jest odparowywana na zewnątrz. Dzięki temu ten model rzadziej wymaga mycia.

Wnętrze

Wewnątrz komory chłodzącej znajdują się 4 szklane półki i jedna półka na butelki (4 z nich mają regulowaną wysokość). W dolnej części umieszczona jest szuflada na warzywa i owoce. Co ciekawe w jej wnętrzu znajduje się separator, który można przesuwać i dostosować do swoich potrzeb. Jednak lubi się on przesuwać i bywa niewygodny w użyciu. Natomiast na drzwiach zamontowane są 3 półki, na których zmieścisz wysokie butelki lub kartony.

Zamrażarka wyposażona została w 3 przezroczyste szuflady, ułatwiające zobaczenie zawartości bez wysuwania a jej zdolność zamrażania to 3,5 kg w ciągu 24 godziny.

Jeśli chodzi o głośność to klienci różnie ją oceniają, według jednych, jest bardzo cicha, a inni piszą że jest średnio głośna. Generalnie lodówka jest dobrze oceniana a z jej zabudową nie ma problemów, dużym udogodnieniem jest możliwość obustronnego montażu drzwi.

Plusy

 • Cicha praca
 • Pojemność
 • Możliwość obustronnego montażu drzwi lodówki
 • Funkcjonalna przestrzeń

Minusy

 • Cięższe warzywa przesuwają przegrodę szuflady
 • Możliwe skraplanie się wody na tylnej ściance lodówki

Electrolux ENN2800BOW

Electrolux ENN2800BOW

Klasa energetyczna: A+
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,2 x 54 x 54,7 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 196 l / 72 l
Roczne zużycie energii: 291 kWh = 177,51 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): nie
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Electrolux ENN2800BOW to urządzenie dla osób, które mają w planach zakup prostej lodówki do zabudowy w rozsądnej cenie. Jest to jeden z najcichszych modeli w tej cenie i generuje hałas na poziomie 36dB. Powinna więc sprawdzić się w kuchni otwartej na salon i nie denerwować mieszkańców.

Zgodnie z wymogami, należy do urządzeń energooszczędnych i posiada klasę energetyczną A+. Jej zużycie energii jest rozsądne i wynosi 291 kWh na rok co odpowiada 177,51 zł.

Funkcje

Lodówka nie posiada systemu No Frost. Dostępne jest tylko automatyczne odszranianie chłodziarki, przez to jest ona łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Wilgoć skrapla się na tylnej ściance i spływa do specjalnego zbiornika, gdzie zostaje odparowana na zewnątrz.

Model jest łatwy w obsłudze i jego temperaturę ustawia się za pomocą pokrętła we wnętrzu.

Przydatne jest też oświetlenie LED, które zapewnia jasne światło w każdym miejscu komory chłodzącej, a przy tym nie nagrzewa się i zużywa trochę mniej prądu.

Wnętrze

Wewnątrz znajduje się chłodziarka o pojemności 196 litrów i zamrażarka 72 litry, która może zamrozić 4kg świeżej żywności w ciągu doby.

W komorze chłodzącej umieszczono kilka szklanych półek, które można rozplanować według własnych potrzeb. Poniżej ich znajdziemy 2 szuflady, które przedłużą świeżość przechowywanych warzyw i owoców. Dodatkowe półki znajdują się na drzwiach chłodziarki, kilka o pełnej szerokości drzwi oraz jedna mniejsza, którą możemy przesuwać w lewo i w prawo w zależności od potrzeb.

W zamrażalniku znajdziesz trzy szuflady z praktycznymi uchwytami do szybkiego przenoszenia. Są one przezroczyste i dzięki temu możesz szybko zobaczyć co się w nich znajduje bez konieczności wysuwania. Wnętrze jest gładkie i łatwe do wyczyszczenia co będzie przydatne przy okresowym myciu.

Warto też wspomnieć o dodatkowej możliwości lewo lub prawostronnego montażu drzwi.

Plusy

 • Cicho pracuje
 • Duża pojemność
 • Oświetlenie LED
 • Wygodne rozmieszczanie półek i szuflad

Minusy

 • Skraplanie się wody na tylnej ściance lodówki
 • Brak dodatkowych funkcji

Bosch KIV34X20

Bosch KIV34X20

Klasa energetyczna: A+
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,2 x 54,1 x 54,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 199 l / 68 l
Roczne zużycie energii: 275 kWh = 167,75 zł rocznie
Poziom hałasu: 40 dB
Bezszronowa (No Frost): nie
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Bosch KIV34X20 to lodówka do zabudowy w klasie energetycznej A+. Pojemność użytkowa chłodziarki wynosi 199 litrów, a zamrażarki – 68 litrów. To sprawia, że może być dobrym wyborem nawet dla pięcioosobowej rodziny.

Funkcje

Jest to dość prosty model z podstawową ilością funkcji a jego temperaturę ustawia się za pomocą pokrętła wewnątrz.

Podobnie jak inne modele do zabudowy, urządzenie Bosch wyposażono w system automatycznego odszraniania w chłodziarce. Dzięki niemu lodówka skrapla szron w wodę, która jest odprowadzana na zewnątrz. Dlatego ten model rzadziej wymaga mycia.

Wnętrze

Wnętrze komory chłodzącej tworzy 5 szklanych półek (4 z nich mają regulowaną wysokość), szuflada MultiBox z falowanym dnem (chroniąca owoce i warzywa) i 4 półki umieszczone na drzwiach lodówki, na których zmieszczą się wysokie butelki lub kartony.

Zamrażarka posiada 3 przezroczyste szuflady, ułatwiające przegląd zawartości a jej zdolność zamrażania to 3 kg w ciągu 24 godziny.

Jeśli chodzi o głośność to klienci różnie ją oceniają, według jednych, jest bardzo cicha, a inni piszą że jest średnio głośna. Generalnie lodówka jest dobrze oceniana a z jej zabudową nie ma problemów, dużym udogodnieniem jest możliwość obustronnego montażu drzwi.

Plusy

 • Pojemność
 • Możliwość obustronnego montażu drzwi lodówki
 • Funkcjonalna przestrzeń
 • System automatycznego odszraniania

Minusy

 • Możliwe skraplanie się wody na tylnej ściance lodówki
 • Mały pojemnik na jaja

Samsung BRB260034WW

Samsung BRB260034WW

Klasa energetyczna: A++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 195 l / 72 l
Roczne zużycie energii: 240 kWh = 146,40 zł rocznie
Poziom hałasu: 38 dB
Bezszronowa (No Frost): tak
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Ten model lodówki z klasą energetyczną A++ znajduje się w wyższej grupie cenowej i jest dobrze wyposażony. Jedną z najważniejszych jego zalet jest wykorzystanie technologii No Frost, która zapobiega tworzeniu się lodu i szronu w chłodziarce i zamrażarce.

Funkcje

Kolejną zaletą jest system All-Around Cooling, który jest odpowiedzialny za równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza we wnętrzu urządzenia. Funkcja ta pozwala na utrzymanie stałej temperatury i dłuższe zachowanie świeżości artykułów spożywczych. Poza tym sprzęt posiada tryb wakacyjny, który po włączeniu umożliwia utrzymanie temperatury 12°C w chłodziarce, przy normalnej pracy zamrażarki.

Jeśli zależy Ci na szybkim mrożeniu dużej ilości żywności, powinna przydać Ci się opcja Power Freeze. Po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku przez 3 sekundy, włączona zostaje funkcja intensywnego zamrażania aktywująca się na 50 godzin.

Wnętrze

We wnętrzu znajdziemy 3 szklane półki i 2 szuflady na warzywa i owoce. Dodatkowo Samsung oferuje wyprofilowaną półkę na butelki, która będzie dobrym miejscem do chłodzenia napojów.

Na drzwiach znajdują się pojemniki o nietypowym rozmieszczeniu. Te mniejsze można zamieniać miejscami, przez co dostosować do swoich potrzeb i przechowywać w nich produkty o różnej wielkości.

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i dość ciekawe zastosowaną półkę Easy Slide, pozwalającą na szybkie jej wysunięcie i wyjęcie potrzebnych produktów.

Warto też wspomnieć, że ta lodówka wyposażona jest jeszcze miedzy innymi w kompresor Digital Inverter, możliwość przekładania drzwi, jasne oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi.

Z racji tego, że lodówko-zamrażarka często ląduje w kuchni połączonej z salonem, warto zainwestować w model charakteryzujący się cichą pracą. Taki właśnie jest ten model, co potwierdzają użytkownicy. Nie powinna Ci przeszkadzać w domu a możliwość zabudowy urządzenia pozwala na utrzymanie spójnego wystroju kuchni, bez utraty praktycznych funkcji.

Plusy

 • Pełny No Frost
 • Pojemność wewnątrz lodówki
 • Solidne wykonanie
 • Duża ilość przydatnych funkcji

Minusy

 • Wysoka cena

Samsung BRB260089WW

Samsung BRB260089WW

Klasa energetyczna: A+++
Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 191 l / 65 l
Roczne zużycie energii: 154 kWh = 93,94 zł rocznie
Poziom hałasu: 38 dB
Bezszronowa (No Frost): tak
Zamienna strona zawiasów drzwi: tak

Samsung BRB260089WW to lodówka w wysokiej cenie, z dobrym wyposażeniem i ciekawymi funkcjami. Jest to model z najwyższą klasą energetyczną A+++ i jego roczne zużycie prądu kosztuje mniej niż 100 zł!

Pojemność całkowita urządzenia to 256 litrów, z czego 191 litrów zajmuje chłodziarka, a 65 litrów jest przeznaczonych na zamrażarkę. To nieco mniej niż inne urządzenia ale warto pamiętać, że dodatkowe wyposażenie zmniejsza pojemność.

W tym modelu nie brakuje również systemu No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach urządzenia.

Funkcje

Lodówka Samsunga daje możliwość wybrania czterech trybów pracy zamrażalnika dzięki funkcji CoolSelect+. W razie potrzeby może służyć nie tylko jako zamrażalnik, ale dodatkowa komora chłodziarki. Do wyboru jest program zamrażania, delikatnego zamrażania, przechowywania mięsa i ryb oraz chłodzenia.

Do wyposażenia należą też:

 • kompresor Digital Inverter
 • funkcja Wakacje
 • elektroniczna regulacja temperatury
 • sygnał niedomkniętych drzwi
 • jasne oświetlenie LED

Nie zabrakło też możliwości szybkiego zamrażania Power Freeze oraz szybkiego chłodzenia Power Cool.

Wnętrze

Po otworzeniu lodówki najpierw widać 3 szklane półki oraz półkę na butelki. Przydatny może być zamykany pojemnik Take-out Tray, który można szybko wysunąć i używać jako przenośny pojemnik na żywność.

W dolnej części chłodziarki znajdują się 2 duże szuflady. Jedna z nich to Fresh Zone utrzymującą optymalne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Natomiast druga jest przeznaczona do trzymania w niej warzyw i owoców. Ich pojemność jest naprawdę duża i powinna w zupełności pomieścić mnóstwo produktów.

Na drzwiach znajduje się 5 półek umieszczonych na różnych wysokościach. Miejsce trzech mniejszych półek można dowolnie zmieniać i przez to łatwo dopasować je do swoich potrzeb.

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i przydatną półkę Easy Slide, którą można szybko wysunąć i wyjąć z niej potrzebne produkty. Wszystkie szuflady można łatwo wysuwać a dzięki temu, że są przezroczyste można sprawdzić, co się w nich znajduje bez potrzeby wysuwania. Zdolność zamrażania tego sprzętu imponuje i wynosi aż 9 kg w ciągu 24 godzin.

Plusy

 • Dobre wyposażenie
 • Energooszczędność
 • No Frost
 • Oświetlenie LED
 • Sygnalizacja otwartych drzwi
 • Możliwe przełożenie drzwi

Minusy

 • Przeciętna pojemność zamrażarki
 • Wysoka cena

Jakie są najlepsze lodówki?

Jakie firmy robią najbardziej wytrzymałe lodówki?

Według National Appliance Repair Report, który jest publikowany przez Puls, najbardziej polecane marki (dostępne w Polsce) to Whirlpool, Samsung i LG. Raport ten jest wykonywany na podstawie opinii od ponad 4000 serwisantów w USA. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie ma zbyt wielu lodówek Whirlpool na naszym rynku, które warto polecić.
J.D. Power przedstawia raport, w którym pokazuje marki LG i Samsung jako te najwyżej oceniane przez konsumentów.

Ile lat wytrzymuje lodówka?

Średnia długość życia prawidłowo utrzymanej lodówki wynosi około 14 lat. Oczekiwana żywotność lodówki zależy od tego, jak dobrze jest ona pielęgnowana i od jej konstrukcji. Niektóre modele mogą działać tylko około 10 lat, podczas gdy inne mogą działać nawet do 19 lat.

Ile wydać na nową lodówkę?

Polecamy modele w przedziale cenowym 1600 – 3000 zł, dlatego że większość osób znajdzie w nim zadowalającą lodówkę. W okolicach 2000 zł można już znaleźć na prawdę dobrze wyposażone urządzenie, które będzie miało przydatne funkcje i nie będzie przeszkadzało swoją głośnością.

Podczas zakupu lodówki najczęściej zwracamy uwagę na wygląd i cenę. Niestety biorąc pod uwagę tylko te elementy, możemy dokonać złego wyboru sprzętu, który wpłynie na komfort użytkowania. Aby temu zapobiec i wybrać model o wysokiej jakości, lepiej sprawdzić też inne parametry przed zakupem. Jednym z nich jest klasa energetyczna urządzenia pokazująca zużycie energii. Jest to ważna cecha, ponieważ lodówka jest jednym ze sprzętów domowych, które działają bez przerwy. Dlatego najlepszym wyborem będą lodówko-zamrażarki o klasie energetycznej A+, A++ i A+++. Jednak wyższa klasa energetyczna często ma też wyższą cenę.

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest poziom hałasu, jaki generuje lodówka. Niektóre modele mogą głośno pracować. Najbardziej wskazana jest głośność nie wyższa niż 39 dB. Im niższa wartość, tym cichsza praca lodówki. Ten ranking lodówek zawiera dane o głośności pracy każdej z przedstawionych.

Kierunek otwierania drzwi lodówki jest ważny już na etapie urządzania kuchni. Ma on na celu zapewnienie wygody użytkowania i umożliwienie swobodnego dostępu do wnętrza. Większość sprzętów agd jest dostępna z drzwiami otwieranymi w prawą stronę. Niektórzy producenci dają jednak możliwość zmiany kierunku otwierania lodówki. Tę opcję szczególnie docenią osoby, które lubią częste przemeblowania lub mają w planach przeprowadzkę.

Dodatkowe funkcje dobrych lodówek

Warto zastanowić się nad urządzeniem wyposażonym w system No Frost, który zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu we wnętrzu. Przez to nie wymaga rozmrażania i pozostaje czystsze. Na szczęście spośród najlepszych lodówek można bez problemu wybrać taką z tym systemem.

Pomocny, nie tylko dla osób zapominalskich, będzie także alarm otwartych drzwi. W przypadku, gdy nie zamkniemy drzwi lodówko-zamrażarki, po krótkim czasie uruchamia się sygnał dźwiękowy. Dzięki temu możemy zapobiec zepsuciu się żywności i oszczędzić energię.

Często pomijanym parametrem przy zakupie lodówki jest utrzymanie temperatury bez zasilania. Określa on czas, przez który urządzenie utrzyma żywność w niezmienionym stanem w razie braku zasilania lub wystąpienia awarii sprzętu. Im wyższa zdolność utrzymania temperatury, tym więcej czasu upłynie, nim dojdzie do rozmrożenia przechowywanych produktów. Wartości te bardzo się różnią w zależności od ceny urządzenia. Zazwyczaj wynoszą kilkanaście godzin.

Jaką lodówkę kupić, wolnostojącą czy do zabudowy?

Ranking lodówek nie może obejść się bez pokazania dwóch głównych typów urządzeń. Przed zakupem odpowiedniego modelu, oprócz parametrów technicznych, warto zastanowić się, czy ma to być sprzęt wolnostojący czy do zabudowy. Lodówka wolnostojąca będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli:

 • Zależy Ci na pojemnym i bogato wyposażonym urządzeniu chłodniczym – modele te są głębsze, oferują lepsze wyposażenie i większą pojemność niż lodówki do zabudowy
 • Masz ograniczony budżet domowy – urządzenia wolnostojące kosztują mniej niż te przeznaczone do zabudowy
 • Nie chcesz wymieniać aktualnych mebli kuchennych
 • Masz małą kuchnię – dużą zaletą modelu wolnostojącego jest możliwość jego umieszczenia w dowolnym miejscu w kuchni. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie można jej ulokować w pobliżu źródła ciepła
 • Nie przeszkadza Ci brak możliwości całkowitego dopasowania urządzenia do zabudowy kuchennej

Lodówka do zabudowy spełni Twoje oczekiwania, jeśli:

 • Zależy Ci na utrzymaniu harmonijnego wystroju wnętrza – modele do zabudowy nie zaburzą ogólnej koncepcji kuchni i tworzą jednolitą całość z resztą zabudowy
 • Nie przeszkadza Ci mniejsza pojemność lodówki – urządzenia do zabudowy mają mniejszą pojemnością niż lodówki wolnostojące o podobnych rozmiarach
 • Masz przestronną kuchnię – zabudowa kuchenna zajmuje więcej miejsca, dlatego trudno jest ją zamontować w małym wnętrzu, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni
 • Masz większy budżet – całkowity zakup z montażem będzie wyższy niż lodówki wolnostojącej

Lodówko-zamrażarka to jedno z najbardziej eksploatowanych urządzeń w każdym domu. Działa ono cały czas, dlatego warto zainwestować w cichy, energooszczędny i solidny produkt, który będzie służył przez długie lata.

Nasz ranking lodówek zawiera informacje o urządzeniach w różnych cenach dlatego zdecyduj ile możesz wydać na zakup i pomyśl czego potrzebujesz. Gdy znasz swoje potrzeby, łatwiej będzie Ci wybrać lodówkę, dopasowując konkretny model do siebie.