Ranking lodówek 2021

Najlepsze lodówki w rankingu

Szukasz nowej lodówki i nie wiesz na jaką się zdecydować? ilość modeli w sklepach jest tak duża, że nie jest łatwo wybrać odpowiednią. Trzeba wziąć pod uwagę cenę, pojemność, klasę energetyczną, poziom hałasu itd.

Jak wybrać najlepszą lodówkę z oferty dostępnej na rynku? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przed zakupem? Czym różnią się te droższe od tańszych?

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji stworzyliśmy ten ranking lodówek. Spędziliśmy mnóstwo czasu na wybraniu najlepszych i najciekawszych modeli w różnych przedziałach cenowych. Podzielone są one na wolnostojące i do zabudowy oraz posegregowane od tych najtańszych.

Lodówki wolnostojące

 ModelPojemność chłodziarki / zamrażarkiPoziom hałasuRoczne zużycie prąduNo Frost 
Samsung RB29FSRNDWW 213l / 108l37 dB311 kWh = 189 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
LG GBP31DSLZN 234l / 107l36 dB254 kWh = 154 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung RB29FSRNDSA213l / 108l37 dB311 kWh = 189 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
Amica FK299.2FTZXAA180l / 70l41 dB219 kWh = 133 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
LG GBB62SWGFN277l / 107l36 dB215 kWh = 131 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung RB31FDRNDSA230l / 108l37 dB317 kWh = 193 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
LG GBB71PZDMN234l / 107l36 dB273 kWh = 166 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
BOSCH KGN36MLES237l / 89l39 dB238 kWh = 145 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
LG GBB72MCDFN277l / 107l36 dB215 kWh = 131 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie

Lodówki pod zabudowę

 ModelPojemność chłodziarki / zamrażarkiPoziom hałasuRoczne zużycie prąduNo Frost 
Electrolux ENN2800BOW196l / 72l36 dB358 kWh = 218 zł rocznieNieZobacz w sklepie
Samsung BRB260010WW196l / 74l36 dB354 kWh = 215 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie
Samsung BRB260089WW191l / 74l37 dB186 kWh = 113 zł roczniePełny No FrostZobacz w sklepie

Zanim wybierzesz typ lodówki zwróć uwagę na to, że modele wolnostojące mają zazwyczaj większą pojemność, lepsze wyposażenie i różnią się między sobą wymiarami. Wysokość tych w rankingu zaczyna się od 178 cm, a kończy na 203 cm.

Lodówki do zabudowy mają podobne wymiary, często około 177 cm wysokości, 54 cm szerokości i 55 cm głębokości, dzięki temu pasują do standardowej zabudowy.

Spośród najlepszych lodówek wzięliśmy też pod uwagę modele o niskim poziomie głośności. Przykładem mogą być ciche lodówki wolnostojące LG oraz pokazujemy też kilka cichych modeli wśród tych do zabudowy.

Lodówki wolnostojące ranking

Samsung RB29FSRNDWW

Samsung RB29FSRNDWW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 213 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 311 kWh = 189 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Lodówka równomiernie chłodzi wszystkie przestrzenie. Zawdzięczamy to systemowi chłodzenia All-Around Cooling. Otwory usytuowane w okolicach każdej z półek, dają wnętrzu chłodne powietrze, za sprawą którego produkty pozostają świeże.

System No Frost

Brak konieczności każdorazowego odmrażania lodówki to zasługa systemu No Frost. Dzięki temu nie tylko staje się ona znacznie bardzie efektywna, ale także nie zużywa tak wiele prądu. System No Frost zapewnia regularne odprowadzanie wilgoci, zanim jeszcze na ściankach jej wnętrza pojawi się lód.

Automatyczny kompresor Digital Inverter

Digital Inverter automatycznie dostosowuje temperaturę lodówki do otoczenia, w jakim jest usytuowana. Tym samym sprawia, że urządzenie jest efektywniejsze, cichsze i wydłuża się jego żywotność.

Tryb wakacyjny

W razie dłuższego wyjazdu, nie ma konieczności całkowitego wyłączania lodówki. Wystarczy włączyć tryb wakacyjny, aby urządzenie utrzymało optymalną temperaturę pracy oszczędzając prąd, a jednocześnie zapobiegając brzydkiemu zapachowi nieużywanej chłodziarki.

Funkcjonalne półki

Ilość produktów w lodówce czasem wywołuje frustrację związaną z problemem ich wygodnego wyjmowania. Idealnie sprawdza się wtedy półka Easy Slide, która się wysuwa, aby móc dostrzec te produkty, których w pierwszej chwili nie widzimy, a potem sprawnie je wyjąć.

Zaletą lodówki jest także szuflada do przechowywania warzyw i owoców. W jej obrębie panują odpowiednie warunki, które dłużej utrzymują ich świeżość.

Duże i przezroczyste szuflady w zamrażarce posiadają zaś podchwyty, aby móc z łatwością je wysuwać.

Wyświetlacz wewnątrz urządzenia

Wyświetlacz informujący o aktualnej temperaturze urządzenia znajduje się w jej wnętrzu. Sterowanie poszczególnymi ustawieniami jest zaś intuicyjne oraz funkcjonalne.

Oświetlenie LED

Wewnętrzne oświetlenie to diody LED, więc nie emituje szkodliwego dla pracy lodówki ciepła oraz zapewnia oszczędną jej eksploatację.

Plusy

 • dobrze chłodzi
 • bezawaryjna
 • tania
 • No Frost w dobrej cenie

Minusy

 • przeciętne wyposażenie
 • czasem wydaje różne odgłosy

LG GBP31DSLZN

LG GBP31DSLZN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 59,5 x 67,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 234 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 254 kWh = 154 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Pełny No Frost i stała wentylacja lodówki sprawia, że wilgoć trafia do pojemnika, z którego później wyparowuje. Nie ma więc mowy o gromadzeniu się szronu czy lodu, a my nie musimy jej samodzielnie odmrażać, co było kiedyś powszechną i uciążliwą czynnością w lodówkach starszego typu.

Duża pojemność

Porównując ten model do konkurencji, szybko wpada w oko jego duża pojemność. 234 litry w chłodziarce i 107 litrów w zamrażarce to imponujące liczby biorąc pod uwagę wymiary urządzenia. Na dole chłodziarki znajduje się szuflada Fresh Zone a powyżej niej pojemne szklane półki.

Jednolita temperatura – funkcja Multi Airflow

Zachowanie tej samej temperatury w lodówce znacznie usprawnia korzystanie z niej na co dzień. Funkcja Multi Airflow odpowiedzialna jest za równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza. Nie trzeba się więc zastanawiać, które miejsce będzie najodpowiedniejsze do określonego typu produktów.

Komora świeżości

LG wydzieliło jednak szufladę, w której produkty będą zachowywały swoją świeżość i dłuższy termin do spożycia. Możemy się więc cieszyć ich lepszym smakiem, zapachem i naturalną konsystencją.

System Zero Clearance

Lodówkę można postawić bezpośrednio przy ścianie, ponieważ drzwi podczas otwierania nie będą wychodziły poza jej obrys.

Funkcja DoorCooling+

Metoda chłodzenia górnych półek znajdujących się na drzwiach lodówki, to właśnie
Funkcja DoorCooling+. Chłodzenie zaczyna się już w 15 sekund po zamknięciu lodówki, a my możemy mieć zawsze łatwy dostęp do zimnych napojów.

Cicha praca

Dużą zaletą tej lodówki jest jej cicha praca. 36 dB to bardzo dobry wynik i użytkownicy potwierdzają, że nawet w aneksie kuchennym jej dźwięki nie przeszkadzają.

Plusy

 • energooszczędna
 • doskonałe chłodzenie
 • cicha praca
 • duża pojemność
 • No Frost

Minusy

 • brak

Samsung RB29FSRNDSA

Samsung RB29FSRNDSA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 213 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 311 kWh = 189 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Ta lodówko-zamrażarka charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Nie brakuje w niej też pełnego No Frost. Funkcja ta zapobiega osadzaniu się na wewnętrznych ściankach czy szufladach szronu i lodu. Wszystko za sprawą regularnego odprowadzania wilgoci i usuwania ciepłego powietrza.

System Multiflow

Multiflow to identyczna temperatura w każdym obszarze lodówki. Dzięki temu nie ma konieczności rozkładania produktów w odpowiednich miejscach, ponieważ w każdej półce jest takie same środowisko zapewniające świeżość pożywienia. Związane to jest także z ekonomiczną pracą kompresora, co przedłuża jego żywotność.

Alarm niedomkniętych drzwi

Czasem zdarza się zbyt długo pozostawiać lodówkę otwartą. O niedomkniętych drzwiach powiadomi nas alarm dźwiękowy, zapobiegający dostawaniu się do wnętrza ciepłego powietrza.

Easy Slide

Wysuwana półka to lepszy dostęp do produktów, nawet tych, które pozostają niewidoczne. Easy Slide znajdziesz na jednej półce i dzięki możliwości wysunięcia, z łatwością dostaniesz się do produktów umieszczonych na jej tyle.

Digital Inwerter

Inwerterowy silnik urządzenia to dłuższa i wydajniejsza praca, a nade wszystko oszczędność. Sam kompresor objęty jest 10-letnią gwarancją producenta i możemy spodziewać się po nim niezawodnej pracy przed dłuższy czas oraz dość niskiego zużycia energii.

Pojemne urządzenie

Lodówka jest wyposażona w szereg dogodnych rozwiązań, jak np. miejsce na butelki na drzwiach czy w specjalnym koszyku podwieszanym, umieszczanym w dowolnym miejscu. Na pojemnych pólkach drzwiowych można schłodzić znacznie więcej napojów większych rozmiarów, niż w standardowych lodówkach.

Oświetlenie LED

Oświetlenie tego rodzaju to intensywniejsze światło i większa energooszczędność bez ogrzewania wnętrza.

Pojemne szuflady

W szufladach można z powodzeniem przechowywać warzywa i owoce, mając do nich łatwy dostęp. Zachowują długą świeżość. Szuflady w zamrażalniku są w pełni wysuwane, nawet jeśli drzwi lodówki otworzą się pod kątem 90 stopni.

Plusy

 • dobrze chłodzi
 • bezawaryjna
 • tania
 • No Frost w dobrej cenie

Minusy

 • przeciętne wyposażenie
 • czasem wydaje różne odgłosy

Amica FK299.2FTZXAA

Amica FK299.2FTZXAA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 180 x 54,5 x 59 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 180 l / 70 l
Roczne zużycie energii: 219 kWh = 133 zł rocznie
Poziom hałasu: 41 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Lodówki o takim standardzie i cenie muszą być wręcz obowiązkowo wyposażone w No Frost. Dlatego też temu modelowi nie brakuje tego systemu. Polega on na regularnym odprowadzaniu wilgoci, aby szron oraz lód nie osadzały się na ściankach lodówki.

Szuflada VitControl Plus

Zgodnie z przewidywaniami producenta, warzywa i owoce mogą zyskać nawet trzykrotną żywotność po włożeniu do specjalnej szuflady z regulacją wilgotności. Samodzielnie ustawiamy poziom wilgotności, większy dla warzyw, a mniejszy dla owoców. Dno szuflady FreshPad uniemożliwia ich przywieranie, przez co produkty są bardziej apetyczne.

Pojemnik FreshZone

Optymalna temperatura dla mięsa oraz ryb wynosi 0-3⁰C. Takie środowisko panuje w szufladzie FreshZone. Produkty zachowują więc dłuższy termin przydatności do spożycia, a my nie marnujemy jedzenia. Funkcja „automatyczne odszranianie” dodatkowo odprowadza szron gromadzący się w lodówce do dedykowanego pojemnika, skąd wyparowuje.

Elastyczne przechowanie produktów

Lodówka została tak skonstruowana, aby móc samodzielnie regulować szuflady i półki w zależności od naszych potrzeb. Zmieszczą się tam więc wszystkie produkty, nawet jeśli będzie ich naprawdę dużo lub będą mieć niestandardowe rozmiary. To rozwiązanie nosi nazwę FlexiShelf i sprawdza się w tym typie lodówki, która ma jednak znacznie mniejsze rozmiary, niż modele konkurencyjnych marek za podobne pieniądze.

Miejsce na butelki

Napoje w butelkach zwykle zajmują wiele miejsca. Aby optymalnie wykorzystać dostępną w lodówce przestrzeń, wyposażono ją w specjalne półki na butelki, gdzie są przechowywane bezpiecznie i mamy do nich łatwy dostęp.

Wygodne pojemniki na drzwiach

Zwykle pojemniki na drzwiach służą do przechowywanie płynów. Tak jest i tu, chociaż Amica zadbała o całkowite wykorzystanie przestrzeni dedykując miejsce na mniejsze buteleczki, które warto mieć zawsze pod ręką.

Funkcja SuperChłodzenie

Tryb SuperChłodzenie zapewnia szybkie schłodzenie wielu produktów jednocześnie w krótkim czasie. To także wpływa na ich dłuższą żywotność oraz zachowanie maksymalnej świeżości.

Safety Glass

Materiał, z jakiego zostały wykonane półki, to hartowane szkło. Są więc odporne na pękanie, zarysowania i bezpieczne. Mogą być znacznie obciążone, co nie wpływa na ich krótszą żywność.

Panel sterujący

Sterowanie temperaturą zarówno chłodziarki, jak i zamrażalki, odbywa się elektronicznie. Panel sterujący jest umiejscowiony wewnątrz chłodziarki, a jego obsługa jest bardzo prosta oraz intuicyjna.

Slim Size

Głębokość lodówki oscyluje w zakresie do 60 cm, co sprawia, że bez problemu zmieści się w większości kuchni. Lodówek Slim Size w tych parametrach jest niewiele na rynku, dlatego warto to podkreślić.

Plusy

 • No Frost
 • energooszczędna
 • Szuflady FreshZone i VitControl Plus

Minusy

 • głośność pracy
 • pojemność wnętrza

LG GBB62SWGFN

LG GBB62SWGFN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 203 x 59,5 x 67,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 277 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 215 kWh = 131 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Trudno dziś o lodówkę w tej cenie bez funkcji No Frost, dlatego i w modelu LG GBB62SWGFN nie mogło jej zabraknąć. Szron oraz lód nie będzie się więc gromadzić na ścianach lodówki.

Energooszczędność

Lodówka klasy energetycznej D (według nowego standardu), to zdecydowana oszczędność na rachunkach za prąd. Nowoczesne oświetlenie LED także poprawia nieco niższe zużycie energii, przy zachowaniu odpowiedniej intensywności światła.

LINEARCooling

Nowoczesna inwerterowa sprężarka liniowa jest odpowiedzialna za równomierne utrzymanie temperatury powietrza wewnątrz urządzenia. Wszystkie produkty, bez względu na ich usytuowanie na półkach, są więc tak samo chłodzone, przez co zachowują świeżość i smak. 10-letnia gwarancja to także przydatny dodatek i potwierdza wyższą niezawodność oraz cicha pracę.

DoorCooling

System DoorCooling to ciekawe rozwiązanie, które proponuje firma LG. Chłodny nawiew kierowany jest dokładnie na półki umiejscowione na drzwiach lodówki. Uruchamia się już po 15 sekundach od ich zamknięcia i pozwala szybko otrzymać zimne napoje.

FRESHConverter

System FRESHConverter to dopasowanie optymalnej temperatury dla mięsa, ryb czy innych produktów usytuowanych w dedykowanej szufladzie. Możemy ją dostosować samodzielnie do swoich potrzeb a produkty będą przechowywane w optymalnych parametrach.

Szuflada na owoce i warzywa

Druga szuflada przeznaczona jest na warzywa i owoce. Dzięki odpowiedniej wilgotności można uzyskać dłuższą ich świeżość i ograniczyć ich niepotrzebne wyrzucanie.

Półka na butelki

Nie trzeba szukać dodatkowego miejsca na butelki, skoro LG zaproponowało wydzielenie osobnego miejsca na kilka butelek. Są one przechowywane w specjalnej półce i nie zajmują niepotrzebnie miejsca. Po otwarciu drzwi znajdują się na wysokości oczu i od razu po wyciągnięciu mogą być gotowe do spożycia.

Zero Clearance

System Zero Clearance to sposób na lepsze wykorzystanie miejsca w kuchni. Lodówka zmieści się nawet w mniejszych pomieszczeniach. Drzwi po otwarciu nie wychodzą poza obrys lodówki. To znaczne poprawienie komfortu korzystania z urządzenia na co dzień.

Plusy

 • bardzo pojemna
 • oszczędza miejsce
 • energooszczędna
 • cicha
 • elastyczne i funkcjonalne przechowywanie
 • No Frost

Minusy

 • brak

Samsung RB31FDRNDSA

Samsung RB31FDRNDSA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 185 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 230 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 317 kWh = 193 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

W tej cenie nie mogło zabraknąć pełnego No Frost więc nie ma potrzeby samodzielnego rozmrażania urządzenia. Wilgotne powietrze, jakie tworzy się we wnętrzu, jest efektywnie rozprowadzanie po całej lodówce oraz kierowane do specjalnego zbiornika, gdzie następuje jego skraplanie i odparowanie.

Brak szronu i lodu na produktach

We wnętrzu lodówki nie doświadczymy nadmiernej wilgoci, co objawia się brakiem oszronionych owoców, które wówczas zmieniają smak. Są one zachowane w optymalnej temperaturze, przez co zawsze mają ten sam aromat, zapach i smak.

Dystrybutor wody

To co wyróżnia tę lodówkę to wbudowany dystrybutor wody, który jest rzadkością. Pojemnik mieści w sobie 4,5 litra wody i jest umieszczony na drzwiach urządzenia. Aby skorzystać z chłodnej wody, wystarczy podłożyć szklankę pod dystrybutor umiejscowiony na drzwiach, aby mieć do niej szybki dostęp. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Stała temperatura w lodówce

System Multiflow odpowiedzialny jest za równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza, które dociera do wszystkich miejsc, aby jedzenie było świeże i dłużej zachowało swoją żywotność.

Funkcja PowerFreeze

Dzięki tej opcji mamy możliwość szybkiego zamrożenia dużej ilości żywności. Gdy więc zrobimy duże zakupy, to bez obaw możemy sprawnie zamrozić wszystko czego potrzebujemy. Aby uruchomić tę funkcję wystarczy wcisnąć przycisk na drzwiach lodówki.

Nowoczesny i oszczędny kompresor Digital Inwerter

Lodówka pracuje cicho, wydajnie, ale także bezpiecznie. Będzie nam służyć na dłużej. Firma Samsung zapewnia aż 10-letnią gwarancję na silnik, więc przez ten czas można spać spokojnie.

Elektroniczny wyświetlacz

Panel sterowania urządzeniem jest dobrze widoczny, ponieważ umiejscowiony jest na drzwiach lodówki, aby mieć do niego bezpośredni dostęp. Sterowanie jest proste, nieskomplikowane oraz całkowicie intuicyjne.

Tryb wakacyjny

Jeśli nie chcemy korzystać z lodówki w pełnym wymiarze, bo na przykład wyjeżdżamy, przyda nam się funkcja Wakacje. Warto wtedy z niej skorzystać, ponieważ pozwala oszczędzić energię elektryczną podczas urlopu. Funkcja ta zwiększa temperaturę w komorze chłodzącej do około 12 stopni Celsjusza.

Licowane drzwi

Licowane drzwi lodówki otwierane są pod kątem 90 stopni bez wychodzenia poza obrys lodówki. Takie rozwiązanie ułatwia korzystanie z urządzenia na co dzień i sprawia, że można je łatwo dopasować do pomieszczania.

Plusy

 • pojemna
 • szybko mrozi
 • dystrybutor wody
 • estetyka wykonania
 • No Frost

Minusy

 • mały pojemnik na jaja
 • podatny na zarysowania wyświetlacz

LG GBB71PZDMN

LG GBB71PZDMN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 59,5 x 68,2 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 234 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 273 kWh = 166 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

LG GBB71PZDMN to lodówka o wysokości 186 cm i dużej pojemności chłodziarki 234l oraz zamrażarki 107l. Jej zużycie energii jest na dobrym poziomie a poziom hałasu to jedynie 36 dB i dzięki temu nie powinna przeszkadzać nawet w kuchni połączonej z salonem.

No Frost

Zaletą tego modelu jest technologia NoFrost, która zapobiega tworzeniu się lodu i szronu na ściankach. Dzięki tej opcji nie będziesz musiał tracić czasu na rozmrażanie lodówki.

Panel sterujący

Dobrze widoczny i czytelny panel sterujący pozwala na samodzielne ustawienie wszystkich parametrów, a głównie temperatury lodówki. Jest umiejscowiony na drzwiach i ładnie się komponuje, czyniąc lodówkę bardziej nowoczesną.

Silnik inwerterowy

LINEARCooling pozwala zachować świeży smak, zapach i wygląd produktów. Ta nowoczesna sprężarka inwerterowa reguluje wahania temperatury, jest wydajna i zapobiega awariom sprzętu.

Równomierne chłodzenie produktów

LG opracowało technologię NatureFRESH, która pozwala na utrzymanie świeżych owoców i warzyw oraz ich dłuższe zachowanie przydatności do spożycia. Bazuje na kilku funkcjach, jakie oferuje lodówka: FRESH Balancer (komora wilgotności) i FRESH Converter (szuflada z optymalną temperaturą dla mięs i ryb).

DoorCooling

Na drzwiach można z powodzeniem chłodzić napoje czy inne produkty, ponieważ specjalne nawiewy chłodnego powietrza efektywnie docierają do półek tam umieszczonych. Już po 15 sekundach od zamknięcia drzwi, następuje ich chłodzenie.

Designerski wygląd

Lodówka LG GBB71PZDMN doskonale się prezentuje w nowoczesnych wnętrzach. Została opracowana zgodnie z aktualnymi trendami. Hołduje minimalizmowi, elegancji i wygodzie, co widoczne jest już gołym okiem.

Plusy

 • solidnie wykonana
 • bardzo cicha
 • pojemna
 • dobrze wyposażona
 • energooszczędna
 • doskonały i unikalny wygląd

Minusy

 • cena

BOSCH KGN36MLES

BOSCH KGN36MLES

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 60 x 66 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 237 l / 89 l
Roczne zużycie energii: 238 kWh = 145 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

System MultiAirflow, który znajduje się w tej lodówce to równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza. Ten sposób pozwala na zachowanie świeżości wszystkich produktów. Zbyt duże wahania temperatury nie są wskazane, ponieważ obniżają jakość spożywanych produktów, tu jednak nie musimy się tego obawiać.

Technologia No Frost

Ręczne rozmrażanie lodówki staje się już przeszłością. Odpowiada za to system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu oraz lodu na ściankach urządzenia.

Odpowiednie parametry w szufladach VitaFresh

Trzy szuflady lodówki zostały przeznaczone do przechowywania różnego rodzaju produktów. Dwie mniejsze to odpowiednie miejsce dla mięs i ryb dzięki obniżonej temperaturze. Natomiast duża szuflada na dole chłodziarki posiada kontrole wilgotności co jest wskazane dla warzyw i owoców. Jest to szczególnie przydatne gdy chcemy dłużej utrzymać produkty w świeżości.

Czujniki FreshSense

Lodówka została wyposażona w czujniki monitorujące temperaturę wewnątrz oraz w pomieszczeniu. Dzięki temu temperatura utrzymywana jest na stałym poziomie, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Tryb Supermrożenie

W zamrażalniku pełnym produktów podnosi się temperatura, na czym tracą poszczególnie mrożonki. Super mrożenie zapobiega temu wzrostowi temperatury. Gdy zostanie już osiągnięte optymalne mrożenie, lodówka samodzielnie przełącza się na tryb standardowy, aby zapobiegać niepotrzebnej utracie energii elektrycznej.

Tryb Supechłodzenie

Przed umieszczeniem nowych produktów w lodówce zaleca się włączyć funkcję Superchłodzenia, aby miały optymalną temperaturę, dzięki czemu nie tracimy na ich świeżości. Funkcja wyłącza się automatycznie po upływie 6 godzin, co sprzyja oszczędności prądu.

Nowoczesne oświetlenie LED

Taki sposób oświetlenia lodówki jest nie tylko bardziej ekonomiczny, ale także wydajny. Intensywne światło dochodzi w każdy zakamarek urządzenia i pozwala nam dokładnie zapoznać się z tym co do niego włożyliśmy.

Alarm dźwiękowy

Zbyt długo otwarte drzwi narażają lodówkę na znaczą utratę ciepła. Alarm dźwiękowy szybko poinformuje nas, że należy ją dobrze domknąć.

Bezdystansowy montaż

Drzwi urządzenia otwierają się bez konieczności uwzględnienia dystansu, dlatego lodówka może być swobodnie umieszczona nawet przy ścianie. Otwarcie drzwi pod kątem 90 stopni umożliwia swobodne wyciąganie szuflad.

Plusy

 • duża pojemność
 • stała temperatura wnętrza
 • ładny wygląd
 • funkcjonalne wnętrze
 • pojemne szuflady
 • elastyczny montaż w pomieszczeniu

Minusy

 • cena
 • głośność pracy

LG GBB72MCDFN

LG GBB72MCDFN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 203 x 59,5 x 67,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 277 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 215 kWh = 131 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Nowoczesna sprężarka inwerterowa w tym modelu to wydajna, energooszczędna oraz bezawaryjna praca. Znacznie wydłuża ona żywotność urządzenia i firma LG dodatkowo zapewnia aż 10-letnią gwarancję na samą sprężarkę. Można więc być spokojnym o trwałość urządzenia co potwierdzają opinie serwisantów na temat tej marki. Wielu z nich uważa je za najlepsze lodówki.

Optymalna wilgotność dla owoców i warzywa

Za optymalną regulację wilgotności odpowiedzialna jest szuflada FRESHBalancer, która pozwala zachować najlepszą świeżość dla delikatnych produktów, bez obniżania ich smaku oraz aromatu. Za pomocą przesuwaka możesz wybrać czy chcesz w niej przechowywać warzywa czy owoce. Dzięki temu zachowają one swoją świeżość na dłużej.

Najlepsze warunki przechowywania mięs i ryb

Aby mięso lub ryby mogły być przechowywane w optymalnych i najlepszych dla nich warunkach, należy posłużyć się szufladą FRESHConverter, która dba o odpowiednie otoczenie dla tych produktów oraz ich smak.

Półka na wino

We wnętrzu lodówki znajduje się dedykowana pólka na wino, a ściślej na 5 butelek. Nie zabieramy w ten sposób miejsca innym produktom, ponieważ jest to półka stworzona specjalnie do tego celu.

Bezproblemowe przechowywanie garnków

Garnki, patelnie czy półmiski z daniami nierzadko nie mieszą się w klasycznych modelach lodówek, nawet jeśli te odznaczają się dużą pojemnością. W przypadku LG GBB72MCDFN jest inaczej, ponieważ mamy do dyspozycji składaną, dwuczęściową półkę, która z łatwością pomieści wysoki rondelek np. z zupą.

Cicha praca

Bardzo cicha praca urządzenia to także zasługa nowoczesnej sprężarki. Miękki start oraz miękki stop sprawiają, że lodówka generuje zaledwie 36 dB hałasu i plasuje się wśród najcichszych tego typu sprzętów na rynku. Jest to zasługa jej przemyślanej budowy, która nie ma tak wielu elementów hałasujących, jak w przypadku tradycyjnych lodówek.

Ergonomiczny kształt

Jako, że jest to najdroższa lodówka naszego rankingu, warto wspomnieć, za co właściwie tu płacimy. Otóż poza wymienionymi wcześniej cennymi funkcjami, jest to lodówka, która doskonale się prezentuje. Wystarczająco pojemna, przy czym jej bryła nie jest przesadnie duża. Zajmuje optymalną ilość miejsca, ma ładny, nowoczesny wygląd i ergonomiczny uchwyt drzwiowy. Jest więc elegancka, minimalistyczna i praktyczna zarazem, a do tego dostępna w ciekawym kolorze.

Sterowanie smartfonem

To w pełni nowoczesny sprzęt, dlatego może być także sterowany za pomocą smartfona. W tym celu wystarczy zainstalować aplikację LG SmartThinQ, aby np. z łatwością ustawiać temperaturę i parametry w jej wnętrzu.

Plusy

 • świetnie chłodzi
 • dużo funkcji
 • bardzo pojemna
 • energooszczędna
 • bardzo cicha
 • elastyczne i funkcjonalne przechowywanie
 • No Frost
 • sterowanie smartfonem

Minusy

 • cena

Lodówki pod zabudowę ranking

Electrolux ENN2800BOW

Electrolux ENN2800BOW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,2 x 54 x 54,9 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 196 l / 72 l
Roczne zużycie energii: 358 kWh = 218 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): nie

Electrolux ENN2801BOW to urządzenie dla osób, które mają w planach zakup lodówki do zabudowy w rozsądnej cenie. Jest to jeden z najcichszych modeli w tej cenie i generuje hałas na poziomie 36dB. Powinna więc sprawdzić się w kuchni otwartej na salon i nie denerwować mieszkańców.

Wnętrze i Low Frost

Urządzenie posiada chłodziarkę o pojemności 196 litrów i zamrażarkę 72 litry, która jest umieszczona w dolnej części i może zamrozić 4kg świeżej żywności w ciągu doby.
Lodówka jest niestety pozbawiona systemu No Frost. W pewnym stopniu zastępuje go technologia Low Frost, która ogranicza osadzanie się szronu i lodu na ściankach, przez co może być ona rzadziej rozmrażana.

Możliwość dostosowania wnętrza

Lodówka została przystosowana do wygodnego przechowywania wielu produktów żywnościowych. Dba o to opracowany system umożliwiający zmianę ustawienia elementów wnętrza. Do dyspozycji mamy tu więc wysuwane szuflady, a także regulowane półki. Same półki w chłodziarce można rozplanować według własnych potrzeb.

Za to w zamrażalniku znajdziesz trzy przezroczyste szuflady z praktycznymi uchwytami do szybkiego przenoszenia.

Plusy

 • pojemna chłodziarka
 • dobry stosunek ceny do jakości
 • wygodne rozmieszczanie półek i szuflad

Minusy

 • brak systemu No Frost
 • możliwe skraplanie się wody na tylnej ściance lodówki
 • brak dodatkowych funkcji

Samsung BRB260010WW

Samsung BRB260010WW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 196 l / 74 l
Roczne zużycie energii: 354 kWh = 215 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Samsung przyzwyczaił nas już w droższych modelach, że stara się sięgać po najnowocześniejsze rozwiązania, czego i tu mamy przykład. Kompresor Digital Inwerter nie tylko pracuje cicho, ale także i wydajnie. Silnik inwerterowy to również dłuższa żywotność sprzętu. Samsung daje aż 10-letnią gwarancję na bezawaryjne jego działanie.

No Frost

W tak przyzwoitej cenie, jak na lodówkę pod zabudowę, otrzymujemy pełny No Frost, którego próżno jest szukać w tańszych modelach. Nie ma więc możliwości, aby szron czy lód osadzały się na ściankach lodówki. Użytkownik nie zawraca zaś sobie głowy ręcznym odmrażaniem urządzenia.

All Around Cooling

System All Around Cooling to równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza w każdym obszarze lodówki. Każdy produkt ma więc dostęp do tego samego poziomu chłodzenia, zwiększając jego trwałość i świeżość.

Power Freeze i Power Cool

Obie te funkcje są odpowiedzialne za szybkie chłodzenie produktów, jeśli tylko będzie to pożądane. Power Freeze w szybszym czasie oraz z intensywniejszą mocą mrozi produkty znajdujące się w zamrażalniku, a Power Cool te usytuowane w chłodziarce, jak np. wino, które potrzebujemy natychmiast schłodzić. Obie funkcje działają niezależnie od siebie.

Pojemniki na drzwi

Użytkownik ma do dyspozycji wiele pojemników na drzwi, które może samodzielnie rozmieścić, zwalniając w ten sposób miejsce we wnętrzu lodówki.

Easy Slide

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i dość ciekawe zastosowaną półkę Easy Slide, pozwalającą na szybkie jej wysunięcie i wyjęcie potrzebnych produktów. Jest to łatwe i komfortowe wysuwanie półki. W ten sposób możemy sięgnąć po te rzeczy, które schowane są znacznie głębiej, na przykład lody w czasie lata.

Wnętrze chłodziarki

We wnętrzu znajdziemy 4 szklane półki i 1 szufladę na warzywa i owoce.

Na drzwiach znajdują się pojemniki o nietypowym rozmieszczeniu. Te mniejsze można zamieniać miejscami, przez co dostosować do swoich potrzeb i przechowywać w nich produkty o różnej wielkości.

Całe wnętrze jest pakowne i pozwala na zmianę rozmieszczenia różnych elementów tak aby dopasować je do swoich potrzeb.
Warto też wspomnieć, że ta lodówka wyposażona jest jeszcze miedzy innymi w możliwość przekładania drzwi, jasne oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi.

Tryb wakacyjny

Ten tryb pozwala oszczędzić na rachunkach za prąd, bez wyłączania lodówki w czasie naszej nieobecności. Jest to dla niej bezpieczniejsze, a przy okazji nie gromadzą się w jej wnętrzu brzydkie zapachy.

Plusy

 • No Frost
 • pojemność wewnątrz chłodziarki
 • ilość szuflad drzwiowych
 • solidne wykonanie
 • funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń

Minusy

 • cena

Samsung BRB260089WW

Samsung BRB260089WW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 191 l / 74 l
Roczne zużycie energii: 186 kWh = 113 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Technologia Twin Cooling Plus to dwa obiegi powietrza działają niezależnie od siebie. Ich zadaniem jest zapobieganie mieszaniu się zapachów w obu strefach urządzenia oraz utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności do właściwego przechowywania wszystkich produktów.

Nowoczesny silnik Digital Inwerter

To rozwiązanie jest stosowane we wszystkich modelach lodówek Samsung i wpływa na ich dłuższą żywotność. Dodatkowo pracują one cicho, wydajnie i oszczędzanie. Kompresor czuwa nad ciągłym regulowanie intensywności chłodzenia.

Wydzielona strefa Cool Select+

Lodówka Samsunga daje możliwość wybrania czterech trybów pracy zamrażalnika dzięki funkcji Cool Select+. W razie potrzeby może służyć nie tylko jako zamrażalnik, ale dodatkowa komora chłodziarki. Do wyboru jest program zamrażania, delikatnego zamrażania, przechowywania mięsa i ryb oraz chłodzenia.

Pełny No Frost

Szron oraz lód nie osadzają się na ściankach lodówki, ponieważ wilgoć jest skutecznie odprowadzana, a następnie odparowana na zewnątrz. Ręczne rozmrażanie lodówki nie wchodzi tu więc w grę, zapewniając komfort użytkowania.

Wnętrze

Po otworzeniu lodówki najpierw widać 3 szklane półki oraz półkę na butelki. Przydatny może być zamykany pojemnik Take-out Tray, który można szybko wysunąć i używać jako przenośny pojemnik na żywność.

W dolnej części chłodziarki znajdują się 2 duże szuflady. Jedna z nich to Fresh Zone utrzymującą optymalne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Natomiast druga jest przeznaczona do trzymania w niej warzyw i owoców. Ich pojemność jest naprawdę duża i powinna w zupełności pomieścić mnóstwo produktów.

Na drzwiach znajduje się 5 półek umieszczonych na różnych wysokościach. Miejsce trzech mniejszych półek można dowolnie zmieniać i przez to łatwo dopasować je do swoich potrzeb.

Zamrażarka z wysuwaną półką

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i przydatną półkę Easy Slide, którą można szybko wysunąć i wyjąć z niej potrzebne produkty. Wszystkie szuflady można łatwo wysuwać a dzięki temu, że są przezroczyste, można sprawdzić co się w nich znajduje bez potrzeby wysuwania. Zdolność zamrażania tego sprzętu imponuje i wynosi aż 9 kg w ciągu 24 godzin.

Metalowa ścianka

Ścianka Metal Cooling znajduje się wewnątrz tej niezawodnej lodówki, gdzie wpływa na utrzymanie stałej niskiej temperatury, ale także podkreśla estetykę wykonania urządzenia.

Plusy

 • dobre wyposażenie
 • energooszczędna
 • No Frost
 • pakowne wnętrze
 • dowolna konfiguracja półek
 • strefa Cool Select+
 • wiele dodatkowych funkcji

Minusy

 • cena
 • mogłaby być cichsza jak na swoją cenę

Jaką lodówkę kupić, wolnostojącą czy do zabudowy?

Ranking lodówek nie może obejść się bez pokazania dwóch głównych typów urządzeń. Przed zakupem odpowiedniego modelu, oprócz parametrów technicznych, warto zastanowić się, czy ma to być sprzęt wolnostojący czy do zabudowy.

Lodówka wolnostojąca będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli:

 • Zależy Ci na pojemnym i bogato wyposażonym urządzeniu chłodniczym – modele te są głębsze, oferują lepsze wyposażenie i większą pojemność niż lodówki do zabudowy
 • Masz ograniczony budżet domowy – urządzenia wolnostojące kosztują mniej niż te przeznaczone do zabudowy
 • Nie chcesz wymieniać aktualnych mebli kuchennych
 • Masz małą kuchnię – dużą zaletą modelu wolnostojącego jest możliwość jego umieszczenia w dowolnym miejscu w kuchni. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie można jej ulokować w pobliżu źródła ciepła
 • Nie przeszkadza Ci brak możliwości całkowitego dopasowania urządzenia do zabudowy kuchennej

Lodówka do zabudowy spełni Twoje oczekiwania, jeśli:

 • Zależy Ci na utrzymaniu harmonijnego wystroju wnętrza – modele do zabudowy nie zaburzą ogólnej koncepcji kuchni i tworzą jednolitą całość z resztą zabudowy
 • Nie przeszkadza Ci mniejsza pojemność lodówki – urządzenia do zabudowy mają mniejszą pojemnością niż lodówki wolnostojące o podobnych rozmiarach
 • Masz przestronną kuchnię – zabudowa kuchenna zajmuje więcej miejsca, dlatego trudno jest ją zamontować w małym wnętrzu, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni
 • Masz większy budżet – całkowity zakup z montażem będzie wyższy niż lodówki wolnostojącej

Jakie są najlepsze lodówki?

Jakie firmy robią najbardziej wytrzymałe lodówki?

Według National Appliance Repair Report, który jest publikowany przez Puls, najbardziej polecane i niezawodne lodówki (dostępne w Polsce) to Whirlpool, Samsung i LG. Raport ten jest wykonywany na podstawie opinii od ponad 4000 serwisantów w USA. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie ma zbyt wielu lodówek Whirlpool na naszym rynku, które warto polecić.
J.D. Power przedstawia raport, w którym pokazuje marki LG i Samsung jako te najwyżej oceniane przez konsumentów.

Ile lat wytrzymuje lodówka?

Średnia długość życia prawidłowo utrzymanej lodówki wynosi około 14 lat. Oczekiwana żywotność lodówki zależy od tego, jak dobrze jest ona pielęgnowana i od jej konstrukcji. Niektóre modele mogą działać tylko około 10 lat, podczas gdy inne mogą działać nawet do 19 lat.

Ile wydać na nową lodówkę?

Polecamy modele w przedziale cenowym 1600 – 3000 zł, dlatego że większość osób znajdzie w nim zadowalającą lodówkę. W okolicach 2000 zł można już znaleźć na prawdę dobrze wyposażone urządzenie, które będzie miało przydatne funkcje i nie będzie przeszkadzało swoją głośnością.

Energooszczędność

Jeśli zastanawiasz się jaką lodówkę kupić, to pierwszą i ważną cechą dobrej lodówki jest jej wysoka klasa energetyczna. To urządzenie pracuje dla nas nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, co w ciągu roku może oznaczać znaczne koszty jej eksploatacji.

Najlepsze lodówki są oszczędne i będą zużywać energię, za którą zapłacimy rocznie ok 130 zł przy stosunkowo dużych pojemnościach chłodziarki i zamrażarki. Najdroższe zaś wygenerują koszty o wartości nawet 240 zł. Jest to zatem duża różnica. Warto zwrócić uwagę, że za te bardziej energooszczędne często wcale nie musimy dużo więcej płacić. Wystarczy tylko postawić na dobry model. Nasz ranking lodówek w przejrzysty sposób pokazuje zapotrzebowanie energetyczne różnych modeli.

Funkcjonalne rozplanowanie wnętrza

Kolejną istotną cechą praktycznej chłodziarko-zamrażarki jest duża pojemność, ale także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Im większa ilość półek, szuflad czy ciekawych rozwiązań służących do przechowywania różnorakich produktów, tym lepiej dla nas.

Warto wiedzieć, że ilość miejsca w środku zależy od wymiarów zewnętrznych. Więcej o tym piszemy w innym artykule przedstawiającym wymiary lodówek.

Cicha praca

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest poziom hałasu, jaki generuje lodówka. Niektóre modele mogą głośno pracować. Na szczęście nowoczesny silnik inwerterowy to mniejszy hałas. Najcichsze lodówki pracują w okolicy 36 dB, podczas gdy te powyżej 40 dB mogą być dla niektórych już pewnym uciążliwym hałasem. Im niższa wartość, tym cichsza praca lodówki. Ten ranking lodówek zawiera dane o głośności pracy każdej z przedstawionych.

No Frost

Wydawać by się mogło, że funkcja No Frost jest już standardem. Niektóre polecane lodówki dostępne w sprzedaży nie oferują jednak tego rozwiązania. Samodzielne rozmrażanie urządzenia wiąże się z dużą komplikacją, ponieważ należy wyjąć wszystkie produkty, także te w usytuowane w zamrażalce i przeprowadzić rozmrażanie. Trwa to długo i naraża produkty spożywcze na utratę świeżości.

Konstrukcja lodówki

Bardzo praktyczne są te lodówki, których drzwi podczas uchylania nie wychodzą poza jej obrys. Mamy wówczas więcej możliwości usytuowania urządzenia w kuchni. Taki sprzęt może stać też bezpośrednio przy ścianie, ponieważ nie zakłóci wygodnego wyjmowania poszczególnych produktów. Wystarczy otworzyć drzwi pod kątem 90 stopni, aby wszystkie szuflady oraz półki bezproblemowo się wyjmowały.

Elektroniczne sterowanie

Panel sterujący umieszczony w czytelnym miejscu oraz elektroniczne ustawienia temperatury, to kolejna z istotnych cech nowoczesnej lodówki. Można wówczas bardziej precyzyjnie nastawić tryb chłodzenia zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Zdecydowanie ułatwi to jej codzienne użytkowanie.

Podsumowanie

Dziś przechowujemy znacznie więcej produktów w lodówkach, niż kiedyś. Robimy własne, domowe zapasy, a także więcej gromadzimy. Dlatego warto jest zainwestować w bardzo pojemną chłodziarko-zamrażarkę, która mimo swych rozmiarów, i tak będzie energooszczędna.

W naszym rankingu największą pojemnością cieszy się lodówka wolnostojąca LG GBB72MCDFN lub biała LG GBB62SWGFN. Obie charakteryzują się naprawdę imponującą pojemnością 277 l / 107 l przy wyjątkowo niskim zużyciu prądu, bo tylko 131,15 zł na rok. Dodatkowo są to urządzenia pracujące bardzo cicho i generują hałas 36 dB. Przy okazji posiadają sporo ciekawych i praktycznych funkcji, z których użytkownicy są zadowoleni.

Opinie klientów są bardzo dobre, a często nawet trudno jest doszukać się jakiegoś niepochlebnego komentarza na ich temat. Najmniej awaryjne lodówki ułatwiają nam życie i firma LG stanęła na wysokości zadania, wyprzedając nawet modele Samsunga, które wciąż cieszą się dobrymi opiniami, głównie ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktów.

Lodówki do zabudowy zaś, z reguły są droższe, a mimo wszystko nie reprezentują takiej funkcjonalności i tak dobrych parametrów, jak lodówki wolnostojące z tej samej grupy cenowej. Ponadto odznaczają się nieco mniejszą pojemnością. Jednym z najlepiej prezentujących się modeli w powyższym rankingu jest Samsung BRB260089WW, ze względu na bardzo niskie zużycie energii w ciągu roku i bardzo dobre wyposażenie. Za ten model należy też dużo więcej zapłacić.

O autorze

Rankingo

Stworzyliśmy tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej