Ranking lodówek (2022) – Najlepsze lodówki

Najlepsze lodówki w rankingu

Szukasz nowej lodówki i nie wiesz na jaką się zdecydować? ilość modeli w sklepach jest tak duża, że nie jest łatwo wybrać odpowiednią. Trzeba wziąć pod uwagę cenę, pojemność, klasę energetyczną, poziom hałasu itd.

Jak wybrać najlepszą lodówkę z oferty dostępnej na rynku? Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę przed zakupem? Czym różnią się te droższe od tańszych?

Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji stworzyliśmy ten ranking lodówek. Spędziliśmy mnóstwo czasu na wybraniu najlepszych i najciekawszych modeli w różnych przedziałach cenowych. Podzielone są one na wolnostojące i do zabudowy.

Lodówki wolnostojące

Znakomicie oceniana, bardzo cicha, o bardzo dużej pojemności i wysokości 203 cm.

LG GBB71PZDMN

Pojemna i bardzo dobrze oceniana lodówka w średniej cenie.

Samsung RB31FDRNDSA

Dystrybutor wody zapewnia schłodzoną wodę oraz front ciekawie wygląda.

Amica FK299.2FTZXAA

Solidna lodówka o mniejszej pojemności niż konkurencyjne modele.

LG GBP31DSLZN

Pojemna, ładnie wykonana i bardzo cicha lodówka.

BOSCH KGN36MLES

Bardzo dobrze wyposażona lodówka z funkcjonalnym wnętrzem.

Samsung RB29FSRNDSA

Bardzo popularna i solidna z dobrymi opiniami.

Samsung RB29FSRNDWW

Wśród tańszych lodówek ta jest warta polecenia.

Lodówki pod zabudowę

Samsung BRB30715DWW

Bardzo pojemna i świetnie wyposażona lodówka o zwiększonej wysokości.

Haier HBB 177 TNF

Dobrze wykonana i przemyślana ale o mniejszej pojemności niż konkurencyjne modele.

Samsung BRB26602FWW

Dobrze wyposażona z przydatnymi funkcjami i funkcjonalnym wnętrzem.

Whirlpool ART 65021

Podstawowy model w bardzo dobrej cenie jak na lodówkę do zabudowy.

Zanim wybierzesz typ lodówki zwróć uwagę na to, że modele wolnostojące mają zazwyczaj większą pojemność, lepsze wyposażenie i różnią się między sobą wymiarami. Wysokość tych w rankingu zaczyna się od 178 cm, a kończy na 203 cm.

Lodówki do zabudowy mają podobne wymiary, często około 177 cm wysokości, 54 cm szerokości i 55 cm głębokości, dzięki temu pasują do standardowej zabudowy.

Spośród najlepszych lodówek wzięliśmy też pod uwagę modele o niskim poziomie głośności. Przykładem mogą być ciche lodówki wolnostojące LG oraz pokazujemy też kilka cichych modeli wśród tych do zabudowy.

Ranking lodówek wolnostojących

1. LG GBB62PZHMN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 203 x 59,5 x 68,2 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 277 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 257 kWh = 156 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

LG GBB62PZHMN to model, którego nie mogliśmy pominąć w rankingu. Jest super wyposażony i bardzo pojemny.

Nowoczesna sprężarka inwerterowa w tym modelu to wydajna, energooszczędna oraz bezawaryjna praca. Znacznie wydłuża ona żywotność urządzenia i firma LG dodatkowo zapewnia aż 10-letnią gwarancję na samą sprężarkę. Można więc być spokojnym o trwałość urządzenia co potwierdzają opinie serwisantów na temat tej marki. Wielu z nich uważa je za najlepsze lodówki.

Optymalna wilgotność dla owoców i warzywa

Za optymalną regulację wilgotności odpowiedzialna jest szuflada Moist Balance Crisper, która pozwala zachować najlepszą świeżość dla delikatnych produktów, bez obniżania ich smaku oraz aromatu. Za pomocą przesuwaka możesz wybrać czy chcesz w niej przechowywać warzywa czy owoce. Dzięki temu zachowają one swoją świeżość na dłużej.

Najlepsze warunki przechowywania mięs i ryb

Aby mięso lub ryby mogły być przechowywane w optymalnych i najlepszych dla nich warunkach, należy posłużyć się szufladą Fresh Zone, która dba o odpowiednie otoczenie dla tych produktów oraz ich smak.

Bezproblemowe przechowywanie garnków

Garnki, patelnie czy półmiski z daniami nierzadko nie mieszą się w klasycznych modelach lodówek, nawet jeśli te odznaczają się dużą pojemnością. W przypadku LG GBB62PZHMN jest inaczej, ponieważ mamy możliwość zmiany wysokości niektórych półek. Dzięki temu z łatwością pomieści wysoki rondelek np. z zupą.

Cicha praca

Bardzo cicha praca urządzenia to także zasługa nowoczesnej sprężarki. Miękki start oraz miękki stop sprawiają, że lodówka generuje zaledwie 36 dB hałasu i plasuje się wśród najcichszych tego typu sprzętów na rynku. Jest to zasługa jej przemyślanej budowy, która nie ma tak wielu elementów hałasujących, jak w przypadku tradycyjnych lodówek.

Ergonomiczny kształt

Jako, że jest to najdroższa lodówka naszego rankingu, warto wspomnieć, za co właściwie tu płacimy. Otóż poza wymienionymi wcześniej cennymi funkcjami, jest to lodówka, która doskonale się prezentuje. Wystarczająco pojemna, przy czym jej bryła nie jest przesadnie duża. Zajmuje optymalną ilość miejsca, ma ładny, nowoczesny wygląd i ergonomiczny uchwyt drzwiowy. Jest więc elegancka, minimalistyczna i praktyczna zarazem, a do tego dostępna w ciekawym kolorze.

Sterowanie smartfonem

To w pełni nowoczesny sprzęt, dlatego może być także sterowany za pomocą smartfona. W tym celu wystarczy zainstalować aplikację LG SmartThinQ, aby np. z łatwością ustawiać temperaturę i parametry w jej wnętrzu.

Plusy

 • świetnie chłodzi
 • dużo funkcji
 • bardzo pojemna
 • energooszczędna
 • bardzo cicha
 • elastyczne i funkcjonalne przechowywanie
 • No Frost
 • sterowanie smartfonem

Minusy

 • cena

2. LG GBB71PZDMN

LG GBB71PZDMN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 59,5 x 68,2 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 234 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 273 kWh = 166 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

LG GBB71PZDMN to dobrej jakości lodówka o wysokości 186 cm i dużej pojemności chłodziarki 234l oraz zamrażarki 107l. Jej zużycie energii jest na dobrym poziomie a poziom hałasu to jedynie 36 dB i dzięki temu nie powinna przeszkadzać nawet w kuchni połączonej z salonem.

No Frost

Zaletą tego modelu jest technologia NoFrost, która zapobiega tworzeniu się lodu i szronu na ściankach. Dzięki tej opcji nie będziesz musiał tracić czasu na rozmrażanie lodówki.

Panel sterujący

Dobrze widoczny i czytelny panel sterujący pozwala na samodzielne ustawienie wszystkich parametrów, a głównie temperatury lodówki. Jest umiejscowiony na drzwiach i ładnie się komponuje, czyniąc lodówkę bardziej nowoczesną.

Silnik inwerterowy

LINEARCooling pozwala zachować świeży smak, zapach i wygląd produktów. Ta nowoczesna sprężarka inwerterowa reguluje wahania temperatury, jest wydajna i zapobiega awariom sprzętu.

Równomierne chłodzenie produktów

LG opracowało technologię NatureFRESH, która pozwala na utrzymanie świeżych owoców i warzyw oraz ich dłuższe zachowanie przydatności do spożycia. Bazuje na kilku funkcjach, jakie oferuje lodówka: FRESH Balancer (komora wilgotności) i FRESH Converter (szuflada z optymalną temperaturą dla mięs i ryb).

DoorCooling

Na drzwiach można z powodzeniem chłodzić napoje czy inne produkty, ponieważ specjalne nawiewy chłodnego powietrza efektywnie docierają do półek tam umieszczonych. Już po 15 sekundach od zamknięcia drzwi, następuje ich chłodzenie.

Designerski wygląd

Lodówka LG GBB71PZDMN doskonale się prezentuje w nowoczesnych wnętrzach. Została opracowana zgodnie z aktualnymi trendami. Hołduje minimalizmowi, elegancji i wygodzie, co widoczne jest już gołym okiem.

Plusy

 • solidnie wykonana
 • bardzo cicha
 • pojemna
 • dobrze wyposażona
 • energooszczędna
 • doskonały i unikalny wygląd

Minusy

 • cena

3. Samsung RB31FDRNDSA

Samsung RB31FDRNDSA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 185 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 230 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 317 kWh = 193 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

W tej cenie nie mogło zabraknąć pełnego No Frost więc nie ma potrzeby samodzielnego rozmrażania urządzenia. Wilgotne powietrze, jakie tworzy się we wnętrzu, jest efektywnie rozprowadzanie po całej lodówce oraz kierowane do specjalnego zbiornika, gdzie następuje jego skraplanie i odparowanie.

Brak szronu i lodu na produktach

We wnętrzu lodówki nie doświadczymy nadmiernej wilgoci, co objawia się brakiem oszronionych owoców, które wówczas zmieniają smak. Są one zachowane w optymalnej temperaturze, przez co zawsze mają ten sam aromat, zapach i smak.

Dystrybutor wody

To co wyróżnia tę lodówkę wolnostojącą to wbudowany dystrybutor wody, który jest rzadkością. Pojemnik mieści w sobie 4,5 litra wody i jest umieszczony na drzwiach urządzenia. Aby skorzystać z chłodnej wody, wystarczy podłożyć szklankę pod dystrybutor umiejscowiony na drzwiach, aby mieć do niej szybki dostęp. To naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Stała temperatura w lodówce

System Multiflow odpowiedzialny jest za równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza, które dociera do wszystkich miejsc, aby jedzenie było świeże i dłużej zachowało swoją żywotność.

Funkcja PowerFreeze

Dzięki tej opcji mamy możliwość szybkiego zamrożenia dużej ilości żywności. Gdy więc zrobimy duże zakupy, to bez obaw możemy sprawnie zamrozić wszystko czego potrzebujemy. Aby uruchomić tę funkcję wystarczy wcisnąć przycisk na drzwiach lodówki.

Nowoczesny i oszczędny kompresor Digital Inwerter

Lodówka wolnostojąca pracuje cicho, wydajnie, ale także bezpiecznie. Będzie nam służyć na dłużej. Firma Samsung zapewnia aż 10-letnią gwarancję na silnik, więc przez ten czas można spać spokojnie.

Elektroniczny wyświetlacz

Panel sterowania urządzeniem jest dobrze widoczny, ponieważ umiejscowiony jest na drzwiach lodówki, aby mieć do niego bezpośredni dostęp. Sterowanie jest proste, nieskomplikowane oraz całkowicie intuicyjne.

Tryb wakacyjny

Jeśli nie chcemy korzystać z lodówki w pełnym wymiarze, bo na przykład wyjeżdżamy, przyda nam się funkcja Wakacje. Warto wtedy z niej skorzystać, ponieważ pozwala oszczędzić energię elektryczną podczas urlopu. Funkcja ta zwiększa temperaturę w komorze chłodzącej do około 12 stopni Celsjusza.

Licowane drzwi

Licowane drzwi lodówki otwierane są pod kątem 90 stopni bez wychodzenia poza obrys lodówki. Takie rozwiązanie ułatwia korzystanie z urządzenia na co dzień i sprawia, że można je łatwo dopasować do pomieszczania.

Plusy

 • pojemna
 • szybko mrozi
 • dystrybutor wody
 • estetyka wykonania
 • No Frost

Minusy

 • mały pojemnik na jaja
 • podatny na zarysowania wyświetlacz

4. Amica FK299.2FTZXAA

Amica FK299.2FTZXAA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 180 x 54,5 x 59 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 180 l / 70 l
Roczne zużycie energii: 219 kWh = 133 zł rocznie
Poziom hałasu: 41 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Lodówki o takim standardzie i cenie muszą być wręcz obowiązkowo wyposażone w No Frost. Dlatego też temu modelowi nie brakuje tego systemu. Polega on na regularnym odprowadzaniu wilgoci, aby szron oraz lód nie osadzały się na ściankach lodówki.

Szuflada VitControl Plus

Zgodnie z przewidywaniami producenta, warzywa i owoce mogą zyskać nawet trzykrotną żywotność po włożeniu do specjalnej szuflady z regulacją wilgotności. Samodzielnie ustawiamy poziom wilgotności, większy dla warzyw, a mniejszy dla owoców. Dno szuflady FreshPad uniemożliwia ich przywieranie, przez co produkty są bardziej apetyczne.

Pojemnik FreshZone

Optymalna temperatura dla mięsa oraz ryb wynosi 0-3⁰C. Takie środowisko panuje w szufladzie FreshZone. Produkty zachowują więc dłuższy termin przydatności do spożycia, a my nie marnujemy jedzenia. Funkcja „automatyczne odszranianie” dodatkowo odprowadza szron gromadzący się w lodówce do dedykowanego pojemnika, skąd wyparowuje.

Elastyczne przechowanie produktów

Lodówka została tak skonstruowana, aby móc samodzielnie regulować szuflady i półki w zależności od naszych potrzeb. Zmieszczą się tam więc wszystkie produkty, nawet jeśli będzie ich naprawdę dużo lub będą mieć niestandardowe rozmiary. To rozwiązanie nosi nazwę FlexiShelf i sprawdza się w tym typie lodówki, która ma jednak znacznie mniejsze rozmiary, niż modele konkurencyjnych marek za podobne pieniądze.

Miejsce na butelki

Napoje w butelkach zwykle zajmują wiele miejsca. Aby optymalnie wykorzystać dostępną w lodówce przestrzeń, wyposażono ją w specjalne półki na butelki, gdzie są przechowywane bezpiecznie i mamy do nich łatwy dostęp.

Wygodne pojemniki na drzwiach

Zwykle pojemniki na drzwiach służą do przechowywanie płynów. Tak jest i tu, chociaż Amica zadbała o całkowite wykorzystanie przestrzeni dedykując miejsce na mniejsze buteleczki, które warto mieć zawsze pod ręką.

Funkcja SuperChłodzenie

Tryb SuperChłodzenie zapewnia szybkie schłodzenie wielu produktów jednocześnie w krótkim czasie. To także wpływa na ich dłuższą żywotność oraz zachowanie maksymalnej świeżości.

Safety Glass

Materiał, z jakiego zostały wykonane półki, to hartowane szkło. Są więc odporne na pękanie, zarysowania i bezpieczne. Mogą być znacznie obciążone, co nie wpływa na ich krótszą żywność.

Panel sterujący

Sterowanie temperaturą zarówno chłodziarki, jak i zamrażalki, odbywa się elektronicznie. Panel sterujący jest umiejscowiony wewnątrz chłodziarki, a jego obsługa jest bardzo prosta oraz intuicyjna.

Slim Size

Głębokość lodówki oscyluje w zakresie do 60 cm, co sprawia, że bez problemu zmieści się w większości kuchni. Lodówek wolnostojących Slim Size w tych parametrach jest niewiele na rynku, dlatego warto to podkreślić.

Plusy

 • No Frost
 • energooszczędna
 • Szuflady FreshZone i VitControl Plus

Minusy

 • głośność pracy
 • pojemność wnętrza

5. LG GBP31DSLZN

LG GBP31DSLZN

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 59,5 x 67,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 234 l / 107 l
Roczne zużycie energii: 254 kWh = 154 zł rocznie
Poziom hałasu: 36 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Pełny No Frost i stała wentylacja lodówki sprawia, że wilgoć trafia do pojemnika, z którego później wyparowuje. Nie ma więc mowy o gromadzeniu się szronu czy lodu, a my nie musimy jej samodzielnie odmrażać, co było kiedyś powszechną i uciążliwą czynnością w lodówkach starszego typu.

Duża pojemność

Porównując ten model do konkurencji, szybko wpada w oko jego duża pojemność. 234 litry w chłodziarce i 107 litrów w zamrażarce to imponujące liczby biorąc pod uwagę wymiary urządzenia. Na dole chłodziarki znajduje się szuflada Fresh Zone a powyżej niej pojemne szklane półki.

Jednolita temperatura – funkcja Multi Airflow

Zachowanie tej samej temperatury w lodówce znacznie usprawnia korzystanie z niej na co dzień. Funkcja Multi Airflow odpowiedzialna jest za równomierne chłodzenie produktów. Nie trzeba się więc zastanawiać, które miejsce będzie najodpowiedniejsze do określonego typu produktów.

Komora świeżości

LG wydzieliło jednak szufladę, w której produkty będą zachowywały swoją świeżość i dłuższy termin do spożycia. Możemy się więc cieszyć ich lepszym smakiem, zapachem i naturalną konsystencją.

System Zero Clearance

Lodówkę wolnostojącą można postawić bezpośrednio przy ścianie, ponieważ drzwi podczas otwierania nie będą wychodziły poza jej obrys.

Funkcja DoorCooling+

Metoda chłodzenia górnych półek znajdujących się na drzwiach lodówki, to właśnie
Funkcja DoorCooling+. Chłodzenie zaczyna się już w 15 sekund po zamknięciu lodówki, a my możemy mieć zawsze łatwy dostęp do zimnych napojów.

Cicha praca

Dużą zaletą tej lodówki jest jej cicha praca. 36 dB to bardzo dobry wynik i użytkownicy potwierdzają, że nawet w aneksie kuchennym jej dźwięki nie przeszkadzają.

Plusy

 • energooszczędna
 • doskonałe chłodzenie
 • cicha praca
 • duża pojemność
 • No Frost

Minusy

 • brak

6. BOSCH KGN36MLES

BOSCH KGN36MLES

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 186 x 60 x 66 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 237 l / 89 l
Roczne zużycie energii: 238 kWh = 145 zł rocznie
Poziom hałasu: 39 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

System MultiAirflow, który znajduje się w tej lodówce to równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza. Ten sposób pozwala na zachowanie świeżości wszystkich produktów. Zbyt duże wahania temperatury nie są wskazane, ponieważ obniżają jakość spożywanych produktów, tu jednak nie musimy się tego obawiać.

Technologia No Frost

Ręczne rozmrażanie lodówki staje się już przeszłością. Odpowiada za to system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu oraz lodu na ściankach urządzenia.

Odpowiednie parametry w szufladach VitaFresh

Trzy szuflady lodówki zostały przeznaczone do przechowywania różnego rodzaju produktów. Dwie mniejsze to odpowiednie miejsce dla mięs i ryb dzięki obniżonej temperaturze. Natomiast duża szuflada na dole chłodziarki posiada kontrole wilgotności co jest wskazane dla warzyw i owoców. Jest to szczególnie przydatne gdy chcemy dłużej utrzymać produkty w świeżości.

Czujniki FreshSense

Lodówka została wyposażona w czujniki monitorujące temperaturę wewnątrz oraz w pomieszczeniu. Dzięki temu temperatura utrzymywana jest na stałym poziomie, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Tryb Supermrożenie

W zamrażalniku pełnym produktów podnosi się temperatura, na czym tracą poszczególnie mrożonki. Super mrożenie zapobiega temu wzrostowi temperatury. Gdy zostanie już osiągnięte optymalne mrożenie, ta funkcjonalna lodówka samodzielnie przełącza się na tryb standardowy, aby zapobiegać niepotrzebnej utracie energii elektrycznej.

Tryb Supechłodzenie

Przed umieszczeniem nowych produktów w lodówce zaleca się włączyć funkcję Superchłodzenia, aby miały optymalną temperaturę, dzięki czemu nie tracimy na ich świeżości. Funkcja wyłącza się automatycznie po upływie 6 godzin, co sprzyja oszczędności prądu.

Nowoczesne oświetlenie LED

Taki sposób oświetlenia lodówki jest nie tylko bardziej ekonomiczny, ale także wydajny. Intensywne światło dochodzi w każdy zakamarek urządzenia i pozwala nam dokładnie zapoznać się z tym co do niego włożyliśmy.

Alarm dźwiękowy

Zbyt długo otwarte drzwi narażają lodówkę na znaczą utratę ciepła. Alarm dźwiękowy szybko poinformuje nas, że należy ją dobrze domknąć.

Bezdystansowy montaż

Drzwi urządzenia otwierają się bez konieczności uwzględnienia dystansu, dlatego lodówka może być swobodnie umieszczona nawet przy ścianie. Otwarcie drzwi pod kątem 90 stopni umożliwia swobodne wyciąganie szuflad.

Plusy

 • duża pojemność
 • stała temperatura wnętrza
 • ładny wygląd
 • funkcjonalne wnętrze
 • pojemne szuflady
 • elastyczny montaż w pomieszczeniu

Minusy

 • cena
 • głośność pracy

7. Samsung RB29FSRNDSA

Samsung RB29FSRNDSA

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 213 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 311 kWh = 189 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Ta lodówko-zamrażarka charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem i solidnym wykonaniem. Nie brakuje w niej też pełnego No Frost. Funkcja ta zapobiega osadzaniu się na wewnętrznych ściankach czy szufladach szronu i lodu. Wszystko za sprawą regularnego odprowadzania wilgoci i usuwania ciepłego powietrza.

System Multiflow

Multiflow to identyczna temperatura w każdym obszarze lodówki. Dzięki temu nie ma konieczności rozkładania produktów w odpowiednich miejscach, ponieważ w każdej półce jest takie same środowisko zapewniające świeżość pożywienia. Związane to jest także z ekonomiczną pracą kompresora, co przedłuża jego żywotność.

Alarm niedomkniętych drzwi

Czasem zdarza się zbyt długo pozostawiać lodówkę otwartą. O niedomkniętych drzwiach powiadomi nas alarm dźwiękowy, zapobiegający dostawaniu się do wnętrza ciepłego powietrza.

Easy Slide

Wysuwana półka to lepszy dostęp do produktów, nawet tych, które pozostają niewidoczne. Easy Slide znajdziesz na jednej półce i dzięki możliwości wysunięcia, z łatwością dostaniesz się do produktów umieszczonych na jej tyle.

Digital Inwerter

Inwerterowy silnik urządzenia to dłuższa i wydajniejsza praca, a nade wszystko oszczędność. Sam kompresor objęty jest 10-letnią gwarancją producenta i możemy spodziewać się po nim niezawodnej pracy przed dłuższy czas oraz dość niskiego zużycia energii.

Pojemne urządzenie

Lodówka wolnostojąca jest wyposażona w szereg dogodnych rozwiązań, jak np. miejsce na butelki na drzwiach czy w specjalnym koszyku podwieszanym, umieszczanym w dowolnym miejscu. Na pojemnych pólkach drzwiowych można schłodzić znacznie więcej napojów większych rozmiarów, niż w standardowych lodówkach.

Oświetlenie LED

Oświetlenie tego rodzaju to intensywniejsze światło i większa energooszczędność bez ogrzewania wnętrza.

Pojemne szuflady

W szufladach można z powodzeniem przechowywać warzywa i owoce, mając do nich łatwy dostęp. Zachowują długą świeżość. Szuflady w zamrażalniku są w pełni wysuwane, nawet jeśli drzwi lodówki otworzą się pod kątem 90 stopni.

Plusy

 • dobrze chłodzi
 • bezawaryjna
 • tania
 • No Frost w dobrej cenie

Minusy

 • przeciętne wyposażenie
 • czasem wydaje różne odgłosy

8. Samsung RB29FSRNDWW

Samsung RB29FSRNDWW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 178 x 59,5 x 66,8 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 213 l / 108 l
Roczne zużycie energii: 311 kWh = 189 zł rocznie
Poziom hałasu: 37 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Lodówka równomiernie chłodzi wszystkie przestrzenie. Zawdzięczamy to systemowi chłodzenia All-Around Cooling. Otwory usytuowane w okolicach każdej z półek, dają wnętrzu chłodne powietrze, za sprawą którego produkty pozostają świeże.

System No Frost

Brak konieczności każdorazowego odmrażania lodówki to zasługa systemu No Frost. Dzięki temu nie tylko staje się ona znacznie bardzie efektywna, ale także nie zużywa tak wiele prądu. System No Frost zapewnia regularne odprowadzanie wilgoci, zanim jeszcze na ściankach jej wnętrza pojawi się lód.

Automatyczny kompresor Digital Inverter

Digital Inverter automatycznie dostosowuje temperaturę lodówki do otoczenia, w jakim jest usytuowana. Tym samym sprawia, że urządzenie jest efektywniejsze, cichsze i wydłuża się jego żywotność.

Tryb wakacyjny

W razie dłuższego wyjazdu, nie ma konieczności całkowitego wyłączania lodówki. Wystarczy włączyć tryb wakacyjny, aby urządzenie utrzymało optymalną temperaturę pracy oszczędzając prąd, a jednocześnie zapobiegając brzydkiemu zapachowi nieużywanej chłodziarki.

Funkcjonalne półki

Ilość produktów w lodówce czasem wywołuje frustrację związaną z problemem ich wygodnego wyjmowania. Idealnie sprawdza się wtedy półka Easy Slide, która się wysuwa, aby móc dostrzec te produkty, których w pierwszej chwili nie widzimy, a potem sprawnie je wyjąć.

Zaletą lodówki jest także szuflada do przechowywania warzyw i owoców. W jej obrębie panują odpowiednie warunki, które dłużej utrzymują ich świeżość.

Duże i przezroczyste szuflady w zamrażarce posiadają zaś podchwyty, aby móc z łatwością je wysuwać.

Wyświetlacz wewnątrz urządzenia

Wyświetlacz informujący o aktualnej temperaturze urządzenia znajduje się w jej wnętrzu. Sterowanie poszczególnymi ustawieniami jest zaś intuicyjne oraz funkcjonalne.

Oświetlenie LED

Wewnętrzne oświetlenie to diody LED, więc nie emituje szkodliwego dla pracy lodówki ciepła oraz zapewnia oszczędną jej eksploatację.

Plusy

 • dobrze chłodzi
 • bezawaryjna
 • tania
 • No Frost w dobrej cenie

Minusy

 • przeciętne wyposażenie
 • czasem wydaje różne odgłosy

Ranking lodówek pod zabudowę

1. Samsung BRB30715DWW

Samsung BRB30715DWW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 193,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 224 l / 74 l
Roczne zużycie energii: 183 kWh = 113 zł
Poziom hałasu: 35 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Warto zaznaczyć że ta najlepsza lodówka do zabudowy jest wyższa niż typowe modele. Jej wysokość to 193,5 cm i dzięki temu ma ona większą pojemność wnętrza.

Wypełnianie lodówki produktami spożywczymi jest łatwe i przyjemne, ponieważ jest ona bardzo pojemna. Dodatkowo każdy produkt ma swoje miejsce, w którym dłużej zachowa świeżość, chrupkość i żywotność.

Praktyczne funkcje urządzenia

Lodówki Samsung posiadają podobne wyposażenie i funkcjonalność, dlatego także w tym modelu znaleźć można alarm otwartych drzwi, tryb wakacyjny czy opcję PowerFreeze, która umożliwia głębokie mrożenie produktów w zamrażalce.

Brak wahań temperatur w lodówce

Metalowy panel MetalCooling to nowe rozwiązanie, które w momencie otwarcia drzwi oddaje zimno. Dzięki temu lodówki nie da się szybko wychłodzić. 

Pełen No Frost

W lodówkach tej klasy, No Frost jest niemal standardem. Dzięki niemu można zapomnieć o konieczności rozmrażania urządzenia, a szron nie osadza się na jego ściankach. 

SpaceMax, czyli więcej miejsca

SpaceMax to nowoczesna konstrukcja lodówki, która pozwoliła na wykonanie jeszcze cieńszych ścianek, z zachowaniem tej samej skutecznej izolacji. Nie zwiększyła się więc bryła urządzenia, a uzyskano więcej miejsca w komorach. 

Zamrażarka z wysuwaną półką

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i przydatną półkę Easy Slide, którą można szybko wysunąć i wyjąć z niej potrzebne produkty. Wszystkie szuflady można łatwo wysuwać a dzięki temu, że są przezroczyste, można sprawdzić co się w nich znajduje bez potrzeby wysuwania.

Zamiana zamrażalnika w chłodziarkę

Lodówka Samsunga jest najlepiej wyposażonym modelem do zabudowy w rankingu. Daje możliwość wybrania czterech trybów pracy zamrażalnika dzięki funkcji Cool Select+. W razie potrzeby może służyć nie tylko jako zamrażalnik, ale dodatkowa komora chłodziarki. Do wyboru jest program zamrażania, delikatnego zamrażania, przechowywania mięsa i ryb oraz chłodzenia.

Plusy

 • duża ilość praktycznych funkcji
 • zastosowanie nowoczesnych technologii
 • funkcjonalne półki i szuflady
 • duża pojemność
 • możliwość zamiany zamrażarki na chłodziarkę
 • niezależne obiegi powietrza
 • cicha

Minusy

 • wysoka cena

2. Haier HBB 177 TNF

Haier HBB 177 TNF

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 177 l / 64 l
Roczne zużycie energii: 288 kWh = 178 zł rocznie
Poziom hałasu: 41 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

System No Frost zainstalowany w tej lodówce zapewnia regularne odprowadzanie wilgoci, zanim jeszcze na ściankach jej wnętrza pojawi się lód. Dodatkowo zapobiega mieszaniu się zapachów różnych produktów spożywczych, dłużej pozostawiając je świeże i apetyczne.

Ustawianie temperatury wewnętrznej szuflady

Dla przechowywania owoców, warzyw czy mięs przygotowano specjalną szufladę My Zone, gdzie istnieje możliwość samodzielnego ustawienia temperatury w zakresie od -3°C do 5°C. System nazywa się Fresher Techs® i gwarantuje bardzo dobre warunki do przechowywania. Wszystko dzięki możliwości dopasowania do swoich potrzeb.

Regulowane półki i półka na butelki

Lodówka oferuje praktyczne rozmieszenie wszystkich produktów, zarówno warzyw, owoców, nabiału i mięsa, jak i butelek dzięki dedykowanej półce na nie.

Nie ma więc możliwości, aby ciężkie butelki, np. z winem mogły uszkodzić szklane szuflady czy je porysować. Odgradzamy je, tym samym, od jedzenia. 

Elegancja i wyrafinowanie

Haier HBB 177 TNF to lodówka o wyjątkowo ładnym wykończeniu wnętrza. Na uwagę zasługuje tu jakość materiałów oraz gustowna aranżacja detali. Półki z hartownego szkła podkreślają tę jakość i nadają lodówce wyróżniającego wyglądu oraz klasy.

Oświetlenie Led

W tej nowoczesnej lodówce oświetlenie Led zainstalowano na górze tak, aby światło dokładnie oświetlało wnętrze. Dodatkowo jest to energooszczędna technologia. 

Plusy

 • dedykowana półka na butelki
 • eleganckie wykończenie
 • regulacja temperatury wewnętrznej szuflady
 • system No Frost
 • funkcjonalna i solidna

Minusy

 • stosunkowo wysoka cena
 • pojemność poniżej przeciętnej

3. Samsung BRB26602FWW

Samsung BRB26602FWW

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177,5 x 54 x 55 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 193 l / 74 l
Roczne zużycie energii: 288 kWh = 178 zł rocznie
Poziom hałasu: 35 dB
Bezszronowa (No Frost): tak pełny No Frost

Lodówka równomiernie chłodzi wszystkie przestrzenie. Zawdzięczamy to systemowi chłodzenia All-Around Cooling. Otwory usytuowane w okolicach każdej z półek, dają wnętrzu chłodne powietrze, za sprawą którego produkty pozostają świeże.

Więcej miejsca z zachowaniem wymiarów urządzenia

Dzięki SpaceMax, lodówka oferuje naprawdę dobrą przestrzeń użytkową jak na model w zabudowie, bez zwiększenia bryły urządzenia. Możliwe to było za sprawą cienkich ścianek, mimo zachowania skutecznej izolacji. 

Przemyślane i ergonomiczne przechowywanie

Samsung zadbał o wiele pojemnych szuflad, półek, które lepiej zorganizowały przestrzeń wewnątrz lodówki. Przykładem jest choćby półka na napoje czy szuflada na warzywa i owoce Humidity Fresh. Pozwala ona na dłuższe zachowanie świeżości i chrupkości warzyw oraz owoców.

Regulowane półki drzwiowe ułatwiają przechowywanie butelek i to nam się podoba.

Easy Slide

W zamrażarce znajdziemy 2 przezroczyste szuflady i dość ciekawe zastosowaną półkę Easy Slide, pozwalającą na szybkie jej wysunięcie i wyjęcie potrzebnych produktów. Jest to łatwe i komfortowe wysuwanie półki. W ten sposób możemy sięgnąć po te rzeczy, które schowane są znacznie głębiej, na przykład lody w czasie lata.

Funkcjonalność urządzenia

Obok tak istotnych opcji, jak system No Frost, ten model lodówki dysponuje także trybem wakacyjnym, który nie wyłącza urządzenia, ale zmniejsza jego pobór prądu.

Alarm otwartych drzwi sprawia, że nie narażamy lodówki na dłuższy dostęp do ciepłego powietrza.

Plusy

 • ilość praktycznych funkcji
 • pełen No Frost
 • komfortowe przechowywanie żywności
 • pojemność wewnątrz chłodziarki
 • funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń

Minusy

 • brak

4. Whirlpool ART 65021

Whirlpool ART 65021

Wymiary (wys./ szer./ gł.): 177 x 54 x 54,5 cm
Pojemność chłodziarki / zamrażarki: 194 l / 79 l
Roczne zużycie energii: 283 kWh = 175 zł rocznie
Poziom hałasu: 35 dB
Bezszronowa (No Frost): nie

Lodówka Whirlpool ART 65021 to urządzenie, które ma typową pojemność w swojej cenie. Jest to podstawowy i najtańszy model w rankingu. Ergonomiczne rozmieszczenie produktów spożywczych sprawi, że będziemy mieć do nich łatwy dostęp oraz przedłużymy ich świeżość.

Rozmieszczenie wnętrza

W dedykowanej szufladzie FreshBox można przechowywać warzywa i owoce, które pozostają chrupkie i soczyste przez długi czas. Panuje tam temperatura  5°C, a więc idealna dla świeżych warzyw lub owoców. 

Dzięki półce na butelki oszczędzamy miejsce na półkach, ale też doskonale wykorzystujemy całą przestrzeń, mając do nich swobodny dostęp. Przy tym nie narażamy szklanych półek na ryzyko uszkodzenia, pęknięcia czy nawet potłuczenia.

Możliwość ustawienia blisko ściany

XlentFit to największa z zalet lodówki, ponieważ umożliwia ustawienie urządzenia zaraz przy ścianie i wygodne otwieranie drzwi. Jest to więc idealna lodówka do zabudowy, ze względu na dobrą pojemność orz elastyczne dopasowanie do pomieszczenia. 

Dobre oświetlenie

Na uwagę zasługuje także ledowe oświetlenie wnętrza lodówki, przez co widzimy co jest w środku i mamy do tego łatwy dostęp. Nowoczesna technologia Led zapewnia też oszczędność prądu. 

Plusy

 • cicha praca
 • ustawienie blisko ściany – XlentFit
 • oświetlenie Led
 • niska cena

Minusy

 • brak No frost

Jaką lodówkę kupić, wolnostojącą czy do zabudowy?

Ranking lodówek nie może obejść się bez pokazania dwóch głównych typów urządzeń. Przed zakupem odpowiedniego modelu, oprócz parametrów technicznych, warto zastanowić się, czy ma to być sprzęt wolnostojący czy do zabudowy.

Lodówka wolnostojąca będzie dla Ciebie dobrym wyborem, jeśli:

 • Zależy Ci na pojemnym i bogato wyposażonym urządzeniu chłodniczym – modele te są głębsze, oferują lepsze wyposażenie i większą pojemność niż lodówki do zabudowy
 • Masz ograniczony budżet domowy – urządzenia wolnostojące kosztują mniej niż te przeznaczone do zabudowy
 • Nie chcesz wymieniać aktualnych mebli kuchennych
 • Masz małą kuchnię – dużą zaletą modelu wolnostojącego jest możliwość jego umieszczenia w dowolnym miejscu w kuchni. Jedynym ograniczeniem jest to, że nie można jej ulokować w pobliżu źródła ciepła
 • Nie przeszkadza Ci brak możliwości całkowitego dopasowania urządzenia do zabudowy kuchennej

Lodówka do zabudowy spełni Twoje oczekiwania, jeśli:

 • Zależy Ci na utrzymaniu harmonijnego wystroju wnętrza – modele do zabudowy nie zaburzą ogólnej koncepcji kuchni i tworzą jednolitą całość z resztą zabudowy
 • Nie przeszkadza Ci mniejsza pojemność lodówki – urządzenia do zabudowy mają mniejszą pojemnością niż lodówki wolnostojące o podobnych rozmiarach
 • Masz przestronną kuchnię – zabudowa kuchenna zajmuje więcej miejsca, dlatego trudno jest ją zamontować w małym wnętrzu, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni
 • Masz większy budżet – całkowity zakup z montażem będzie wyższy niż lodówki wolnostojącej

Jakie są najlepsze lodówki?

Jakie firmy robią najbardziej wytrzymałe lodówki?

Według National Appliance Repair Report, który jest publikowany przez Puls, najbardziej polecane i niezawodne lodówki (dostępne w Polsce) to Whirlpool, Samsung i LG. Raport ten jest wykonywany na podstawie opinii od ponad 4000 serwisantów w USA. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie ma zbyt wielu lodówek Whirlpool na naszym rynku, które warto polecić.
J.D. Power przedstawia raport, w którym pokazuje marki LG i Samsung jako te najwyżej oceniane przez konsumentów.
Sprawdziliśmy też zagraniczne rankingi takie jak Wirecutter, GoodHouseKeeping oraz USNews. Wzięliśmy je pod uwagę tworząc nasz ranking lodówek.

Ile lat wytrzymuje lodówka?

Średnia długość życia prawidłowo utrzymanej lodówki wynosi około 14 lat. Oczekiwana żywotność lodówki zależy od tego, jak dobrze jest ona pielęgnowana i od jej konstrukcji. Niektóre modele mogą działać tylko około 10 lat, podczas gdy inne mogą działać nawet do 19 lat.

Ile wydać na nową lodówkę?

Polecamy modele w przedziale cenowym 1600 – 3000 zł, dlatego że większość osób znajdzie w nim zadowalającą lodówkę. W okolicach 2000 zł można już znaleźć na prawdę dobrze wyposażone urządzenie, które będzie miało przydatne funkcje i nie będzie przeszkadzało swoją głośnością.

Energooszczędność

Jeśli zastanawiasz się jaką lodówkę kupić, to pierwszą i ważną cechą dobrej lodówki jest jej wysoka klasa energetyczna. To urządzenie pracuje dla nas nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, co w ciągu roku może oznaczać znaczne koszty jej eksploatacji.

Najlepsze lodówki są oszczędne i będą zużywać energię, za którą zapłacimy rocznie ok 130 zł przy stosunkowo dużych pojemnościach chłodziarki i zamrażarki. Najdroższe zaś wygenerują koszty o wartości nawet 240 zł. Jest to zatem duża różnica. Warto zwrócić uwagę, że za te bardziej energooszczędne często wcale nie musimy dużo więcej płacić. Wystarczy tylko postawić na dobry model. Nasz ranking lodówek w przejrzysty sposób pokazuje zapotrzebowanie energetyczne różnych modeli.

Funkcjonalne rozplanowanie wnętrza

Kolejną istotną cechą praktycznej chłodziarko-zamrażarki jest duża pojemność, ale także funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Im większa ilość półek, szuflad czy ciekawych rozwiązań służących do przechowywania różnorakich produktów, tym lepiej dla nas.

Warto wiedzieć, że ilość miejsca w środku zależy od wymiarów zewnętrznych. Więcej o tym piszemy w innym artykule przedstawiającym wymiary lodówek.

Cicha praca

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest poziom hałasu, jaki generuje lodówka. Niektóre modele mogą głośno pracować. Na szczęście nowoczesny silnik inwerterowy to mniejszy hałas. Najcichsze lodówki pracują w okolicy 36 dB, podczas gdy te powyżej 40 dB mogą być dla niektórych już pewnym uciążliwym hałasem. Im niższa wartość, tym cichsza praca lodówki. Ten ranking lodówek zawiera dane o głośności pracy każdej z przedstawionych.

No Frost

Wydawać by się mogło, że funkcja No Frost jest już standardem. Niektóre polecane lodówki dostępne w sprzedaży nie oferują jednak tego rozwiązania. Samodzielne rozmrażanie urządzenia wiąże się z dużą komplikacją, ponieważ należy wyjąć wszystkie produkty, także te w usytuowane w zamrażalce i przeprowadzić rozmrażanie. Trwa to długo i naraża produkty spożywcze na utratę świeżości.

Konstrukcja lodówki

Bardzo praktyczne są te lodówki, których drzwi podczas uchylania nie wychodzą poza jej obrys. Mamy wówczas więcej możliwości usytuowania urządzenia w kuchni. Taki sprzęt może stać też bezpośrednio przy ścianie, ponieważ nie zakłóci wygodnego wyjmowania poszczególnych produktów. Wystarczy otworzyć drzwi pod kątem 90 stopni, aby wszystkie szuflady oraz półki bezproblemowo się wyjmowały.

Elektroniczne sterowanie

Panel sterujący umieszczony w czytelnym miejscu oraz elektroniczne ustawienia temperatury, to kolejna z istotnych cech nowoczesnej lodówki. Można wówczas bardziej precyzyjnie nastawić tryb chłodzenia zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Zdecydowanie ułatwi to jej codzienne użytkowanie.

Podsumowanie

Dziś przechowujemy znacznie więcej produktów w lodówkach, niż kiedyś. Robimy własne, domowe zapasy, a także więcej gromadzimy. Dlatego warto jest zainwestować w bardzo pojemną chłodziarko-zamrażarkę, która mimo swych rozmiarów, i tak będzie energooszczędna.

W naszym rankingu największą pojemnością cieszy się lodówka wolnostojąca LG GBB72MCDFN lub biała LG GBB62SWGFN. Obie charakteryzują się naprawdę imponującą pojemnością 277 l / 107 l przy wyjątkowo niskim zużyciu prądu, bo tylko 131,15 zł na rok. Dodatkowo są to urządzenia pracujące bardzo cicho i generują hałas 36 dB. Przy okazji posiadają sporo ciekawych i praktycznych funkcji, z których użytkownicy są zadowoleni.

Opinie klientów są bardzo dobre, a często nawet trudno jest doszukać się jakiegoś niepochlebnego komentarza na ich temat. Najmniej awaryjne lodówki ułatwiają nam życie i firma LG stanęła na wysokości zadania, wyprzedając nawet modele Samsunga, które wciąż cieszą się dobrymi opiniami, głównie ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktów.

Lodówki do zabudowy zaś, z reguły są droższe, a mimo wszystko nie reprezentują takiej funkcjonalności i tak dobrych parametrów, jak lodówki wolnostojące z tej samej grupy cenowej. Ponadto odznaczają się nieco mniejszą pojemnością. Jednym z najlepiej prezentujących się modeli w powyższym rankingu jest Samsung BRB30715DWW, ze względu na bardzo niskie zużycie energii w ciągu roku i bardzo dobre wyposażenie. Za ten model należy też dużo więcej zapłacić.

O autorze

Rankingo

Stworzyliśmy tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej