Ranking myjek do okien (Zima 2023) – Najlepsze myjki

Elektryczne myjki do okien w rankingu

Częste czyszczenie okien może być uciążliwe bez odpowiednich narzędzi. Mycie bez smug oraz zacieków sprawia wiele trudności, szczególnie osobom niewprawionym w tej czynności. Rozwiązaniem jest myjka do okien. Tylko jak wybrać najlepszy model? Na co właściwie należy zwrócić uwagę?

Dla ułatwienia wybraliśmy kilka najlepszych i najciekawszych modeli. Oto ranking myjek do okien, które różnią się ceną, czasem działania i ładowania baterii, wydajnością powierzchniową oraz szerokością ssawki.

Karcher WV 5 Premium - zestaw Non Stop 1.633-447.0

Świetna do dużego domu. W zestawie jest dodatkowy akumulator i mniejsza ssawka.

Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0

Bardzo dobra i przemyślana z dodatkową mniejszą ssawką.

Karcher WV Classic 1.633-169.0

Dobra myjka, jednak z krótką pracą na akumulatorze.

Leifheit Dry & Clean 51003

Dobrze zbiera wodę oraz ma dodatkowy drążek w zestawie.

Vileda Windomatic Power 153230

Tania myjka z rozsądnymi parametrami pracy.

Pierwszy z prezentowanych tu modeli jest aż dwukrotnie tańszy od najdroższej myjki – Karcher WV5 Premium ze stacja ładującą i dodatkowym akumulatorem. Różnią się w zakresie parametrów, funkcjonalności i designu.

Wśród podanych modeli najbardziej jednak zaskakuje poziom wydajności. Najmniejszą powierzchnie około 60m2, umyjemy myjką Karcher WV Classic. Być może nie jest to imponujący wynik w porównaniu z wydajnością 210 m2. Warto wziąć to pod uwagę przymierzając się do kupna, ale też nie ma sensu przepłacać, jeśli Twój dom nie ma wielu okien. Spójrz też na opinie użytkowników, bo mogą one wiele powiedzieć o praktycznym zastosowaniu każdego z modeli. To często jeden z najlepszych wykładników, którym warto się kierować.

Ranking myjek do okien

1. Karcher WV 5 Premium – Non Stop 1.633-447.0

Karcher WV 5 Premium - zestaw Non Stop 1.633-447.0

Czas pracy baterii: 35 min
Czas ładowania baterii: 3 h 5 min
Wydajność powierzchniowa: 210 m2
Szerokość ssawki: 280 mm + 170 mm
Dodatkowe wyposażenie: dwa akumulatory, stacja ładująca, dwie ssawki, spryskiwacz z padem, koncentrat

Myjka do szyb Karcher WV 5 Premium – zestaw Non Stop 1.633-447.0 dzięki swojemu wyposażeniu pozwala na komfortową prace w różnych warunkach i na dużych powierzchniach. To urządzenie w wyższej cenie, dla osób które szukają bardzo dużej wydajności.

Wymienna bateria

Wymienny akumulator jest ważnym dodatkiem i zapewnia dużą wygodę użytkowania szczególnie tam, gdzie liczy się praca z myjką non stop. Znajduje się już w zestawie wraz z wygodną stacją ładującą.

Ta jej cecha wpływa również na wyższą wydajność urządzenia. Teraz można wyczyścić okna o łącznej powierzchni nawet 210 m2, co jest imponującym wynikiem. To około dwa razy więcej, niż w przypadku innych modeli myjek dostępnych na rynku.

Dwie ssawki

Podobnie jak w poprzednim modelu, tak i tu mamy do dyspozycji dwie wymienne ssawki o różnej szerokości 280 mm i 170 mm. Dzięki temu mamy dostęp do różnych powierzchni. Funkcjonalnym dodatkiem umożliwiającym łatwe rozpylanie detergentu (także w zestawie) jest spryskiwacz z padem z mikrofibry.

Komfort pracy

Mamy tu trzystopniową lampkę Led, która informuje o aktualnym stanie naładowania baterii. Teraz łatwo można śledzić stan naładowania akumulatora, a w przypadku jego całkowitego rozładowania, istnieje możliwość wymiany na pełen.

Na komfort pracy z myjką wpływa także niski poziom hałasu oraz nieduża waga urządzenia. Zbiornik na wodę ma standardową jak na myjki pojemność 100 ml, a jego opróżnienie zajmuje tylko chwilę i nie naraża rąk na kontakt z zabrudzeniami.

Urządzenie do mycia okien zostało tak skonstruowane, aby było maksymalnie ergonomiczne. Pewne trzymanie w dłoni można zawdzięczać gumowym wykończeniom, dzięki którym myjka nie wyślizguje się z rąk.

Plusy

 • bardzo duża wydajność
 • dodatkowe akcesoria w zestawie
 • bateria i stacja ładująca w zestawie
 • cicha i lekka
 • pewny uchwyt
 • funkcjonalna

Minusy

 • cena

2. Karcher WV 2 Premium 1.633-426.0

Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0

Czas pracy baterii: 35 min
Czas ładowania baterii: 3 h 5 min
Wydajność powierzchniowa: 105 m2
Szerokość ssawki: 280 mm + 170 mm
Dodatkowe wyposażenie: dwie ssawki, spryskiwacz z padem, koncentrat

Karcher WV2 Premium Black Edition 1.633-426.0 to model bardzo dobrze wyposażony i potrafiący pracować nawet do 35 minut na jednym ładowaniu. W porównaniu do standardowego modelu, czas pracy został znacznie wydłużony i można nim zebrać wodę z powierzchni nawet do 105 m2. To powinno wystarczyć do dużego domu.

Myjka robi dobre wrażenie jakością wykonania i swym ciekawym wyglądem. Jeśli zaś chodzi o zasadę działania, to nawet w przypadku wersji premium, jest ona niezmienna. Po nabraniu wprawy, urządzenie odsysa wodę z powierzchni bez pozostawiania zacieków oraz smug.

Wszechstronne zastosowanie

Myjka nadaje się do czyszczenia wszelkich gładkich powierzchni, szyb, luster, stolików szklanych, a nawet kabin prysznicowych i kafli podłogowych czy ściennych. Ma więc bardzo wszechstronne zastosowanie, a jego cena jest rozsądna biorąc pod uwagę wyposażenie.

Dodatkowe wyposażenie

Do dyspozycji podczas sprzątania mamy dwie wymienne ssawki w zależności od rodzaju i rozmiaru czyszczonej powierzchni. Producent oferuje tu ssawkę o szerokości 280 mm i dodatkową 170 mm. Dzięki temu możemy czyścić też te miejsca, do których nie dotrą standardowe myjki.

W przypadku tej klasy urządzenia, nie mogło zabraknąć dodatkowych udogodnień. Jest to lampka Led, wskazująca poziom naładowania baterii. Podczas mycia, mamy ją w zasięgu wzorku oceniając, ile jeszcze możemy poświęcić czasu na mycie okien.

Obsługa

Zbiornik na brudną wodę mieści 100 ml i jest łatwy w opróżnianiu. Nie ma przy tym kontaktu dłoni z zanieczyszczoną wodą, co sprawia, że praca jest higieniczna.

Myjka jest lekka i cicha, dzięki czemu nie czujemy się zmęczeni czy sfrustrowani podczas jej użytkowania.

Czyszczenie za pomocą myjki Karcher WV 2 Premium Black Edition 1.633-426.0 jest nawet do trzech razy szybsze, aniżeli tradycyjnymi metodami.

Plusy

 • dużo szybsze mycie okien
 • dwie ssawki w zestawie
 • ładny wygląd
 • cicha i lekka
 • jakość wykonania

Minusy

 • cena

3. Karcher WV Classic 1.633-169.0

Karcher WV Classic 1.633-169.0

Czas pracy baterii: 20 min
Czas ładowania baterii: 2 h
Wydajność powierzchniowa: 60 m2
Szerokość ssawki: 280 mm
Dodatkowe wyposażenie: spryskiwacz z padem, koncentrat

Myjka do szyb Karcher WV Classic to podstawowy model, który jest przeznaczony do domowego użytku i codziennego stosowania. Urządzenie ma taką samą zasadę działania, jak inne myjki tego typu. Zachowuje się więc jak odkurzacz, który zasysa wodę rozprowadzoną na powierzchni szyby. Trafia ona do zbiornika 100 ml, z którego wylewamy ją później do zlewu. Myjka dokładnie odsysa wodę i po nabraniu wprawy nie pozostawia smug i zacieków.

Czas pracy

Ten model został wyposażony w akumulator, który pracuje nieprzerwanie do 20 minut. To niestety niewiele, biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Jednak jeśli masz niewiele okien do umycia, może okazać się wystarczające. Ładowanie akumulatora zajmuje około 120 minut, co warto wziąć pod uwagę.

Wydajność urządzenia

Na pochwałę zasługuje szerokość ssawki wynosząca 280 mm. Pozwala ona pracować szybciej i wydajniej, ponieważ pokrywa większą przestrzeń szyby. Należy przy tym wspomnieć jeszcze o wydajności urządzenia przy pełnym naładowaniu akumulatora. Jest to 60 m2, co w przeliczeniu oznacza do 20 okien, jednak jest osiągalne tylko przez osoby o dużej wprawie.

Ciekawe są możliwości tego modelu, ponieważ można go używać na wszystkie powierzchnie, bez względu na ich rodzaj. Będzie więc przydatny do czyszczenia szyb, luster, stolików szklanych, kabin prysznicowych czy nawet kafli o gładkiej powierzchni.

Higieniczne opróżnianie zbiornika na wodę

Opróżnianie zbiornika z brudnej wody jest tu banalnie proste. Można to zrobić bez kontaktu zanieczyszczanej wody z dłońmi, co chwalą sobie użytkownicy myjki.

W zestawie znajdziemy niezbędne akcesoria do jej prawidłowej pracy, czyli ładowarkę, akumulator oraz ssawkę 280 mm. Ponadto także spryskiwacz z padem z mikrofibry oraz koncentrat do lepszego mycia okien o pojemności 20 ml.

Plusy

 • szeroka i funkcjonalna ssawka
 • dokładnie zbiera wodę
 • krótki czas ładowania baterii

Minusy

 • krótki czas pracy
 • mała wydajność

4. Leifheit Dry & Clean 51003

Leifheit Dry & Clean 51003

Czas pracy baterii: 35 min
Czas ładowania baterii: 3 h
Wydajność powierzchniowa: 100 m2
Szerokość ssawki: 280 mm
Dodatkowe wyposażenie: myjka Power Washer, drążek 43cm

Leifheit Dry&Clean to jeden z lepszych sposobów na lśniące, czyste okna bez smug. Myjkę można używać w dowolnej pozycji, do mycia powierzchni pionowych lub poziomych i wciąż mamy gwarancję, że woda nie będzie kapać. System 360° umożliwia pracę pod różnym kątem: również ukosem, poziomo oraz nad głową.

Tryb oszczędzania energii

Urządzenie wyróżnia się tym, że zaczyna pracować dopiero podczas zetknięcia z szybą, oferując nam aż do 35 minut pracy. Za tak długi czas działania odpowiada pojemny akumulator. Gdy myjka nie ma kontaktu z powierzchnią przez dłuższą chwilę, to działa w trybie oszczędzania energii. Na uwagę zasługuje też jej wysoka wydajność, gdyż za jej pośrednictwem umyjemy nawet do 100 m2 okien.

Wyposażenie

W cenie myjki, w standardowym wyposażeniu, mamy też do dyspozycji drążek o długości 43cm, który daje nam możliwość mycia okien dachowych, skośnych, umiejscowionych wysoko i wszędzie tam, gdzie mamy do nich trudny dostęp. Montuje się go w sposób zatrzaskowy, stąd będzie pasował do wszystkich akcesoriów Leifheit. Zapewnia szeroką możliwość mycia powierzchni i bez problemu poradzi sobie z oknami o wysokości nawet 2,4m.

W zestawie znajduje się też myjka ręczna Power Washer, którą można myć także ramy i krawędzie okna, ponieważ została tak skonstruowana, aby na nie nachodzić. Posiada dwa rodzaje włókien, które mają za zadanie efektywnie myć zabrudzenia. Jest przy tym bardzo chłonna, co stanowi jej niewątpliwą zaletę.

Dodatkowo można dokupić dysze zbierającą o szerokości 17 cm. Za jej pomocą umyjemy również okna z kratownicą, które uchodzą za trudne w usuwaniu zabrudzeń.

Czyszczenie i wydajność

Myjka jest też bardzo łatwa w czyszczeniu, a duży wlot zbiornika prosty w opróżnianiu i myciu wewnątrz. Wylewanie zabrudzonej wody nie wymaga nawet kontaktu z dłońmi, jest to więc bardzo higieniczne.

W stosunku do poprzednich modeli, myjka Leifheit Dry&Clean jest nie tylko bardziej wydajna, ale też dobrze wyposażona. Ma również niższą wagę, co znacznie ułatwia dłuższą pracę z urządzeniem.

Wygodny i uniwersalny System Click

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o systemie Click Leifheit. Kupując sprzęty tej marki możemy je wymiennie używać. W ofercie firmy znajdują się mopy, innego rodzaju myjki ręczne, zmiotki do kurzu itp. Poprzez możliwość zastosowania drążka do wszystkich urządzeń Leiheit i wygodnego montażu – System Click, minimalizujemy miejsce potrzebne do przechowywania wszelkich urządzeń i akcesoriów w domu.

Plusy

 • pomocny drążek przedłużający
 • wydajny
 • wystarcza na mycie wielu okien
 • prosty w obsłudze
 • czyści szybko i dokładnie
 • wyposażenie

Minusy

5. Vileda Windomatic Power 153230

Vileda Windomatic Power 153230

Czas pracy baterii: 40 min
Czas ładowania baterii: 3,5 h
Wydajność powierzchniowa: 120 m2
Szerokość ssawki: 270 mm
Dodatkowe wyposażenie: brak

Akumulatorowa myjka do okien Vileda to solidne i tanie urządzenie, którym skutecznie umyjemy większość typów okien. Istotną jej zaletą jest ruchoma głowica, dzięki której jesteśmy w stanie dotrzeć nasadką w różne miejsca z odpowiednim dociskiem.

Możliwość zwiększenia mocy

Dużym atutem myjki do okien jest także możliwość zwiększenia mocy ssącej aż do 50%. Na początku dobrze jest korzystać ze standardowej mocy urządzenia. Jednak w przypadku problemów z czyszczeniem okna, wystarczy naciśnięcie odpowiedniego przycisku, a w jednej chwili zbieranie płynu stanie się efektywniejsze. Warto jednak wziąć pod uwagę, że ta funkcja zwiększa głośność pracy i szybciej wyczerpuje baterię.

Czas pracy

Z myjką Vileda nie przerwiemy tak szybko pracy z powodu rozładowania baterii. Na jednym ładowaniu akumulatora można czyścić okna nawet do 40 minut, co jest rzadkością w przypadku myjek w tak niskiej cenie. Wydajność wynosi nawet 120 m2.

Pionowe i poziome czyszczenie

Korzystanie z urządzenia jest banalnie proste, a najważniejsze, że można go używać zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Łatwo więc wyczyścimy tradycyjne okna, lustra, szyby, a nawet szklane stoliki i płytki.

Czyszczenie zbiornika

Opróżnianie zbiornika na wodę zajmuje tylko chwilę. Robimy to bez większego problemu, a wszystkie pojemniki można myć w zmywarce.

Jeśli chodzi o minusy to podczas pracy trzeba uważać aby nie wykonywać zbyt energicznych ruchów, ponieważ woda może wyciekać przez otwory boczne. Jeśli nie akceptujesz takich niedogodności to polecamy przyjrzeć się myjkom opisanym poniżej.

Plusy

 • lekka
 • wydajna
 • prosta w obsłudze
 • poręczna

Minusy

 • brak dodatkowych akcesoriów
 • możliwe wyciekanie wody podczas energicznej pracy

Jaka myjka do okien najlepsza?

Myjki do okien nie należą do bardzo powszechnych urządzeń. Wydaje się, że wciąż czekają na swój czas, ale warto mieć świadomość, że potrafią lepiej umyć okna, aniżeli jakikolwiek inny sposób.

Tego typu urządzenia mają przewagę nad detergentami i szmatkami, które często stosuje się do czyszczenia okien. Ich zaletą jest zwiększona szybkość pracy i lepszy komfort. Wiele osób po spróbowaniu myjki zastanawia się jak wcześniej mogli bez niej myć okna.

Czy myjka do okien jest warta kupienia?

Nasza odpowiedź jest taka, że ​​jest to prawdopodobnie najprostsza i najskuteczniejsza metoda czyszczenia okien, jeśli chcesz to zrobić samodzielnie.
Myjka jest kompaktowa i jeśli jest używana prawidłowo, usunie zabrudzenia z prawie każdej płaskiej powierzchni. Urządzenie jest w zasadzie ręcznym odkurzaczem do pracy na mokro i zasysa szybę do sucha po nałożeniu płynu czyszczącego. 1

Jakie są zalety myjki do okien?

Myjka jest lekka i dobrze nadaje się do czyszczenia wielu elementów w domu, w tym luster, kabin prysznicowych, okien i blatów roboczych. Bateria wytrzymuje długo i można wiele zdziałać, zanim będzie trzeba ją podłączyć i naładować. Efekt końcowy jest na dobrym poziomie, jeśli myjesz okna regularnie. Jednak gdy są one bardzo brudne, możesz spędzić sporo czasu, czyszcząc szkło i próbując uzyskać dobre wykończenie.

Jakie są wady myjki do okien?

Chociaż myjka dobrze radzi sobie z usuwaniem większości wody z płaskiej powierzchni, nie zawsze ściągnie wszystko i czasami pozostawia plamy lub smugi na szkle. Jeśli okna są bardzo brudne, podczas przeciągania myjką w dół, zostanie wiele zauważalnych śladów po wodzie i to one pozostawiają smugi. Najlepszym sposobem, aby temu zaradzić, jest ponowne zastosowanie płynu myjącego i powtarzanie czynności, aż będziesz zadowolony z efektu końcowego.

Zasada działania „odkurzacza do wody”

Elektryczna myjka do okien jest często nazywana odkurzaczem do okien, ze względu na podobne działanie. Zasysa wodę rozprowadzoną na powierzchni szyby nie zostawiając tym samym smug i zacieków. Nie ma tu więc mowy o szorowaniu czy uporczywym czyszczeniu. Wszystko odbywa się bardzo prosto i wydajnie, nawet bez zamaczania rąk.

Wydajność urządzenia

Ważnym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę jest wydajność urządzenia, a więc czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora. Na rynku dostępne są myjki, które potrafią umyć aż 210 metrów kwadratowych powierzchni bez konieczności przerywania pracy. Najczęściej są one używane przy dużych powierzchniach, ponieważ nie wymagają przerw na ładowanie.

Dla normalnego użytku domowego wystarczy już pół godziny pracy na jednym naładowaniu akumulatora, aby umyć wszystkie okna w domu.
Warto tu też wziąć pod uwagę czas niezbędny na załadowanie myjki. Zwykle jest to kilka godzin, choć można też po prostu zaplanować sobie prace i podłączyć urządzenie do ładowania znacznie wcześniej.

Diody Led

Obecność podświetlenia Led informuje nas o poziomie naładowania baterii i jest dodatkowym atutem tego rodzaju urządzenia. Będziemy mieć wówczas świadomość czy należy go wcześniej podłączyć do ładowania, czy wystarczy, aby umyć jeszcze kilka okien.

Dodatkowe wyposażenie urządzenia

Im więcej dodatkowych akcesoriów dostępnych w zestawie, tym lepiej. Oznacza to, że producent stara się sprostać potrzebom klientów. Jeśli to nie wpłynie znacznie na cenę, to dobrze jest wybrać takie myjki, które dysponują jeszcze ściereczką z mikrofibry, która ułatwia początkowe rozprowadzanie wody na szybie.

Bardziej funkcjonalnym akcesorium będzie jednak drążek, dzięki któremu jesteśmy w stanie umyć okna znajdujące się na wyższym poziomie. Nie trzeba wówczas korzystać z drabin i stołeczków.
Niektóre myjki do okien posiadają także dodatkowe ssawki o różnych wymiarach. Warto się im przyjrzeć gdy masz powierzchnie gdzie standardowa ssawka o szerokości 270 – 280 mm jest zbyt szeroka.

Waga i rozmiar urządzenia

Idealna elektryczna myjka do okien nie jest najmniejszych rozmiarów, ale za to posiada niewielką wagę. Wydawałoby się, że trudno jest pogodzić ze sobą te dwa parametry, jednak jak się okazuje, jest to możliwe. Zbyt duży ciężar do trzymania, szczególnie gdy musimy wyżej unosić ręce, szybko nas zmęczy i uniemożliwi długotrwałą pracę. Za mały pojemnik do wody zaś sprawi, że będziemy musieli przerwać i dopełnić zbiornik, co także będzie niekomfortowe.

System opróżniana zbiornika

Myjki do okien z wyższej półki gwarantują, że podczas opróżniania zbiornika z wodą nie ubrudzimy sobie rąk, ponieważ dłonie w ogóle nie będą mieć kontaktu z wodą. Trzeba za nie jednak więcej zapłacić, dlatego nie jest to takie konieczne. Tak czy inaczej, po pracy należy umyć ręce. Ważne jest, by woda nie wylała się ze zbiornika podczas użytkowania i na to trzeba zwracać baczną uwagę.

Podsumowanie, jaką myjkę kupić?

Nie każdy posiada w domu urządzenie do mycia okien. Często nie wiemy nawet, że takie są dostępne, a naprawdę znacznie ułatwiają pracę. Najlepsze myjki do okien potrafią uporać się nie tylko z zabrudzonymi oknami, ale także innymi gładkimi powierzchniami, jak lustra, stoliki szklane, kafle na ścianach lub podłogach, a nawet kabiny prysznicowe. Te ostatnie są szczególnie trudne w utrzymaniu czystości, dlatego warto postawić na sprzęt, który pomoże nam zająć się tym zadaniem szybko i skutecznie.

Drogie myjki są przeznaczone raczej do domów o sporym metrażu, z dużą liczbą okien. Często wykorzystywane są także do prac zleconych. Nasz ranking myjek do okien pokazuje urządzenia w różnych cenach i mające dobre opinie, powinieneś więc znaleźć coś dla siebie. Optymalnym rozwiązaniem do przeciętnego domu będzie urządzenie, którego czas pracy wynosi około 30 minut, jest lekkie i łatwe w obsłudze, a co najważniejsze – niedrogie. Z pewnością w powyższym rankingu znajdziesz choć jedną myjkę, która odpowie oczekiwaniom i sprosta wszystkim zabrudzeniom, nie pozostawiając smug i zacieków.

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat zajmuję się sprzętem AGD i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej