Odkurzacze ręczne ranking (Wiosna 2023) – Najlepsze modele

Najlepsze odkurzacze ręczne w rankingu

Mój ranking odkurzaczy ręcznych pokazuje 10 modeli, które mogą się pochwalić praktycznym działaniem przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. 

Podczas wyboru sugerowałem się opiniami samych klientów, którzy wybrali już swój ulubiony odkurzacz ręczny. 

Porównałem różne ważne parametry każdego urządzenia, takie jak moc ssania, czas działania na akumulatorze, ilość końcówek i wagę.

Najlepszy odkurzacz ręczny w rankingu. Jest lekki, poręczny i ma dobrą moc. Ma dużą ilość akcesoriów w zestawie, w tym dwie rury do łatwego odkurzania podłogi.

Bardzo dobry odkurzacz ręczny, który wyróżnia się specjalną szczotką dzięki której szybko i bezproblemowo pozbędziesz się sierści zwierząt. Dodatkowo posiada wydajny i ekologiczny akumulator.

Bardzo chwalony przez użytkowników odkurzacz ręczny. Zastosowano w nim innowacyjną metodę lamp UV-C, dzięki której usuwa wszelkie alergeny, roztocza i bakterie. Nadaje się nawet do odkurzania materaca, a elektroszczotka ma również funkcję trzepaczki.

Kolejny bardzo dobry i chwalony odkurzacz ręczny. Wyróżnia go duża siła ssąca oraz uniwersalna bateria. Jest ona kompatybilna z innymi urządzeniami i narzędziami z serii Compact Line 12V.

Dobry odkurzacz ręczny, który może pochwalić się dość długim czasem pracy na baterii. Plusem jest również duża moc ssąca oraz lampy LED, które podświetlają odkurzany obszar.

Ten odkurzacz ręczny wyróżnia się przede wszystkim budową, posiada długi i elastyczny wąż. Zastosowano w nim technologię cyklonową, która separuje i odwirowuje większe drobiny brudu od filtra, przez co zwiększa się efektywność odkurzania.

Ten sprawdzi się przede wszystkim do szybkiego odkurzania np. okruchów na kuchennym blacie. Jest mały i zwinny, ale jego czas działania jest bardzo ograniczony, na pełnym naładowaniu jest to tylko 10 minut pracy.

Kolejny chwalony przez użytkowników dobry odkurzacz ręczny. Wyróżnia się nowoczesnym wyglądem, jest mały i zwinny, bardzo dobrze radzi sobie z odkurzaniem małych zakamarków. Jego plusy to mocny silnik, mała waga oraz ładowanie przez USB.

Jest to model odkurzacza do różnego użytkowania. Polecany do odkurzania samochodów, choć bardzo dobrze sprawdza się w domu na co dzień. Akumulator i ładowarkę należy dokupić osobno, bo nie ma jej w zestawie. Natomiast akumulator nadaje się do wszystkich narzędzi tej marki.

Ten odkurzacz ręczny wyróżnia duża moc ssąca oraz akcesoria.
Model również nie posiada akumulatora oraz ładowarki w zestawie. Trzeba to dokupić osobno, natomiast akumulator jest kompatybilny z innymi urządzeniami tej marki.

Ranking odkurzaczy ręcznych

1. Bosch Universal Vac 18

Pojemność pojemnika: 0,5 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 20 minut
Waga urządzenia: 1,3 kg
Moc ssąca: 9 kPa

Odkurzacz ręczny, bezprzewodowy doskonale radzi sobie z czyszczeniem zakamarków czy trudno dostępnych powierzchni. Przydaje się też na co dzień, do szybkiego sprzątania podłóg, mebli lub schodów. 

Odkurzanie bezprzewodowe

Brak kabla ułatwia sprzątanie. Po naładowaniu baterii odkurzanie będzie trwało maksymalnie 20 minut. To wystarczy, aby szybko wyczyścić jakąś powierzchnię. Jego ładowanie odbywa się zaledwie w godzinę. 

Lekki i poręczny

Waga odkurzacza wraz z akumulatorem to tylko 1,3 kg. Wygodna, duża rączka zapewnia łatwą manipulację urządzeniem.

Pojemność worka

Zbiornik pomieści 0,5 litra. Dzięki przezroczystym ściankom szybko ocenisz, czy nadaje się już do opróżnienia. Taka waga nie obciąża użytkownika podczas sprzątania.

Odkurzanie podłóg

Nie jest to typowy odkurzacz ręczny, bo w komplecie posiada długą rurę. Szybko odkurzysz całą powierzchnię podłogi w wygodnej pozycji. 

Duża ilość akcesoriów

W zestawie znajdują się liczne akcesoria, które gwarantują skuteczne sprzątanie. Do dyspozycji masz ssawkę szczelinową, szczotkę uniwersalną, dwie rury, filtr oraz akumulator wraz z ładowarką. 

Jest to więc sprzęt przystosowany do czyszczenia wielu różnych powierzchni i szczelin. 

Łatwa obsługa

Jego obsługa nie jest skomplikowana. Włączasz go za pomocą przycisku umieszczonego na rącze. 

Plusy

 • łatwe czyszczenie pojemnika
 • prosta obsługa
 • wiele końcówek w zestawie
 • dodatkowa, długa rura
 • szybkie ładowanie
 • duża moc

Minusy

 • mniejsza moc podczas pracy z dodatkową rurą
 • trochę głośny
 • wysoka cena

2. Bissell Pet Hair Eraser 2278N

Pojemność pojemnika: 0,65 litra
Napięcie akumulatora: 13,4 V
Maksymalny czas pracy: 18 minut
Waga urządzenia: 1,31 kg

Jaki odkurzacz ręczny wybrać? Mój ranking zawiera model Bissell Pet Hair Eraser 2278N. To niezawodny odkurzacz bezprzewodowy, który radzi sobie ze zbieraniem sierści zwierząt. Posiada obrotową szczotkę dla większej wydajności czyszczenia. 

Jego dużym plusem jest też system potrójnej filtracji. 

Wydajny akumulator 

Akumulator litowo-jonowy 14,4 jest w pełni ekologiczny. Nie zawiera żadnych elementów toksycznych. Nie zużywa dużo prądu i nie rozładowuje się, gdy jest nieużywany. 

Dość długa praca na baterii

Odkurzacz po pełnym naładowaniu potrafi pracować nieprzerwanie przez 18 minut, ale długo się ładuje.

Lekki i ergonomiczny

Urządzeniem swobodnie się manipuluje. Jego waga to zaledwie 1,31 kg. Wygodny uchwyt pewnie leży w dłoni, a dostęp do przycisków jest w zasięgu ręki. 

Mocna szczotka

Obrotowa szczotka wyjątkowo dobrze radzi sobie nie tylko z sierścią, ale także z odpadkami przylepionymi do podłogi lub dywanu. Wszystko za sprawą jej konstrukcji oraz dużej siły ssącej. 

Antyalergiczny

Odkurzacz posiada potrójny system filtracji. Szczelnie zamyka wszystko w pojemnym zbiorniku. Jest więc przyjazny dla użytkowników i antyalergiczny. 

Pojemny zbiornik na odpady

Zbiornik mieści aż 0,65 l odpadów. Jego opróżnianie odbywa się za pomocą jednego przycisku. 

Akcesoria w zestawie

Odkurzacz potrafi skutecznie czyścić w kątach i szczelinach, dzięki ssawce szczelinowej. Większe powierzchnie odkurzysz uniwersalną ssawko-szczotką lub szczotką obrotową. 

Nadaje się też do czyszczenia tapicerki, ponieważ posiada specjalną nasadkę do tapicerek. 

Plusy

 • wydajny akumulator
 • antyalergiczny
 • niska waga
 • niezbędne końcówki w zestawie
 • duży zbiornik

Minusy

 • wysoka cena

3. Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011

Pojemność pojemnika: 0,3 litra
Napięcie: 230 V
Zasilanie: sieciowe
Waga urządzenia: 2,3 kg
Moc: 500 W

Czy Hoover Ultra Vortex MBC500UV 011 to najlepszy odkurzacz ręczny w swojej cenie? Na pewno sprzęt ten wyróżnia się od innych skutecznym usuwaniem roztoczy, bakterii oraz innych drobnoustrojów. 

Odkurzacz dla alergików

Urządzenie zostało wzbogacone o System Ultra Vortex, który zgodnie z nadanym mu certyfikatem Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej, ma eliminować roztocza, alergeny i drobnoustroje. Jest więc stworzony z myślą o alergikach. Wszystko za sprawą bakteriobójczej lampy UV-C. 

Mocna elektroszczotka

Elektroszczotka obraca się 4200 obrotów na minutę. Oznacza to, że poradzi sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami obecnymi na dywanie czy podłodze, ale także na materacach. 

Odkurzanie tapicerki

Odkurzacz został przystosowany do efektywnego sprzątania materacy, mebli tapicerowanych w domach czy w samochodach. Dzięki równoczesnemu działaniu lampy UV-C oraz trybowi odkurzania eliminuje zarówno wszelkie nieczystości, jak i alergeny.

Odkurzanie i promieniowanie UV

Istnieje możliwość uruchomienia trybu równoczesnego działania elektroszczotki oraz lampy UV. Urządzenie zbiera kurz, ale też usuwa drobnoustroje i wszelkie alergeny.

Mikrofiltr

Filtr odkurzacza nie tylko wyłapuje najmniejsze drobnoustroje, ale też nie pozwala wydostać się im na zewnątrz, z powrotem do powietrza. 

Dzięki temu rozwiązaniu ogranicza się brzydki zapach, jak i dba o jakość powietrza podczas sprzątania. Co ważne, filtr można myć pod bieżącą wodą. 

Przewodowe działanie

Niestety, odkurzacz ten nie pracuje w trybie akumulatora. Posiada wyłącznie możliwość zasilania sieciowego. Plusem jest jednak długi, bo aż 5 metrowy kabel. 

Plusy

 • idealny do miękkich mebli
 • trzy tryby pracy
 • duża moc ssąca
 • przyjazny dla alergików
 • funkcja trzepania materiału
 • cicha praca
 • długi kabel
 • jakość wykonania

Minusy

 • duża waga
 • zasilanie tylko sieciowe
 • mała pojemność zbiornika

4. Bosch EasyVac 12

Pojemność pojemnika: 0,38 litra
Napięcie akumulatora: 12 V
Maksymalny czas pracy: 22 minuty
Waga urządzenia: 1 kg

Jaki odkurzacz ręczny kupić? Bosch EasyVac 12 ma wiele zalet, a jedną z nich jest choćby ładowarka oraz akumulator w komplecie. Nie będziesz musiał dokupować tych akcesoriów do zestawu.

Jedna, uniwersalna bateria

Bateria zasili nie tylko odkurzacz Bosch EasyVac 12, ale także inne sprzęty tej marki  serii Compact Line 12 V. Zyskujesz więc wygodę użytkowania wielu narzędzi jednocześnie. 

Długa rura w zestawie

Model Bosch EasyVac 12 to nie tylko odkurzanie ręczne. Posiada w komplecie także długą, dwuczęściową rurę, z pomocą której, w wygodnej pozycji wyczyścisz także połogi. 

Wskaźnik naładowania baterii

Na bieżąco ocenisz jaki jest stan naładowania baterii. Informuje o tym dioda.

Wyjmowany pojemnik 

Zbiornik nie jest zbyt pojemny, ponieważ 0,38 litra nie wystarczy na długie sprzątanie. Jednak łatwo jest go opróżnić, całkowicie odłączając i wysypując jego zawartość bezpośrednio do kosza na odpady.

Wygodny uchwyt

Uchwyt wygodnie leży w dłoni. Dodatkowo opatrzony jest antypoślizgową okładziną, przez co się z niej nie wyślizgnie. 

Kilka akcesoriów w zestawie

Dysza szczotkowa, dysza szczelinowa lub dysza spoinowa – takie końcówki proponuje Bosch. Za ich pomocą dotrzesz do wszelkich zakamarków, narożników i szczelin. 

Nasadka szczotkowa odkurzy okruchy i zanieczyszczenia na miękkim dywanie lub tapicerce. 

Nie zapycha się

Dwa filtry: wstępny oraz płaski fałdowany, ogranicza możliwość zatykania odkurzacza pyłem czy zanieczyszczeniami. Łatwo można go też wyczyścić. 

Całkiem dobry czas pracy na baterii

Po pełny naładowaniu baterii będziesz użytkować odkurzacz przez 22 minuty. Jest to czas wystarczający na szybkie uprzątnięcie przestrzeni. 

Plusy

 • lekki
 • łatwy w obsłudze
 • solidne wykonanie
 • duża siła ssąca
 • uniwersalna bateria
 • dobry czas pracy na baterii

Minusy

 • mały zbiornik

5. Concept VP4380

Pojemność pojemnika: 0,45 litra
Napięcie akumulatora: 18,5 V
Maksymalny czas pracy: 35 minuty
Waga urządzenia: 1 kg
Moc ssąca: 8,2 kPa

Odkurzacz ręczny akumulatorowy Concept VP4380 umożliwia wygodnie użytkować na baterii. Nie plączą się wokół niego żadne kable, ułatwiając manipulowanie urządzeniem.

Duża moc ssania

Nowoczesna technologia cyklonowa to gwarancja dużej mocy ssącej na poziomie 8,2 kPa. Nie będzie miał więc problemu z odkurzaniem dywanów, tkanin czy innych tekstyliów. 

Oświetlenie

Trzy diody LED na bieżąco oświetlają obszar roboczy. Odkurzanie staje się więc bardziej perfekcyjne. 

Wydajny akumulator

Akumulator litowo-jonowy 18,5 V o pojemności 2200 mAh gwarantuje nieprzerwaną pracę nawet do 35 minut. 

Łatwe opróżnianie pojemnika

Wyjęcie zbiornika następuje szybko po naciśnięciu jednego przycisku. Wysypiesz odpady do kosza, a ponowne złożenie pojemnika nie będzie żadnym dodatkowym problemem. 

Kilka ssawek w zestawie

Trzy ssawki szczelinowe, które dostosujesz do każdego rodzaju szczelin czy zakamarków. Turboszczotka napędzana silnikiem zapewnia skuteczne zbieranie sierści i włosów. 

Wygodna rączka

Odkurzacz posiada wygodną rączkę, dzięki czemu urządzenie pewnie leży w dłoni. Nie wyślizguje się, a ty masz bezpośredni dostęp do wszystkich ważnych przycisków. 

Plusy

 • duża moc ssąca
 • długi czas pracy na baterii
 • dobrze zbiera sierść
 • wygody i kompaktowy
 • funkcjonalne końcówki
 • łatwe czyszczenie zbiornika
 • oświetlenie

Minusy

 • długo się ładuje

6. Black & Decker PD1820L-QW

Pojemność pojemnika: 0,56 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 18 minut
Waga urządzenia: 1,47 kg

Odkurzacz ręczny bezprzewodowy Black & Decker PD1820L-QW już wizualnie różni się od innych tego typu sprzętów. Posiada długi i elastyczny wąż, z pomocą którego z łatwością dostaniesz się do trudno dostępnych miejsc. Jego długość to aż 1,5 m. 

Pojemny zbiornik na odpady

Pojemnik zmieści w sobie duża ilość nieczystości, ponieważ jego pojemność to 0,56 l. Warto wspomnieć, że jest on przezroczysty, więc masz bezpośredni wgląd w stan jego napełnienia. Praktyczny, boczny otwór ułatwia jego opróżnianie. 

Pojemna bateria

Odkurzaczem możesz pracować przez 18 minut. Czas pełnego naładowania baterii to 4 godziny. Nie jest to mało, dlatego warto mieć dodatkowy akumulator.

Dioda LED

O stanie bieżącego naładowania baterii poinformuje cię dioda LED. Nigdy nie zostaniesz więc zaskoczony nagłym brakiem mocy. 

Innowacyjna technologia cyklonowa

Specjalny systemu filtracji Cyclonic Action separuje i odwirowuje większe drobiny brudu od filtra. Masz więc zagwarantowaną pełną moc ssącą.

Dodatkowe akcesoria

W zestawie znajduje się długa i krótka końcówka szczelinowa, a także miękka szczotka. Z tym kompletem zrobisz porządek w każdym miejscu. 

Plusy

 • wygodny i funkcjonalny
 • praktyczne końcówki
 • technologia cyklonowa
 • dioda LED
 • dobra moc ssąca
 • giętka, długa rura
 • ciekawy wygląd
 • jakość wykonania

Minusy

 • długi czas ładowania
 • średni czas pracy na baterii
 • wysoka cena
 • głośna praca

7. Karcher CVH 2 1.198-401.0

Pojemność pojemnika: 0,15 litra
Napięcie akumulatora: 7,2 V
Maksymalny czas pracy: 10 minut
Waga urządzenia: 0,7 kg

Chcesz wybrać odkurzacz ręczny bezprzewodowy? Ranking na pewno ci w tym pomoże. Marka Karcher posiada w swojej ofercie takie urządzenie, które jest szczególnie lekkie. Łatwo się nim manewruje i dzięki temu, wspomoże codzienne sprzątanie domu, samochodu czy garażu.

System bezworkowy

Urządzenie posiada przezroczysty pojemnik o pojemności 0,15 litra. Wystarczy go otworzyć, aby całą zawartość wyrzucić do kosza. 

Kompaktowy i poręczny

Odkurzacz jest niewielkich rozmiarów. Nie zajmuje wiele miejsce, a do tego należy do bardzo lekkich. Waży zaledwie 0,7 kg.

Czas pracy

Odkurzacz długo się ładuje, bo jest to ok. 4 godzin. Po pełnym naładowaniu baterii jego czas pracy jest naprawdę krótki. Będzie to wydajne 10 minut, dlatego trzeba się spieszyć, aby skutecznie wysprzątać jakiś obszar.

Szeroka funkcjonalność

Urządzenie nadaje się do sprzątania wszelkich powierzchni i miejsc, do których trudno się dostać. Używasz go też w sposób spontaniczny, kiedy akurat rozsypiesz coś na kuchennym blacie lub podłodze. 

Idealnie sprawdzi się tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego, ze względu na bezprzewodowe działanie.

Trwały silnik

Nowoczesna konstrukcja silnika bezszczotkowego zapewnia bezawaryjną pracę. Dodatkowo nie należy do najgłośniejszych bo pracuje on na poziomie hałasu ok. 76-80 dB. 

Higieniczny filtr Hepa

Dwustopniowy system filtracji to efektywne wyłapywanie mniejszych i większych zanieczyszczeń. Składa się z drobnej stalowej siatki oraz filtra Hepa 12.

Wyposażenie

W komplecie znajduje się tylko jedna końcówka. Jest to ssawka szczelinowa 2w1. 

Plusy

 • poręczny i lekki
 • solidne wykonanie
 • niewysoka cena
 • łatwa obsługa
 • ładny wygląd

Minusy

 • niska moc ssąca do odkurzania sierści
 • długi czas ładowania
 • krótki czas pracy
 • mała ilość końcówek

8. Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini

Pojemność pojemnika: 0,1 litra
Napięcie akumulatora: 10,8 V
Maksymalny czas pracy: 30 minut
Waga urządzenia: 0,5 kg
Moc ssąca: 13 kPa

Na rynku jest wiele odkurzaczy bezprzewodowych, ale naprawdę mały odkurzacz ręczny akumulatorowy to musi być Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Mini. Model ten całkowicie różni się swoim wyglądem od konkurencyjnych sprzętów. O ile nie odkurzysz nim dywanu, to jednak wspomoże sprzątanie w miejscach trudno dostępnych.

Poręczny i kompaktowy

Jego specjalna konstrukcja ułatwia pracę w miejscach, w które trudno jest się dostać. Odkurzacz poradzi sobie więc z czyszczeniem kanap, foteli czy tapicerki samochodowej.

Praca na baterii

Akumulator urządzenia jest średnio wydajny i zapewnia nieprzerwaną pracę do kilkunastu minut. Jego ładowanie zajmuje 2,5 h.

Niezawodny dla alergików

Został wyposażony w filtr Hepa, dzięki czemu przechwytuje wszystkie alergeny i pyły. Może być wykorzystywany przez alergików.

Łatwy montaż i demontaż

Odkurzacz składa się z kilku części, które szybko i łatwo rozłożysz. Czyszczenie pojemnika jest banalnie proste, a ponowne złożenie odkurzacza nie przysporzy żadnego problemu.

Nowoczesny wygląd

Urządzenie prezentuje się bardzo innowacyjnie. Trudno pomylić go z jakimś z innych, powszechnie znanych modeli. 

Ładowanie za pomocą złącza USB-C

Odkurzacz został wyposażony w złącze USB-C. 

Bardzo lekki

Urządzenie waży tylko 0,5 kg. Jest więc tak lekki, jak mała plastikowa butelka z wodą. Oferuje wygodę manipulowania w trudno dostępnych miejscach. 

Duża moc ssania

Za efektywne zasysanie odpadów odpowiada duża moc ssąca na poziomie 6000 Pa.

Szybki start i stop

System start i stop zapobiega wydostawaniu się pyłu. Wspiera też intuicyjne korzystanie z urządzenia.

Plusy

 • lekki i poręczny
 • łatwy w obsłudze i czyszczeniu
 • efektywna praca
 • filtr HEPA
 • ładowanie USB-C
 • cicha praca
 • niska cena
 • szybkie ładowanie

Minusy

 • mały zbiornik
 • dość krótki czas pracy na baterii

9. Einhell TE-VC 18 Li-Solo Power X-Change

Pojemność pojemnika: 0,54 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 15 minut
Waga urządzenia: 0,8 kg
Moc ssąca: 4,2 kPa

Mały odkurzacz ręczny akumulatorowy Einhell TE-VC 18 Li-Solo Power X-Change to jedno z wielu narzędzi, które przydadzą się do utrzymania w czystości domu czy garażu. Wraz z innymi urządzeniami Einhell pracuje na jednym typie akumulatora. 

Niestety, w przypadku odkurzacza nie otrzymasz go w zestawie, dlatego trzeba będzie go dodatkowo dokupić.

Lekki i poręczny

Ergonomiczna, miękka rękojeść zapewnia wygodny uchwyt. Odkurzacz jest przy tym łatwy w manewrowaniu.

Odkurzanie w pozycji stojącej

Dzięki dołączonej do zestawu rurze przedłużającej, możesz wygodnie odkurzać podłogi z pozycji wyprostowanej. Nie jest to więc wyłączne urządzenie do sprzątania ręcznego, w zakamarkach.

Przezroczysty pojemnik 

Zbiornik o pojemności 540 ml jest bezproblemowy w czyszczeniu. Co ważne, dzięki przezroczystej konstrukcji na bieżąco monitorujesz stan jego napełnienia.

Znajdziesz dla niego miejsca

Jego konstrukcja posiada zintegrowany uchwyt ścienny, więc będziesz go mógł powiesić na ścianie, np. w garażu, aby zawsze był pod ręką. 

Brak akumulatora w zestawie

Zestaw niestety nie posiada ani ładowarki, ani akumulatora. Trzeba go więc dokupić osobno. Możesz przy tym wybrać bardziej pojemną baterię,  (od 2 Ah do 6 Ah) i dobrać do nich różne typy ładowarek. 

Plusem jest to, że wiele podręcznych sprzętów marki Einhell współpracuje z tym samym akumulatorem. 

Standardowy filtr

Filtr można prać na mokro. Jest on przez to bardzo praktyczny, a jego eksploatacja nie będzie kosztowna, bo posłuży przez długi czas.

Wiele akcesoriów

W komplecie znajdziesz końcówki do odkurzania w trudno dostępnych miejscach, czyli dyszę do szczelin i twardych podłóg oraz tapicerki. 

Dodatkowo także rurę przedłużającą, dzięki której będziesz użytkować odkurzacz także w pionie. 

Silnik szczotkowy

Konstrukcja silnika nie należy do nowoczesnych. Jest to silnik szczotkowy, przez co pracuje dość głośno.

Plusy

 • praktyczne użytkowanie
 • wiele akcesoriów
 • uniwersalny akumulator do wszystkich narzędzi tej marki
 • lekki i poręczny
 • łatwa obsługa
 • dobra moc ssąca
 • niska cena

Minusy

 • głośny
 • brak akumulatora i ładowarki w zestawie

10. Yato YT-85680

Pojemność pojemnika: 0,5 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 30 minut
Waga urządzenia: 0,8 kg
Moc ssąca: 3,8 kPa

Ranking odkurzaczy ręcznych zamyka model Yato YT-85680, który jednak nie posiada w zestawie ładowarki i baterii. Może się za to odwdzięczyć dużą mocą, która będzie na tyle skuteczna, aby odkurzać też podłogi.

Duża moc ssąca

Odkurzacz posiada dobrą moc ssącą. Nie jest to jednak z założenia sprzęt, który będzie efektywnie sprzątać dywany z sierści i nie tego należy od niego oczekiwać. Radzi sobie z wciąganiem okruszków i innych drobnych resztek z trudno dostępnych miejsc. 

Odkurzanie w pionie

Urządzenie zostało wyposażone w rurę przedłużającą. Wygodnie poradzisz więc sobie ze sprzątaniem podłóg. 

Brak akumulatora i ładowarki

Do zestawu nie dołączono akumulatorowa i ładowarki. Jeśli jesteś już posiadaczem narzędzi Yato, to bez problemu możesz współdzielić te podzespoły, bo będą pasować do wszystkich modeli Yato.

Końcówki w zestawie

W komplecie znajdziesz nie tylko rurę przedłużająca, ale także ssawki do szczelin, do tapicerki i do płaszczyzn. 

Plusy

 • pasują też końcówki od standardowych odkurzaczy
 • duża moc ssąca
 • wygodne użytkowanie
 • współdzieli akumulator z innymi sprzętami Yato
 • filtr do czyszczenia na mokro

Minusy

 • brak ładowarki i akumulatora w zestawie

Jaki odkurzacz ręczny bezprzewodowy wybrać?

Najlepsze odkurzacze ręczne? Jaki wybrać? Chcąc wydajnie użytkować odkurzacz ręczny, przed zakupem zwróć uwagę na poniższe jego cechy:

Moc – jak przy większości tego typu sprzętów, wysoka moc będzie oznaczać lepszą wydajność urządzenia. Dobrym wyborem będą już urządzenia, które posiadają 80 W moc, ale na ryku dostępne są też modele ze znacznie wyższą mocą.

Siła ssąca – zwróć uwagę na siłę ssącą, bo tylko wtedy twój odkurzacz będzie w stanie wciągnąć okruszki czy inne zanieczyszczenia, także z dywanu. Dobrym wynikiem będzie wartość powyżej 5000 Pa. 

Zbiornik na kurz – zbiornik na odpady to bardzo ważny element każdego odkurzacza ręcznego. Lepiej nie decydować się na pojemniki do 0,5 litra, ponieważ trzeba będzie je często opróżniać. 

Przezroczyste ścianki zapewniają ci możliwość bieżącego wglądu w poziom jego napełnienia.

Lekki i poręczny – wygodna, antypoślizgowa rączka ułatwia manewrowanie urządzeniem oraz gwarantuje pewny chwyt. Niewielka waga zaś, czyni odkurzanie przyjemniejszym. Postaw na odkurzacz, który będzie ważył do 1 kg. Cięższe mogą cię męczyć przy sprzątaniu.

Filtr – większość dobrej marki odkurzaczy posiadają filtr Hepa. Dzięki temu są one przyjazne dla alergików. Można je także myć pod bieżącą wodą, przez co są tanie w eksploatacji.

Akcesoria w komplecie – podstawą wyposażenia jest dysza szczelinowa, ponieważ umożliwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach. Czasem w zestawie jest też turboszczotka, która łatwo zbiera sierść czy włosy z dywanów. 

Niektóre modele dają możliwość przedłużenia o dodatkową rurę, przez co można sprzątać z ich pomocą także w pozycji wyprostowanej. 

Praca na akumulatorze – najbardziej zaawansowane modele oferują czas pracy do 40 minut. Tańsze sprzęty pracują bardzo krótko. Odkurzysz nimi powierzchnię w ciągu 15 minut. 

Czas ładowania akumulatora jest różny, bo wynosi od 2 do 12 godzin. 

Akumulator w komplecie – zawsze zwróć uwagę czy w zestawie z odkurzaczem jest też ładowarka i akumulator. Niektóre urządzenia nie oferują tych akcesoriów w komplecie. Trzeba je zakupić dodatkowo. 

Jaki jest najlepszy odkurzacz ręczny?

Ranking odkurzaczy ręcznych na pewno pomógł podczas wyboru tego rodzaju sprzętu sprzątającego. Być może rozwiał wątpliwości i zwrócił uwagę na jakiś konkretny model. Przykładem będą tu na pewno Einhell TE-VC 18 Li-Solo Power X-Change o dość uniwersalnym wyglądzie lub mocny Yato YT-85680 z przedłużoną rurą. 

Niestety, oba nie posiadają w zestawie baterii oraz ładowarki. Jeśli zależy ci najlepszym odkurzaczy ręcznym to polecam modele z pierwszych miejsc mojego rankingu. Wybór ostatecznie należy jednak do ciebie.

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej