Ranking piekarników do zabudowy 2020

Piekarnik to sprzęt przydatny w większości kuchni i ciężko wyobrazić sobie życie bez niego. Tylko jak znaleźć odpowiedni dla siebie? Na rynku znajdziemy wiele modeli piekarników pod zabudowę ale czasem trudno jest wybrać ten odpowiedni.

Jaki typ piekarnika do zabudowy najlepiej sprawdzi się w naszej kuchni? Jakie parametry mają wpływ na komfort użytkowania? Z przygotowanego przez nas rankingu dowiesz się również, czym różnią się droższe modele od tańszych.

Chociaż w sklepach mamy duży wybór, to znalezienie odpowiedniego urządzenia do pieczenia ciast i potraw nie jest łatwe. Wybraliśmy kilka bardzo dobrych modeli piekarników do zabudowy, które różnią się pojemnością, mocą przyłączeniową, ilością funkcji itd. Urządzenia, które znalazły się niżej zostały przedstawione według ceny, od najtańszego.

Piekarniki do zabudowy – ranking

 ModelPojemnośćMoc przyłączeniowaTyp prowadnic 
Electrolux EEB4231POX72l2,78 kWDrabinkowyZobacz w sklepie
Amica EB7551B Fusion65l2,9 kWTeleskopowy – jeden poziomZobacz w sklepie
Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB73l3,65 kWTeleskopowy – jeden poziomZobacz w sklepie
Electrolux EOC3430COX72l3,5 kWTeleskopowy – jeden poziomZobacz w sklepie
Bosch HBG634BW171l3,65 kWDrabinkowyZobacz w sklepie
Samsung Dual Cook BQ1VD6T13170l3,65 kWTeleskopowy – dwa poziomyZobacz w sklepie

W przypadku piekarników dużą rolę odgrywa cena. Im wyższa, tym zazwyczaj więcej dodatkowych funkcji i akcesoriów, które ułatwiają obsługę urządzenia. Droższe modele mają też większą moc przyłączeniową. Nie zawsze jednak wyższa cena przekłada się na prostotę użytkowania i większe wyposażenie. W rankingu znalazło się kilka piekarników różnych producentów, ponieważ są dobrze oceniane przez użytkowników i bardzo popularne w tej kategorii.

Electrolux EEB4231POX

Electrolux EEB4231POX

Piekarnik do zabudowy Electrolux EEB4231POX jest szczególnie polecany osobom, które szukają urządzenia o dużej pojemności w niewielkiej cenie. Model ten posiada 72 litry pojemności, dzięki czemu umożliwia pieczenie kilku potraw jednocześnie lub przygotowywanie dużych wypieków. Mimo tak dużej pojemności piekarnik jest energooszczędny i zalicza się do klasy A.  Dzięki temu eksploatacja piekarnika nie generuje zbyt wysokich kosztów.

Piekarnik ten posiada 9 różnych trybów pracy. Dzięki systemowi UltraFanPlus z dużym wentylatorem Twoje potrawy będą równomiernie upieczone bez względu na to, gdzie zostaną umieszczone w piekarniku. Model posiada grill z podwójnym obwodem grzejnym, dzięki któremu można szybko i wydajnie przygotować potrawę. Funkcja ta dobrze sprawdza się do opiekania mniejszych potraw.

Electrolux EEB4231POX wyposażono w panel sterowania z wyświetlaczem LED i chowanymi przyciskami. Dzięki intuicyjnym elementom sterującym, pieczenie potraw stanie się prostsze. Wystarczy nacisnąć przyciski lub użyć chowanych pokręteł, aby wybrać temperaturę i tym samym aktywować tryb pieczenia lub funkcję odliczania. Producent zaprojektował również funkcjonalne ruszty piekarnika, które ułatwiają wkładanie i wyjmowanie blach. Z opinii wynika jednak, że szybko się niszczą  i zdzierają z emalii. Szklane drzwi urządzenia bardzo łatwo się czyści. Można je szybko wyjąć, dokładnie wyczyścić i zamontować ponownie.

W zestawie znajdziesz też półkę blaszaną, półkę siatkową i brytfannę.

Minusem tego urządzenia jest nagrzewająca się przednia szyba piekarnika.

Jeśli brakuje Ci w tym modelu termosondy, możesz zwrócić uwagę na model Electrolux EOB3311AOX, który ją posiada i również jest dobrze oceniany.

+ Plusy

 • Łatwy w obsłudze
 • Szybko się nagrzewa
 • Niska cena
 • Funkcjonalny
 • Łatwość czyszczenia

– Minusy

 • Drabinkowe prowadnice w piekarniku
 • Nagrzewająca się przednia szyba

Amica EB7551B Fusion

Amica EB7551B

Jeśli szukasz wielofunkcyjnego piekarnika do zabudowy, to możemy zwrócić uwagę na model Amica EB7551B Fusion. Urządzenie posiada 10 funkcji, które ułatwią pieczenie ciast i przygotowanie urozmaiconych dań. Dzięki funkcji Szybki Nagrzew piekarnik szybko rozgrzewa się do wybranej temperatury przy niewielkim zużyciu energii.  Równomierne pieczenie zapewnia termoobieg, pozwalając piec jednocześnie na kilku poziomach z tą samą wydajnością. Odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz komory umożliwia przygotowanie dużej ilości wypieków, które będą odpowiednio zarumienione i wypieczone.  Przydatna będzie też funkcja Rozmrażanie, dzięki której szybciej rozmrozisz produkty spożywcze. Z piekarnikiem Amica EB7551B Fusion można również opiekać większe porcje mięsa o każdej porze roku. Wszystko dzięki funkcji Supergrill, która pomoże Ci przygotować miękkie i chrupiące potrawy.

Wnętrze piekarnika Amica pokryto emalią łatwoczyszczącą EasyClean o gładkiej powierzchni, którą jest łatwo utrzymać w czystości. Dodatkowo urządzenie wyposażono w specjalne panele katalityczne, które skutecznie przyciągają zanieczyszczenia. Aby je oczyścić, wystarczy ustawić piekarnik na 250 oC na godzinę. Takie rozwiązanie oszczędzi Twój czas i poprawi komfort użytkowania. Poza tym nie mogło zabraknąć wygodnych drabinek bocznych, które ułatwiają wysuwanie blach i zapewniają ich stabilność. Ich zaletą jest też łatwy demontaż i możliwość mycia w zmywarce. W piekarniku do zabudowy Amica wykorzystano też prowadnice teleskopowe na jednym poziomie, które pozwolą na bezpieczne wysunięcie tacy , bez ryzyka poparzenia. Zastosowanie szyby refleksyjnej i trzech szyb w konstrukcji urządzenia przyczyni się natomiast do obniżenia temperatury drzwi piekarnika i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa podczas pieczenia.

Wadą piekarnika jest głośna praca przy funkcji termoobiegu.

+ Plusy

 • Jakość grzałek
 • Funkcjonalność
 • Szybkość podgrzewania
 • Bezpieczny

– Minusy

 • Głośna praca piekarnika przy funkcji termoobiegu

Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB

Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB

Ten piekarnik to prosty w użyciu model o pojemności 73 litry z kilkoma przydatnymi funkcjami.  Wyposażony jest między innymi w termoobieg pozwalający na równomierne pieczenie potraw, a to dzięki wentylatorowi z grzałką rozprowadzającemu gorące powietrze w całym wnętrzu urządzenia. Jeśli chcesz możesz piec nawet na 3 poziomach jednocześnie, oszczędzając przez to dużo czasu i zmniejszając zużycie prądu, bo nie musisz piec potraw osobno. Przy okazji można wspomnieć, że jeden z poziomów jest wyposażony w prowadnice teleskopowe umożliwiające płynne wysuwanie dań. Możesz go użyć żeby bezpiecznie dołożyć lub pomieszać danie bez poparzenia i wypadnięcia blachy.

Piekarnik posiada kilka podstawowych programów takich jak: grill, grzałka dolna + grzałka górna + termoobieg, grzałka górna + grzałka dolna, utrzymywanie w cieple, szybkie nagrzewanie, turbogrill i wyrastanie ciasta. Brakuje jej tylko możliwości użycia samej grzałki dolnej. Dodatkowo dostępny mamy tak zwany 6 zmysł, czyli gotowe programy automatycznie dostosowujące parametry piekarnika w zależności od dania. Do wyboru mamy sześć z nich: zapiekanka, mięso, maxi cooking, chleb, pizza i ciasta kruche.

Czyszczenie piekarnika jest ułatwione dzięki funkcji czyszczenia katalitycznego. Samooczyszczanie można włączyć na pustym piekarniku a zaleca się robić je przy temperaturze piekarnika 200°C i trwa 1 godzinę, za to zmniejsza zabrudzenia i tłuszcz, przez co ułatwia trochę czyszczenie. Dodatkowo przydatne przy czyszczeniu mogą być zdejmowane drzwiczki, tak aby mieć lepszy dostęp do zakamarków.

System domykania drzwi SoftClosing pozwala na ciche i płynne ich zamykanie bez trzaskania. Wyposażone są one w szyby, które nagrzewają się do bezpiecznej temperatury, zapobiegając poparzeniom.

+ Plusy

 • Szybkie nagrzewanie
 • Teleskopowe prowadnice
 • Łatwy w obsłudze
 • Dodatkowe funkcje

– Minusy

 • Brak możliwości ustawienia samego grzania dolnego

Electrolux EOC3430COX

Electrolux EOC3430COX

Ciekawy wygląd prezentuje piekarnik Electrolux EOC3430COX. Jego czarno-stalowa zabudowa może być dobrym kontrastem dla białych mebli kuchennych. Przeznaczony pod zabudowę model należy do klasy energetycznej A. To urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze oraz posiada wiele programów, dzięki czemu dobrze sprawdzi się podczas codziennego gotowania. Jednym z nich jest termoobieg, który rozprowadza równomiernie gorące powietrze, pozwalając piec jednocześnie na kilku poziomach. Dzięki temu wszystkie potrawy będą odpowiednio przyrządzone. Piekarnik ma także funkcję grilla, który pozwala uzyskać chrupiące i soczyste mięso. 

Nie tylko wnętrze piekarnika Electrolux skonstruowano w ciekawy sposób. Szyba refleksyjna zamontowana w urządzeniu zapobiega nagrzaniu się obudowy pieca i utrzymuje niższą temperaturę niż tą panującą w jego wnętrzu. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane rodzicom małych dzieci. Dwa regulowane pokrętła i nowoczesny wyświetlacz umożliwiają komfortową obsługę piekarnika. Dzięki bocznym drabinkom nie ma problemów z wyjmowaniem blachy.

Zaletą tego piekarnika jest też łatwość utrzymywania go w czystości. Dzięki funkcji samoczyszczenia pyrolitycznego  możesz uzyskać wysoki standard czystości bez używania środków chemicznych. Resztki potraw zostaną zamienione w bezwonny popiół, który można usunąć za pomocą ściereczki. Z takiego udogodnienia na pewno skorzystają osoby, które nie mają czasu na dodatkowe czyszczenie urządzenia. Chowane pokrętła nie brudzą się, dzięki czemu urządzenie w zabudowie prezentuje się estetycznie. PiekarnikElectrolux EOC3430COX imponuje również dużą pojemność (72l), która umożliwi przygotowanie większych potraw w znacznie krótszym czasie.

+ Plusy

 • Duża pojemność
 • Bezpieczny
 • Szybko się nagrzewa
 • Ciekawy design
 • Funkcja czyszczenia pyrolitycznego

– Minusy

 • Głośna praca przy nagrzewaniu się piekarnika

Bosch HBG634BW1

Bosch HBG634BW1

Kolejnym piekarnikiem w naszym rankingu jest Bosch HBG634BW1, który ułatwi Ci przygotowanie przeróżnych dań, w tym pizzy. Dzięki specjalnemu programowi do pieczenia pizzy uzyskasz odpowiednio dopieczone ciasto. O równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza na każdym poziomie piekarnika dba termoobieg. Co ciekawe dzięki funkcji termoobieg 4D, producent zapewnia możliwość pieczenia na czterech poziomach w tym samym czasie.

Urządzenie ma pojemność 71 litrów i bardzo dużo funkcji. Znajdziemy między innymi takie jak: grill z termoobiegiem, grill o dużej powierzchni, grill o małej powierzchni, wspomniana już funkcja pizza, pieczenie w niskiej temperaturze, rozmrażanie, podgrzewanie czy podtrzymywanie ciepła.

Funkcja szybkie nagrzewanie pozwala osiągnąć potrzebną temperaturę w stosunkowo krótkim czasie i przez to zaoszczędzić go trochę w porównaniu z klasycznymi konstrukcjami. Przydatna jest też funkcja EcoClean, dzięki której czyszczenie piekarnika jest łatwiejsze. Specjalna ceramiczna powłoka absorbuje tłuszcz więc ułatwia nam utrzymanie sprzętu w czystości. Dodatkowo przednią szybę piekarnika można wyciągnąć i przez to jeszcze bardziej ułatwić sobie czyszczenie. W tym modelu drzwi wyposażono w tak zwany chłodny front, zmniejszający ryzyko poparzenia. Dzięki dobrej izolacji, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze wnętrza piekarnika, drzwi pozostają chłodne, chroniąc dzieci ale też dorosłych. Warto też wspomnieć, że sprzęt jest wyposażony w drzwi z funkcją SoftClose i podczas ich zamykania, same zwalniają płynnie się domykając.

Dla użytkownika ułatwieniem w korzystaniu będzie też elektroniczny wyświetlacz razem ze sterowaniem dotykowym umieszczonym w górnej części frontu. Jeśli masz dzieci, to może Ci się przydać zabezpieczenie przed uruchomieniem i zmianą ustawień. Ten piekarnik do zabudowy ma też zegar i timer, więc będziesz miał większą kontrolę nad czasem pozostałym do zakończenia pieczenia.

Jeśli kolor tego piekarnika nie odpowiada Ci, możesz zwrócić uwagę na model BOSCH HBG634BB1, który ma czarny kolor frontu.

+ Plusy

 • Szybkość nagrzewania
 • Łatwy do czyszczenia
 • Dużo funkcji
 • Wygodny w użytkowaniu

– Minusy

 • Cena
 • Brak teleskopowych prowadnic

Samsung Dual Cook BQ1VD6T131

Samsung BQ1VD6T131

Nasz ranking piekarników do zabudowy zamyka urządzenie Samsung Dual Cook BQ1VD6T131, które wyróżnia się kilkoma ciekawymi funkcjami. Decydując się na ten piekarnik, możesz przygotować dwie różne potrawy jednocześnie. Separator dzieli wnętrze na dwie osobne komory, dzięki czemu każde danie piecze się w odpowiednich warunkach, a ich aromaty nie mieszają się. Technologia Dual Cook znacząco skróci czas i energię, którą wykorzystasz na gotowanie. Funkcja Real Steam Cooking pozwala na zdrowsze i beztłuszczowe przygotowanie posiłku. Dodatkowym atutem jest funkcja Steam Add,  dzięki której Twoje dania będą nawilżone podczas pieczenia a przez to mniej wysuszone.

Piekarnik posiada aż 65 przepisów w swoim menu, 40 programów pieczenia oraz 25 trybów Steam Add, które poprawiają komfort i wygodę obsługi urządzenia. Potwierdzają to pozytywne opinie użytkowników, którzy docenili też dużą pojemność piekarnika. Duże rozmiary przydadzą się podczas przygotowywania większych posiłków lub wypieków dla rodziny. W wielu modelach brakuje tego udogodnienia, ale nie w piekarniku Dual Cook BQ1VD6T131. Piekarnik posiada funkcję czyszczenia parą, co oznacza, że resztki jedzenia zostaną zmiękczone parą, a Ty łatwo usuniesz je ściereczką. Piekarnik wyposażono w specjalną komorę na wodę, która pozwala na gotowanie na parze. W zestawie znajdziesz również naczynie o pojemności 12 litrów, które umożliwi Ci wykorzystać tę funkcję.

Eleganckie i funkcjonalne urządzenie do zabudowy jest też bardzo łatwe w obsłudze. Przez każdy etap programowania przeprowadzą Cię podświetlane ikony wyświetlacza. Zaletą produktu jest też sterowanie elektroniczne i zakres temperatury pieczenia 40-250 oC. Standardowe wymiary sprawiają, że piekarnik dobrze zmieści się w każdej typowej kuchni. 

+ Plusy

 • Funkcja Dual Cook
 • Komfort obsługi
 • Gotowanie na parze
 • Łatwość czyszczenia

– Minusy

 • Zbyt wolno się nagrzewa
 • Cena

Czy warto kupić piekarnik do zabudowy?

Piekarniki do zabudowy są bardzo popularne na polskim rynku. Tego typu sprzęt pozwala na stworzenie dowolnej aranżacji wnętrza, dzięki czemu otrzymujemy kuchnię, która tworzy spójną całość i jest miła dla oka. Jednolita zabudowa piekarnika sprawi, że Twoja kuchnia będzie wyglądać na większą i przestronniejszą. W tym przypadku nie ma też problemów z rozplanowaniem sprzętu – piekarnik możesz umieścić na dowolnej wysokości i w optymalnej lokalizacji. Dzięki temu unikniesz schylania się, aby włożyć lub wyjąć wypieki. Zdecydowanie poprawia to komfort korzystania z niego i usprawnia pracę.

Tak praktyczne rozwiązanie przekłada się również na bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt umieszczony na wyższej wysokości jest niedostępny dla małych dzieci, co zmniejsza ryzyko poparzenia czy wypadku. O takim rozwiązaniu mogą też pomyśleć osoby, które cenią sobie porządek, ale nie dysponują dużą ilością czasu na długie sprzątanie. Piekarnik do zabudowy łatwiej utrzymać w czystości. Dodatkowo sporo modeli wyposażona została w system samoczyszczący, który czyści całe wnętrze piekarnika, w tym trudno dostępne miejsce. W zabudowanej kuchni nie znajdziesz zakamarków  i elementów, gdzie gromadzi się kurz, wiec czyszczenie sprzętu na zewnątrz także nie sprawi Ci trudności.

Standardowe modele do zabudowy mają podobne wymiary do wolnostojących piekarników, ale dostępne są również opcje kompaktowe, które doskonale sprawdzą się nawet w małej kuchni, gdzie wysoka funkcjonalność musi iść w parze z oszczędnością miejsca.

Jaki piekarnik do zabudowy?

Wybór piekarnika do zabudowy powinnaś rozpocząć od sprawdzenia parametrów urządzeń. Jedną z najistotniejszych kwestii jest sposób zasilania urządzenia. Piekarnik gazowy jest tańszy w zakupie i eksploatacji, dlatego też jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli sporadycznie korzystasz z piekarnika, taki model powinien zaspokoić Twoje potrzeby.  W przeciwnym razie możesz wybrać piekarnik elektryczny, który będzie lepszy do testowania nowych przepisów na ciasta czy dania. Wyróżnić możemy jeszcze modele parowe zasilane prądem, które będą dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących zdrowe potrawy.

Efektywność urządzenia określa klasa energetyczna. Dla piekarników elektrycznych jest ona podawana w skali od A do C. Największą efektywnością cieszą się modele o klasie energetycznej A. Jeśli takiego szukasz, to w naszym rankingu znajdziesz ich sporo.

Kolejną ważną cechą jest pojemność wyrażana w litrach. Modele o pojemności poniżej 50 litrów dobrze sprawdzą się przy przygotowywaniu jednej potrawy. Na większe piekarniki do zabudowy, które mają ponad 50 litrów, mogą natomiast zdecydować się osoby, które mają w planach przygotowywanie większych porcji wypieków. Wybór odpowiedniego rozmiaru piekarnika zależy głównie od naszych potrzeb i miejsca, które nas ogranicza. Do małej kuchni możesz wybrać piekarnik w wersji kompaktowej do 50 cm. Jeśli jednak masz dużą rodzinę i często pieczesz dwie potrawy w tym samym czasie, warto zdecydować się na model o standardowych wymiarach.

Jakie wyposażenie jest przydatne

Podczas wyboru urządzenia nie możesz zapomnieć o wyposażeniu, które ułatwi obsługę samego piekarnika. Na komfort użytkowania ma wpływ sposób otwierania urządzenia. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są drzwiczki piekarnika otwierane do dołu. Mniej popularne są drzwiczki piekarnika otwierane z boku, które zapewniają łatwiejszy dostęp do pieczonych potraw. Niezwykle funkcjonalnym elementem są też prowadnice. Najlepsze piekarniki do zabudowy posiadają prowadnice teleskopowe, które ułatwiają wysuwanie blachy, minimalizując przy tym ryzyko poparzenia. Tego typu urządzenia muszą być wyposażone w zabezpieczenia, które ochronią nas przed poparzeniem. Standardowym rozwiązaniem w piekarnikach do zabudowy jest blokada drzwi piekarnika, zabezpieczenie przeciwpyłowe (w modelach gazowych) czy system zewnętrznego chłodzenia obudowy.

Ponadto warto zwrócić uwagę na wybór funkcji, które pomogą nam w pieczeniu ciast i innych dań. Dobre urządzenie do zabudowy powinno posiadać termoobieg, który równomiernie rozprowadza ciepło po całym piekarniku. Dzięki temu będziesz pewna, że pieczenie odbywa się równomiernie. Podstawową opcją w tego typu sprzętach jest grill, który pozwala na grillowanie mięsa czy warzyw. Wygodnym dodatkiem będzie też funkcja rozmrażania, która bardzo szybko rozwiąże problem zamarzniętej mrożonki. W niektórych piekarnikach elektrycznych znajdziesz też podwójną komorę, dzięki której będziesz mogła piec dwie różne potrawy w innych temperaturach, unikając przy tym mieszania się zapachów.

Czyszczenie piekarnika będzie wygodniejsze, jeśli urządzenie będzie wyposażony w funkcję samoczyszczenie. Wyróżnić możemy dwa rodzaje czyszczenia: katalityczne i pyrolityczne. Kataliza polega na nagrzaniu piekarnika do ok. 250 °C, natomiast pyroliza do ok. 500 °C.

Jeśli chcesz, aby przygotowane posiłki były smaczniejsze, powinieneś wybrać urządzenie wielofunkcyjne z opcją termosondy. Dzięki niej będziesz mógł kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy.