O nas

Rankingo.net zostało stworzone aby dawać czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić.

Co robię

Skupiam się na porównywaniu produktów dla osób, które nie chcą spędzać mnóstwa czasu na szukaniu informacji o tym jakie produkty wybrać.

Celem jest to aby pomóc Ci łatwiej wybrać produkt odpowiedni dla Ciebie.

Staram się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o moje wieloletnie doświadczenie, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów.

Spędzam mnóstwo czasu na wyszukiwaniu produktów z różnych kategorii i pokazuję te, które uważam za wartościowe. Jeśli coś mi się nie podoba to o tym piszę i zazwyczaj umieszczam w minusach.

Jakie produkty wybieram

Celuję w to aby pisać o produktach, które są najlepsze dla większości ludzi.

Większość przedstawianych produktów nie jest topowymi modelami, które są napakowane niepotrzebnymi funkcjami i zbyt drogie. Przeważająca część wybranych produktów ma bardzo dobry stosunek jakość-cena, ponieważ to jest głównie to czego oczekujemy od produktów w danej cenie.

To są te same urządzenia, które pokazałbym swoim znajomym i rodzinie.

Oprócz tego, czytam też opinie klientów, aby dowiedzieć się co jest ważne dla typowych użytkowników.

Biorę też pod uwagę raporty niezależnych instytucji zajmujących się badaniem branży takich jak: Puls, J.D. Power, Yale Appliance.

Jestem niezależny

Niezależność w wyborze produktów jest dla mnie bardzo ważna dlatego treści na stronie i wybór produktów nie są finansowane.

Co to oznacza?

  • Sam wybieram produkty, które uważam za wartościowe i godne pokazania
  • Nie publikuję artykułów opłacanych
  • Nie otrzymuję zapłaty od producentów sprzętu za pisanie o ich produktach
  • Wybór produktów, kolejność oraz ich ocena wyraża moją opinię

O mnie

Jestem Michał Kogutek i staram się przedstawiać na tej stronie rzetelne treści. Moja przygoda z elektroniką zaczęła się dawno temu w liceum, a konkretnie w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Tam zdobywałem pierwsze informacje na temat sprzętu elektronicznego od nauczycieli, którzy byli prawdziwymi pasjonatami i znawcami tematu.

Dzięki pedagogom, w 2006 r. otrzymałem swoje pierwsze świadectwo SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich) uprawniające do wykonywania pracy w zakresie obsługi, konserwacji, remontów i montażu urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych.

Michał Kogutek, redaktor Rankingo
Zdjęcie prywatne, zakaz kopiowania

Od tamtego czasu moje zainteresowanie sprzętem rosło i zaraz po skończeniu studiów zacząłem pracować z branżą meblarską.

Przez ponad 6 lat miałem kontakt z setkami urządzeń i podłączałem zmywarki, płyty grzewcze, lodówki do zabudowy, piekarniki, pralki i inne urządzenia domowe. Na własnej skórze odczułem problemy jakie klienci mają ze swoim sprzętem. Dlatego na tej stronie staram się ułatwić wybór różnego rodzaju urządzeń.

Świadectwo SEP
Zdjęcie prywatne, zakaz kopiowania

Poniżej znajdują się zdjęcia z mojej pracy.

Od 2017 roku na poważnie zacząłem zbierać informacje o różnych sprzętach AGD. Na początku były to pralki, lodówki, zmywarki, płyty indukcyjne i piekarniki do zabudowy. Przez ten czas widziałem mnóstwo sprzętu, przeczytałem niezliczoną ilość opisów produktów i jeszcze więcej opinii o nich.

Od tamtego czasu wiele widziałem i moją wiedzę staram się w pomocny sposób przekazywać w różnych artykułach.

Jeśli chcesz nawiązać ze mną kontakt, możesz to zrobić przez stronę Kontakt.

Linkedin

Adres kontaktowy: