Cichy odkurzacz – Poradnik jaki wybrać

Cichy odkurzacz – Poradnik jaki wybrać

Kupić dobry odkurzacz, na przynajmniej kilka następnych lat, a do tego tani odkurzacz, to nie lada sztuka. Wielość modeli nie ułatwia wyboru. Podpowiemy na co zwrócić uwagę kupując cichy odkurzacz, ile wydać, żeby nie przepłacić i co powinien mieć dobry odkurzacz.
Wchodząc do sklepu, mamy do wyboru przynajmniej kilkanaście modeli. Bez worków i na worki, bardzo lekkie i ciężkie, ciche i głośne, do wszystkich powierzchni bądź do wybranych, dla alergików, o mniejszej i większej mocy. I tak można by wymieniać. Różnicuje je też cena. Drogi albo tani odkurzacz- czy cena idzie w parze z jakością? Odpowiemy nie tylko na to pytanie.

Ranking cichych odkurzaczy

Porównaliśmy pięć cichych, praktycznych odkurzaczy w różnych cenach. Jaki odkurzacz kupić i które odkurzacze są najlepsze? Poniżej nasz ranking cichych odkurzaczy.

Model Poziom hałasuDo jakich powierzchni?TypWaga
Electrolux UltraSilencer Zen USALLER58Czytaj więcej
58 dBPowierzchnie twarde - najwyższa klasa skuteczności, dywany do 86% (klasa C)Workowyok 10 kg
Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+Czytaj więcej61 dBPowierzchnie twarde - najwyższa klasa skuteczności, dywany do 86% (klasa C)Workowyok 9 kg
Hoover Telios Plus TE70_TE75011Czytaj więcej66 dBWysoka skuteczność odkurzania powierzchni twardych i dywanówWorkowyok 8 kg
Karcher DS 6.000Czytaj więcej66 dBWysoka skuteczność odkurzania powierzchni twardych i dywanówWodnyok 8 kg bez wody
Electrolux UltraOne ZUOORIGWRCzytaj więcej66 dBPowierzchnie twarde - najwyższa klasa skuteczności, dywany klasa B - wysoka skutecznośćWorkowyok 10 kg

Jaki jest najlepszy odkurzacz? Jeśli ma być najcichszy to pierwszy z prezentowanych. Jeśli ma być bez worków, to wodny Karcher DS 6.000. Jeśli w domu masz dużo dywanów, to Hoover Telios Plus TE70_TE75011 i Karcher DS 6.000 sprawdzą się najlepiej. A może najlepszy odkurzacz dla Ciebie to ten najlżejszy? Wówczas dobry odkurzacz to Hoover Telios Plus TE70_TE75011. On jest również najtańszy.

Electrolux UltraSilencer Zen USALLER58

Electrolux UltraSilencer Zen USALLER58

Wygodny w użytkowaniu, płynna i stabilna jazda zapewnia łatwe przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami, również na zakrętach. Antyalergiczny- dzięki zastosowaniu unikalnego filtra Allergy Plus oraz specjalnych worków. Jeśli masz w domu alergika, to ten odkurzacz pomoże oczyścić powietrze i zatrzymać nawet bardzo drobne zanieczyszczenia. Koniec kichania i kaszlu w trakcie odkurzania.
Kolejną zaletą tego odkurzacza jest cicha praca. Możesz odkurzać przy małym dziecku, większym, które się uczy czy partnerze, który pracuje. Idealne rozwiązanie, gdy sprzątasz w późnych godzinach wieczornych. Dobry odkurzacz dla osób, które posiadają duże powierzchnie w domu, szczególnie podłogi. Specjalna ssawka zapewnia idealne odkurzanie płytek ceramicznych, parkietów i innych rodzajów podłóg z pęknięciami, szczelinami. Jest to dobry odkurzacz do podłóg pod jeszcze jednym względem, nie rysuje ich, co potwierdzają opinie klientów. Nowoczesny, energooszczędny jednym słowem dobry i tani odkurzacz.
Inne atuty produkty, wg opinii klientów, to długi kabel. Świetnie sprawdza się w domach, w których mieszkają zwierzęta. Zbiera najdrobniejsze okruszki, pyłki, sierść. Co z dywanami? Klasa skuteczności odkurzania dywanów oznaczona C. Oznacza to, że odkurzacz zbiera z dywanów do 86% kurzu. W przypadku podłóg jest to klasa A. Osoby, które kupiły produkt twierdzą, że świetnie sprawdza się również przy dywanach.

+ Plusy

 • Antyalergiczny
 • Bardzo cichy
 • Doskonały do podłóg
 • Funkcjonalne końcówki
 • Długi kabel

– Minusy

 • Waga odkurzacza
 • Mało elastyczna rura

Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+

Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+

Cichy odkurzacz, przy którym możesz słuchać radio, oglądać tv, rozmawiać przez telefon, nie przeszkadzać wszystkim dookoła. Dobry odkurzacz do podłóg. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. W tym doskonały do domów, w których mieszkają zwierzęta. Doskonale radzi sobie ze zbieraniem sierści, nie tylko z podłóg, ale również z dywanów. Jakość odkurzania zależy nie tylko od mocy silnika. Odkurzacz wyposażono w dodatkowe ssawki, które maksymalizują efekty. Po sprzątaniu nie będziesz już chodzić ze zmiotką i poprawiać po odkurzaczu.
Ciche, funkcjonalne, tanie odkurzacze są dziś pożądane. Prezentowany produkt spełnia wszystkie te cechy. Jest wysoko oceniany przez użytkowników, ma bardzo dobre opinie. Plus za długi kabel, kolejny za zwrotność i nieblokujące się koła. Koniec z problemem wypadających rur. Był on dość powszechny w starszych modelach. Energooszczędny– teraz warto stawiać na takie sprzęty, z czasem zwraca się w rachunkach. Dobrze wygląda, wpisuje się w nowoczesne wnętrza.

+ Plusy

 • Bardzo cichy, można używać w nocy
 • Zwrotny, płynny w przemieszczaniu
 • Duża moc ssania
 • Długi kabel
 • Świetnie radzi sobie z sierścią

– Minusy

 • Waga odkurzacza
 • Sztywna rura

Hoover Telios Plus TE70_TE75011

Hoover Telios Plus TE70_TE75011

Funkcjonalny, praktyczny, dobry odkurzacz, śmiało można go umieścić w kategorii tanie odkurzacze o bardzo cichej pracy. Świetna moc, co oznacza sprzątanie bez poprawek. Duże, konkretne wyposażenie. Wielość końcówek, m.in. szczotka do mebli, końcówka do parkietu, dysza do dywanów, końcówka szczelinowa. Ten model Hoover Telios sprawdzi się w każdym domu. Bardzo cichy, a przy tym konkretna moc ssania. Dobry wybór przy małych dzieciach, prowadzeniu działalności w domu, częstym sprzątaniu w godzinach nocnych.
Kolejny plus za możliwość dostosowania mocy ssania do własnych potrzeb. Odkurzacz ma najwyższą klasę skuteczności odkurzania podłóg i dywanów. Rewelacyjnie zbiera nawet najmniejsze okruszki czy radzi sobie z sierścią. Nie musisz już wybierać pomiędzy tym czy ma być lepszy do podłóg czy dywanów. Posiada filtr HEPA, doskonały dla alergików. Do tego lekki. Świetny do domów ze schodami, gdzie noszenie ciężkich odkurzaczy jest męczące.
Klienci bardzo wysoko oceniają ten odkurzacz, praktycznie same pozytywne opinie. Obserwując rankingi odkurzaczy na różnych portalach, również znajdziemy go na wysokich pozycjach.
Przede wszystkim lekkość, zwrotność i konkretna moc. A z praktycznym, dużym wyposażeniem dotrzesz do każdej szczeliny. Kółka nie rysują podłóg.

+ Plusy

 • Bardzo cichy
 • Dla alergików
 • Bogate wyposażenie
 • Lekki
 • Doskonały do podłóg i dywanów

– Minusy

 • Krótki kabel

Karcher DS 6.000

Karcher DS 6.000

Innowacyjny produkt, zaprojektowany tak by ułatwić życie. Nie tylko świetnie odkurza, ale i oczyszcza powietrze. Należy do odkurzaczy wodnych. Pojemniczek wystarczy umyć pod bieżącą wodą. Cały brud trafia do pojemnika z wodą, powietrze przechodzące przez odkurzacz jest oczyszczane w blisko stu procentach. Dzięki temu, Ty, Twój partner czy dziecko nie będziecie już kichać, kaszleć i mieć innych objawów alergii. Kolejna zaleta to cicha praca. Spokojnie możesz sprzątać w nocy czy przy śpiącym dziecku. Dobrze sobie radzi zarówno z dywanami jak i powierzchniami twardymi. Na odkurzaczu znajduje się miejsce na dodatkowe szczotki. Dzięki temu nie musisz biegać i ich szukać, tylko wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Klienci chwalą trójstopniowy system filtracyjny- znaczna poprawa powietrza i życia alergików. Oprócz podłóg i dywanów, dobrze sprawdza się przy czyszczeniu foteli i kanap. Kolejne pozytywne opinie to długi kabel, dzięki czemu nie trzeba biegać od gniazdka do gniazdka. Wygodnie się go prowadzi a kółka nie rysują powierzchni. Użytkownicy chwalą to, że nie wydobywa się z odkurzacza nieprzyjemny zapach, dzięki temu że ma pojemnik na wodę. Można go przechowywać w pionie jak i w poziomie.

+ Plusy

 • Czyste powietrze- dobry odkurzacz dla alergików
 • Solidna konstrukcja
 • Mocne ssanie
 • Dobry do podłóg twardych jak i dywanów
 • Wygodny pojemnik, szybkie czyszczenie

– Minusy

 • Ciężki, duże gabaryty
 • Mało szczotek do wyboru
 • Brak regulacji mocy

Electrolux UltraOne ZUOORIGWR+

Electrolux UltraOne ZUOORIGWR+

Mocny, energooszczędny, bardzo cichy odkurzacz. Dużą zaletą jest poziom hałasu. Możesz odkurzać o każdej porze, nawet w nocy. A przy tym nic nie tracisz na mocy. Bardzo dobrze sprawdza się przy podłogach twardych, panele, płytki. Przy dywanach ma skuteczność około 90%. Szybko odkurzysz również kanapy i fotele. A to ułatwią szczotki, które są w zestawie. Z łatwością dotrzesz do każdej szczeliny. Odkurzacz dobrze sprawdzi się w domach alergików. Usuwa brud i oczyszcza powietrze. Potrzebuje mało miejsca na przechowywanie, dzięki temu sprawdzi się też w małych mieszkaniach. Długi kabel, aż 12 m.
Klienci zachwalają przede wszystkim cichą pracę, bogate wyposażenie i rewelacyjne efekty. Dobry odkurzacz, który posiada opcję regulacji mocy. Pozytywne opinie użytkowników wskazują również na to, że jest poręczny, intuicyjny w obsłudze, zwrotny, nie rysuje powierzchni podłogowych. Z wymianą worka czy filtru poradzi sobie także osoba starsza. Dokładnie odkurza, a worki są dość pojemne, wydajne. Bardzo dobrze radzi sobie z sierścią. Po odkurzaniu nie pojawia się brzydki zapach. Trudno doszukać się w nim wad. 

+ Plusy

 • Regulacja mocy
 • Duża moc ssania
 • Oczyszcza powietrze
 • Do różnych powierzchni i dywanów

– Minusy

 • Dość wysoka cena

Jaki cichy odkurzacz wybrać?

Jaki odkurzacz kupić? Najważniejsze pytanie to jakim budżetem dysponujemy? Czy chcemy odkurzacz bez worków czy z workami? Odkurzacz workowy ma tę zaletę, że wyciągamy worek i wyrzucamy. Niestety stale ponosimy koszty worków i trzeba pamiętać o ich zakupie. Odkurzacz bezworkowy to wyciągnięcie pojemnika i wypłukanie go. Minus jest taki, że niektórzy narzekają na niezbyt łatwe usuwanie zabrudzeń z pojemnika i konieczność zakupu środków do czyszczenia.
Jakie powierzchnie będziemy odkurzać? Jeśli nie mamy dywanów, to sprawa jest prosta. Najlepszy odkurzacz z klasą A dla podłóg. Jeśli masz też dywany, to najlepiej gdyby klasa A była przy obu, ale klasa B czy C też wystarczą. Różnice nie są duże, im wyższa moc ssania, tym lepsze efekty. Czy chcesz by Twój odkurzacz był cichy? Masz małe dziecko, sprzątasz wieczorami, lubisz oglądać TV przy porządkach? To postaw na cichy i tani odkurzacz.
Chcesz zaangażować dzieci do odkurzania? Jaki odkurzacz kupić w takim przypadku? Lekki, z długim kablem i prosty w obsłudze. Pomocne w wyborze odkurzacza są opinie innych użytkowników, na ich podstawie można dowiedzieć się sporo informacji. Z takich opinii dowiemy się wiele o zaletach i wadach.

Ciche, tanie odkurzacze - czy warto na nie postawić?

Cicha praca to nie jedyna ich zaleta. Są funkcjonalne, mają bogate wyposażenie, przynajmniej kilka szczotek, z którymi dotrzesz do każdego zakamarku. Antyalergiczne, a coraz więcej osób jest uczulonych. Dlatego warto zainwestować w tego typu odkurzacz. Po odkurzaniu nie pozostawiają nieprzyjemnego zapachu, a oczyszczone powietrze. Są wielofunkcyjne, można używać ich do czyszczenia kanap czy foteli. Zaprojektowane tak, by nie zajmować dużej przestrzeni. Cichy odkurzacz to wygoda użytkowania. A jeśli do tego jeszcze jest tani to zysk jest znaczący.

Cichy odkurzacz - Poradnik jaki wybrać ★★★★★ 4.5
5 1
Ocena

Dodaj komentarz