Ranking suszarko-lokówek 2023 | TOP 8 | Najlepsze modele

Najlepsze suszarko-lokówki w rankingu

Przeanalizowałem wiele modeli najlepszych suszarko-lokówek, porównując ich funkcje, możliwości oraz opinie użytkowniczek. 

Wybrałem 8 modeli i przygotowałem ten niezależny ranking suszarko lokówek 2023 roku.

Najlepsze suszarko-lokówki 2023

Najlepsza suszarko lokówka, nadająca się na wszystkie rodzaje włosów. Jest bardzo dobrze wykonana i lekka, dodatkowo wszystkie jej końcówki są obrotowe, ma jonizację i zimny nawiew.

Świetna suszarko-lokówka obrotowa w dobrej cenie. Ma dużą moc i ekspresowo się nagrzewa przez co szybko wysuszy i ułoży fryzurę. Jest lekka, ma bardzo dobry nawiew i nie przesusza włosów.

Dobra suszarko-lokówka o niezbyt dużej mocy z rozsądnym wyposażeniem. Ma dwie wymienne obrotowe szczotki o różnych rozmiarach, jest łatwa w użyciu i ładnie układa włosy.

Dobrze wyposażona z dużą obrotową końcówką. Jest mocna, ma wszystkie potrzebne funkcje i zbiera bardzo dobre opinie użytkowniczek.

Bardzo dobrze oceniana, klasyczna o dużej mocy. Nie ma obrotowej końcówki ani dodatkowych końcówek w zestawie. Za to jest porządnie wykonana i niedroga.

Bardzo popularna z dobrymi opiniami użytkowniczek. Nie ma dodatkowego wyposażenia ale odwdzięcza się łatwością obsługi, jonizacją i chłodnym nawiewem powietrza w bardzo dobrej cenie.

Fajna suszarko-lokówka z dobrym wyposażeniem, co zaskakuje patrząc na jej niską cenę. Ma końcówki o niedużej średnicy i nietypową a lubianą płaską szczotkę.

Bardzo tania o niewielkiej mocy. Raczej dla mniej wymagających użytkowniczek.

Ranking suszarko-lokówek

1. Miejsce Rowenta CF9620

Moc: 750 W
Liczba poziomów temperatury: 3
Średnica: 38, 50 mm
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Jonizacja, Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy przewód
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: tak

Plusy

 • włosy gładkie, błyszczące, bez puszenia
 • dobra moc
 • działanie 2 w 1
 • łatwa obsługa
 • trzy szczotki w komplecie
 • szybkie obroty szczotki
 • nie plącze i nie szarpie
 • atrakcyjna cena w stosunku do jakości

Minusy

 • brak

Rowenta Ultimate Experience CF9620 to najlepsza suszarko-lokówka, która zadowoli wymagania każdej osoby poszukującej niezawodnych narzędzi fryzjerskich. Charakteryzuje ją świetna jakość wykonania, liczne funkcje oraz niezwykła wygoda w użytkowaniu.

Oferuje równoczesne suszenie i modelowanie. Producent zapewnia więc stylizację na miarę salonów fryzjerskich. W moim zestawieniu najpopularniejszych suszarko-lokówek znalazła się na pierwszym miejscu.

Asystent stylizacji

Na rączce urządzenia znajduje się przycisk, który umożliwia wybór pomiędzy kilkoma efektami stylizacji, jak wygładzenie, objętość od nasady lub połysk i utrwalenie. 

Suszy i modeluje

Jej działanie opiera się na równoczesnym suszeniu i modelowaniu włosów. Szczotka obraca się działając na włosy ciepłym i przyjemny strumieniem powietrza. 

Nie jest to zbyt gorąca temperatura, więc włosy nie ulegną przypaleniu, również z tego względu jest to najlepszy model w rankingu. 

Trzy szczotki w zestawie

Bez przeszkód dopasujesz szczotkę do rodzaju twoich włosów. Uzyskasz dokładnie taki efekt stylizacji, na jaki czekasz. W zestawie znajduje się szczotka do:

 • grzywki
 • grubych i gęstych włosów
 • do włosów cienkich i delikatnych

Specjalne włosie szczotki

Szczotka Ultimate Experience została wykonane ze specjalnego włosia Pro Keratin. Zapewnia więcej blasku twoim włosom i efekt naturalnego, zdrowego wyglądu. To urządzenie do stylizacji włosów, zwiększa objętość włosów oraz dba o kondycję włosów, a przecież na tym najbardziej nam zależy.

Wygodna i kompaktowa

Urządzenie jest lekkie i wygodnie leży w dłoni. Nie zmęczy cię podczas codziennej stylizacji. Łatwo się nim operuje. Do tego test produktu wykonany przez klientki potwierdza jego wysoką jakość i duże możliwości.

2. Miejsce Rowenta CF9540

Moc: 1000 W
Średnica szczotki: 40, 50 mm
Liczba poziomów temperatury: 2
Funkcje: Jonizacja, Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy przewód
Rodzaj powłoki: ceramiczna, kaszmirowo-keratynowa
Obrotowa: tak

Plusy

 • poręczna i lekka
 • wykonuje fale, prostuje i suszy
 • długo zachowany efekt
 • łatwa obsługa
 • możliwość regulacji temperatury
 • powłoka ceramiczno-keratynowa

Minusy

 • brak szczotki o mniejszej średnicy dla fal o większym skręcie

Szukając odpowiedniej stylizacji, a więc jednoczesnego suszenia oraz układania włosów, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i dostępne funkcje. Naturalne włosie i powłoka kaszmirowo-keratynowa to elementy, które na pewno wyróżniają profesjonalne suszarko-lokówki. 

Mój test suszarko lokówek 2023 roku, prezentuje więc model Rowenta CF9540, dostępny w wyjątkowo atrakcyjnej cenie jak na swoje możliwości. 

Suszysz i układasz

Szczotka samodzielnie się obraca, a więc nie tylko łagodnie suszy twoje włosy, ale też je układa i stylizuje. Oszczędzasz czas, a co najważniejsze, zyskujesz prostotę obsługi. Ta suszarko-lokówka nada się do ekspresowego ułożenia fryzury.

Wysoka moc

Szybkie i skuteczne nagrzewanie to wynik 1000 W mocy. Możesz skorzystać z przełącznika regulacji mocy w dwóch poziomach. Do dyspozycji jest też funkcja nadmuchu chłodnego powietrza, który w końcowej fazie stylizacji utrwali ją. 

Dwa obroty szczotki

Szczotka może się obracać w dwie różne strony: prawą i lewą. Umożliwia to układanie różnego rodzaju fryzury oraz zapewnia wygodę użytkowania. Opinie użytkowniczek, jak i testy wskazują, że to bardzo dobry model.

Podwójny efekt jonizacji

Funkcja aż podwójnej jonizacji dba o włosy, zachowując ich naturalny charakter, ale też zapobiega puszeniu oraz elektryzowaniu się. Ten efekt widoczny jest gołym okiem. 

Wysoka jakość szczotek

Suszarko-lokówka Rowenta cf9540 została wykonana z dbałością o każdy szczegół. Posiada więc szczotki z naturalnym włosiem, które bardzo delikatnie traktują twoje włosy podczas domowej stylizacji. Ceramiczna powłoka Cashmere Keratin dodatkowo wzmacnia kosmyki aż do ich nasady.

Dwie szczotki w zestawie

W komplecie znajdziesz dwie szczotki dostosowane do długości twoich włosów. Ogólnie jest to dobry model do każdej długości włosów.

Obracająca się szczotka o średnicy 50 mm do długich/grubych włosów, obracająca się szczotka o średnicy 40 mm do włosów o średniej długości i krótkich. 

Obie nie posiadają na swej powierzchni żadnych łączeń. Są zupełnie gładkie, więc nie szarpią włosów i dają im poślizg. Sprawdzają się dla krótkich i średnio długich fryzur.

Osłony na szczotki

Dedykowane osłony na szczotki ułatwiają ich przechowywanie i są przydatne podczas podróży. Chronią je przed uszkodzeniem i zachowują ich dłuższą żywotność.

3. Miejsce BaByliss AS952E

Moc: 650 W
Liczba poziomów temperatury: 2
Średnica: 40, 50 mm
Funkcje: Jonizacja, Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy przewód
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: tak

Plusy

 • antypoślizgowy uchwyt
 • chłodny nawiew
 • jonizacja
 • ładny wygląd
 • szybkość nagrzewania
 • cicha praca
 • regulacja temperatury

Minusy

 • utrudniona wymiana szczotek
 • nie poleca się do długich włosów

Ranking suszarko lokówek nie mógł pominąć znanej marki BaByliss. Model AS952E zasługuje na wysokie miejsce, ze względu na dobre opinie użytkowniczek oraz ekspertów branży fryzjerskiej. Posiada ceramiczną, miękką szczotkę, która się automatycznie obraca. Co jeszcze posiada?

Dwie szczotki

W zestawie znajdują się dwie wymienne końcówki – szczotki, które dopasujesz do długości swoich włosów. Każda z nich zwiększa ich objętość.

Obrotowa szczotka

Możliwość automatycznego obracania się szczotki z pewnością zwiększa atrakcyjność tego modelu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ze względu na duży komfort użytkowania i stylizowania włosów.

Miękkie włosie delikatnie działa na twoją fryzurę i jednocześnie dobrze przytrzymuje poszczególne pasma. Masz do wyboru dwie prędkości obracania się szczotki. 

Dwa kierunki obrotu

Szczotki mogą się obracać w dwóch kierunkach: prawym i lewym. Zwiększa to wygodę stylizacji. Jak wiadomo te rodzaje sprzętów świetnie się sprawdzają do jednoczesnego suszenia i modelowania włosów.

Funkcja jonizacji

Podczas stylizacji włosów, działa na nie jonizacja, która zapewnia im połysk oraz dba o kondycję każdego kosmyka. Dzięki temu włosy nie elektryzują się ani nie puszą. Według opinii ekspertów, jest to model godny uwagi.

Równomierna nagrzewanie

Powierzchnia szczotki równomiernie nagrzewa twoje włosy. Wyklucza to ryzyko ich nadmiernego przegrzewania w jakimś z obszarów. Zawdzięczasz to nowoczesnej technologii AirFlow. Suszarko-lokówka świetnie dba w ten sposób o włosy.

Regulacja temperatury

Dla zwiększenia bezpieczeństwa pielęgnacji, producent sugeruje dowolną regulację temperatury. Dla cienkich pasm będzie ona niższa, niż dla grubych, gęstych włosów. Jest to polecany model suszarko-lokówki do krótkich włosów.

Chłodny nawiew

Uruchomienie funkcji chłodnego nawiewu pod koniec stylizacji, utrwali ją i nada efektywności.

4. Miejsce BaByliss AS200E

Moc: 1000 W
Liczba poziomów temperatury: 2
Średnica szczotki: 20 mm, 50 mm
Funkcje: jonizacja, zimny nawiew
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: tak

Plusy

 • bardzo dobry efekt stylizacji
 • wygodna w użyciu
 • nie elektryzuje włosów
 • unosi włosy u nasady
 • nie wciąga włosów

Minusy

 • obraca się tylko z największą nasadką

Szukasz szybkiej, skutecznej i bezpiecznej suszarko-lokówki? Mój niezależny ranking ma dla ciebie pewną propozycję. To znana marka, na której możesz polegać, a co ważne, posiada bogate wyposażenie, czyli suszarko-lokówka BaByliss AS200E.

Ceramiczna szczotka obrotowa

Masz do dyspozycji szczotkę z ceramiczną powłoką, która dzięki naturalnemu włosiu wykonuje oczekiwane stylizacje. Równomiernie nagrzewa i nie szarpie włosów. Nie uszkadza ich podczas nawijania. 

Co ważne, szczotka obraca się automatycznie, więc daje ci dużą swobodę działania. Będzie więc skuteczna nawet wtedy, kiedy nie masz wprawy w układaniu włosów. 

Duża moc

Urządzenie szybko się nagrzewa, a dodatkowo zapewnia trwały efekt stylizacji. Jest więc polecana szczególnie do włosów grubych i wymagających. 

Jonizacja

Suszarko-lokówka z jonizacją gwarantuje bezpieczną i łagodną stylizację włosów, jednocześnie je pielęgnując. Dodatkowa ta funkcja zapewnia blask, nawilżenie oraz zapobiega puszeniu się włosów.

Zimny nadmuch

Z funkcji chłodnego powietrza skorzystasz, kiedy chcesz utrwalić efekt stylizacji. Fryzura dłużej zachowa swój wybrany kształt.

Etui w zestawie

Suszarko-lokówka wyposażona jest w pokrowiec. Ułatwia przechowywanie i chroni urządzenie, zapewniając długą żywotność.

Koncentrator

Nasadka ta przyspiesza suszenie włosów, ponieważ umożliwia precyzyjne nakierowanie suszarki na konkretny obszar. 

5. Miejsce Remington AS8901

Moc: 1200 W
Liczba poziomów temperatury: 3
Średnica: Brak dokładnej, owalny kształt
Funkcje: Automatyczne wyłączenie, Jonizacja, Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy kabel
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: nie

Plusy

 • duża moc grzania
 • jonizacja
 • zbiera włosy także z czubka głowy, ze względu na spłaszczony kształt
 • lekka
 • włosy gładkie i lśniące
 • nie przegrzewa włosów
 • automatyczne wyłączanie
 • dobra cena
 • regulacja temperatury i prędkości

Minusy

 • szczotka nie jest obrotowa

Ceramiczna powłoka, automatyczne wyłączanie i aż 1200 W mocy. Czy to wystarczy aby pozytywnie zdać test suszarko-lokówek? Opinie klientów są w większości pozytywne, dlatego warto bliżej przyjrzeć się modelowi Remington Hydraluxe AS8901. W moim rankingu suszarko-lokówek nie mogło zabraknąć tego urządzenia.

Wysoka moc

Mało która suszarko-lokówka oferuje aż tak dużą moc grzania – 1200 W. Tak silny przepływ powietrza to gwarantowane rezultaty suszenia i układania włosów, a przede wszystkim zachowania dobrego efektu na dłużej. Możesz przy tym liczyć na szybkie nagrzewanie, a opinie użytkowniczek to potwierdzają.

Pielęgnacja włosów

Podczas suszenia czy układania, nie musisz się obawiać o przegrzanie twoich włosów czy nadmierne ich wysuszenie. 

Fryzura jest nawilżona, miękka i lśniąca, dzięki ceramicznej powłoce Moinsture Lock, która podczas pracy przenosi mikroodżywki pod wpływem działania temperatury. 

Optymalny stopień grzania

Technologia Hydracare dba o równomierne i optymalne nagrzewanie twoich włosów, bez obaw o ich przypalenie. Chroni pasma przed uszkodzeniami termicznymi. 

Masz do dyspozycji regulację temperatury w zakresie aż trzech ustawień. Zmieniasz ją bezpośrednio na rączce.

Zimna końcówka

Nie przejmuj się o oparzenie, ponieważ zimna końcówka chroni opuszki twoich palców. Masz więc większą swobodę działania.

Funkcja jonizacji

Jonizacja zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Nawilża i nadaje fryzurze blasku. Dodatkowo jest to bardzo poręczna suszarko-lokówka.

Zimny podmuch

Chłodne powietrze to sposób na utrwalenie efektów stylizacji. Dodatkowo też pielęgnuje twoje włosy, ponieważ zamyka łuskę włosa, dzięki czemu włosy są lśniące i efektowne. 

6. Miejsce Revlon RVDR5222

Moc: 800 W
Liczba poziomów temperatury: 3
Średnica: 46 mm
Funkcje: Jonizacja, Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy przewód, Zabezpieczenie przed przegrzaniem
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: nie

Plusy

 • regulacja temperatury
 • funkcja jonizacji
 • dobrze suszy
 • nie przypala i nie elektryzuje włosów
 • ładnie unosi włosy
 • ceramiczna powłoka

Minusy

 • trudno układa się długie i grube włosy
 • szczotka nie jest obrotowa

Suszenie i układanie włosów w jednym momencie? To możliwe, tym bardziej, że dodatkowo pielęgnujesz swoje włosy podczas stylizacji, jak w salonie fryzjerskim. 

Suszarko-lokówka Revlon One Step RVDR5222, to super model ze względu na niską cenę i wiele funkcji, warty jest uwagi.

Ceramiczna powłoka

Powierzchnia styku z włosami gwarantuje równomierne nagrzewanie. Ceramiczna powłoka uniemożliwia przypalanie włosów.

Funkcja jonizacji

Jonizacja wspiera twoje włosy podczas stylizacji. W trakcie działania wysokiej temperatury, łuski włosów otwierają się. Jony ujemne osiadają na włosach i sprawiają, że stają się one błyszczące i gładkie. Nie będą się puszyć ani elektryzować.

Nylonowe włosie

Włosy łatwo się układają i rozczesują, ze względu na gładkie, nylonowe włosie zakończone kulkami. Ten model to bardzo dobra propozycja do krótkich włosów.

Regulacja temperatury i prędkości

Dobierz odpowiednią temperaturę grzania do twoich włosów. Masz do dyspozycji aż trzy ustawienia. Dwie prędkości nawiewu pozwalają na precyzyjną stylizację. Regulacja temperatury jest bardzo ważna bo dostosowuje się do potrzeb i rodzaju włosów.

Nawiew zimnego powietrza

Jeśli pod koniec stylizacji potraktujesz swoje włosy chłodnym powietrzem, to efekt utrzyma się na dłużej. Opinie klientek potwierdzają takie skuteczne działanie.

7. Miejsce Remington AS1220

Moc: 1200 W
Liczba poziomów temperatury: 3
Średnica: 21, 30 mm
Funkcje: jonizacja, zimny nawiew
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: nie

Plusy

 • wiele końcówek
 • lekka
 • łatwa w obsłudze
 • wygładza włosy
 • sprawdza się przy długich włosach
 • dobrze prostuje włosy
 • jonizacja
 • powłoka ceramiczna
 • niska cena

Minusy

 • zbyt mocny nadmuch zimnego nawiewu
 • brak obrotowej szczotki

Suszarko-lokówka Remington Amaze AS1220 to stylizator włosów posiadający wiele funkcji. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie sprężystych loków, naturalnie zakręconych i uniesionych włosów. 

Ranking lokówko-suszarek nie byłby bez niej kompletny. 

Wysoka moc

Suszarko-lokówka szybko się nagrzewa, oferując odpowiednią moc grzania do każdego rodzaju włosów. 

Ceramiczna powłoka

Ceramiczna kratka wylotu powietrza gwarantuje równomierne grzanie na całej powierzchni. Nie przypalisz włosów, a dodatkowo możesz też sterować wartością temperatury.

5 różnych końcówek

W zestawie znajdzie koncentrator, który precyzyjnie ukierunkowuje ciepły strumień powietrza podczas suszenia. 

Płaska szczotka dobrze rozczesuje, a szczotka termiczna o średnicy 21 mm wspomaga modelowanie loków. 

Podniesieniem włosów od nasady zajmie się końcówka Root Boost, a szczotka wysuwana podkręci włosy w każdą stronę. 

Technologia jonizująca

Codzienna stylizacja włosów nie niszczy ich, ze względu na funkcję jonizacji. Za jej pomocą nie doświadczysz efektu puszenia czy elektryzowania się włosów. Będą gładkie i błyszczące na całej swojej powierzchni. Ten model będzie również dobry do dłuższych włosów.

Regulacja temperatury

Ten model, mimo swej niskiej ceny, też oferuje możliwość regulacji temperatury na trzech poziomach oraz dwie prędkości nawiewu. Samodzielnie ustalasz, w jakiej temperaturze modelujesz swoje włosy.

Etui w zestawie

Torba do przechowywania chroni urządzenie przed uszkodzeniem podczas podróży, ale także kompletuje wszystkie elementy w jednym miejscu.

8. Miejsce Braun AS 330

Moc: 400 W
Liczba poziomów temperatury: 2
Średnica: 18, 36 mm
Funkcje: Nawiew zimnego powietrza, Obrotowy przewód
Rodzaj powłoki: ceramiczna
Obrotowa: nie

Plusy

 • bardzo skuteczne działanie grzebienia
 • lekka i poręczna
 • regulacja temperatury
 • cicha praca
 • nie szarpie włosów

Minusy

 • niska moc
 • szczotka nie jest obrotowa

Ranking najlepszych modeli suszarko lokówek pokazuje również Braun AS 330 to bardzo tania lokówko-suszarka i całkiem dobry wybór dla mniej wymagających użytkowniczek. To też potwierdzają opinie. 

Daje ona możliwość uzyskania fal i loków, a także wywiniętych końcówek. Wszystkie te stylizacje zrobisz we własnym domu, bez pomocy fryzjera. 

Ceramiczna powłoka

Jej zasługą jest równomierne rozprowadzanie ciepła. Dodatkowo też chroni włosy podczas stylizacji, nie przypala ich.

Regulacja temperatury

Dwustopniowa regulacja temperatury pozwala bezpiecznie spersonalizować wymagany poziom grzania do rodzaju twoich włosów. Dzięki temu dbasz o nie, bez przegrzewania.

Dwie prędkości nawiewu

Jeśli twoje włosy są łatwe w układaniu, to możesz potraktować je łagodniejszą siłą nawiewu.

Zimny nawiew

Chłodne powietrze utrwala efekt uzyskanej wcześniej stylizacji. 

Trzy końcówki w zestawie

Do dyspozycji podczas układania fryzur masz małą szczotkę (18mm), dużą szczotkę (36 mm) i grzebień zwiększający objętość. Zbiera bardzo dobre oceny klientek, ponieważ efektownie unosi włosy i je układa.

W jaki sposób powstaje mój ranking suszarko-lokówek? 

Tworzenie mojego rankingu to proces, który wymaga gruntownej analizy i oceny wielu różnych aspektów. Na samym początku, wyszukuję różne rodzaje suszarko-lokówek, które są dostępne na rynku.

Następnie skupiam się na ich szczegółowych specyfikacjach, takich jak moc, wygląd i materiał wykonania, opcje regulacji temperatury oraz przydatne dodatki i końcówki. Istotne są dla mnie również opinie użytkowniczek – zarówno pozytywne, jak i negatywne, pomagają mi one zrozumieć, jak suszarko-lokówka sprawdza się w praktyce. 

Porównuję też ceny, aby zobaczyć, które urządzenia oferują najlepszą relację ceny do jakości. Kolejnym krokiem jest analiza marki i jej reputacji na rynku. Po zebraniu i przetworzeniu wszystkich tych informacji, tworzę w ten sposób finalną listę suszarko lokówek.

Jaką suszarko-lokówkę kupić?

Chcesz mieć niedrogie, ale skuteczne urządzenie, które może zastąpić częste wizyty u fryzjera oraz posiadać urządzenie z funkcją suszarki i lokówki?

Najlepsze suszarko-lokówki będą się charakteryzować poniższymi cechami, sprawdź je oraz mój artykuł jaka suszarko-lokówka, tam więcej na ten temat.

Wysoka moc – duża moc to szybsze grzanie i lepszy efekt. Dotyczy to szczególnie grubych i gęstych włosów, które są trudniejsze w układaniu. W takim wypadku musisz szukać urządzeń powyżej 700 W.

Powłoka – najczęściej wybieraną jest powłoka ceramiczna, ponieważ równomiernie się nagrzewa. Nie ma tu ryzyka wystąpienia gorących punktów, które przypalałyby włosy. Dodatkowym atutem będzie na pewno domieszka turmalinu, kaszmiru czy keratyny, które wspomagają pielęgnację. 

Obrotowa głowica – samoobracająca się szczotka precyzyjniej układa włosy. To też lepszy wybór dla osób, które po raz pierwszy będą używać suszarko-lokówki. Znacznie ułatwia im to stylizację. Zapewnia wygodniejsze manipulowanie urządzeniem i gwarantuje oczekiwany efekt. 

Regulacja temperatury – dwa lub trzy poziomy ustawień temperatury – ta cecha na pewno wyróżnia dobrą suszarko-lokówkę. Wybierasz poziom grzania w zależności od rodzaju włosów. 

Regulacja prędkości nawiewu – zainwestuj w urządzenie, które daje ci szansę sterowania poziomem nawiewu, bo w ten sposób chronisz swoje włosy. Więcej o tym przeczytasz w moim artykule czy suszarko-lokówka niszczy włosy.

Jonizacja – ta funkcja w dodatkowy sposób dba o twoje włosy. Sprawia, że są gładkie, nie puszą się i nie elektryzują. Minimalizuje też ryzyko uszkodzenia włosów podczas codziennych stylizacji. Dobrej jakości suszarko-lokówki charakteryzują się tym, że posiadają tą dodatkową funkcję.

Zimny nawiew – zastosowanie chłodnego powietrza zamyka łuski włosa. Fryzura będzie przyjemna w dotyku, gładka, a efekt stylizacji utrzyma się na dłużej. 

Szczotki w zestawie – dobrym pomysłem jest zakup urządzenia z wieloma różnymi szczotkami czy końcówkami. To dzięki nim będziesz tworzyć loki bądź spirale. Naturalne włosie lub dodatkowe kolce wspomagają układanie i rozczesywanie fryzury. 

Więcej o tym przeczytasz na Kobietapo30.

Jakie są najlepsze suszarko-lokówki 2023 roku?

Początkującym użytkowniczkom poleca się bardziej zaawansowane urządzenia. Suszarko-lokówka obrotowa zapewnia lepszy efekt, bez wysiłku i wprawy. Układanie włosów jest prostsze, a dodatkowo chronisz je przed uszkodzeniem i pielęgnuje.

Dobrym wyborem będzie polecana suszarko-lokówka Rowenta Ultimate Experience CF9620, choć należy do droższych. Za połowę mniejszą kwotę także dobrze ułożysz swoje włosy z modelem BaByliss AS200E. Na pewno jest więc w czym wybierać. 

Jakie funkcje powinna mieć dobra suszarko-lokówka?

Dobra suszarko-lokówka powinna mieć regulację temperatury i prędkości, jonizację dla redukcji elektryzowania się włosów, oraz różne końcówki do stylizacji.

Czy suszarko-lokówka z funkcją jonizacji jest istotna?

Tak, funkcja jonizacji pomaga w redukcji elektryzowania się włosów oraz sprawia, że są one bardziej gładkie i błyszczące. Zdecydowanie wpływa na kondycję włosów.

Czy suszarko-lokówka może uszkodzić włosy?

Jeśli używana jest zbyt gorąca temperatura lub nieodpowiednia technika, suszarko-lokówka może potencjalnie uszkodzić włosy. Ważne jest stosowanie produktów termoochronnych i unikanie nadmiernego ciepła. Również dobrze jest dostosować te wszystkie parametry do rodzaju swoich włosów.

Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej