Niezależny ranking mikserów ręcznych 2024 | TOP 10 modeli

Najlepsze miksery ręczne w rankingu

Sprawdziłem wiele różnych mikserów ręcznych oraz poświęciłem sporo czasu na poszukiwanie tych, które oferują najlepszą jakość w stosunku do ceny.

Skupiłem się szczególnie na uwagach i opiniach użytkowników, wygodzie użytkowania oraz niezawodności.

Mój niezależny ranking mikserów ręcznych 2024 roku przedstawia 10 polecanych modeli.

Najlepsze miksery ręczne 2024

Mikser ręczny KitchenAid 5KHM9212EAC

Najlepszy mikser ręczny w klasie premium. Jest fantastycznie wykonany, mocny i cichy ale też drogi.

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36490

Świetny mikser z mnóstwem dodatków. Ma obracaną misę, kielich z pokrywką, końcówkę do blendowania i wiele innych akcesoriów.

Mikser ręczny Bosch Styline MFQ4080

Bardzo dobry mikser ręczny z mocnym silnikiem i przydatnym wyposażeniem. Jest cichy, lekki i nie nagrzewa się podczas pracy.

Mikser ręczny Braun MultiMix5 HM5107

Wyjątkowo mocny mikser umożliwiający blendowanie. Ma wygodne pokrętło regulacji obrotów, jest poręczny i świetnie leży w dłoni.

Mikser ręczny Electrolux ESM3310

Mikser ze stojakiem i misą, która sama się obraca. Jest bardzo dobrze wyceniony ale ma kilka minusów.

Mikser ręczny Bosch Styline Colour MFQ40303

Bardzo lekki, mocny mikser ręczny z przeciętnym wyposażeniem. Jest bardzo cichy a przy tym świetnie sobie radzi w kuchni.

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36440

Mały, lekki i cichy. W zestawie ma końcówkę do blendowania i dodatkowy pojemnik dobrej jakości.

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36400

Bardzo popularny mikser z dobrymi opiniami użytkowników. W zestawie ma podstawowe końcówki ale dzięki temu jest tani.

Mikser ręczny Philips Viva Collection HR3740/00

Wytrzymały, elegancki i przemyślany. Ma podstawowe wyposażenie i zbiera bardzo dobre opinie.

Mikser ręczny Bosch CleverMixx MFQ22100

Najtańszy z polecanych mikserów. Raczej dla mniej wymagających użytkowników.

Ranking mikserów ręcznych

1. Miejsce KitchenAid 5KHM9212EAC

Mikser ręczny KitchenAid 5KHM9212EAC

Moc: 85 W w rzeczywistości jest bardzo mocny i oszczędny
Liczba prędkości: 9
Wyposażenie: etui na akcesoria, końcówka do ubijania , końcówki do mieszania, stopka miksująca

Plusy

 • bardzo cicha praca
 • wygodna obsługa
 • wyświetlacz LED
 • duża moc
 • pokrowiec do przechowywania mieszadeł
 • wytrzymały i solidny

Minusy

 • wysoka cena

Mój ranking mikserów ręcznych rozpoczyna się od modelu wykonanego z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne czy korozję. 

Niech cię nie zwiedzie jego moc na papierze, ten mikser to profesjonalny sprzęt i radzi sobie nawet z wyrabianiem gęstego ciasta drożdżowego na chleb. A dodatkowo jest to cichy mikser ręczny.

KitchenAid 5KHM9212EAC ma swoją niemałą cenę, lecz odwdzięcza się rewelacyjnym działaniem i komfortem użytkowania a ja uważam go za najlepszy mikser ręczny. Dodatkowo test produktu wykonany przez klientki potwierdza jego wysoką jakość i duże możliwości.

9 poziomów prędkości

Tak wiele biegów jest rzadko spotykane w tego rodzaju urządzeniach. Możesz dostosować prędkość mieszania do konkretnego produktu. 

Na niskich prędkościach miksuje produkty twarde, natomiast na wysokich te, które nie wykazują dużego oporu i mają małą gęstość. Regulacja odbywa się elektronicznie-skokowo. 

Łagodny strat

Chcąc zapobiec rozchlapywaniu się miksowanych produktów, producent wyposażył urządzenie w funkcję Soft start, czyli miękki start. 

Wygoda użytkowania

Urządzenie posiada wygodny uchwyt, dzięki któremu mikser pewnie mieści się w dłoni. Miękka, wewnętrzna powłoka uprzyjemnia dłuższy czas pracy. 

Intuicyjna obsługa

Obsługa miksera jest prosta i nieskomplikowana. U góry znajduje się przycisk, który zwalnia końcówki mieszające. Prędkość obrotów zmieniasz za pomocą przycisków. 

Wskaźnik LED informuje cię, na jakim biegu aktualnie pracujesz. Precyzyjny, elektroniczny panel sterowania umożliwia bardzo wygodną obsługę. Muszę stwierdzić, że jest to bardzo dobrej jakości mikser ręczny.

Wielofunkcyjne dodatki

W zestawie znajdziesz wiele akcesoriów wykonanych ze stali nierdzewnej. Są wytrzymałe, więc z pewnością posłużą ci długi czas. W komplecie, poza pokrowcem do przechowywania, są:

 • 2 mieszadła hakowe do wyrabiania gęstych mas
 • 2 trzepaczki do mieszania składników – 17 cm 
 • 16-prętowa rózga do przygotowywania sosów i koktajli
 • nasadka miksująca do koktajli i sosów majonezowych

2. Miejsce Bosch ErgoMixx MFQ36490

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36490

Moc: 450 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: kielich do miksowania z pokrywą, końcówki do mieszania, końcówki do ubijania, łopatka, ostrze do rozdrabniania/siekania, rozdrabniacz, stojak z misą obrotową, stopka miksująca

Plusy

 • cicha praca
 • mocny
 • wiele akcesoriów i dodatków
 • samodzielna praca
 • duża funkcjonalność
 • niska cena

Minusy

 • obracająca się misa hałasuje

W każdej kuchni przyda się mikser ręczny. Mój test mikserów ręcznych 2024 roku tym razem skupia się na trochę tańszym modelu, niż poprzedni, czyli Bosch ErgoMixx MFQ36490. 

Jest wytrzymały i praktyczny. Wykonany z solidnej, trwałej obudowy. Ergonomiczna rączka ułatwia jego użytkowanie. Opinie ekspertów potwierdzają, że to bardzo dobry model, godny uwagi. Dodatkowo to wielozadaniowy mikser ręczny.

5 poziomów prędkości

Za pomocą przycisku umieszczonego na rączce ustawiasz prędkość obrotów. Masz do wyboru 5 biegów, które z łatwością dostosujesz do rodzaju wykonywanych zadań. W razie potrzeby skorzystaj z funkcji turbo czy z trybu pulsacyjnego.

Mikser z misą obrotową 

Mikser został wyposażony w obracającą się misę, która wspomaga mieszanie składników. Mikser można więc użytkować bez pomocy rąk, dzięki stabilnemu stojakowi. 

Nie musisz już trzymać miksera w ręce podczas zagniatania czy miksowania.

Poza tym oczywiście możesz go również używać jak zwykłego miksera ręcznego.

Funkcja blendera

Dodatkowym wyposażeniem jest też stopa blendująca wraz z kielichem do przygotowywania musów czy kefirów. 

Rozdrabniacz w zestawie

W komplecie znajdziesz także praktyczny rozdrabniacz do herbatników, orzechy czy czekolady. Posiada wyjmowane ostrza ze stali nierdzewnej, które są bardzo trwałe. Uporają się z rozdrabnianiem każdego rodzaju produktów. Po tym można poznać najlepsze miksery ręczne.

Dodatkowe akcesoria

Mikser bez końcówek byłby zupełnie niepraktyczny. Dlatego ten zestaw posiada dwie końcówki do ubijania i mieszania, hak do ciasta, końcówkę miksującą i pojemnik z pokrywą. 

3. Miejsce Bosch Styline MFQ4080

Mikser ręczny Bosch Styline MFQ4080

Moc: 500 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: kielich do miksowania z pokrywą, końcówki do mieszania, końcówki do ubijania, ostrze do rozdrabniania/siekania, pojemnik do rozdrabniania z pokrywką, rozdrabniacz, stopka miksująca

Plusy

 • cichy
 • wygodne użytkowanie
 • wiele akcesoriów
 • rozdrabnianie
 • wytrzymały
 • niska cena

Minusy

 • brak

Dobry mikser ręczny posiada mocny silnik i wiele akcesoriów. Bosch Styline MFQ4080 z pewnością może się pochwalić tymi cechami. 

Mocny silnik

Jeśli oczekujesz, że twój mikser upora się z gęstą masą i równomiernym gnieceniem ciasta, to musisz postawić na mocny silnik. Ten mikser ręczny o mocy 500 W to dobry wybór. Tutaj mocy nie brakuje i takie właśnie są najlepsze miksery ręczne. Opinie użytkowników, jak i testy wskazują, że to bardzo dobry model.

Regulacja pracy

Prędkość pracy końcówek regulujesz za pomocą suwaka umieszczonego na rączce urządzenia. Do wyboru jest 5-stopni, czyli ubijanie powolne, szybkie lub turbo.

Wygoda użytkowania

Urządzenie charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, dzięki czemu wygodnie leży w doni, jest lekkie (waży mniej niż 2 kg) i łatwo jest nim manewrować. Uchwyt pokryty jest gumą, przez co nie wyślizguje się z rąk podczas pracy. 

Innowacyjne końcówki

W tym modelu znajdziesz oryginalne końcówki o innowacyjnej konstrukcji Finecreamer. Zostały wykonane ze stali nierdzewnej, więc są bardzo wytrzymałe. 

Jednak najważniejsza jest ich funkcjonalność, ponieważ zwiększają objętość piany nawet do 20% poprzez odpowiednie napowietrzenie masy.

Rozdrabnianie 

Poza miksowaniem, urządzenie oferuje też możliwość rozdrabniania twardych produktów, jak orzechy czy czekolada lub miękkich, typu owoce. 

Istnieje możliwość wyjęcia ostrza, co zapewnia łatwość jego czyszczenia. Ważne, że ostrze nie tępi się i jest odporne na korozję. 

Akcesoria w zestawie

Wszystkie akcesoria można myć w zmywarce. Do dyspozycji masz 2 haki do zagniatania ciasta, końcówkę do mieszania, uginania i ubijania. Dostępna jest też stopa miksująca. 

4. Miejsce Braun MultiMix5 HM5107

Mikser ręczny Braun MultiMix5 HM5107

Moc: 750 W
Liczba prędkości: 9
Wyposażenie: 2 haki, 2 mieszaki, pojemnik, stopka miksująca

Plusy

 • mocny
 • wygodne pokrętło regulacji obrotów
 • lekka konstrukcja
 • wiele elementów
 • łatwy w czyszczeniu / brak szpar wylotowych

Minusy

 • niskie obroty na najwyższym biegu
 • głośna praca

Braun MultiMix5 HM5107 to dobry i mocny mikser ręczny, który dba o wygodę użytkowania. Jest dobrze wyważony, ponieważ przenosi ciężar silnika na misę. Dzięki temu odczujesz wyraźną lekkość podczas manewrowania urządzeniem. Jest to mikser ręczny o dużej mocy, najwyższej w rankingu.

Łatwa wymiana końcówek

Wszystkie akcesoria wymienia się za pomocą jednego kliknięcia Easy Click. 

Lekka konstrukcja

Podczas użytkowania tego modelu odczujesz wyraźną różnicę. To urządzenie jest lżejsze, ze względu na umiejscowienie silnika. Znajduje się on bezpośrednio nad mocowanymi elementami, stąd cały ciężar przechodzi na misę, a opinie użytkowników to potwierdzają.

Wygodny uchwyt

Rączka urządzenia pokryta jest antypoślizgową gumą. Nie ma więc obaw, że mikser wyślizgnie się z rąk podczas użytkowania. 

Funkcja blendowania

Jest to mikser z blenderem. Kielich wraz z końcówką do blendowania sprawią, że nie musisz już kupować dodatkowego urządzenia blendującego. Z jego pomocą wykonasz koktajle, polewy, sosy i wszystko, co wymaga dobrego rozdrobnienia. 

Płynna regulacja prędkości

Do dyspozycji masz aż 9 prędkości pracy, łącznie z funkcją turbo. Biegami sterujesz nietypowo, bo za pomocą obrotowego przycisku-pierścienia. Zmieniasz je więc wygodnie kciukiem. 

Pokrętło obraca się lekko i płynnie chociaż nie wiem czy będzie to wygodne z wilgotnymi rękami.

Łatwe czyszczenie

Większość akcesoriów można myć w zmywarce. Obudowę zaś bez problemu utrzymasz w oczekiwanej czystości. Nie posiada ona żadnych otworów, w których masa ciasta mogłaby się gromadzić.

Wiele elementów

W komplecie otrzymasz:

 • trzepaczki do ubijania, np. piany
 • mocne haki do ugniatania ciasta
 • końcówkę blendującą
 • kielich z przedziałkiem

5. Miejsce Electrolux ESM3310

Mikser ręczny Electrolux ESM3310

Moc: 450 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: 2 haki do zagniatania ciasta, 2 końcówki do mieszania, Stojak

Plusy

 • kompaktowy
 • solidnie wykonanie
 • stosunkowo cichy
 • lekki
 • wyposażony w misę/obraca się automatycznie

Minusy

 • nie zbiera masy ze spodu misy
 • rozchlapuje masę wokół

Jaki mikser ręczny kupić? Wśród najlepszych urządzeń, jedną z propozycji jest Electrolux ESM3310. Poza całkiem przyzwoitymi parametrami technicznymi urządzenia, ładnie się prezentuje. Sprzedawane w nietypowym, bo czarnym kolorze, na pewno przyciąga wzrok i wyjątkowo prezentuje się na kuchennym blacie. 

Działa samodzielnie

Jest to mikser ręczny z misą obrotową, został wyposażony w misę oraz stojak. Można go więc użytkować bez konieczności trzymania, ponieważ misa samodzielnie się obraca. W razie, gdy jednak chcemy dowolnie manipulować urządzeniem, istnieje opcja odłączenia go od misy. Wtedy działa jak zwykły mikser ręczny.

5 stopni prędkości

Podczas pracy możesz regulować prędkość działania miksera. Masz do dyspozycji 5 biegów, które wybierasz za pomocą klasycznego przełącznika umiejscowionego na rączce. 

Akcesoria

Wszystkie końcówki nadają się do mycia w zmywarce. W zestawie znajdziesz dwa mocne haki do zagniatania ciasta oraz dwie końcówki do mieszania. 

6. Miejsce Bosch Styline Colour MFQ40303

Mikser ręczny Bosch Styline Colour MFQ40303

Moc: 500 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: końcówki do mieszania, końcówki do ubijania

Plusy

 • masa ubija się na puszysty krem
 • cicha praca
 • lekki i ergonomiczny
 • dobre mieszadła
 • nie grzeje się
 • niska cena

Minusy

 • przeciętne wyposażenie

Czy Bosch Styline Colour MFQ4030 pozytywnie zdałby test mikserów ręcznych? Na pewno jest to urządzenie bardzo estetycznie wykonane ze stosunkowo wysoką mocą silnika.

5 trybów pracy

Błyskawiczne ubijanie piany czy może długotrwałe i mozolne mieszanie gęstej masy? Łatwo dostosujesz niezbędne obroty do rodzaju produktów, dzięki 5-stopniowej regulacji mocy. Dla wymagających jest także funkcja turbo. Ustawienia zmieniasz suwakiem umiejscowionym w bliskiej odległości palców.

Wydajna praca

Moc silnika 500 W zapewnia wydajne działanie podczas pracy na wysokich obrotach przez dłuższy czas. Radzi sobie więc z mieszaniem gęstej, wymagając masy, np. na drożdżówkę czy chleb co potwierdzają opinie użytkowników.

Końcówki Finecreamer

Specjalnie opracowane dla linii Bosch końcówki Finecreamer, umożliwiają nawet 20% zwiększenie objętości piany. Drobne kulki umiejscowione na mieszadłach odpowiednio napowietrzają masę.

Lekki i wygodny

Dużym plusem urządzenia jest jego niewielka waga, bo wynosi zaledwie 1,1 kg. Nie będzie więc przeciążać dłoni. 

Na uwagę zasługuje też specjalne, miękkie pokrycie uchwytu, które gwarantuje odpowiedni komfort trzymania urządzenia. Opinie użytkowników potwierdzają, że dobrze się nim manewruje oraz, że nie obciąża ręki.

Standardowe wyposażenie

W zestawie otrzymasz dwa haki do wyrabiania ciasta oraz dwie końcówki do mieszania i ubijania masy. Jest to więc najbardziej standardowe wyposażenie, które wspomoże proste prace kulinarne.

7. Miejsce Bosch ErgoMixx MFQ36440

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36440

Moc: 450 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: kielich do miksowania z pokrywą, końcówki do mieszania, końcówki do ubijania, stopka miksująca

Plusy

 • łatwa obsługa
 • szerokie zastosowanie
 • funkcja blendowania
 • misa w zestawie
 • cicha praca

Minusy

 • brak

Jeśli zastanawiasz się jaki mikser kupić, to przemyśl wybór modelu Bosch ErgoMixx MFQ36440. Ma niską cenę i wiele możliwości. Jest to mikser i blender w jednym, posiada stopę blendującą wraz z pojemnikiem do miksowania z pokrywką. 

Kilka prędkości pracy

Podczas ubijania czy miksowania możesz wybierać spośród aż 5 prędkości. Dodatkowym atutem urządzenia jest funkcja turbo, jeśli potrzebujesz osiągnąć szybkie rezultaty. 

Wygodny uchwyt

Mikser został wyposażony w wygodny uchwyt pokryty powłoką Soft Touch o właściwościach antypoślizgowych. Nie ma więc obaw, że urządzenie wyślizgnie ci się z dłoni.

Wytrzymałość i długa żywotność

Wszystkie końcówki miksera zostały wykonane ze stali nierdzewnej, więc są mocne i wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. 

8. Miejsce Bosch ErgoMixx MFQ36400

Mikser ręczny Bosch ErgoMixx MFQ36400

Moc: 450 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: końcówki do mieszania, końcówki do ubijania

Plusy

 • lekki
 • cichy
 • duża moc
 • nie rozpryskuje ciasta
 • niska cena

Minusy

 • przeciętne wyposażenie

Mocny mikser ręczny wcale nie musi być drogi. Przykładem jest tu choćby model Bosch ErgoMixx MFQ36400 dostępny w bardzo przystępnej cenie. 

Ergonomiczny uchwyt

Wygodna rączka pokryta antypoślizgową powłoką i dobre wyważenie – oto na co możesz liczyć korzystające z tego miksera. 

Regulacja mocy

W mikserze Bosch do dyspozycji masz 5-stopniową regulację mocy. Dostosowujesz ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Regulacja odbywa się za pomocą jednego przycisku, do której masz łatwy dostęp.

Wyposażenie

Prezentowany mikser ręczny w zestawie zawiera końcówki do mieszania i ubijania. To podstawowe wyposażenie, które jest najczęściej wykorzystywane w kuchni. 

Warto wspomnieć, że końcówki do ubijania charakteryzują się odpowiednią konstrukcją, dzięki czemu dobrze napowietrzają pianę. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, nie będą podatne na uszkodzenia. Zatem jaki wybrać mikser? Może akurat ten, wpadnie ci w oko.

9. Miejsce Philips Viva Collection HR3740/00

Mikser ręczny Philips Viva Collection HR3740/00

Moc: 450 W
Liczba prędkości: 5
Wyposażenie: końcówki do ubijania, końcówki do zagniatania ciasta

Plusy

 • wystarczająca moc
 • niska cena
 • cicha praca
 • lekki

Minusy

 • przeciętne wyposażenie

Philips Viva Collection HR3740/00 to mocny i dobry mikser ręczny dostępny w niskiej cenie. Posiada standardowe wyposażenie, za pomocą którego ubijesz pianę czy wymieszasz składniki na ciasto. Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry mikser ręczny do ubijania.

Regulacja prędkości

Masz możliwość zmiany prędkości pracy, dzięki regulacji umiejscowionej na rączce urządzenia. Przełączasz suwakiem bezpośrednio podczas użytkowania urządzenia. 

Do wyboru jest też opcja turbo, która znacznie przyspiesza obroty, jest to dość standardowy mikser ręczny.

Stożkowe końcówki

Dzięki stożkowej konstrukcji mieszadeł do piany, uzyskujesz jej lepsze napowietrzenie, a więc większą objętość. Nadają też puszystości i gładkości. Dodatkowym plusem jest to, że ten mikser ręczny jest lekki.

Skład zestawu

W komplecie z urządzeniem otrzymujesz dwa mieszadła do wyrabiania ciasta i dwie końcówki do ubijania piany. To taki standard do prostych prac kuchennych.

10. Miejsce Bosch CleverMixx MFQ22100

Mikser ręczny Bosch CleverMixx MFQ22100

Moc: 375 W
Liczba prędkości: 4
Wyposażenie: końcówki do mieszania, końcówki do ubijania

Plusy

 • cicha praca
 • lekka konstrukcja
 • niska cena
 • wygodny w użytkowaniu

Minusy

 • trochę wolna funkcja turbo
 • średnia moc
 • mała liczba prędkości

Ranking mikserów ręcznych kończy model Bosch CleverMixx MFQ22100, który mimo swego podstawowego wyposażenia, cieszy się dobrymi opiniami klientów. Niektórzy podkreślają jednak, że jest zbyt słaby do bardziej wymagających zadań. Choć jest to średnio mocny silnik o mocy 375 W.

Wytrzymałe końcówki

Wszystkie końcówki wykonane zostały ze stali nierdzewnej. To gwarancja wytrzymałości oraz długiej żywotności. To materiał odporny na korozję, zapewniający higieniczną czystość.

Regulacja prędkości

Model dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a wciąż posiada możliwość regulacji prędkości działania. Dostępne są tu 4 prędkości oraz funkcja turbo. Zmienisz je jednym palcem.

Lekka konstrukcja

Ten tani mikser nie waży wiele. Ta lekka konstrukcja gwarantuje możliwość łatwego manewrowania i dłuższej aktywności. 

Ergonomiczny uchwyt

Uchwyt jest wygodny w trzymaniu, choć niestety nie został pokryty antypoślizgowym materiałem. Ten mikser ręczny Bosch wciąż jednak zapewnia komfort pracy. 

Zawartość zestawu

Komplet zawiera podstawowe wyposażenie, czyli dwie końcówki do mieszania ciasta oraz ubijania piany. Haki do zagniatania ciasta zapewnia efektywną pracę nawet podczas mieszania gęstej masy ale będzie to chwilę trwało.

W jaki sposób powstaje mój ranking mikserów ręcznych?

mikser ręczny Braun i Bosch

Mój ranking powstaje na podstawie kilku kluczowych kryteriów. Przede wszystkim ważną rolę odgrywają opinie użytkowników, które pozwalają mi ocenić rzeczywistą jakość produktu i jego funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

Sprawdzam również, jakie są doświadczenia osób, które już korzystały z danego modelu. Analizuję nie tylko pozytywne, ale również negatywne opinie, aby stworzyć jak najbardziej obiektywny obraz. Kieruję się również opiniami ekspertów oraz testami produktów. 

Kolejnym ważnym aspektem jest moc urządzenia, która odgrywa znaczącą rolę w skuteczności miksera. Im większa moc, tym szybciej i dokładniej mikser może mieszać składniki.

Następne istotne czynniki to: liczba prędkości, funkcje dodatkowe, końcówki w zestawie, może to być końcówka do blendowania, ubijania, zagniatania ciasta. Poza tym, zwracam uwagę na jakość wykonania oraz ergonomię – mikser powinien leżeć wygodnie w dłoni i być łatwy w obsłudze. Na koniec, porównuję ceny produktów, aby zapewnić, że oferuję ranking, który łączy w sobie zarówno jakość, jak i korzystny stosunek jakości do ceny. 

Jaki mikser ręczny kupić?

mikser ręczny Bosch

Jaki mikser ręczny wybrać, oraz jakie są polecane miksery ręczne? Podczas wyboru zwróć uwagę na poniższe parametry miksera kuchennego, a z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z zakupu. Więcej o tym znajdziesz również w moim artykule, jaki mikser ręczny kupić?

Moc

Tak, jak w przypadku innego sprzętu AGD, tak i tu istotna jest moc urządzenia, najlepiej większa moc. Odpowiednia wartość waha się od 400 do 500 W. Jeśli korzystasz z niego tylko czasami, to nie musisz wybierać tych najlepszych. Przydadzą się osobom, którzy liczą na mocną i długotrwałą pracę, np. podczas zagniatania gęstego ciasta na chleb czy drożdżówkę. Urządzenia KitchedAid nie charakteryzują się wysoką mocą, a wciąż są bardzo wydajne, ze względu na nowoczesne silniki, które pracują energooszczędnie. 

Regulacja prędkości

pokrętło regulacji prędkości w mikserze ręcznym Braun

Standardowe miksery oferują 5 ustawień prędkości. Te z wyższej półki będą mieć ich nawet 9. Daje to większą swobodę wyboru prędkości obrotów do miksowanych produktów. Praca na niższych obrotach będzie też generować mniejszy hałas.

Komfort użytkowania

mikser ręczny Bosch z pokrętłem do regulacji prędkości i antypoślizgową rączką

Pewny chwyt i komfort manipulowania urządzeniem gwarantowany jest przez wygodną rączkę, pokrytą antypoślizgową powłoką. Ważna jest też waga urządzenia i jego dobre wyważenie. Nie ma to znaczenia, jeśli mikser posiada stojak ze zintegrowaną misą, jednak jeśli ma być trzymany w dłoni, to lepiej by był mniejszy i lżejszy.

Końcówki w zestawie

Tańsze miksery posiadają uboższe wyposażenie. Zwykle są to końcówki, czy mieszadła ze stali nierdzewnej, a więc mocne i wytrzymałe, a dodatkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Najczęściej w zestawie znajdują się dwa haki do miksowania gęstego ciasta i dwie ubijaczki do piany. Jeśli posiadają kuleczki lub niecodzienną konstrukcję, to dodatkowo lepiej napowietrzają masę. W droższych mikserach mamy też do dyspozycji rozdrabniacz lub końcówkę do blendowania. Ten oferowany jest z misą lub kielichem do blendowania. Więcej o tym przeczytasz w moim artykule, blender czy mikser.

Dodatkowe funkcje

mikser ręczny Braun z funkcją turbo

Miksery sprzedawane w wyższej cenie posiadają też dodatkowe funkcje, jak tryb pracy pulsacyjnej. Jest to szczególnie przydatne, jeśli mamy do czynienia z produktami miksowanymi stopniowo. Funkcja turbo zaś, umożliwia przyspieszenie obrotów na krótki czas. Opcja miękkiego startu sprawia, że masa nie rozchlapuje się po uruchomieniu miksera. Kupując mikser ręczny warto te wszystkie cechy oraz funkcje rozważyć.

Więcej o tym na Wikipedia oraz Philips.

Jaki jest najlepszy mikser ręczny 2024 roku?

Przed zakupem zastanów się czy chcesz zainwestować w mikser ręczny oferujący więcej końcówek i funkcji. Przykładem wysokiej jakości urządzenia jest KitchenAid 5KHM9212EAC, który pokazuje mój ranking najpopularniejszych mikserów ręcznych.

Mocny mikser ręczny, który dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, to zaś Bosch Styline Colour MFQ40303. Cieszy się naprawdę dobrymi opiniami klientów i posiada wszystko, co jest niezbędne do ubijania czy mieszania masy. 

Czy mikser posiada regulację prędkości?

Tak posiada, regulacja prędkości pozwala dostosować wydajność miksera do konkretnego zadania, jak ubijanie, mieszanie czy wyrabianie ciasta.

Jakie akcesoria są dołączone do miksera?

Warto zwrócić uwagę na dostarczane akcesoria, takie jak różnego rodzaju końcówki (do ubijania, mieszania), a także pojemniki, stojaki, czy misę, które mogą zwiększyć funkcjonalność miksera.

Czy mikser jest łatwy w czyszczeniu?

Wygodne czyszczenie jest istotne. Upewnij się, że końcówki są łatwe do zdejmowania i mycia oraz czy obudowa miksera jest wykonana z materiałów, które można łatwo wyczyścić.

Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 2 Średnia ocena: 5
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej

Komentarze i opinie

 1. Miałam problem z popsutym mikserem i szukalam nowego w internecie. Trafiłam na ten artykul i udało mi się znaleźc idealny model dla siebie. Dziekuje

  Odpowiedz
 2. Posiadam stary model miksera Zelmer i nadal działa świetnie, ale jest już tak zużyty, że wstydzę się go używać w obecności innych osób. Bosch wydaje się dobrym wyborem, ale szkoda mi trochę pieniędzy… jednak kiedyś będzie trzeba zainwestować w nowy mikser.

  Odpowiedz

Dodaj opinię lub komentarz