Ranking odkurzaczy samochodowych 2023 | TOP 8 Najlepszych

Najlepsze odkurzacze samochodowe w rankingu

Przygotowałem ten niezależny ranking odkurzaczy samochodowych 2023 roku, które charakteryzują się przede wszystkim dobrą mocą ssącą i uniwersalną funkcjonalnością.

Brałem pod uwagę opinie użytkowników, wyposażenie i wygodę użytkowania.

Wybrałem odkurzacze w różnych cenach i opisałem ich plusy i minusy.

Najlepsze odkurzacze samochodowe 2023

Najlepszy odkurzacz do samochodu w rankingu. Ma dobrą moc, jest lekki i poręczny. W zestawie ma dużą ilość akcesoriów, w tym końcówki do łatwego odkurzania samochodu.

Bardzo dobry odkurzacz samochodowy, który wyróżnia się obrotową szczotką. Dzięki niej szybko i bezproblemowo pozbędziesz się dużych zabrudzeń.

Kolejny bardzo dobry i chwalony odkurzacz samochodowy. Wyróżnia go duża siła ssąca oraz uniwersalna bateria. Jest ona kompatybilna z innymi urządzeniami i narzędziami z serii Compact Line 12V.

Ten odkurzacz może pochwalić się dość długim czasem pracy na baterii. Plusem jest również duża moc ssąca oraz lampy LED, które podświetlają odkurzany obszar.

Jest tani i zasilany z zapalniczki samochodowej. Ma naprawdę niezłą moc jak na swoje kompaktowe wymiary. Dzięki długiej rurze jest wygodny w użytkowaniu.

Poręczny odkurzacz zasilany z zapalniczki samochodowej. Nie jest zbyt dobrze wyposażony ale ma ruchomą końcówkę, która ułatwia dotarcie do trudnych miejsc.

Polecany do odkurzania samochodów, choć bardzo dobrze sprawdza się też w domu na co dzień. Akumulator i ładowarkę trzeba dokupić osobno, bo nie ma jej w zestawie.

Tani dobry odkurzacz do samochodu dla mniej wymagających. Model również nie posiada akumulatora oraz ładowarki w zestawie i trzeba je dokupić osobno.

Ranking odkurzaczy samochodowych

1. Miejsce Bosch Universal Vac 18

Pojemność pojemnika: 0,5 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 20 minut
Waga urządzenia: 1,3 kg
Moc ssąca: 9 kPa

Plusy

 • łatwe czyszczenie pojemnika
 • prosta obsługa
 • wiele końcówek w zestawie
 • dodatkowa, długa rura
 • szybkie ładowanie
 • duża moc

Minusy

 • mniejsza moc podczas pracy z dodatkową rurą
 • wysoka cena

Jaki odkurzacz do auta? Ten bardzo dobry odkurzacz samochodowy to urządzenie bezprzewodowe, które bez problemu poradzi sobie z wyczyszczeniem wszystkich zakamarków pojazdu, dlatego też znalazł się na podium mojego testu.

Będzie pomocny na co dzień do odkurzania takich powierzchni, jak tapicerka samochodowa, skrytki czy przestrzeń między fotelami. 

Odkurzacz bezprzewodowy

Brak kabla to jego duży plus, ponieważ nie martwisz się dostępnością gniazdka elektrycznego w pobliżu. Po naładowaniu baterii odkurzacz pracuje maksymalnie 20 minut.

To wystarczy, aby szybko wyczyścić jakąś powierzchnię. Jego ładowanie odbywa się zaledwie w godzinę.

Jeśli chodzi o moc to jest to najmocniejszy odkurzacz samochodowy w moim zestawieniu.

Lekki i poręczny

Waga odkurzacza wraz z akumulatorem to tylko 1,3 kg. Wygodna, duża rączka zapewnia łatwą manipulację urządzeniem. Dodatkowo, obudowa odkurzacza jest dobrej jakości.

Pojemność worka

Pojemnik na kurz pomieści 0,5 litra. Dzięki przezroczystym ściankom szybko ocenisz, czy nadaje się już do opróżnienia. Taka jego waga nie obciąża użytkownika podczas sprzątania, a da pełną swobodę sprzątania.

Odkurzanie w wygodnej pozycji

Nie musisz się schylać, ponieważ nie jest to typowy odkurzacz ręczny. W komplecie otrzymujesz też długą rurę, którą łatwo dosięgniesz wszystkich trudno dostępnych miejsc w aucie. 

Dodatkowo odkurzacz przyda się też w domu, gdzie szybko odkurzysz całą powierzchnię podłogi w wygodnej pozycji. 

Duża ilość akcesoriów

W zestawie znajdują się liczne akcesoria, które gwarantują skuteczne sprzątanie. Do dyspozycji masz ssawkę szczelinową przydatną do sprzątania między fotelami. 

Szczotka uniwersalna pozwoli dojść w zakamarki kokpitu, a dwie rury, filtr oraz akumulator wraz z ładowarką, to dopełnienie zestawu. 

Jest to więc sprzęt przystosowany do czyszczenia wielu różnych powierzchni i szczelin. Uważam że to najlepszy odkurzacz samochodowy. Jeśli więc możesz wydać trochę więcej i zastanawiasz się jaki odkurzacz samochodowy wybrać, to ja go polecam.

Łatwa obsługa

Jego obsługa nie jest skomplikowana. Włączasz go za pomocą przycisku umieszczonego na rącze, takie cechy może mieć tylko najlepszy odkurzacz do auta.

2. Miejsce Bissell Pet Hair Eraser 2278N

Pojemność pojemnika: 0,65 litra
Napięcie akumulatora: 13,4 V
Maksymalny czas pracy: 18 minut
Waga urządzenia: 1,31 kg

Plusy

 • wydajny akumulator
 • antyalergiczny
 • niska waga
 • niezbędne końcówki w zestawie
 • duży zbiornik

Minusy

 • wysoka cena
 • długo się ładuje

Mój ranking pokazuje też odkurzacz Bissell Pet Hair Eraser 2278N. To niezawodny odkurzacz samochodowy bezprzewodowy, który radzi sobie ze zbieraniem sierści zwierząt, zdarza ci się przewozić je w aucie.

Posiada obrotową szczotkę dla większej wydajności czyszczenia. Jego dużym plusem jest też system potrójnej filtracji. 

Wydajny akumulator 

Akumulator litowo-jonowy 13,4 V jest w pełni ekologiczny i nie zawiera żadnych elementów toksycznych. Nie zużywa zbyt wiele prądu i nie rozładowuje się, gdy jest nieużywany. 

Dlatego możesz trzymać go w garażu w pełni naładowanego, nieustannie gotowego do pracy.

Dość długa praca na baterii

Odkurzacz po pełnym naładowaniu potrafi pracować nieprzerwanie przez 18 minut.Ten czas będzie jednak wystarczający, aby posprzątać np. okruchy na siedzeniach czy dywanikach.

Niestety długo się ładuje i to jest jego minus. 

Lekki i ergonomiczny

Odkurzaczem swobodnie się manipuluje. Jego waga to jedynie 1,31 kg. Wygodny uchwyt pewnie leży w dłoni, a dostęp do przycisków jest w zasięgu ręki.

Mocna szczotka

Obrotowa szczotka to rzadkość w odkurzaczach samochodowych. Wyjątkowo dobrze radzi sobie nie tylko z sierścią, ale także odpadkami przylepionymi do tapicerki czy dywaników. Wszystko za sprawą jej konstrukcji oraz dużej siły ssącej. 

Jest to szczególnie ważne w pojeździe, ponieważ skuteczne zbieranie samochodowych zanieczyszczeń wymaga naprawdę dużej mocy. Można stwierdzić, że jest to na prawdę mocny odkurzacz.

Antyalergiczny

Odkurzacz posiada potrójny system filtracji. Szczelnie zamyka wszystko w pojemnym zbiorniku. 

Jest więc przyjazny dla użytkowników i antyalergiczny. To cenne, ponieważ samochód jest ograniczoną przestrzenią, z której trudno usunąć alergeny. 

Pojemny zbiornik

Zbiornik mieści aż 0,65 l odpadów. Jego opróżnianie odbywa się za pomocą jednego przycisku. 

Akcesoria w zestawie

Odkurzacz potrafi skutecznie czyścić w kątach i szczelinach samochodowych, dzięki ssawce szczelinowej. Większe powierzchnie, np. fotele czy dywaniki odkurzysz uniwersalną ssawko-szczotką lub szczotką obrotową. 

Nadaje się też do czyszczenia tapicerki, ponieważ posiada specjalną nasadkę do tapicerek. 

3. Miejsce Bosch EasyVac 12

Pojemność pojemnika: 0,38 litra
Napięcie akumulatora: 12 V
Maksymalny czas pracy: 22 minuty
Waga urządzenia: 1 kg

Plusy

 • lekki
 • łatwy w obsłudze
 • solidne wykonanie
 • duża siła ssąca
 • uniwersalna bateria
 • spory czas pracy na baterii

Minusy

 • mały zbiornik

Ranking odkurzaczy samochodowych analizuje też model Bosch EasyVac 12. Ma on wiele zalet, a jedną z nich jest choćby ładowarka oraz akumulator w komplecie. Według opinii ekspertów jest to jeden z lepszych odkurzaczy samochodowych 12v.

Jedna, uniwersalna bateria

Bateria zasili nie tylko odkurzacz Bosch EasyVac 12, ale także inne sprzęty tej marki z serii Compact Line 12 V. Zyskujesz więc wygodę użytkowania wielu różnych narzędzi.

Długa rura w zestawie

Model Bosch EasyVac 12 to nie tylko odkurzanie ręczne w samochodzie. Posiada w komplecie także długą, dwuczęściową rurę, z pomocą której, w wygodnej pozycji wyczyścisz kanapy. 

Możesz go używać również w domu lub w garażu. 

Wskaźnik naładowania baterii

Na bieżąco zobaczysz jaki jest stan naładowania baterii. Informuje o tym dioda.

Wyjmowany pojemnik 

Zbiornik nie jest zbyt pojemny, ponieważ 0,38 litra nie wystarczy na długie sprzątanie auta. Jednak łatwo jest go opróżnić, całkowicie odłączając i wysypując jego zawartość bezpośrednio do kosza na odpady.

Wygodny uchwyt

Uchwyt wygodnie leży w dłoni. Dodatkowo opatrzony jest antypoślizgową okładziną, przez co się z niej nie wyślizgnie. 

Kilka akcesoriów w zestawie

Dysza szczotkowa, dysza szczelinowa lub dysza spoinowa są bardzo przydatne do sprzątania samochodu. Za ich pomocą dotrzesz do wszelkich zakamarków, narożników i szczelin, a w pojeździe jest ich bardzo wiele. 

Nasadka szczotkowa odkurzy okruchy i zanieczyszczenia na tapicerce. 

Nie zapycha się

Ma dwa filtry: wstępny oraz płaski fałdowany. Dzięki temu ogranicza możliwość zatykania odkurzacza pyłem czy zanieczyszczeniami. Łatwo można go też wyczyścić. 

Czas pracy na baterii

Po pełny naładowaniu baterii będziesz użytkować odkurzacz przez 22 minuty. Jest to czas wystarczający na szybkie uprzątnięcie samochodu. 

4. Miejsce Concept VP4380

Pojemność pojemnika: 0,45 litra
Napięcie akumulatora: 18,5 V
Maksymalny czas pracy: 35 minuty
Waga urządzenia: 1 kg
Moc ssąca: 8,2 kPa

Plusy

 • duża moc ssąca
 • długi czas pracy na baterii
 • dobrze zbiera sierść
 • wygody i kompaktowy
 • funkcjonalne końcówki
 • łatwe czyszczenie zbiornika
 • oświetlenie

Minusy

 • długo się ładuje

Jakie są skuteczne odkurzacze samochodowe? Mój test odkurzaczy samochodowych 2023 pokazuje również model bezprzewodowy Concept VP4380, który można wygodnie użytkować na baterii. Nie plączą się wokół żadne kable, ułatwiając manipulowanie urządzeniem na tak małej przestrzeni, jaką jest samochód.

Duża moc ssania

Nowoczesna technologia cyklonowa to gwarancja dużej mocy ssącej na poziomie 8,2 kPa, czyli jest to mocny odkurzacz. Nie będziesz miał więc problemu z odkurzaniem dywaników, foteli czy bagażnika. Jest więc skuteczny szczególnie dla podłóg w samochodzie, gdzie zbiera się dużo piasku, brudu i kurzu.

Oświetlenie

Trzy diody LED na bieżąco oświetlają obszar roboczy w trakcie sprzątania. Odkurzanie staje się więc łatwiejsze bo widzisz lepiej odkurzany obszar.

Wydajny akumulator

Akumulator litowo-jonowy 18,5 V o pojemności 2200 mAh zapewnia nieprzerwaną pracę nawet do 35 minut.

Łatwe opróżnianie pojemnika

Wyjęcie zbiornika następuje szybko po naciśnięciu jednego przycisku. Wysypiesz odpady do kosza, a następnie założysz pojemnik bez żadnego problemu.

Kilka ssawek w zestawie

Trzy ssawki szczelinowe, które dostosujesz do każdego rodzaju szczelin czy zakamarków. Turboszczotka napędzana silnikiem zapewni skuteczne zbieranie sierści i włosów z kanap samochodowych czy dywaników. 

Wygodna rączka

Odkurzacz posiada wygodną rączkę, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Nie wyślizguje się i dzięki temu masz bezpośredni dostęp do wszystkich ważnych przycisków. Jego obudowa jest również dobrej jakości. Według opinii użytkowników jest bardzo poręczny.

5. Miejsce Black & Decker Flexi PD1200AV-XK

Pojemność pojemnika: 0,56 litra
Napięcie: 12 V z zapalniczki auta
Długość przewodu: 5 m
Waga urządzenia: 1,49 kg

Plusy

 • duża moc ssąca
 • kompaktowy i lekki
 • długi przewód
 • funkcjonalne akcesoria
 • nie trzeba myśleć o ładowaniu baterii

Minusy

 • czasem odkurzanie z przewodem jest niewygodne

Czy model Black & Decker Flexi PD1200AV-XK zda mój test odkurzaczy samochodowych? Opinie użytkowników są dobre, dlatego warto przeanalizować jego cechy. 

Ten nieduży odkurzacz wyróżnia się na pewno innym wyglądem, ze względu na długi, elastyczny wąż. Za jego pomocą dotrzesz do wszystkich, także trudno dostępnych miejsc.

Bezworkowy

Odkurzacz posiada pojemnik o pojemności 560 ml. Nie musisz dokupować żadnych worków tekstylnych. Jest on przezroczysty, a wskaźnik zapełnienia podpowie, kiedy należy go opróżnić.

Zasilanie 12V

W zestawie znajdziesz adapter, który pozwoli na zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej. 

Aż 5 metrowy kabel gwarantuje łatwe manewrowanie urządzeniem. Możesz go nawinąć na korpus urządzenia zapobiegając plątaniu się kabla. 

3 stopniowy system filtracji

Potrójna filtracja zapewnia niezawodność pracy, a system odwirowywania Cyclonic™ to gwarancja czystego filtra. 

Wąż ssący

Wąż ssący zapewnia możliwość sprzątania w trudno dostępnych zakamarkach.

Siatka do przechowywania

W zestawie znajduje się siatka do przechowywania wszystkich akcesoriów. Zmieści się w niej też sam odkurzacz. Dzięki temu będziesz mieć wszystko pod ręką.

Jeden z użytkowników mówi, że można nim odkurzać w czasie postoju w długim korku. To tak pół żartem, pół serio 🙂

Kompaktowy i poręczny

Innowacyjny system o nazwie „silnik w filtrze” pozwolił na maksymalne zminimalizowanie rozmiarów odkurzacza. Jest więc poręczny, niewielkich rozmiarów, a co najważniejsze – lekki. Więc masz komfort podczas sprzątania.

6. Miejsce Black&Decker Pivot PV1200AV-XJ

Pojemność pojemnika: 0,44 litra
Napięcie: 12 V z zapalniczki auta
Długość przewodu: 5 m
Waga urządzenia: 1,5 kg

Plusy

 • jakość wykonania
 • odpowiednia moc ssąca
 • długi kabel
 • wygoda obsługa
 • wiele akcesoriów
 • nie trzeba myśleć o ładowaniu baterii

Minusy

 • czasem odkurzanie z przewodem jest niewygodne

Jakie warto kupić odkurzacze samochodowe? Mój ranking proponuje urządzenie, które można podłączyć do gniazdka zapalniczki samochodowej 12V. 

Łatwe opróżnianie zbiornika

Pojemnik na pył mieści w sobie 0,44 l odpadów. Jest przy tym łatwy w opróżnianiu. Otwierany na bok może być czyszczony bez kontaktu ze skórą rąk.

Wydajny system filtracji

Trzy stopniowy system filtracji zapewnia dużą moc ssącą i wysoką skuteczność sprzątania. Technologia Cyclonic Action zapobiega zatykaniu się filtra brudem.

Wielopozycyjna ssawka

Możesz swobodnie regulować ssawkę w zakresie 200°. Dostosowujesz ją do sprzątania trudno dostępnych miejsc w ramach 10 ustawień. 

Elastyczny wąż ssący

Dzięki elastycznej przedłużce, jaką jest wytrzymały wąż ssący, odkurzacz może sprzątać w trudno dostępnych miejscach. Dosięgniesz nim dosłownie wszędzie. 

Szczotka do tapicerki

Urządzenie jest w pełni dostosowane do użytku w samochodzie. Odkurzacz wyposażony jest w specjalną szczotkę do czyszczenia tapicerki, deski rozdzielczej i foteli. 

Wbudowana końcówka szczelinowa

Do wąskich i trudno dostępnych miejsc w samochodzie przygotowano wbudowaną ssawkę szczelinową. Pozwala na wygodne sprzątanie wszędzie tam, gdzie zwykły odkurzacz nie będzie w stanie dotrzeć.

7. Miejsce Einhell TE-VC 18 Li-Solo Power X-Change

Pojemność pojemnika: 0,54 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 15 minut
Waga urządzenia: 0,8 kg
Moc ssąca: 4,2 kPa

Plusy

 • praktyczne użytkowanie
 • wiele akcesoriów
 • uniwersalny akumulator do wszystkich narzędzi tej marki
 • lekki i poręczny
 • łatwa obsługa
 • dobra moc ssąca
 • niska cena

Minusy

 • głośny
 • brak akumulatora i ładowarki w zestawie

Ten mały odkurzacz samochodowy bezprzewodowy Einhell TE-VC 18 Li-Solo Power X-Change to jedno z wielu narzędzi, które przydadzą się do utrzymania w czystości pojazdu czy garażu.

Wraz z innymi urządzeniami Einhell pracuje na jednym typie akumulatora.

W przypadku tego odkurzacza nie otrzymasz go w zestawie, dlatego trzeba będzie go dodatkowo dokupić.

Lekki i poręczny

Miękka rękojeść jest ergonomiczna i zapewnia wygodny uchwyt. Odkurzacz jest przy tym łatwy w manewrowaniu między fotelami auta.

Odkurzanie w pozycji stojącej

Dzięki dołączonej do zestawu rurze przedłużającej, możesz wygodnie odkurzać dywaniki lub kanapy z pozycji wyprostowanej.

Nie jest to więc wyłączne urządzenie do sprzątania w zakamarkach. Będzie przydatny również w domu i garażu.

Przezroczysty pojemnik 

Zbiornik jest bezproblemowy w czyszczeniu i ma pojemność 540 ml. Co ważne, dzięki przezroczystej konstrukcji na bieżąco sprawdzisz stan jego napełnienia.

Znajdziesz dla niego miejsca

Jego konstrukcja posiada zintegrowany uchwyt ścienny. Będziesz mógł więc go powiesić na ścianie aby zawsze był pod ręką.

Brak akumulatora w zestawie

Zestaw niestety nie posiada ani ładowarki, ani akumulatora. Trzeba go więc dokupić osobno.

Plusem jest to, że wiele podręcznych sprzętów marki Einehll współpracuje z tym samym akumulatorem.

Możesz wybrać bardziej pojemną baterię od 2 Ah do 6 Ah i dobrać do niej różne typy ładowarek.

Standardowy filtr

Filtr można prać na mokro. Jest on przez to bardzo praktyczny, a jego eksploatacja nie będzie kosztowna, bo posłuży przez długi czas.

Wiele akcesoriów

W komplecie znajdziesz końcówki do odkurzania w trudno dostępnych miejscach, czyli dyszę do szczelin w drzwiach samochodowych oraz tapicerki.

Dodatkowo też rurę przedłużającą, dzięki której będziesz użytkować odkurzacz także w pionie.

Silnik szczotkowy

Konstrukcja silnika niestety nie należy do nowoczesnych. Jest to silnik szczotkowy i pracuje dość głośno.

8. Miejsce Makita DCL182ZB 18V

Pojemność pojemnika: 0,5 litra
Napięcie akumulatora: 18 V
Maksymalny czas pracy: 40 minut
Waga urządzenia: 1,3 kg

Plusy

 • pasują też ssawki Zelmera
 • dobra moc ssąca
 • wciąga też sierść
 • wygodna obsługa
 • mocniejszy niż odkurzacze na myjniach samochodowych

Minusy

 • brak końcówki z miękką szczotką
 • brak uchwytu do zawieszenia
 • brak baterii i ładowarki

Makita to całkiem dobry odkurzacz samochodowy bezprzewodowy. Ranking wskazuje na ten model, ze względu na dobrą moc ssącą, dwubiegowe działanie oraz dobre opinie ekspertów.

Wybór siły ssącej

Ten model oferuje możliwość wyboru siły ssącej. Dwa biegi to łatwe przełączanie mocy odkurzacza. Dostosujesz ją do zakresu działania. 

Łatwa obsługa

Jest to jeden z nielicznych odkurzaczy, które umożliwiają sterowanie dotykowe. Plusem jest nie tylko dotykowy włącznik, ale też możliwość łatwej zmiany biegu. 

Dioda LED

Nie zaskoczy cię nagły brak mocy urządzenia, ponieważ o rozładowaniu baterii powiadomi cię wskaźnik LED. 

Wygodna rękojeść

Dobrze wyprofilowana rączka została pokryta antypoślizgowym materiałem. Dzięki temu nie wyślizguje się z rąk i zapewnia pewny chwyt.

Pojemnik i worek tekstylny

Odkurzacz posiada pojemnik plastikowy o stosunkowo dużej pojemności 500 ml. Istnieje też możliwość użytkowania dedykowanych worków tekstylnych lub papierowych worków na pył. 

Oba rozwiązania gwarantują szybkie opróżnianie odpadów. 

Brak akumulatora w zestawie

Urządzenie nie posiada akumulatora oraz ładowarki. Te elementy należy dokupić. Nie będzie to problemem dla tych, którzy korzystają już ze sprzętów Makita. 

Odkurzacz będzie współpracował z szeroką gamą akumulatorów tej marki. Można więc dowolnie wybrać ich pojemność. 

Inne akcesoria 

W komplecie znajdziesz kilka uniwersalnych ssawek, które usprawniają sprzątanie wszystkich samochodowych zakamarków. 

Będzie to ssawka do podłóg, ssawka szczelinowa, rura ssąca, uchwyt na dyszę szczelinową.

Jeśli zastanawiasz się jaki odkurzacz do samochodu będzie tani i dość dobry to ten może być odpowiedni.

W jaki sposób powstaje mój ranking odkurzaczy samochodowych? 

W moim porównaniu biorę pod uwagę wiele czynników. Na początku zbieram informacje na temat różnych odkurzaczy dostępnych na rynku. Następnie dokonuję wyboru tych, które w mojej ocenie są najlepsze.

W dalszej kolejności oceniam ich wydajność, siłę ssania, pojemność i funkcjonalność. 

Sprawdzam też opinię o ich wytrzymałości i trwałości, aby stwierdzić, czy są warte swojej ceny. 

Przeglądam recenzje i uwzględniam w swoim rankingu te, które cieszą się największą popularnością i pozytywnymi opiniami użytkowników.

Dzięki temu mój ranking odkurzaczy samochodowych jest jak najbardziej obiektywny i wartościowy dla osób zainteresowanych wyborem idealnego urządzenia. 

Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

Najlepsze odkurzacze samochodowe mają dopracowane poniższe cechy. Przed zakupem zwróć uwagę na najważniejsze:

Moc – wysoka moc będzie oznaczać lepszą wydajność urządzenia. Producenci odkurzaczy samochodowych niezbyt często ją podają. Dlatego warto sprawdzać opinie użytkowników. Warto też patrzeć na napięcie. Zazwyczaj im wyższe tym lepiej. Więcej o mocy odkurzacza dowiesz się z artykułu, moc odkurzacza a moc ssania.

Siła ssąca – zwróć uwagę na siłę ssącą, bo tylko wtedy twój odkurzacz samochodowy będzie w stanie wciągnąć okruszki czy inne zanieczyszczenia, także z dywanu. Dobrym wynikiem będzie wartość powyżej 5 kPa.

Zbiornik na kurz – zbiornik na odpady to bardzo ważny element każdego odkurzacza ręcznego. Lepiej nie decydować się na pojemniki do 0,5 litra, ponieważ trzeba będzie je często opróżniać. 

Przezroczyste ścianki zapewniają ci możliwość bieżącego wglądu w poziom jego napełnienia.

Lekki i poręczny – wygodna, antypoślizgowa rączka ułatwia manewrowanie urządzeniem oraz gwarantuje pewny chwyt. A niewielka sprawia odkurzanie przyjemniejszym. Postaw na odkurzacz, który będzie ważył do 1,5 kg. Chociaż sprzątanie samochodu trwa krótko i nie powinno to być uciążliwe.

Akcesoria w komplecie – podstawą wyposażenia jest dysza szczelinowa, ponieważ umożliwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, np. między fotelami. Rzadko w zestawie jest też turboszczotka, która łatwo zbiera sierść czy włosy z dywaników i bagażnika.

Niektóre modele dają możliwość przedłużenia o dodatkową rurę, przez co można sprzątać z ich pomocą także w pozycji wyprostowanej.

Praca na akumulatorze – najbardziej zaawansowane modele oferują czas pracy do 30 minut. Tańsze sprzęty pracują bardzo krótko. Odkurzysz nimi powierzchnię w ciągu 15 minut, to spokojnie wystarczy na samochód. Czas ładowania akumulatora jest różny, bo wynosi od od 1 do 12 godzin.

Zasilanie do gniazdka zapalniczki – odkurzacze przystosowane do sprzątania pojazdów nierzadko zasilane są do gniazdka zapalniczki samochodowej, czyli 12V. Posiadają długi, 5 metrowy kabel, który umożliwia łatwe manewrowanie urządzeniem.

Akumulator w komplecie – zawsze zwróć uwagę czy w zestawie z odkurzaczem jest też ładowarka i akumulator. Jeśli nie ma tych elementów w komplecie, to trzeba je kupić dodatkowo.

Więcej o tym możesz przeczytać na stronach Kärcher oraz Bosch.

Jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy?

Ranking odkurzaczy samochodowych 2023 roku na pewno zwrócił twoją uwagę na konkretny model takiego sprzętu. Przykładem urządzenia wartego zakupu jest Bosch Universal Vac 18 o dobrej mocy lub Bissell Pet Hair Eraser 2278N, który ma obrotową szczotkę. 

W innych odkurzaczach samochodowych zwróć uwagę czy wybrany przez ciebie model posiada w zestawie baterię i akumulator. Nierzadko trzeba go niestety dokupić.

Jaki rodzaj odkurzacza samochodowego powinienem wybrać?

Odkurzacze samochodowe są dostępne w różnych rodzajach, takich jak odkurzacze ręczne, odkurzacze na baterie i odkurzacze podłączane do gniazdka zapalniczki samochodowej.
Wybór zależy od twoich preferencji i potrzeb. Odkurzacze ręczne są zazwyczaj bardziej poręczne, podczas gdy odkurzacze podłączane do gniazdka zapalniczki mogą oferować większą moc.

Co powinien mieć odkurzacz samochodowy?

Przy zakupie odkurzacza samochodowego warto zwrócić uwagę na takie dodatki jak: różne końcówki ssące i szczotki do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Długi kabel zasilający a także pojemnik na kurz o odpowiedniej pojemności.

Czy odkurzacz samochodowy powinien mieć możliwość pracy na baterie?

Jeśli często podróżujesz lub nie masz dostępu do gniazdka zapalniczki samochodowej, odkurzacz na baterie może być dobrym wyborem. Upewnij się, że baterie mają wystarczającą pojemność, aby móc dokładnie wyczyścić samochód.

Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej