Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2023 | TOP 6 Najlepszych

Wyciskarki wolnoobrotowe w rankingu

Przeanalizowałem kilkanaście modeli wyciskarek wolnoobrotowych.

Wziąłem pod uwagę nie tylko opinie klientów, ale również moc każdego urządzenia, prędkość obrotową silnika i wyposażenie dodatkowe.

Mój niezależny ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2023 roku przedstawia 6 modeli z różnych półek cenowych.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2023

1. Miejsce Kuvings EVO820 Plus

Kuvings EVO820 Plus

Moc: 240 W
Prędkość: 50 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 82 mm

Plusy

 • łatwe czyszczenie
 • ścieranie twardych warzyw i owoców
 • mocna i wytrzymała
 • wysoka jakość materiałów
 • cicha

Minusy

 • wysoka cena

Kuvings EVO820 Plus to jedna z najtrwalszych wyciskarek wolnoobrotowych dostępnych na rynku. Jest też nagradzana za elegancki wygląd w konkursach designerskich. Nic dziwnego, ma skórzaną obudowę i jest dostępna w trzech kolorach: szampańskim, białym, grafitowym i czerwonym.

Wyposażenie

Producent gwarantuje przygotowanie gładkiego soku, bez grudek i fusów. W zestawie znajdują się aż trzy dodatkowe sita. Umożliwiają one otrzymanie gęstego, klarownego soku lub smoothie czy nawet owocowego sorbetu. Taką cechę posiadają najlepsze wyciskarki.

Cena modelu należy do wysokich, ale mój ranking wyciskarek wolnoobrotowych nie mógł się obejść bez wspomnienia o nim. A test produktu wykonany przez klientki potwierdza jego wysoką jakość i duże możliwości.

Bardzo dobra obudowa

Najnowsza generacja wyciskarki Kuvings EVO820 Plus to wzmocniona obudowa i większa ilość zaczepów. 

Ta cecha sprawia, że urządzenie jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Dobre wykonanie produktu, bez BPA

Wszystkie użyte do produkcji materiały nie zawierają szkodliwego BPA, są wytrzymałe i słyną ze swej jakości. Z tego typu materiałów produkowane są tylko produkty z najwyższej półki.

Ponadto producent zadbał także o wyższe bezpieczeństwo przyrządzania soku montując pokrywę z otwieraną klapką. 

Niewielka ilość części, a także ich nieskomplikowana budowa i brak trudno dostępnych miejsc zdecydowanie ułatwia mycie i czyszczenie sprzętu.

Bardzo duży otwór wsadowy

Kuvings EVO820 Plus to nie tylko wydajność i możliwość otrzymania pysznego, zdrowego soku z zachowaniem wszystkich enzymów, mikroskładników i aromatu. 

To także łatwa i efektywna praca z urządzeniem, choćby dzięki dużemu wlotowi. Otwór ma rozmiar 82 mm, co pozwala na włożenie owoców i warzyw w całości, bez wcześniejszego krojenia na kawałki.

Ściera bardzo twarde owoce i warzywa, a nawet orzechy

Trzeba jeszcze wspomnieć o mocnym silniku o mocy 240 W, który poradzi sobie nawet z najtwardszymi owocami i warzywami, z których akurat masz ochotę zrobić sobie sok.

Łatwość użytkowania wyciskarki i jego prosta obsługa zagwarantowana jest przez zaledwie trzy przyciski: start, stop oraz bieg wsteczny. 

Z tego ostatniego korzystasz w sytuacji, gdy jakiś kawałek warzyw czy owoców utknie w wyciskarce. Zapobiega to ewentualnemu przegrzaniu silnika.

Antypoślizgowe nóżki i duża misa

Wygodny uchwyt, antypoślizgowe nóżki i głęboka misa to już tylko dodatkowe zalety tego wyróżniającego się w swej klasie urządzenia. Dodatkowo ten model zbiera bardzo dobre opinie użytkowników oraz ekspertów. Jaka wyciskarka wolnoobrotowa sprawdzi się do użytku domowego i nie tylko? Może akurat ta, która jest najbardziej polecana.

2. Miejsce Omega Sana EUJ-707

Omega Sana EUJ-707

Moc: 200 W
Prędkość: 63 – 75 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 45 x 40 mm

Plusy

 • łatwa obsługa
 • cicha praca
 • jakość wykonania
 • wielofunkcyjność
 • łatwa w myciu

Minusy

 • mały otwór wsadowy
 • wysoka cena

Drugie miejsce w moim teście wyciskarek wolnoobrotowych 2023 roku zajmuje Omega Sana EUJ-707 jest to nie tylko wyciskarka, ale wiele urządzeń w jednym. Za jej pomocą przyrządzisz pyszny, świeży i zdrowy sok, takie cechy posiadają tylko najlepsze wyciskarki.

Dodatkowo także masło orzechowe, makarony i mleko sojowe. Jest również pomocna dla mam chcących gotować zupy i kremy dla swoich pociech w szczególności potwierdzają to opinie użytkowniczek.

Możliwość wykonania nie tylko soków

Z użyciem tej wyciskarki wykonasz też olej z siemienia lnianego, słonecznika czy sezamu. Wcześniej trzeba się jednak zaopatrzyć w specjalną nakładkę ze stali szlachetnej.

Wyposażona w grube sito do miękkich owoców

Wyciskarka Sana należy do wyciskarek poziomych. Jednoślimakowa wyciskarka z silnikiem 200 W potrafi zaoferować bardzo gęsty sok. To wszystko za sprawą grubego sita do miękkich owoców.

Wyciskarka pracuje na obrotach 63 – 75 obr/min, co sprawia, że sok nie jest utleniony i nie doświadczysz w nim piany. 

Taki sok można przechowywać w lodówce nawet 24 godziny, a wciąż charakteryzuje się tym samym smakiem i aromatem.

Mały otwór wsadowy

Warto zwrócić uwagę, że otwór wsadowy tej wyciskarki nie jest tak duży jak w niektórych tańszych modelach. 

Dlatego duże warzywa oraz owoce warto pokroić przed włożeniem, jednak te małe można spokojnie wkładać do maszyny w całości.

Nietoksyczne materiały w kontakcie z żywnością

Wyciskarka wolnoobrotowa pozioma Omega to przede wszystkim jakość wykonania. Świadczą o tym choćby chromowane przełączniki czy dzban ze stali szlachetnej do pulpy oraz szklany dzbanek do soków. 

Masz tu więc do czynienia z produktem w całości wolnym od szkodliwego bisfenolu. Wszystkie materiały, z jakich zostało wykonane urządzenie są nietoksyczne w kontakcie z żywnością i posiadają certyfikat FDA. 

Warto o tym pamiętać podczas zakupu, ponieważ korzystając z urządzenia codzienne oszczędzasz sobie szkodliwych cząstek uwalnianych przy ścieraniu owoców.

Wyposażenie

W zestawie znajdują się aż 4 różne końcówki do robienia makaronu. 

Jak również wkład pełny do mielenia i homogenizacji. Sito o mniejszych otworach do klarownych soków oraz sito z większymi otworami do przecierów i gęstszych soków, więc ta wyciskarka jest bardzo wydajna.

Jest to urządzenie wszechstronne, za pomocą którego przygotujesz też domowy makaron, zmielisz kawę czy użyjesz go zamiast blendera. Jaka wyciskarka posiada aż tyle przydatnych funkcji, no własnie Omega Sana.

Wszystkie akcesoria są łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie mają ukrytych zakamarków i trudno dostępnych miejsc. 

Łatwe mycie całego zestawu

Mycie całego zestawu trwa tylko 3 minuty. Zwykle odbywa się tylko pod bieżącą wodą, bez szorowania poszczególnych części.

Praktycznym atutem modelu jest możliwość schowania kabla pod jego spód, dzięki czemu nie plącze się on podczas użytkowania. 

Nowoczesny wygląd

Wyciskarka może pochwalić się nowoczesnym wyglądem, dlatego może stać się ozdobą kuchni.

Opinie użytkowników tego modelu pokazują, że jest to model o wysokiej jakości wykonania i łatwy w użyciu.

3. Miejsce Kuvings Big Mouth B6000

Kuvings Big Mouth B6000

Moc: 240 W
Prędkość: 60 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 75 mm

Plusy

 • mocny silnik
 • cicha praca
 • 10 lat gwarancji
 • dodatkowe akcesoria

Minusy

 • wysoka cena
 • trzeba kroić twarde warzywa na mniejsze kawałki

Kuvings Big Mouth B6000 to wyciskarka, której otwór wsadowy wyróżnia się od pozostałych. Jego średnica to 75 mm, co oznacza, że aby przyrządzić sok, nie trzeba kroić owoców czy warzyw. 

Możliwość wrzucania całych owoców

Wystarczy tylko włączyć przycisk i wrzucić całe owoce i warzywa. Producent jednak zaleca przecięcie twardych produktów na pół, ponieważ przyspiesza to proces wyciskania.

Do zestawu dołączone są też dodatkowe akcesoria, dzięki którym można przygotować musy, koktajle owocowe, przeciery, lody i sorbety.

Wyposażona w silnik wolnoobrotowy

Wyciskarka należy do urządzeń pionowych, jednoślimakowych, choć jej cechą szczególną jest wał wolnoobrotowy, dzięki któremu z łatwością otrzymujesz dobry sok bogaty w cenne składniki.

Składniki odżywcze zostają zachowane, ponieważ wyciskarka pracuje na niskich obrotach około 60 obrotów na minutę. To sprawia, że mechanizm się nie nagrzewa i składniki nie ulegają rozpadowi pod wpływem temperatury. 

Trzeba podkreślić, że ogranicza się też proces utleniania soku, ze względu na znikome zasysanie tlenu z zewnątrz. Substancje odżywcze zostają więc zachowane w dużej ilości.

Nietoksyczne materiały

Kupując wyciskarkę warto zwrócić uwagę także na jakość materiałów, z jakiego została wykonana. W przypadku wyciskarki Kuvings Big Mouth B6000 jest ona przyjazna dla człowieka, ponieważ nie zawiera bisfenolu.

Dobry ślimak wykonany z wytrzymałego materiału

Ślimak wyprodukowano z bardzo twardego i wytrzymałego tworzywa, jakim jest Ultem. Jest on wybitnie czystym materiałem, ponieważ zapewnia wyjątkową odporność na ścieranie. 

Co ważne, Ultem gwarantuje, że urządzenie nie złamie się i nie uszkodzi w najbardziej newralgicznych elementach konstrukcyjnych. Okazuje się, że jest więc odpowiedzialny za długą żywotność wyciskarki, co w przypadku jej wysokiej ceny jest to niemal konieczne.

Dodatkowe sito i mocny silnik

Dodatkową zaletą wyposażenia wyciskarki jest obecność sitka umożliwiającego przygotowanie nawet masła orzechowego. Wystarczy wrzucić do środka urządzenia całe orzechy. 

Wydajny i mocny silnik 240 W doskonale sobie z nimi poradzi przekształcając je w zdrową i pożywną miazgę. W ocenie eksperta jest to model godny uwagi.

10 lat gwarancji

Bezpieczne użytkowanie urządzenia zakłada pracę w długich cyklach 30 minutowych. W przeciwnym wypadku wyciskarka może się przegrzać i nie będzie nadawać się już do użytku. 

Mimo 10-letniej gwarancji po zakupie, taka usterka będzie uwzględniana jako wina klienta.

Po zakończonej pracy zaleca się wlanie szklanki wody do wyciskarki, co znacznie ułatwia czyszczenie, rozpuszczając wszystkie resztki. 

Producent pomyślał także o dołączeniu do zestawu specjalnej szczoteczki do czyszczenia sita.

Cicha praca

Opinie użytkowników, jak i testy wskazują, że to dobry model. Użytkownicy zauważają, że pracuje on cicho, przez co można go używać również wcześnie rano i w późnych godzinach. 

Przydatna jest też dołączona książka z przepisami i przykładami zastosowań sit dołączonych do zestawu.  

4. Miejsce Panasonic MJ-L500

Panasonic MJ-L500

Moc: 150 W
Prędkość: 45 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 45 mm

Plusy

 • dobrze radzi sobie z owocami, warzywami i ziołami
 • prosta w obsłudze
 • niewielkie rozmiary
 • duże pojemniki

Minusy

 • mały otwór wsadowy
 • głośna praca przy wyciskaniu soków z twardych warzyw

Wyciskarka z wolnymi obrotami do owoców i warzyw nie musi oznaczać utraty wszystkich wartości odżywczych. Panasonic MJ-L500SXE wyposażony w śrubę obracającą się z prędkością zaledwie 45 obrotów na minutę potrafi to zagwarantować.

Specjalne sito, zadba o właściwą konsystencję

Starając się sprostać oczekiwaniom klientów, producent zadbał o dołączenie specjalnego sitka. Dzięki niemu można wybierać pomiędzy ulubioną konsystencją i charakterem soku, który będzie rzadszy lub gęstszy, z miąższem.

Widoczną zaletą tego typu urządzenia jest przede wszystkim jakość uzyskanego soku. Można go znacznie dłużej przechowywać, jest gęsty i bogaty w cenne składniki. Dodatkowo nie rozwarstwia się, zachowując swój smak i aromat. Jest to dobry model wyciskarki do owoców.

Możliwość przygotowywania lodów i szejków

Kolejną, ciekawą i praktyczną funkcją urządzenia jest możliwość przygotowywania szejków i płynnych sorbetów. W tym celu wystarczy nałożyć przystawkę do produktów mrożonych. 

Zestaw pozwala również przygotować lody. To rzadka cecha urządzeń dostępnych na rynku w tej cenie. Możliwość przygotowywania deserów mrożonych zwykle wymaga dużej mocy silnika, jednak ten 150 watowy mechanizm jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Utrzymanie porządku zapewnia zatyczka uniemożliwiająca kapanie resztek soku na blat. 

Wskaźnik ilości soku i duży dzbanek na sok i miąższ

Wskaźnik ilości soku pokaże, kiedy zbiornik jest już napełniony w oczekiwanym przez ciebie poziomie. Odpowiednio duża wielkość dzbanka na sok oraz na miąższ zapewnia zaś dobry komfort pracy z urządzeniem.

Śruba ze stali nierdzewnej

Ta pionowa wyciskarka wolnoobrotowa została wykonana z dobrej jakości materiałów, które powinny zapewnić jej długą żywotność. 

Śruba ze stali nierdzewnej jest przy tym wystarczająco mocna, aby uporać się z mrożonymi malinami, truskawkami czy jagodami, a także wyjątkowo twardymi warzywami jak burak lub seler. Jest to dobra wyciskarka wolnoobrotowa, której zakup warto uwzględnić.

Mały otwór wsadowy

Natomiast minusem tego urządzenia jest mały otwór wsadowy, który wymaga krojenia owoców i warzyw na kawałki przed przygotowaniem soku.

5. Miejsce Philips HR1889/70 Viva Collection

PHILIPS HR1889/70 Viva Collection

Moc: 150 W
Prędkość: 70 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 70 mm

Plusy

 • szybkie czyszczenie
 • łatwy montaż
 • szeroki otwór na produkty
 • blokada kapania

Minusy

 • przeciętna moc

Dużym sukcesem sokowirówki wolnoobrotowej jest możliwość pozyskania jak największej ilości soku. Wyciskarka wolnoobrotowa Philips Viva Collection HR1889/70 może się tu pochwalić bardzo dobrym wynikiem, ponieważ wyciska owoce aż w 80%. 

Dobre obroty i duży otwór wsadowy

Dodatkowo, dzięki obrotom na poziomie 70, sok zawiera błonnik i wiele cennych składników odżywczych. Jest też bogaty w miąższ, gęsty i można go przechowywać przez długi czas. 

Dodatkowo wyciskarkę można z powodzeniem używać do wyciskania warzyw liściastych, a nawet ziół.

Niewątpliwą zaletą wyciskarki jest bardzo duża średnica otworu na produkty wynosząca aż 70 mm. Gwarantuje to łatwe wkładanie całych owoców do podajnika, bez konieczności ich wcześniejszego krojenia na kawałki. W ten sposób sok da się przygotować zaledwie w kilka minut.

Blokada kapania soku zapewnia czystość miejsca pracy

Podobnie jak w innych urządzeniach, tak i tu spotkasz się z blokadą kapania soku, która umożliwia utrzymanie stanowiska pracy w czystości.

Łatwe czyszczenie wyciskarki

Dodatkowym atutem jest także skuteczna technologia QuickClean z bardzo łatwym w czyszczeniu mikro sitkiem. Wyciskarkę można szybko umyć, ponieważ części rozkładają się bez problemu i są łatwe w czyszczeniu.

Codzienne wyciskanie soku nie sprawi kłopotów w późniejszym czyszczeniu urządzenia, ponieważ poszczególne elementy nadają się do mycia w zmywarce. Producent zapewnia, że potrzeba mało czasu na umycie całości.

E-book z przepisami

Chcąc wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia, warto skorzystać z e-booka z przepisami, który okaże się bardzo przydatny w przyrządzaniu świeżych i zdrowych soków owocowo-warzywnych.

Wydajną wyciskarkę Philips Viva Collection HR1889/70 łatwo uzupełnić o dodatkowe elementy i akcesoria, rozszerzając jej funkcję. 

W standardowym zestawie znajduje się pojemnik na sok o pojemności 1l i naczynie na miąższ o wielkości 0,75l, dzięki czemu przygotujesz duże ilości napoju za jednym razem.

Przeciętna moc

Głównym minusem tej wyciskarki do soku jest przeciętna moc. W tej cenie urządzenia możesz spodziewać się wyższej, która pozwoliłaby na większe możliwości podczas pracy.

6. Miejsce Tefal Infiny Press ZC255B

Tefal Infiny Press ZC255B

Moc: 200 W
Prędkość: 80 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 50 mm

Plusy

 • cicha praca
 • łatwy demontaż
 • przystępna cena

Minusy

 • czasem zacina się przy dużej ilości warzyw
 • mały otwór wsadowy
 • mycie jej zajmuje sporo czasu

Wyciskarka wolnoobrotowa Tefal Infiny Press ZC255B to model pozwalający na otrzymywanie wysokiej jakości soku ze świeżych warzyw i owoców. Jest to wyciskarka jednoślimakowa, pionowa, a więc nie zabiera wiele miejsca, a jej koszt jest stosunkowo mały.

Ślimak podczas pracy obraca się w tempie 80 obrotów na minutę, co pozwala uzyskać sok o jednolitej konsystencji.

Pracuje w dwóch kierunkach

Dwukierunkowa praca wyciskarki daje możliwość skorzystania z wstecznego biegu, który przyda się podczas zablokowania się składników w urządzeniu. Dzięki niemu będziesz mógł łatwo i szybko usunąć kawałek owocu lub warzywa, nie przerywając przy tym pracy wyciskarki.

Więcej soku

To wydajne urządzenie, ponieważ za jego pomocą wyciśnie się nawet dwa razy więcej soku, w porównaniu do tradycyjnych sokowirówek. Odpowiada za to technologia Infiny Juice. 

Trzeba podkreślić, że sok jest bogaty w przeciwutleniacze i składniki odżywcze, które uzyskuje się poprzez zminimalizowanie obrotów urządzenia.

To jedna z najprostszych i dość tanich wyciskarek, a jednak została wyposażona w dwa dzbanki, z którego jeden służy do świeżo wyciśniętego soku, a drugi gromadzi miąższ. 

Została również wyposażona w filtr do soków, dzięki czemu możliwe jest pozyskiwanie soku nawet z truskawek lub ziół, jak mięta czy też z warzyw liściastych, takich jak szpinak.

Intuicyjna obsługa urządzenia

Urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Posiada jeden komin z przepychaczem, co pozwala na łatwą obsługę. 

Działanie takich urządzeń jest dobrze wszystkim znane, dlatego ta wyciskarka wolnoobrotowa nie wprowadza w tym względzie żadnych rewolucji.

Owoce i warzywa bez problemu przepycha się przez komin wprost do ślimaka. Na dodatek silnik pracuje bardzo cicho, dzięki czemu można przygotowywać soki o każdej porze dnia, nie przeszkadzając pozostałym domownikom.

Utrzymanie czystości urządzenia

Ta mała wyciskarka nie posiada zbyt wielu elementów, które należy myć. Mimo to, jeśli chcesz ją dokładnie wyczyścić, zajmuje to sporo czasu. 

Na plus jest system zabezpieczający przed kapaniem, który nie powoduje nadmiernego bałaganu w miejscu pracy.

Akcesoria

W zestawie można znaleźć naczynie na sok o pojemności 0,8l i pojemnik na miąższ o takiej samej wielkości. Ich uzupełnienie stanowi szczotka do czyszczenia i popychacz, który przyda się podczas tłoczenia soku z większych kawałków produktów. 

O ile Tefal Infiny Press ZC255B pozwala na przygotowanie soków z owoców, warzyw i ziół, o tyle nie nadaje się do robienia lodów, sorbetów czy musów. Nie posiada odpowiednich narzędzi do przygotowania tego typu deserów.

Mały otwór wsadowy

Jednym z poważnych minusów urządzenia jest niewielki otwór wsadowy, przez co większość warzyw i owoców trzeba kroić przed włożeniem do środka.

W jaki sposób powstaje mój ranking wyciskarek wolnoobrotowych? 

Tworzenie rankingu to proces, który obejmuje wiele etapów i wymaga starannej analizy. Zaczynam od zebrania informacji o dostępnych na rynku modelach. Uwzględniam przede wszystkim takie elementy jak: jakość wykonania, moc silnika, liczbę obrotów, wielkość otworu, cenę, łatwość obsługi, łatwość czyszczenia, a także recenzje i opinie użytkowników oraz ekspertów. Ważny jest dla mnie również komfort obsługi.

Następnie, na podstawie gromadzonych danych, tworzę ranking. W ścisłą czołówkę trafiają tylko te wyciskarki, które spełniają wszystkie moje kryteria i zapewniają najwyższą jakość soku. Ostatnim etapem jest publikacja rankingu, który ma być pomocą dla osób poszukujących najlepszej wyciskarki wolnoobrotowej na rynku. 

Jaka jest najlepsza wyciskarka?

Najważniejszymi parametrami wyciskarek wolnoobrotowych są moc, typ silnika oraz ilość obrotów na minutę i takie mocne cechy posiadają najlepsze wyciskarki.

Jeszcze do niedawna popularne były sokowirówki, jednak okazało się, że uzyskiwany za ich pomocą sok nie jest tak zdrowy, jak można by było oczekiwać. Pod wpływem wysokich obrotów silnika owoce nagrzewały się podczas ich ścierania, a cenne fitochemikalia i enzymy zawarte w owocach ulegały rozpadowi. 

Sokowirówki osiągały nawet 12 tys. obrotów na minutę, a wyciskarki zaledwie 40 obrotów. Jest to wystarczające do miażdżenia i zgniatania owoców, aby uzyskać z nich to, co najlepsze.

Odpowiadając na pytanie, jaka wyciskarka? Należy je podzielić, ponieważ wyciskarki wolnoobrotowe dzielą się na poziome oraz pionowe. Mój ranking wyciskarek pokazuje oba typy jak również te najbardziej polecane wyciskarki wolnoobrotowe.

Pionowe są znacznie tańsze i mniejsze. Są proste w swym działaniu, jednak nie osiąga się dzięki nim takiej klarowności wyciśniętego soku. 

Nierzadko za ich pomocą można robić soki tylko z miękkich owoców i warzyw, które bez trudu poddadzą się działaniu maszyny.

Poziome wyciskarki to już nieco wyższa półka urządzeń. Pozwalają one przyrządzać bardziej różnorodne soki, ponieważ zakładają przetworzenie nawet twardych warzyw oraz owoców. 

Wymagają jednak dość mozolnej obsługi, gdyż wiele twardych produktów trzeba pokroić na mniejsze kawałki przed umieszczeniem w urządzeniu. Potrafią się jednak doskonale odwdzięczyć swą rewelacyjną jakością soków. Więcej o tym przeczytasz w moich artykułach jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać oraz wyciskarka pionowa czy pozioma.

Czym różnią się wyciskarki od siebie?

Moc urządzenia
Moc jest jednym z najistotniejszych parametrów urządzenia.
Te najtańsze wyciskarki będą miały moc 150 W i jest to wystarczające do wyciskania soku z miękkich i  świeżych owoców i warzyw. 
Ci, którzy mieliby ochotę wypić sok z buraka, muszą uzbroić się w cierpliwość lub zainwestować w nieco większą moc silnika. Owoce twarde trudno jest przerobić przy tak niskiej mocy.
Liczba obrotów na minutę
Wyciskarka wolnoobrotowa, jak sama nazwa wskazuje, musi się charakteryzować jak najniższą liczbą obrotów. Pozwoli to uzyskać sok z warzyw i owoców cenny w składniki i mikroelementy i bogaty w miąższ . 
Oczywiście, trzeba się przy tym liczyć z dłuższym czasem obróbki i mieć wystarczająco dużo cierpliwości, aby uzyskać sok, o jakim można powiedzieć: zdrowy.
Rozmiar wyciskarki
Pionowe oraz poziome wyciskarki różnią się od siebie rozmiarem. Do kompaktowych urządzeń można zaliczyć wyciskarki pionowe. Te bez problemu zmieszczą się w małej kuchni. Poziome zaś są większe, ponieważ mogą służyć dodatkowo do innych celów.
Średnica otworu
Im większy otwór wejściowy, tym większe składniki będzie można umieścić w wyciskarce. Jest to znacznie wygodniejsze, ponieważ nie trzeba wcześniej kroić owoców, jak choćby jabłek czy marchwi.

Więcej o tym przeczytasz na Hurom oraz Philips.

Podsumowanie jaką wyciskarkę kupić

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa dla ciebie będzie po prostu dopasowana do twoich potrzeb. 

Decydując się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej należy postawić na jak najmniejszą liczbę obrotów. To właśnie ten aspekt wyróżnia te urządzenia od np. sokowirówek. Im wolniej obraca się ślimak urządzenia, tym zdrowszy zaoferuje ci sok.

Kolejnym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Silniki o wysokiej mocy będę sobie radzić z wyciskaniem soku z twardych owoców. 

Jak również mogą ci zagwarantować możliwość przygotowania własnego oleju czy nawet masła orzechowego. Nie wspominając już o robieniu lodów, szejków czy sorbetów z mrożonych owoców.

Na koniec nie zapomnij też o jakości materiałów, z jakich zostały wyprodukowane wyciskarki. 

To ma ogromne znaczenie dla twojego zdrowia, ponieważ wiele klasycznych sokowirówek charakteryzujących się niską ceną urządzenia ma toksyczny wpływ na twój organizm.

Wytrzymałość, jakość otrzymywanego soku oraz design – to wszystko na pewno można znaleźć w jednej z powyższych wyciskarek wolnoobrotowych. Wystarczy przeczytać opinie zadowolonych klientów, a te bardzo pomogą ci w wyborze.

Jakie są główne zalety wyciskarki wolnoobrotowej?

– nierzadko są to urządzenia wielofunkcyjne, za pomocą których można przygotować nie tylko soki, ale także smoothie i lody 
– soki z wyciskarki mogą być przechowywane dłużej, w lodówce nawet 24 godziny
– gwarantują zdecydowanie lepszą jakość otrzymanych soków
– przetwory mają więcej wartości odżywczych niż w przypadku np. soków z sokowirówek, przeczytaj mój artykuł sokowirówka czy wyciskarka, tam piszę więcej na ten temat.

Czy wyciskarka wolnoobrotowa jest głośna w działaniu?

Wyciskarki wolnoobrotowe są zazwyczaj cichsze w porównaniu do tradycyjnych sokowirówek. Ich działanie opiera się na wolnym obracaniu, co minimalizuje hałas podczas ekstrakcji soku. Jednakże, poziom hałasu może się różnić w zależności od konkretnego modelu.

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przed zakupem wyciskarki wolnoobrotowej?

Przed zakupem warto rozważyć pojemność urządzenia, moc, liczbę obrotów, wielkość otworu. Rodzaj i ilość soków, które planujesz wyciskać, a także dostępne funkcje dodatkowe, takie jak młynki czy dodatkowe sitka.
Ważne jest również sprawdzenie opinii innych użytkowników i recenzji produktu, aby wybrać odpowiedni model dostosowany do twoich potrzeb.

Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej