Ranking wyciskarek wolnoobrotowych (Zima 2023)

Wyciskarki wolnoobrotowe w rankingu

Szukasz wyciskarki wolnoobrotowej ale nie wiesz na co zwrócić uwagę? Wybór nie należy do najłatwiejszych. Musisz wziąć pod uwagę moc, prędkość obrotową silnika, wielkość otworu wsadowego czy wyposażenie dodatkowe.

Wszystkie te parametry mają decydujący wpływ na ostateczną ocenę urządzenia, dlatego postanowiliśmy pokazać kilka bardzo dobrych modeli w naszym rankingu, aby ułatwić Ci wybór. Poniżej przedstawiamy modele posegregowane od najlepszych.

Kuvings EVO820 Plus

Bardzo dobrze wyposażona z dużym otworem wsadowym.

Omega Sana EUJ-707

Wielofunkcyjna, bardzo łatwa w obsłudze i szybka w myciu.

Kuvings Big Mouth B6000

Mocna i solidna, z dużym otworem wsadowym pozwalająca na szybkie wyciskanie.

Panasonic MJ-L500

Dobrze radzi sobie z twardymi warzywami oraz nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

PHILIPS HR1889/70 Viva Collection

Łatwa w montażu i demontażu oraz szybka w czyszczeniu.

Tefal Infiny Press ZC255B

Niezła, podstawowa wyciskarka w niskiej cenie.

Rozpiętość cenowa pomiędzy powyższymi modelami wyciskarek jest bardzo duża. Niemała jest też różnica w jakości pozyskanego za ich pomocą soku. Jedną z wyróżniających się cech jest prędkość obrotowa. Uznaje się, że mała liczba obrotów, czyli jak najwolniejsze wyciskanie soku z owoców lub warzyw gwarantuje zachowanie świeżości, pełnię smaku, aromatu oraz odpowiednią zawartość witamin i mikroelementów.

Tańsze modele mają zazwyczaj mniejszą moc oraz pojemność naczyń na sok i miąższ. W takich wyciskarkach nie znajdziemy również tylu ciekawych funkcji, co w droższych urządzeniach. Przykładem może być model Kuvings Big Mouth B6000 w wersji pionowej, który wyposażono w odpowiednie narzędzia do przygotowania przecierów, lodów, czy musów.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

1. Kuvings EVO820 Plus

Kuvings EVO820 Plus

Moc: 240 W
Prędkość: 50 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 82 mm

Kuvings EVO820 Plus to jedna z najtrwalszych wyciskarek wolnoobrotowych dostępnych na rynku. Jest też nagradzana za elegancki wygląd w konkursach designerskich. Nic dziwnego, ma skórzaną obudowę i jest dostępna w trzech kolorach: szampańskim, białym, grafitowym i czerwonym.

Wyposażenie

Producent gwarantuje przygotowanie gładkiego soku, bez grudek i fusów. W zestawie znajdują się aż trzy dodatkowe sita, które umożliwiają otrzymanie gęstego, klarownego soku lub smoothie czy nawet owocowego sorbetu. Cena modelu należy do wysokich ale nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych nie mógł się obejść bez wspomnienia o nim.

Najnowsza generacja wyciskarki Kuvings EVO820 Plus to wzmocniona obudowa i większa ilość zaczepów. Ta cecha sprawia, że urządzenie jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wszystkie użyte do produkcji materiały nie zawierają szkodliwego BPA, są wytrzymałe i słyną ze swej jakości. Z tego typu materiałów produkowane są tylko produkty z najwyższej półki.

Ponadto producent zadbał także o wyższe bezpieczeństwo przyrządzania soku montując pokrywę z otwieraną klapką. Niewielka ilość części, a także ich nieskomplikowana budowa i brak trudno dostępnych miejsc zdecydowanie ułatwia mycie i czyszczenie sprzętu.

Bardzo duży otwór wsadowy

Kuvings EVO820 Plus to nie tylko wydajność i możliwość otrzymania pysznego, zdrowego soku z zachowaniem wszystkich enzymów, mikroskładników i aromatu. To także łatwa i efektywna praca z urządzeniem, choćby dzięki dużemu wlotowi. Otwór ma rozmiar 82 mm, co pozwala na włożenie owoców i warzyw w całości, bez wcześniejszego krojenia na kawałki.

Ściera bardzo twarde owoce i warzywa, a nawet orzechy

Trzeba jeszcze wspomnieć o mocnym silniku o mocy 240 W, który poradzi sobie nawet z najtwardszymi owocami i warzywami, z których akurat mamy ochotę zrobić sobie sok.

Łatwość użytkowania wyciskarki i jego prosta obsługa zagwarantowana jest przez zaledwie trzy przyciski: start, stop oraz bieg wsteczny. Z tego ostatniego korzystamy w sytuacji, gdy jakiś kawałek warzyw czy owoców utknie w wyciskarce. Zapobiega to ewentualnemu przegrzaniu silnika.

Wygodny uchwyt, antypoślizgowe nóżki i głęboka misa to już tylko dodatkowe zalety tego wyróżniającego się w swej klasie urządzenia.

Plusy

 • łatwe czyszczenie
 • ścieranie twardych warzyw i owoców
 • mocna i wytrzymała
 • wysoka jakość materiałów
 • cicha

Minusy

 • wysoka cena

2. Omega Sana EUJ-707

Omega Sana EUJ-707

Moc: 200 W
Prędkość: 63 – 75 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 45 x 40 mm

Omega Sana EUJ-707 to nie tylko wyciskarka, ale wiele urządzeń w jednym. Za jej pomocą przyrządzimy pyszny, świeży i zdrowy sok. Dodatkowo także masło orzechowe, makarony i mleko sojowe. Jest również pomocna dla mam chcących gotować zupki i kremy dla swoich pociech. Z użyciem tej wyciskarki wykonamy też olej z siemienia lnianego, słonecznika czy sezamu. Wcześniej trzeba się jednak zaopatrzyć w specjalną nakładkę ze stali szlachetnej.

Wyposażona w grube sito do miękkich owoców

Omega należy do wyciskarek poziomych. Jednoślimakowa wyciskarka z silnikiem 200 W potrafi zaoferować bardzo gęsty sok. To wszystko za sprawą grubego sita do miękkich owoców.

Wyciskarka pracuje na obrotach 63 – 75 obr/min, co sprawia, że sok nie jest utleniony i nie doświadczymy w nim piany. Taki sok można przechowywać w lodówce nawet 24 godziny, a wciąż charakteryzują się tym samym smakiem i aromatem.

Warto zwrócić uwagę, że otwór wsadowy tej wyciskarki nie jest tak duży jak w niektórych tańszych modelach. Dlatego duże warzywa oraz owoce warto pokroić przed włożeniem, jednak te małe można spokojnie wkładać do maszyny w całości.

Nietoksyczne materiały w kontakcie z żywnością

Omega to przede wszystkim jakość wykonania, o czym świadczą choćby chromowe przełączniki czy dzban ze stali szlachetnej do pulpy oraz szklany dzban do soków. Mamy tu więc do czynienia z produktem w całości wolnym od szkodliwego bisfenolu. Wszystkie materiały, z jakich zostało wykonane urządzenie są nietoksyczne w kontakcie z żywnością i posiadają certyfikat FDA. Warto o tym pamiętać podczas zakupu, ponieważ korzystając z urządzenia codzienne oszczędzamy sobie szkodliwych cząstek uwalnianych przy ścieraniu owoców.

Wyposażenie

W zestawie znajdują się aż 4 różne końcówki do robienia makaronu, wkład pełny do mielenia i homogenizacji, sito o mniejszych otworach do klarownych soków oraz sito z większymi otworami do przecierów i gęstszych soków. Jest to więc urządzenie wszechstronne, za pomocą którego przygotujemy też domowy makaron, zmielimy kawę czy użyjemy go zamiast blendera.

Wszystkie akcesoria są łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie mają ukrytych zakamarków i trudno dostępnych miejsc. Mycie całego zestawu trwa tylko 3 minuty. Zwykle odbywa się tylko pod bieżącą wodą, bez szorowania poszczególnych części.

Praktycznym atutem modelu jest możliwość schowania kabla pod jego spód, dzięki czemu nie plącze się on podczas użytkowania. Wyciskarka może pochwalić się nowoczesnym wyglądem, dlatego może stać się ozdobą kuchni.

Opinie użytkowników tego modelu pokazują, że jest to model o wysokiej jakości wykonania i łatwy w użyciu.

Plusy

 • łatwa obsługa
 • cicha praca
 • jakość wykonania
 • wielofunkcyjność
 • łatwa w myciu

Minusy

 • mały otwór wsadowy
 • wysoka cena

3. Kuvings Big Mouth B6000

Kuvings Big Mouth B6000

Moc: 240 W
Prędkość: 60 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 75 mm

Kuvings Big Mouth B6000 to wyciskarka, której otwór wsadowy wyróżnia się od pozostałych. Jego średnica to 75 mm, co oznacza, że aby przyrządzić sok, nie potrzeba kroić owoców czy warzyw. Wystarczy tylko włączyć przycisk i wrzucić owoc lub warzywo w całości. Producent jednak zaleca przecięcie twardych produktów na pół, ponieważ przyspiesza to proces wyciskania.

Do zestawu dołączone są też dodatkowe akcesoria, dzięki którym można przygotować musy, koktajle owocowe, przeciery, lody i sorbety.

Wyposażona w silnik wolnoobrotowy

Wyciskarka należy do urządzeń pionowych, jednoślimakowych, choć jej cechą szczególną jest wał wolnoobrotowy, dzięki któremu z łatwością otrzymujemy dobry sok bogaty w cenne składniki.

Składniki odżywcze zostają zachowane, ponieważ wyciskarka pracuje na niskich obrotach około 60 obr/min. To sprawia, że mechanizm się nie nagrzewa i składniki nie ulegają rozpadowi pod wpływem temperatury. Trzeba podkreślić, że ogranicza się też proces utleniania soku, ze względu na znikome zasysanie tlenu z zewnątrz. Substancje odżywcze zostają więc zachowane w dużej ilości.

Nietoksyczne materiały

Kupując wyciskarkę warto zwrócić uwagę także na jakość materiałów, z jakiego została wykonana. W przypadku wyciskarki Kuvings Big Mouth B6000 jest ona przyjazna dla człowieka, ponieważ nie zawiera bisfenolu.

Ślimak wyprodukowano z bardzo twardego i wytrzymałego tworzywa, jakim jest Ultem. Jest on wybitnie czystym materiałem, ponieważ zapewnia wyjątkową odporność na ścieranie. Co ważne, Ultem gwarantuje, że urządzenie nie złamie się i nie uszkodzi w najbardziej newralgicznych elementach konstrukcyjnych. Okazuje się, że jest więc odpowiedzialny za długą żywotność wyciskarki, co przypadku jej wysokiej ceny jest to niemal konieczne.

Dodatkową zaletą wyposażenia wyciskarki jest obecność sitka umożliwiającego przygotowanie nawet masła orzechowego poprzez wrzucenie do środka urządzenia całych orzechów. Wydajny i mocny silnik 240 W doskonale sobie z nimi poradzi przekształcając je w zdrową i pożywną miazgę.

10 lat gwarancji

Bezpieczne użytkowanie urządzenia zakłada pracę w długich cyklach 30 minutowych. W przeciwnym wypadku wyciskarka może się przegrzać i nie będzie nadawać się już do użytku. Mimo 10-letniej gwarancji po zakupie, taka usterka będzie uwzględniana jako wina klienta.

Po zakończonej pracy zaleca się wlanie szklanki wody do wyciskarki, co znacznie ułatwia czyszczenie, rozpuszczając wszystkie resztki. Producent pomyślał także o dołączeniu do zestawu specjalnej szczoteczki do czyszczenia sita.

W internecie można znaleźć sporo opinii o tym modelu. Użytkownicy zauważają, że pracuje on cicho, przez co można go używać również wcześnie rano i w późnych godzinach. Przydatna jest też dołączona książka z przepisami i przykładami zastosowań sit dołączonych do zestawu.

Plusy

 • mocny silnik
 • cicha praca
 • 10 lat gwarancji
 • dodatkowe akcesoria

Minusy

 • wysoka cena
 • trzeba kroić twarde warzywa na mniejsze kawałki

4. Panasonic MJ-L500

Panasonic MJ-L500

Moc: 150 W
Prędkość: 45 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 45 mm

Wyciskanie owoców i warzyw nie musi oznaczać utraty wszystkich wartości odżywczych. Panasonic MJ-L500SXE wyposażony w śrubę obracającą się z prędkością zaledwie 45 obrotów na minutę potrafi to zagwarantować.

Starając się sprostać oczekiwaniom klientów, producent zadbał o dołączenie specjalnego sitka. Dzięki niemu można wybierać pomiędzy ulubioną konsystencją i charakterem soku, który będzie rzadszy lub gęstszy, z miąższem.

Widoczną zaletą tego typu urządzenia jest przede wszystkim jakość uzyskanego soku. Można go znacznie dłużej przechowywać, jest gęsty i bogaty w cenne składniki. Dodatkowo nie rozwarstwia się, zachowując swój smak i aromat.

Możliwość przygotowywania lodów i szejków

Kolejną, ciekawą i praktyczną funkcją urządzenia jest możliwość przygotowywania szejków i płynnych sorbetów. W tym celu wystarczy nałożyć przystawkę do produktów mrożonych. Zestaw pozwala również przygotować lody. To rzadka cecha urządzeń dostępnych na rynku w tej cenie. Możliwość przygotowywania deserów mrożonych zwykle wymaga dużej mocy silnika, jednak ten 150 watowy mechanizm jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem.

Utrzymanie porządku zapewnia zatyczka uniemożliwiająca kapanie resztek soku na blat. Wskaźnik ilości soku pokaże, kiedy zbiornik jest już napełniony w oczekiwanym przez nas poziomie. Odpowiednio duża wielkość dzbanka na sok oraz na miąższ zapewnia zaś dobry komfort pracy z urządzeniem.

Śruba ze stali nierdzewnej

Ta pionowa wyciskarka wolnoobrotowa została wykonana z dobrej jakości materiałów, które powinny zapewnić jej długą żywotność. Śruba ze stali nierdzewnej jest przy tym wystarczająco mocna, aby uporać się z mrożonymi malinami, truskawkami czy jagodami, a także wyjątkowo twardymi warzywami jak burak lub seler.

Minusem tego urządzenia jest mały otwór wsadowy, który wymaga pokrojenia owoców i warzyw na kawałki przed przygotowaniem soku.

Plusy

 • dobrze radzi sobie z owocami, warzywami i ziołami
 • prosta w obsłudze
 • niewielkie rozmiary
 • duże pojemniki

Minusy

 • mały otwór wsadowy
 • głośna praca przy wyciskaniu soków z twardych warzyw

5. Philips HR1889/70 Viva Collection

PHILIPS HR1889/70 Viva Collection

Moc: 150 W
Prędkość: 70 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 70 mm

Dużym sukcesem wyciskarki wolnoobrotowej jest możliwość pozyskania jak największej ilości soku. Philips Viva Collection HR1889/70 może się tu pochwalić bardzo dobrym wynikiem, ponieważ wyciska owoce aż w 80%. Dodatkowo, dzięki obrotom na poziomie 70, sok zawiera błonnik i wiele cennych składników odżywczych. Jest też bogaty w miąższ, gęsty i można go przechowywać przez długi czas. Dodatkowo wyciskarkę można z powodzeniem używać do wyciskania owoców liściastych, a nawet ziół.

Niewątpliwą zaletą wyciskarki jest bardzo duża średnica otworu na produkty wynosząca aż 70 mm. Gwarantuje to łatwe wkładanie całych owoców do podajnika, bez konieczności ich wcześniejszego krojenia na kawałki. W ten sposób sok da się przygotować zaledwie w kilka minut.

Blokada kapania soku zapewnia czystość miejsca pracy

Podobnie jak w innych urządzeniach, tak i tu spotkamy się z blokadą kapania soku, która umożliwia utrzymanie stanowiska pracy w czystości. Dodatkowym atutem jest także skuteczna technologia QuickClean z bardzo łatwym w czyszczeniu mikrositkiem. Wyciskarkę można szybko umyć, ponieważ części rozkładają się bez problemu i są łatwe w czyszczeniu.

Codzienne wyciskanie soku nie sprawi kłopotów w późniejszym czyszczeniu urządzenia, ponieważ poszczególne elementy nadają się do mycia w zmywarce. Producent zapewnia, że potrzeba mało czasu na umycie całości.

E-book z przepisami

Chcąc wykorzystać wszystkie możliwości urządzenia, warto skorzystać z e-booka z przepisami, który okaże się bardzo przydatny w przyrządzaniu świeżych i zdrowych soków owocowo-warzywnych.

Wyciskarkę Philips Viva Collection HR1889/70 łatwo uzupełnić o dodatkowe elementy i akcesoria, rozszerzając jej funkcję. W standardowym zestawie znajduje się pojemnik na sok o pojemności 1l i naczynie na miąższ o wielkości 0,75l, dzięki czemu przygotujesz duże ilości napoju za jednym razem.

Głównym minusem tego modelu jest przeciętna moc. W tej cenie urządzenia spodziewalibyśmy się wyższej, która pozwoliłaby na większe możliwości podczas pracy.

Plusy

 • szybkie czyszczenie
 • łatwy montaż
 • szeroki otwór na produkty
 • blokada kapania

Minusy

 • przeciętna moc

6. Tefal Infiny Press ZC255B

Tefal Infiny Press ZC255B

Moc: 200 W
Prędkość: 80 obr/min
Wielkość otworu wsadowego: 50 mm

Wyciskarka Tefal Infiny Press ZC255B to model pozwalający na otrzymywanie wysokiej jakości soku ze świeżych warzyw i owoców. Jest to wyciskarka jednoślimakowa, pionowa, a więc nie zabiera wiele miejsca, a jej koszt jest stosunkowo mały.

Ślimak podczas pracy obraca się w tempie 80 obrotów na minutę, co pozwala uzyskać sok o jednolitej konsystencji.

Dwukierunkowa praca wyciskarki daje możliwość skorzystania z wstecznego biegu, który przyda się podczas zablokowania się składników w urządzeniu. Dzięki niemu będziesz mógł łatwo i szybko usunąć kawałek owocu lub warzywa, nie przerywając przy tym pracy wyciskarki.

Więcej soku

To wydajne urządzenie, ponieważ za jego pomocą wyciśnie się nawet dwa razy więcej soku, w porównaniu do tradycyjnych sokowirówek. Odpowiada za to technologia Infiny Juice. Trzeba podkreślić, że sok jest bogaty w przeciwutleniacze i składniki odżywcze, które uzyskuje się poprzez zminimalizowanie obrotów urządzenia.

To jedna z najprostszych wyciskarek, a jednak została wyposażona w dwa dzbanki, z którego jeden służy do świeżo wyciśniętego soku, a drugi gromadzi miąższ. Została wyposażona w filtr do soków, dzięki czemu możliwe jest pozyskiwanie soku nawet z truskawek lub ziół, jak mięta.

Intuicyjna obsługa urządzenia

Urządzenie jest bardzo proste w użyciu. Posiada jeden komin z przepychaczem, co pozwala na łatwą obsługę. Działanie takich urządzeń jest dobrze wszystkim znane, dlatego ta wyciskarka wolnoobrotowa nie wprowadza w tym względzie żadnych rewolucji.

Owoce i warzywa bez problemu przepycha się przez komin wprost do ślimaka. Na dodatek silnik pracuje bardzo cicho, dzięki czemu można przygotowywać soki o każdej porze dnia, nie przeszkadzając pozostałym domownikom.

Utrzymanie czystości urządzenia

Wyciskarka nie posiada zbyt wielu elementów, które należy myć. Mimo to, jeśli chcemy ją dokładnie wyczyścić, zajmuje to sporo czasu. Na plus jest system zabezpieczający przed kapaniem, który nie powoduje nadmiernego bałaganu w miejscu pracy.

W zestawie można znaleźć naczynie na sok o pojemności 0,8l i pojemnik na miąższ o takiej samej wielkości. Ich uzupełnienie stanowi szczotka do czyszczenia i popychacz, który przyda się podczas tłoczenia soku z większych kawałków produktów. O ile Tefal Infiny Press ZC255B pozwala na przygotowanie soków z owoców, warzyw i ziół, o tyle nie nadaje się do robienia lodów, sorbetów czy musów, ponieważ nie posiada odpowiednich narzędzi do przygotowania tego typu deserów.

Jednym z poważnych minusów urządzenia jest niewielki otwór wsadowy, przez co większość warzyw i owoców trzeba kroić przed włożeniem do środka.

Plusy

 • cicha praca
 • łatwy demontaż
 • przystępna cena

Minusy

 • czasem zacina się przy dużej ilości warzyw
 • mały otwór wsadowy
 • mycie jej zajmuje sporo czasu

Jaka jest najlepsza wyciskarka?

Najważniejszymi parametrami wyciskarek wolnoobrotowych są moc, typ silnika oraz ilość obrotów na minutę. Jeszcze do niedawna popularne były sokowirówki, jednak okazało się, że uzyskiwany za ich pomocą sok nie jest tak zdrowy, jak można by było oczekiwać. Pod wpływem wysokich obrotów silnika owoce nagrzewały się podczas ich ścierania, a cenne fitochemikala i enzymy zawarte w owocach ulegały rozpadowi. Sokowirówki osiągały nawet 12 tys. obrotów na minutę, a wyciskarki zaledwie 40 obrotów. Jest to wystarczające do miażdżenia i zgniatania owoców, aby uzyskać z nich to, co najlepsze.

Wyciskarki wolnoobrotowe dzielą się na poziome oraz pionowe. Nasz ranking pokazuje oba typy.
Pionowe są znacznie tańsze i mniejsze. Są proste w swym działaniu, jednak nie osiąga się dzięki nim takiej klarowności wyciśniętego soku. Nierzadko za ich pomocą można robić soki tylko z miękkich owoców i warzyw, które bez trudu poddadzą się działaniu maszyny.

Poziome wyciskarki to już nieco wyższa półka urządzeń. Pozwalają one przyrządzać bardziej różnorodne soki, ponieważ zakładają przetworzenie nawet twardych warzyw oraz owoców. Wymagają jednak dość mozolnej obsługi, gdyż wiele twardych produktów trzeba pokroić na mniejsze kawałki przed umieszczeniem w urządzaniu. Potrafią się jednak doskonale odwdzięczyć swą rewelacyjną jakością soków.

Jakie są zalety wyciskarek?

– nierzadko są to urządzenia wielofunkcyjne, za pomocą których można przygotować nie tylko soki, ale także smoothie i lody 1
– soki z wyciskarki mogą być przechowywane dłużej, w lodówce nawet 24 godziny
– gwarantują zdecydowanie lepszą jakość otrzymanych soków
– przetwory mają więcej wartości odżywczych niż w przypadku np. soków z sokowirówek

Czym różnią się wyciskarki od siebie?

Moc urządzenia
Moc jest jednym z najistotniejszych parametrów urządzenia. Te najtańsze wyciskarki będą miały moc 150 W i jest to wystarczające do wyciskania soku z miękkich warzyw i owoców. Ci, którzy mieliby ochotę wypić sok z buraka, muszą uzbroić się w cierpliwość lub zainwestować w nieco większą moc silnika. Owoce twarde trudno jest przerobić przy tak niskiej mocy.
Liczba obrotów na minutę
Wyciskarka wolnoobrotowa, jak sama nazwa wskazuje, musi się charakteryzować jak najniższą liczbą obrotów. Pozwoli to uzyskać sok cenny w składniki i mikroelementy i bogaty w miąższ. Oczywiście, trzeba się przy tym liczyć z dłuższym czasem obróbki i mieć wystarczająco dużo cierpliwości, aby uzyskać sok, o jakim można powiedzieć: zdrowy.
Rozmiar wyciskarki
Pionowe oraz poziome wyciskarki różnią się od siebie rozmiarem. Do kompaktowych urządzeń można zaliczyć wyciskarki pionowe. Te bez problemu zmieszczą się w małej kuchni. Poziome zaś są większe, ponieważ mogą służyć dodatkowo do innych celów.
Średnica otworu
Im większy otwór wejściowy, tym większe składniki będzie można umieścić w wyciskarce. Jest to znacznie wygodniejsze, ponieważ nie trzeba wcześniej kroić owoców, jak choćby jabłek czy marchwi.

Podsumowanie jaką wyciskarkę kupić

Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa dla Ciebie będzie po prostu dopasowana do Twoich potrzeb. Decydując się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej należy postawić na jak najmniejszą liczbę obrotów. To właśnie ten aspekt wyróżnia te urządzenia od np. sokowirówek. Im wolniej obraca się ślimak urządzenia, tym zdrowszy zaoferuje nam sok.

Kolejnym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest moc urządzenia. Silniki o wysokiej mocy będę sobie radzić z wyciskaniem soku z twardych owoców, ale też mogą nam zagwarantować możliwość przygotowania własnego oleju czy nawet masła orzechowego. Nie wspominając już o robieniu lodów, szejków czy sorbetów z mrożonych owoców.

Na koniec nie zapomnijmy też o jakości materiałów, z jakich zostały wyprodukowane wyciskarki. To ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ wiele klasycznych sokowirówek charakteryzujących się niską ceną urządzenia ma toksyczny wpływ na nasz organizm.

Wytrzymałość, jakość otrzymywanego soku oraz design – to wszystko na pewno można znaleźć w jednej z poniższych wyciskarek wolnoobrotowych. Wystarczy przeczytać opinie zadowolonych klientów, a te bardzo pomogą nam w wyborze.

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat zajmuję się sprzętem AGD i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej