Najmniej awaryjne lodówki – Jakie firmy są najlepsze

Najmniej awaryjne lodówki

Wszyscy chcemy kupować produkty, które pod każdym względem spełniają nasze oczekiwania. Mowa tu nie tylko o ich efektywności, wygodzie użytkowania ale też bezawaryjności. Mimo to czasem mamy wrażenie, że ilość liczy się bardziej niż jakość.

Czy jednak rzeczywiście jesteśmy skazani na kiepskie produkty, które zużywają się znacznie szybciej i tracą możliwość sprawnego działania akurat po okresie gwarancji? Warto przyjrzeć się raportom, które ujawniają jakie marki lodówek są godne zainteresowania.

Whirlpool jako lider w National Appliance Repair Report

Puls

National Appliance Repair Report to jeden z bardziej liczących się raportów usterkowości nie tylko lodówek, ale także szeregu innych sprzętów, jak zmywarki, suszarki czy pralki. Jest on przygotowywany na podstawie ankiet, jakie wypełniają sami serwisanci tych urządzeń. Ten i inne raporty bierzemy pod uwagę pokazując najlepsze lodówki.

Opinie serwisantów, którzy dobrze się na tym znają, pozwalają wyłonić najlepszą markę lodówki. To oni wyrazili w raporcie swoje opinie, a nieustannie są wzywani do awarii sprzętów AGD.

Warto przypomnieć, że dane podaje aż 4000 serwisantów, wykonujących w sumie setki napraw w ciągu jednego dnia w całych Stanach Zjednoczonych.

Zgodnie z ich opiniami (bierzemy pod uwagę tylko marki dostępne w Polsce), na pierwszym miejscu pod względem niezawodności sprzętów plasuje się marka Whirlpool, która zdecydowanie wyprzedziła wszystkie inne firmy. Na polskim rynku niestety nie ma zbyt dużego wyboru lodówek, które warto jest polecić, mimo tak wysokich ocen, jakie dano marce za oceanem.

Na drugim miejscu sytuuje się Samsung, a na trzecim LG.

Serwisanci zwracają uwagę, że najczęstsze usterki dotykają przede wszystkim problemu niedziałającego chłodzenia. Wiele razy pojawia się również problem z wydzielaniem wody i zbyt dużym hałasem emitowanym przez lodówkę.. Nierzadko naprawiają oni również usterkę kostkarki do lodów.

Samsung zwycięzcą według raportu J.D. Power

Badanie zadowolenia z urządzeń kuchennych opiera się na ocenach klientów, którzy kupili lodówki. Było ono prowadzone w poprzednim roku.

Według wykonanych analiz zwycięzcą raportu satysfakcji klientów związanego z niezawodnością sprzętu okazała się być marka Samsung.

Na drugim miejscu znajduje się marka LG, która w ich poprzednim raporcie miała pierwsze miejsce.

J.D. Power to niezależna instytucja powstała w 1968 roku, która ma swoją siedzibę w Troy w stanie Michigan i posiada biura w Ameryce Północnej, Azji, Pacyfiku oraz w Europie.Jej główny obszar zainteresowań skupia się wokół wszelkich działań marketingowych, wykonywania raportów i analiz, które mają za zadanie wskazywać konsumentom najlepsze produkty.

Dzięki temu wpływają także na poprawę ich jakości, ponieważ przygotowane raporty trafiają również do konstruktorów oraz inżynierów odpowiedzialnych za proces produkcji urządzeń.

Cechy niezawodnej lodówki

Na rynku nie ma produktów idealnych, dlatego zawsze należy się liczyć z pewnymi usterkami, jakie mogą się zdarzyć podczas ich użytkowania. Jednak można kupić najbardziej wytrzymałe lodówki, zwracając uwagę na ich renomę, a tu wiodącymi markami są Whirlpool, Samsung, LG oraz Bosch.

LG i Samsung mają bardzo dobre opinie i są to najmniej awaryjne lodówki. Czy można mówić o nich niezawodne? Z pewnością są bardzo komfortowe w użytkowaniu i oszczędne, nawet jeśli mowa o dużych pojemnościach zamrażarki czy chłodziarki.

Podczas zakupu lodówki warto więc zwrócić uwagę na takie cechy, jak:

 • dobra marka,
 • energooszczędność,
 • cicha praca,
 • kompresor inwerterowy – niweluje wahania temperatury polepszając warunki przechowywania produktów żywnościowych,
 • wielość funkcji, jak choćby tryb wakacyjny, który pozwala zmniejszyć wydajność urządzenia ograniczając zużycie prądu podczas naszej nieobecności,
 • ergonomia przestrzeni w komorach – możliwość równomiernego i efektywnego rozmieszczenia wszystkich produktów sprawia, że lodówka może pracować wydajniej bez niepotrzebnych obciążeń minimalizując ryzyko usterki,
 • system szczelnej izolacji – większa wydajność pracy i maksymalna oszczędność prądu,
 • funkcja No frost – pozwala eliminować szron,
 • odporne na uszkodzenia półki wykonane z hartowanego szkła – minimalizują ryzyko powstawania pęknięć i uszkodzeń, które narażałyby na konieczność zakupu nowych elementów,
 • uniwersalne wzornictwo i nowoczesny design – sprzętu nie będzie trzeba wymieniać,
 • odpowiednia ilość nowoczesnych funkcji i parametrów – przesadna masa rozwiązań technicznych, a więc bogactwo elektroniki zwiększa ryzyko powstania awarii podczas jej użytkowania, dlatego warto się ograniczyć wyłącznie do tych niezbędnych, gwarantując komfort obsługi,
 • prosta budowa techniczna sprzętu – ułatwia dotarcie do poszczególnych elementów i zmniejsza ewentualne koszty naprawy.
Poświeciłem mnóstwo czasu i wysiłku, aby stworzyć ten artykuł. Kliknij poniżej, aby ocenić moją pracę i pomóż mi kontynuować tworzenie wartościowych treści. Dzięki za wsparcie!
Liczba głosów: 0 Średnia ocena: 0
Michał Kogutek na zdjęciu profilowym

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej