Jak zrobić reset zmywarki (Prosty poradnik)

Jeśli przy codziennym użytkowaniu zmywarki spotka Cię nieoczekiwana awaria, to nierzadko jedynym rozwiązaniem będzie wykonanie jej resetu. Jak to zrobić zależy jednak od konkretnego producenta. My opisujemy poniżej jak zrobić reset zmywarki w przypadku najpopularniejszych marek.

Kiedy należy zresetować zmywarkę?

Nie robimy tego często, stąd niewielu wie, jak tego w ogóle dokonać. Zwykle reset jest konieczny w przypadku zaistnienia awarii związanej np. z zapchanym filtrem bądź poborem wody. Są to zwyczajne problemy użytkowania sprzętu, stąd warto wiedzieć, co dalej należy zrobić.

Intuicyjnym postępowaniem, jaki stosuje się w przypadku rozmaitych urządzeń, nie tylko zmywarki, jest przytrzymanie przycisku Start przez kilka sekund. To pomaga, jednakże warto wcześniej zapoznać się z instrukcją, bo być może stosowne będzie wypróbowanie innego rozwiązania.

Jak zrobić reset zmywarki Whirlpool?

Tu w pierwszym kroku uchylamy drzwiczki, a następnie przytrzymujemy kilka sekund przycisk Start lub Reset. Po dokonaniu tej czynność migająca ikonka zgaśnie i woda powinna zostać odpompowana, co z łatwością usłyszymy. Następnie zmywarka powinna wrócić do normalnej pracy.

Jak zrobić reset zmywarki Bosch?

Posiadacze zmywarki Bosch muszą nacisnąć i przytrzymać przycisk START przez 3 sekundy. Na wyświetlaczu pojawi się wartość 00:01m, co oznacza, że zmywarka włączy 1 minutowy program. Po jego zakończeniu pojawi się wartość 00:00. Wtedy możesz już nacisnąć przełącznik włącz / wyłącz.

Więcej możesz przeczytać w instrukcji obsługi do modelu Bosch SPV2HKX41E.

Jeśli na tym koniec, to jesteś szczęściarzem, jednak w sytuacji gdy na wyświetlaczu pojawia się kod błędu e15, to resetowanie może się okazać dość uciążliwe. Jak sobie z tym poradzić?

Jak zlikwidować kod błędu e15?

Błąd e15 sygnalizuje o nadmiernie wypełnionej wodą komorze. Ikonka to kranik z kroplą wody podświetlony na czerwono. Awaria jest niczym innym, jak wyciekiem na styku urządzenia oraz misy spływowej. To tam znajdują się wszystkie czujniki, które zalewane są przez wodę.

Nie oznacza to, że woda tam pozostaje i czyni dalsze szkody. Jest natychmiast wypompowywana, lecz błąd nie znika. Należy poświęcić trochę czasu, aby go później skasować.

Warto spróbować tego sposobu na usunięcie błędu e15 https://www.youtube.com/watch?v=pixq6iomp4w

Jeśli nie pomoże to jest inny sposób. Przede wszystkim potrzeba tu połączyć pewną wiedzę techniczną, a dodatkowo użyć narzędzia, jak młotek, śrubokręt, kombinerki, drut instalacyjny, ścierki, zestaw wkrętów, a nawet latarkę.

Na początku koniecznie odłącz sprzęt z gniazdka i zdemontuj obudowy oraz maty. Po odnalezieniu wtyczki usytuowanej z tyłu urządzenia, trzeba ją odłączyć i odkręcić moduł sterownika. Aby wykonać kolejne czynności ostrożnie, koniecznie należy unieruchomić drzwiczki i zablokować sprężyny.

Następnym etapem jest odwrócenie urządzenie, ale przedtem zabezpiecz podłogę przed ewentualnym wyciekiem z komory. Później należy oddzielić dno od komory z pomocą narzędzi. W tym celu trzeba wyprostować zawleczki. To jest jedyna droga do misy spływowej, gdzie mamy uszczelki.

Za tobą już większość pracy, ale teraz konieczne jest naprawienie uszczelki poprzez jej odchylenie i wsunięcie drutu instalacyjnego. To spowoduje zlikwidowanie luzu i zmniejszenie średnicy uszczelki.

Na koniec pozostaje już tylko skręcenie wszystkich elementów, a nagrodą będzie brak ikonki wskazującej na awarię. Niestety, nie jest to zadanie dla wszystkich, ponieważ wymaga pewnej wiedzy technicznej i umiejętności, jakie nie każdy posiada.

Jak zrobić reset zmywarki Siemens?

Reset zmywarki Siemens należy wykonać poprzez naciśnięcie przycisku Reset i przytrzymanie go przez 3 sekundy.

Teraz trzeba zamknąć drzwi zmywarki i dać jej około 1 minutę na przerwanie programu.

Po tym czasie powinieneś być już w stanie ją normalnie używać. Jeśli nie ma żadnej usterki, możesz ponownie wybrać żądany program.

Pokazaliśmy to na przykładzie zmywarki Siemens SN615X03EE z naszego rankingu zmywarek. Więcej możesz znaleźć w instrukcji obsługi tego modelu.

Jak zrobić reset zmywarki Electrolux?

W przypadku zmywarki Electrolux, zresetowanie urządzenia nie powinno stanowić problemu. Wystarczy przytrzymać przycisk Start przez kilka sekund. To powinno skutecznie zresetować urządzenie.

Jednak gdy to nie pomoże, Electrolux poleca inną metodę.

Wystarczy tylko odłączyć urządzenie od prądu wyciągając wtyczkę. Można też wyłączyć bezpieczniki w instalacji elektrycznej.

Po odczekaniu przynajmniej 3 minut sprzęt się samodzielnie zresetuje i można go ponownie podłączyć do prądu i uruchomić wybierając dowolny program myjący.

Takie rozwiązanie można zastosować na przykład wtedy, kiedy zmywarka wyświetla komunikat o błędzie: iF0, iFo lub iF1.

Reset zmywarki Amica

W przypadku producenta Amica należy przerwać działający program uchylając drzwiczki urządzenia. Nie można ich jednak od razu otwierać, ponieważ spryskiwacze muszą zakończyć swoją pracę.

Jeśli to będzie już możliwe, to trzeba przytrzymać przez kilka sekund przycisk programu, do momentu kiedy przejdzie ona w stan czuwania.

Później można uruchomić dowolny program i rozpocząć pracę urządzenia raz jeszcze.

Reset zmywarki Beko

Użytkowników zmywarki Beko z pewnością ucieszy tak proste postępowanie związane z jej resetem. Wystarczy zadziałać w sposób bardzo intuicyjny, a więc przycisnąć 5 sekund przycisk Start, a urządzenie przejdzie w normalny tryb działania.

Reset zmywarki AEG

Szczęśliwie reset zmywarki AEG, podobnie jak innych sprzętów, także nie okaże się zbyt kłopotliwy. Gdy awaria pojawiła się w trakcie zmywania naczyń, to należy wyłączyć urządzenie przyciskiem i odłączyć je z gniazdka elektrycznego. Następnie odczekać 20 minut i ponownie uruchomić urządzenie.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak należy postąpić, by zresetować sprzęt, to nie warto ryzykować. Gdy w instrukcji nie znajdziemy planu działania, to lepiej wezwijmy fachowca, a ten powinien usunąć problem szybko i sprawnie. 

O autorze

Rankingo

Stworzyliśmy tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej