Co to jest jonizacja w suszarce – Czy warto ją mieć?

Najprostsze suszarki do włosów są bardzo tanie, ale niestety pozbawione wszelkich dodatkowych funkcji, bez których możemy być zwyczajnie niezadowoleni z suszenia. Wysuszają one włosy oraz elektryzują je, a przede wszystkim uzyskujemy niechciany efekt puszących się kosmyków. Dlatego też warto postawić na funkcję jonizacji, która eliminuje efekt niesfornych włosów.

Czym jest jonizacja w suszarce do włosów?

Wiele słyszy się o pozytywach tej funkcji, ale czym ona właściwie jest? Czy rzeczywiście okaże się być przydatna podczas codziennego użytkowania? W wielkim skrócie, jonizacja odpowiedzialna jest za neutralizację jonów dodatnich – czyli kationów, jonami ujemnymi.

Kationy pojawiają się na włosach i to właśnie przez nie włosy elektryzują się, puszczą i są pozbawione blasku. Jonizacja usuwa ten nieprzyjemny efekt.

Suszarki wyposażone są w specjalny generator, który emituje jony ujemne w kierunku włosów. Wysoka temperatura powoduje rozchylenie łusek włosowych, które w efekcie jonizacji pozostają zamknięte. Mówimy wówczas o gładkich włosach, które się nie puszą i nie elektryzują.

Co daje jonizacja w suszarce?

Jonizacja rzeczywiście daje bardzo dobre efekty, które widać już gołym okiem. Włosy pozostają gładkie, lśniące i nie ulegają elektryzowaniu się, co jest zmorą wielu kobiet układających fryzurę nad ranem i w pośpiechu.

Stylizacja staje się więc znacznie łatwiejsza. Włosy dają się podporządkować i można z nich wykonać dowolną fryzurę. Uelastycznione włosy to zatem jedna z głównych zalet jonizacji.

Co ważne, to są autentyczne odczucia użytkowniczek. Chwalą one jonizację, która jest dla nich wyraźnie widoczna.

Czy suszarki z jonizacją są drogie?

Najczęściej jonizacja występuje w suszarkach, które posiadają szereg innych funkcji. Nie są one wcale drogie, także spokojnie można sobie na ten komfort pozwolić. Ranking suszarek do włosów zawiera najciekawsze modele i opisujemy tam suszarki z jonizacją. Znajdziesz w nim te najlepsze jak i tanie sprzęty.

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, funkcja funkcji nie równa. Lepszej jakości suszarki posiadają generator jonów ujemnych, który wytwarza ich aż 50 milionów/cm3. Na rynku dostępne są też suszarki z akcesoriami, jak np. kaptur suszący z funkcją jonizacji.

Czy warto kupić taką suszarkę?

Jonizacja to nie tylko reklamowy gadżet, ale przede wszystkim wyjątkowo przydatna funkcja, która gwarantuje uzyskanie dobrego efektu już po pierwszym zastosowaniu.

Włosy stają się lśniące, wygładzone, nie puszą się i nie elektryzują, bez konieczności używania drogich, markowych kosmetyków. Już po pierwszym użyciu rezultat widoczny jest gołym okiem, a fryzura z łatwością się układa i poddaje rozmaitym stylizacjom.

Co ważne, ta funkcja uruchamia się w suszarce samodzielnie. Nie wymaga dodatkowego włączenia. Jest ona zintegrowana z suszeniem, co sprawia, że za każdym razem możemy z niej korzystać i to zupełnie nieświadomie.

Różnica pomiędzy włosami suszonymi z funkcją jonizacji i bez niej – jest ogromna, o ile suszarka jest porządna. Koszty tego rozwiązania są naprawdę niskie, biorąc pod uwagę ile należałoby wydać na profesjonalne zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie. Nie mamy więc żadnych wątpliwości, że warto wyposażyć się w suszarkę z funkcją jonizacji, która odwdzięczy się całym szeregiem zalet.

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej