Czy mikrofalówka może stać na lodówce? To proste

Większość osób ceni sobie korzystanie z mikrofalówki bo znacznie ułatwia życie, jednak mały metraż nierzadko sprawia problem jej swobodnego ustawienia. Czy można pokusić się więc o umieszczenie jej na lodówce? Czy może wpłynie to niekorzystnie na pracę obu tych urządzeń? Odpowiadamy na to w prosty sposób.

Mikrofalówka może stać na lodówce

Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby mikrofalówka mogła zostać umieszczona na lodówce. Nie wydziela ona bowiem ciepła, ponieważ w tradycyjny sposób nie podgrzewa jedzenia.

W jej komorze emitowane są fale elektromagnetyczne o niskiej częstotliwości, których zadaniem jest wnikać w cząsteczki jedzenia powodując ich drgania i podgrzanie. W samej komorze nie wytwarza się zaś ciepłe powietrze, o czym możemy się sami przekonać otwierając drzwiczki.

Nie będzie więc grzać nam lodówki, jakby było w przypadku piekarnika czy nawet tostera.

Dobre ekranowanie urządzenia sprawia, że mikrofale nie wydostają się na zewnątrz, a jednocześnie jej działania nie jest zakłócone przez inne sprzęty.

Zalety ustawienia mikrofalówki na lodówce

Z pewnością oszczędzamy w ten sposób miejsce, o ile lodówka nie należy do tych bardzo wysokich i wciąż mamy łatwy dostęp do obu naszych sprzętów. Dodatkowo ograniczamy kontakt do mikrofalówki dzieciom, które nie mogą wówczas przy niej manipulować, co zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem.

Miejsce na lodówce, tak czy inaczej, pozostaje niewykorzystane, a umieszczenie tam mikrofalówki sprawia, że nieco się ją ukrywa. Jednym słowem, jest to pożądane i nic nie stoi na przeszkodzie dla urzeczywistnienia takiego jej umiejscowienia, jeśli tylko wymiary lodówki i kwestie estetyczne nam na to pozwalają.

Zobacz najlepsze kuchenki mikrofalowe, które są sprawdzone przez użytkowników.

O czym należy pamiętać stawiając mikrofalówkę na lodówce?

Jedyną przeszkodą dla ustawienia kuchenki mikrofalowej na lodówce może być zasłonięcie grawitacyjnego przepływu powietrza z tyłu lodówki, o czym należy pamiętać szukając dla niej najlepszego miejsca.

Dlatego należy zawsze odstawić ją od ściany. Poza tym warto wspomnieć też o komforcie korzystania z urządzenia. Obecnie kupuje się raczej wysokie lodówki. Trudno mówić wówczas o włączaniu jej z pozycji krzesła podstawionego za każdym razem w celu podgrzania potraw.

Konieczne jest też zadbanie o komfort obsługi mikrofalówki, bo wyjmowane z niej potrawy będą gorące.

Trzeba też podkreślić, że waga mikrofalówki nie jest duża, a to jest korzystne dla lodówki. Nie ma powodów jej nadmierne obciążać.

Ostatecznie, biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, mikrofalówkę można postawić na lodówce i cieszyć się z jej praktycznych funkcji każdego dnia.

Autor

Michał Kogutek

Od wielu lat mam kontakt ze sprzętem AGD, jako użytkownik sam też robię testy i wykorzystuję swoją wiedzę do porównywania produktów oraz tworzenia niezależnych artykułów zakupowych i rankingów. Czytaj więcej