Chusteczki do suszarki – Do czego służą i jak ich używać?

Chusteczki do suszarki dopiero zyskują popularność w naszym kraju. Ich sprzedaż rośnie wraz z coraz częstszą obecnością suszarek w polskich domach. Czym więc są te chusteczki i czy warto się w nie zaopatrzyć?

Do czego służą chusteczki do suszarki?

To nic innego, jak chusteczki nasączone substancją zapachową, którą podczas suszenia stopniowo uwalniają i oddają ubraniom.

Stanowią z pewnością zdecydowanie bardziej skuteczne rozwiązanie, aniżeli płyny czy proszkowe preparaty zapachowe, jakie nie gwarantują tak intensywnego zapachu. Wraz z suszeniem ubraniem, tracą bowiem swoje właściwości. Nawet te najlepsze suszarki, które pokazuje nasz ranking suszarek do prania nie dają pełnego zapachu z płynów. Dlatego warto stosować chusteczki zapachowe.

Niewiele osób w ogóle słyszało o chusteczkach zapachowych. Są nowością, ale powoli zaczynają odgrywać dość ważną rolę podczas wszelkich czynności związanych z praniem ubrań.

Efektywność chusteczek zapachowych

Z całą pewnością chusteczki zapachowe są znacznie bardziej efektywne, aniżeli inne preparaty. Stosuje się je jednak niemal wyłącznie do suszarek, gdzie ładny zapachy ma wnikać w głąb naszych, suchych już, ubrań.

Nie zaleca się więc ich stosować do prania, choć niektórzy sugerują, że można je powiesić w szafie, by nadać jej przyjemnej woni. Nie ma jednak takiej potrzeby, bo przecież istnieją inne produkty, które mają za zadanie rozpylać ładny zapach w szufladach z bielizną czy w szafach na ubrania.

Chusteczki do suszarek mają także dodatkowe zadanie, a mianowicie charakteryzują się właściwościami antystatycznymi. Oznacza to, że ich użycie zapobiegnie elektryzowaniu się tekstyliów. Zawarty w nich dodatni ładunek elektryczny zostaje stopniowo uwolniony podczas procesu suszenia. Daje to rzeczywiście imponujący efekt.

Producenci zapewniają też, że chusteczki do suszarki zmiękczają strukturę tkanin, przez co chronią je przed nadmiernym zagnieceniem. W rzeczywistości, intensywne prasowanie po wysuszeniu nie będzie już tak potrzebne.

Jakie chusteczki zapachowe wybrać?

Obecnie oferta dostępnych na ryku polskim chusteczek nie jest zbyt imponująca, ze względu na to, że nie wszyscy konsumenci znają ich przeznaczenie oraz skuteczność.

Najczęściej spotkać można więc chusteczki zapachowe marki Lenor czy innych, niemiecki lub brytyjskich firm. Zakupimy je zarówno w dobrych drogeriach stacjonarnych, zwykle sieciowych lub w sklepach internetowych.

Warto nabyć te sprawdzone, a więc renomowanych marek, ponieważ są bardziej intensywne, a ich zapach na dłużej wnika w nasze ubrania. Klienci mogą nabyć chusteczki do suszarki w coraz szerszej gamie zapachowej, od lawendowych, po tradycyjny zapach cytrusów czy wiosennych kwiatów.

Jak używać chusteczek do suszarki?

Stosowanie chusteczek do suszarki jest banalnie proste. Wystarczy wyjąć jedną sztukę i umieścić ją w bębnie suszarki wraz z mokrym praniem. Podczas całego cyklu suszenia będą stopniowo uwalniać swoje zapachowe substancje.

Należy pamiętać, że każdą chusteczkę stosujemy tylko raz. Po zakończonym cyklu suszenia nie będą się już nadawać do ponownego użytku. Muszą więc wylądować w koszu.

Warto pamiętać, że nie powodują one żadnych skutków ubocznych dla naszego prania. Nie koloryzują ubrań oraz ich nie niszczą.

Nie zaleca się też stosowania chusteczek wraz z innymi preparatami, np. płynem do płukania, ponieważ takie działanie byłoby bezcelowe. Oba produkty mają za zadanie oddawać naszym rzeczom ładny zapach, a ten mógłby więc ze sobą kolidować i w efekcie przyniosłoby to odwrotny skutek do zamierzonego. 

O autorze

Rankingo

Stworzyliśmy tę stronę aby dawać naszym czytelnikom dokładne, bezstronne i niezależne porady na temat tego co kupić. Staramy się dostarczać wartościowe informacje, które są oparte o doświadczenie twórców strony, odpowiednią analizę poszczególnych tematów, danych technicznych produktów oraz opinii klientów. Czytaj więcej